Dzieci, ciąże & pogaduchy o wszystkim i o niczym

sienka, dzięki  :kwiatek:
wiesz, po przeczytaniu tamtego pojechałam do Ikei z zamiarem nabycia - ale nie zdecydowałam się. Ma nierozsuwany blat, i nie ma miękkiego wyściełania. Myślę że dla większego dziecka byłoby idealne, ale dla takiego malucha, który dopiero zaczyna, wolałabym coś bardziej "profi"
ano racja, 'surowo' wygladalo 🙂
Krzesełko to tylko POLLY z chicco 😉 Miękkie, fajnie się odchyla, stabilne, wszystko można zdjąć do mycia, łatwo się składa i łatwo się je transportuje. Z nami jeździło wszędzie 😉
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
30 stycznia 2011 21:52
Krzesełko to tylko POLLY z chicco 😉 Miękkie, fajnie się odchyla, stabilne, wszystko można zdjąć do mycia, łatwo się składa i łatwo się je transportuje. Z nami jeździło wszędzie 😉


potwierdzam, tez go kupilam dla Hani uzywane na allegro i wyglada na bardzo wygodne i praktyczne.

kosteczka no to postanowione, w tym tygodniu dosiadam mojego futrzaka  🏇
cholera, dwa głosy na chicco... a mówiłam sobie kiedyś, że w życiu nic tej firmy nie kupię.
Kosteczka też chicco nie chwaliła. W każdym razie wszyscy na razie polecają plastikowe  😉
Baby ono zrobiło podobne krzesłka jak chicco.
[quote author=Euforia_80 link=topic=74.msg877201#msg877201 date=1296424325] kosteczka no to postanowione, w tym tygodniu dosiadam mojego futrzaka  🏇[/quote]

Szczerze to Ci zazdroszczę że już możesz. Mnie czekają jeszcze 2 miesiące łażenia z brzuszkem a potem dojście do siebie, no i... trzeba poczekać aż się moja konisia posypie bo obie mamy termin na kwiecień 🙂
Nie wiem jak to wytrzymam bo już teraz strasznie mnie ciągnie i pewnie gdybym miała na co, to bym jeszcze wsiadła na jakąś spokojną rundkę W ostatniej ciąży w 7 miesiącu śmigałam galopem po lesie. Wiem, to jest  🤔wirek:, ale ciągnie. Dobrze, że mąż wcześniej pomyślał i obie nasze baby posłał do teściów na zregenerowanie sił przed oźrebieniem. Ale gdyby nie to, to bym z chęcią którąś jeszcze pomęczyła  😁

Magdalena u mnie wielki negatyw dla CHICCO za to, że:
1) dzieciak mi cały czas dołem spierdziela bo nie ma ani pasów, ani żadnego innego zabezpieczenia (ale wiadomo, że są różne modele)
2) w wieku około 9-10 miesięcy młody mi z niego wylazł górą i z największej wysokości zrobił skok na główkę na deski (płakaliśmy wtedy oboje bo to był nasz pierwszy poważny wypadek)
3) przez ciągłe uciekanie dołem strasznie szybko poniszczył się cały materiał na siedzeniu

edit: poprawione cytowanie. Zen  🙇
kosteczka, popraw cytowanie, bo to nie ja pisałam o dosiadaniu futrzaka 🤣

Polly jest wyposażony w pasy, więc nie wiem jak dziecko może z niego wyjść i gdzie wtedy jest rodzic? 👀 Dołem nie wyjdzie, bo pod tacką jest taki bolec, który uniemożliwia wyślizgnięcie dziecka pod spodem.
Robiłam dzisiaj porzadki w kąpie i miałam przegląd zdjeć, ale sie z niektórych uśmiałam  🤣.
No i  czas zdumiewa mnie  🤔, przecież to było przed chwiląąąąąąąąąąąą  👿  Wstawiam nas z wycieczki do Torunia , Tysiek ma 3,5 roku
ło matko jakby to było wczoraj.



Demon pierwsza fota genialna!!!

