Maści i odmiany

Spójrzcie na tego źrebolka http://gieldakoni.com/index.php?strona=sprzedam12&id=24039  te plamki na łopatkach 😜


Przeczytałam 'na kopytkach' i szukałam na każdej fotce  😁
Pursat   Абсолют чистой крови
22 stycznia 2011 12:09


Koń ma w papierach maść ciemno-jelenią. 😍
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
22 stycznia 2011 15:55
CUDNY 😜 Ja chcę takiego 😁
Pursat   Абсолют чистой крови
22 stycznia 2011 18:46

podpalany gniady


ciemny kasztan


jeleń


"malowany" siwek


ciemny jeleń

foto by naib Idris studfarm
cudaki  😍 Wzięłabym całe stadko
świetny, prawda?  😜
Ten ma niespotykane umaszczenie pyska.
Pursat   Абсолют чистой крови
23 stycznia 2011 14:34
Znalazłam jeszcze takiego przystojniaka:
a to mój dziwoląg opisany jako bay roan ale na spodnia warstwa sierści to raczej za jasna jest na bay- czyli gniady , a z kolei red roan czyli tak jakby nasz rudy + nalot (roan) nie pasuje bo grzywe ma czarna z odrobiną siwych włosów pomiędzy . W sumie nie wiadomo jak to opisać  😀
Tylko takie zdjęcie bo reszte mam z drugiej strony gdzie nie ma znaczkow na tyłku 🙂


"Bay roan" tłumaczy się na "gniadodereszowaty" i jak dla mnie, ten koń taki jest. Czarna grzywa i nogi są - więc podstawowa maść jest gniada. Kłoda rozjaśniona - więc deresz.

A "red roan" to "kasztanowatodereszowaty" 🙂
kejti no niby sie zgadza , ale jak dla mnie to kolor pod spodem czy też pyska ma jak konie maści dun a nie bay . skomplikowane to określenie koloru 😀
żeby tak naprawde określić maść to trzeba by sprawdzić geny 😉 jak dla mnie to gniady deresz to dobre okreslenie tej maści, może troche wygląda na bułanego, ale maść bułana to przecież też gniada, tylko że rozjaśniona 😉 no i musiałby mieć do tego pręge chyba 😉
śmieszny mały 😀



no i musiałby mieć do tego pręge chyba 😉


pręge ma  🙂
pręge ma   🙂


no ale gniade też czasem mają :P w sumie to teraz widzę że ten argument jest bez sensu hehe
szuwar, Wow, ale masz fajnie konia umaszczonego! Te "znaczki" to, rozumiem, naturalne? :>

Pursat, Jakie cuda!  😜 Achałki chyba mają tendencje do różnych "podpalań" 🙂
Sankaritarina  tak naturalne 🙂

piękne te maści u achałtekińskich - tylko można połamać sobie język przy wymawianiu nazwy rasy, przynajmniej na początku  😍
Kastorkowa   Szałas na hałas
23 stycznia 2011 17:30
śliczny ten maluch
Pursat   Абсолют чистой крови
23 stycznia 2011 19:03
Pursat, Jakie cuda!  😜 Achałki chyba mają tendencje do różnych "podpalań" 🙂

Piękne prawda? Uwielbiam tę różnorodność kolorów u nich. Podpalania są na porządku dziennym u nich, najczęściej pojawiają się tzw. "skrzydła", czyli ciemne plamy spływające po obu stronach kłębu:


Widać to też u Posmana, ale u niego skrzydła zlały się z ciemną klatą. 😁


piękne te maści u achałtekińskich - tylko można połamać sobie język przy wymawianiu nazwy rasy, przynajmniej na początku  😍

Dla łamiących język polecam "tekińce". 😉
Pursat, Nooo, takie podpalane są cudowne! Jeszcze nigdy nie widziałam podpalanych gniadych. To też dodaje achałom takiej wręcz arystokratycznej indywidualności.
Właśnie, a jak z tym u Pursata było? Jeszcze "podpalenie" czy już jakaś indywidualna "skarogniadość" ? :P
Pursat   Абсолют чистой крови
23 stycznia 2011 19:59
Pursat był wyraźnie podpalany, Posman jednoznacznie potwierdził jego ciemno-jelenią maść:





żeby tak naprawde określić maść to trzeba by sprawdzić geny 😉 jak dla mnie to gniady deresz to dobre okreslenie tej maści, może troche wygląda na bułanego, ale maść bułana to przecież też gniada, tylko że rozjaśniona 😉 no i musiałby mieć do tego pręge chyba 😉


Wszystko się zgadza, poza tą pręgą, która jest raczej cechą rasową, niż częścią umaszczenia bułanego. A bułany koie muszą mieć jaśniejsze pasma w grzywie.
Jak choćby tu: http://www.bazakoni.pl/horse_65775.html
Z ogłoszeń ŚK:
http://swiatkoni.pl/announcements-display/horses-15113.html





Przepiękna 😍 Może ktoś kupi i będzie zalewał potem forum zdjęciami w letniej sierści 🙇
cieciorka   kocioł bałkański
27 stycznia 2011 13:39
rety, piękna!
dla mnie najlepszy jest ten źrebak
i "wzór" ma fajny i kolor 🙂

Pursat   Абсолют чистой крови
27 stycznia 2011 18:34
😍

Tatuś też kary z niebieskim okiem. 😀
MsCarmen, piękny! i jaka paszcza słodka 🙂

quantanamera, jak ziemniakiem jakimś chrzczone 😉
Burza chrzczona- nie chrzczona,  ale za to jaka ładna  😉
Z equestrian.ru:
AALE PIĘKNE OCZYSKA!  💘
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się