Maści i odmiany

aga020596, oczyska z pewnością piękne, ale cyjanowy kolor zalatuje fotoszopem, chyba troszkę koń podkręcony 😉

Tania wrzuciła w wątku o zagranicy link do czeskiej stajni, a tam piękna galeria z kolekcją złotych koni...







Więcej tutaj: http://www.equus-kinsky.cz/eq1fgh1.htm warto poklikać po galeriach, prawie same izabele, bułanki, cremello i ciekawe kasztany 🙂
quanta, oglądałam wszystkie zdjęcia tej dziewczynki, dużo tego konia tam było, teraz juz nie mogę znaleźć całej galerii, ale na każdej fotce konik miał miniej więcej takie oczyska i żadna z nich nie wyglądała na przerobioną zanadto. Ja nie ruszałam 🙂 Niemniej nawet z oczami o mniej intensywnej barwie ma niezwykle ciekawy pyszczek.
Złote konie rzeczywiście piękne.
Jak można określić maść tego konia?
Deresz.
I tyle?  😁
Niby tak myślałam ale liczyłam na coś bardziej egzotycznego  🤣
proszę - egzotycznie - po amerykańsku - red roan  😀
Teraz lepiej  😎
to ja może mojego wstawię
Pursat   Абсолют чистой крови
06 lutego 2011 12:44
Ciemny-jeleń z indiańskim ogonem:





foto by www.arabians.de
wczoraj przeglądałam stocki i znalazłam pare ciekawych paszczy 😉







śmieszny siwek, taki pół-jabłkowity 😀










a ten źrebak mnie urzekł prostotą swojej kasztanowatej maści, jest taki...czysty. a w dodatku oblędnie uroczy 😜
MsCarmen fajne te niektóre umaszczenia, takie niespotykane  😉
MsCarmen
świetne koniska 🙂

ps tylko mi sie wydaje czy ten źrebak z odmianą na pyszczku wygląda....jak chomik. Tzn. jak by akurat czymś sie zapchał  😁
ale słodki jest
edzia69   Kolorowe jest piękne!
08 lutego 2011 13:07
aga020596, oczyska z pewnością piękne, ale cyjanowy kolor zalatuje fotoszopem, chyba troszkę koń podkręcony 😉


nasz ma takie i nic nie podkręcałam



wykasowałam za dużą fotkę z załącznika
edzia69, te Twoje oczy są niebieskie, a tamte mają kolor cyjan, który łatwo "niechcący" uzyskać w fotoszopie pokręcając nasycenie barw zdjęcia. Jednak różnica, Twoja fotka wygląda naturalnie.
Cyjan jest taki:
edzia69   Kolorowe jest piękne!
08 lutego 2011 13:17
edzia69, te Twoje oczy są niebieskie, a tamte mają kolor cyjan, który łatwo "niechcący" uzyskać w fotoszopie pokręcając nasycenie barw zdjęcia. Jednak różnica, Twoja fotka wygląda naturalnie.
Cyjan jest taki:


sorry, ale ja mam pewna odmianę daltonizmu, nie rozróżniam pewnych odcieni niebieskiego i zielonego.
Niestety dla mnie wstawiony przez Ciebie cyjan i oko Lemura wyglądają tak samo.
Dobrze,że czerwony odróżniam chociaż.


nie cytuj grafik/zdjęć 🤦
edzia, ok, piszę to całkiem serio - to może być nie daltonizm, tylko monitor. W sumie bez kalibracji to te niebieskie wszystkie podobne, jak nie takie same. Więc mea culpa za wpędzanie w daltonizm.  😡
edzia69   Kolorowe jest piękne!
08 lutego 2011 14:31
edzia, ok, piszę to całkiem serio - to może być nie daltonizm, tylko monitor. W sumie bez kalibracji to te niebieskie wszystkie podobne, jak nie takie same. Więc mea culpa za wpędzanie w daltonizm.  😡

ale ja całkiem serio, nie widzę i już
za to ta magenta oczodajna!! tylko w/g mnie zwykły fiolet
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
10 lutego 2011 09:54
Tak jak nie lubię srokaczy z dużą ilością białego, tak ta klacz: http://allegro.pl/klacz-wielkopolska-gniado-srokata-hrabianka-i1454895687.html mnie bardzo ujęła  😍 Zwłaszcza paszczę ma ciekawie malowaną  🙂
Tylko ten pan mógłby nauczyć się jeździć🙁
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
10 lutego 2011 19:53
Czy słyszał ktoś o Karych Haflingerach?
Czy słyszał ktoś o Karych Haflingerach?


nie, nigdy  😉 😉
Severus   Sink your teeth into my FLESH
10 lutego 2011 20:00
sakura - raczej nie, co najwyżej bardzo ciemny kasztan, ale zawsze myslałam że jedną z charakterystycznych cech haflingerow jest właśnie ich maść. Dwa kasztany daja zawsze kasztana  😉
Bischa   TAFC Polska :)
10 lutego 2011 20:03
Niekoniecznie (chyba?). Było chyba w wątku o maściach o tym, ale gdzie nie mam pojęcia. Chyba, bo nie wiem czy chodzi o dwa kasztany, czy konie innej tej samej maści.
Tak. Dwa kasztany dadzą zawsze kasztana. Dlatego haflingery są tylko kasztanowate.
Choć w "Końskim targu" widziałam ogłoszenie o sprzedaży karego haflingera, ale ludzie dużo bzdur piszą.
sakura   Najważniejsze to nie przyzwyczajać się....
10 lutego 2011 22:38
Ponoć właśnie jest coś takiego jakiś takowy osobnik...pytam ze względu inżynierki. Jako ciekawostka :}

http://www.haflingerhorses.com/history.htm  coś tu jest niby...
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 lutego 2011 23:19
Fotozagadka: czy ten koń jest na serio srokaty? 😂



🙄 dla świętego spokoju: fot. analop
trzynastka   In love with the ordinary
10 lutego 2011 23:27
notarialna - tak siwo srokaty.
Jak kradniesz zdjęcie z czyjegoś fotobloga to może je chociaż podpisz ?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
10 lutego 2011 23:36
ninevet, Nie kradnę, tylko wstawiam udostępniony link, a to już jest różnica  🙄

Konisko się wytarzało w błocie 😁
caroline   siwek złotogrzywek :)
10 lutego 2011 23:44
ninevet, Nie kradnę, tylko wstawiam udostępniony link, a to już jest różnica  🙄

kradniesz ZDJĘCIE, bo nie LINK a zdjęcie wstawiłaś. TO jest różnica.
i to w dodatku wstawiasz niepodpisane oraz - jak domniemuje z wypowiedzi ninevet - bez zgody autora. czyli kradniesz zdjęcie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się