Ja miałam wczoraj niezłą zabawę z małym stadkiem gości na Zosinowym roczku.
Najpierw wszyscy ładnie pozowali


ALE TRWAŁO TO TYLKO CHWILKĘ 😁

Bo potem Zosia wsadziła wujowi Tomkowi palec do oka i ewakuowała się z planu 😎


A co do fotelików to też mam POLLY z CHICCO, dokładnie ten:

Zosia jest już 3 dzieckiem które  z niego korzysta, a fotelik wygląda jak nowy. Stabilny, duże możliwości regulacji, łatwy w czyszczeniu, lekki, miękka wysciółka.
zośka też zadowolona 😉


Dziękuję Wam bardzo za miłe słowa w stosunku do mojej osoby. Bardzo mi miło. Staram się być osobą pozytywnie nastawioną i jak mnie coś cieszy to na całego, ale też jak każdy mam gorsze dni, tylko o tym gorzej mi się pisze 🙂

My mamy krzesełko firmy Sun Baby. Bardzo długo używane przez Agatkę, stabilne, łatwe do mycia, czyszczenia. Za jakiś czas znów będziemy z niego korzystać, jak Bąbelek już będzie z nami. Ma 5ciop punktowe pasy bezpieczeństwa i z niego raczej dziecko nie powinno samo wyskoczyć.

Laguna super sesja 🙂

Bogdan mam nadzieję, że Maluszek zdrowy i już odespał. Może musiał po prostu pozbierać siły. Napisz mi jak tam Twoja znajoma co miała bardzo zagrożoną ciąże???

Wawrek propozycje śniadań, które zaproponowały dziewczyny są warte uwagi. Agatka uwielbia kasze, płatki kuku z mlekiem, ale jajka są też nr 1!!!! No i dziękuje w imieniu Męża  😅

Jakie jest Wasze zdanie nt planowania płci? Czy u którejś z Was coś się sprawdziło? Jakaś z metod? Może ktos z Was rozmawiał z lekarzem nt temat?
Horciakowa   "Jesteś lekiem na całe zło..."
31 stycznia 2011 07:51
Dziewczyny ratunku! Ktoś mi podmienił dziecko 🙁 Z wesołego, uśmiechniętego i w miarę grzecznego dziecka zmienił się w potworka. Pomijam już te nocne pobudki - dzisiaj były dwie, standardowa o 1 i potem na dokładkę jeszcze o 4  😵 Dodatkowo codziennie rano jest awantura przy wstawaniu i ubieraniu, a wieczorem przy rozbieraniu i zakładaniu piżamki. Dzisiaj np. jak zaczął płakać zaraz po przebudzeniu to z malutkimi przerwami przestał dopiero jak wsiedliśmy do auta - w sumie ponad pół godziny.Nie ma nawet mowy o zwróceniu jego uwagi na coś innego. Każda próba to był rzut na ziemię i jeszcze głośniejszy płacz. Rano nawet nie bardzo mam jak przeczekać/przegadać te jego ataki, bo musiałabym chyba wstawać o 5 albo i wcześniej, żeby się ze wszystkim wyrobić 🙁
Dodatkowo dobijający jest fakt, że np. z soboty na niedzielę spał u teściów i ponoć tylko raz w nocy pisnął, ale dostał smoka i spał grzecznie o 8  🤔 Nie słyszałam też, żeby się tam jakoś specjalnie buntował.
Co ja robię nie tak???
Pytanie:

Podejrzewam, ze moje mala ma skaze bialkowa. Wszystkie objawy i zmiany na skorze na to wskazuja.
Jutro ide do lekarza, ale znajac p. doktor, kaze mi sie nie przejmowac. (pare raz bylam juz z wysypkami i mowila, ze to nic groznwgo, bo skora dziecka nie dojrzala jeszcze jest itp.)
Zapobiegawczo ostawiam caly nabial, mleko i mlekopochodne.
I stad moje pyt:
Czy normalne mleko moge zastapic mlekiem sojowym? Karmie piersia.
aketter - możesz próbować, ale soja też bywa bardzo silnym alergenem, trzeba obserwować.

Laguna - wow, fotki są super! Podziwiam całą gromadkę i to, że wytrzymali chociaż chwilkę 😉 Ostatnio chciałam uwiecznić spotkanie Mai z 2-miesięcznym kolegą, ale nim włączyłam aparat musiałam ewakuować maluszka, bo zabawy Mai są niekoniecznie delikatne  😎

edit:zapomniałam dodać

drodzy rodzice, dziś w lidlu promocja pampersowa a od jutra w selgrosie będą śpioszki z konikiem  😀 
aketter aż sie we mnie zagotowało, ponieważ po raz kolejny przez taką pindę ( chciałam napisać gorzej ale sie opanowałam)- p. doktor dziecko możne mieć poważne kłopoty, jak mnie wścieka głupota i niewiedza lekarzy 👿

Trzeba się przejmować wysypkami, alergiami i nietolerancjami pokarmowymi bo nieleczone mogą prowadzić w najlepszym wypadku do astmy. Przy dobrym prowadzeniu dziecka i matki karmiącej dzieciak już w wieku 3-5 lat może próbować mleka, nabiału, a nawet czekolady, a nie leczony może do końca życia nie posmakować jogurtu.

Sojowe jest potwornie alergenna. Aketter nie musisz niczym zastępować mleka i nabiału po prostu je odstaw nic Ci sie nie stanie, a wrecz przeciwnie pewnie poczujesz sie lepiej  😉, dziecku nadal będzie miało pełnowartościowy pokarm.
BASZNIA   mleczna i deserowa
31 stycznia 2011 09:42
Dokladnie jak demon pisze: ja odstawilam baaaaardzo rygorystycznie mleko i moim dziewczynom skaza przeszla po gora dwoch miesiacach. Nieprzejmujaca sie kolezanka do dzis-4 lata -ma alergika i cyrki, a skaze maly mial mniejsza niz moja Jula np. Ja bym podarowala sobie soje, bez mleka da sie zyc, naprawde.
Dzieki dziewczyny!
Odstawiam mleko, nabial itp.
Czy malenstwo mozna czyms smarowac, czy lepiej zostawic?
Ja bym nie smarowała, bo nie będziesz wiedziała, czy przeszło przez smarowanie, czy przez odstawienie mleka.
Smaruj jak najczęściej się da Bepanthenem MAŚCIĄ  to ważne bo przynosi ulgę. Jeżeli nadal na coś będzie uczulone to i tak żaden krem Ci nie pomoże bo nadal będzie sypać. U lekarza nie zgadzaj się na żaden steryd do smarowania, bo jak to idiotka to Ci na pewno wypisze. 😉
Powodzenia  mama alergików :kwiatek:
aketter moja siostra, której syn miał nietolerancję na krowę, piła mleko ryżowe - jest bardzo smaczne.
U mnie też oboje ze skazą białkową, ale delikatną. Karmiąc piersią odstawiłam całkowicie produkty mleczne i mlekopochodne, przeszło. Później znowu pojawiły się zmiany skórne około roczku. Po odstawieniu mleka znowu przeszło. Niestety u małego efektem odstawienia mleka jest utrata czterech, górnych zębów (durna i nieświadoma mamusia dawała do zasypiania herbatkę granulowaną, pomimo tego, że na opakowaniu pisało nie dawać do zasypiania  🤬 ). Marcie teraz też pojawiły się na pleckach zmiany skórne (suche, czerwone, swędzące placki na całej linii barków). Odstawiamy mleko i czekamy aż przejdzie. Dodatkowo można jeszcze smarować mleczkiem CETAPHIL, kiedy ostatnio kupowałam to jego koszt 37 zł. Nawilża skórę i przeciwdziała swędzeniu.
Oprócz produktów mlecznych bardzo istotne jest odstawienie wszystkiego na bazie miodu, ponieważ sam miód jest bardzo uczulający.

Ot, takie moje małe doświadczenia  😉

Polly jest wyposażony w pasy, więc nie wiem jak dziecko może z niego wyjść i gdzie wtedy jest rodzic? 👀 Dołem nie wyjdzie, bo pod tacką jest taki bolec, który uniemożliwia wyślizgnięcie dziecka pod spodem.


W pokoju obok  😁
Mój model to CHICCO MAMMA. Niestety nie posiada ani wmnontowanych pasów, ani tego zabezpeczenia pod stolikiem. Mało bezpieczny, ale służy, jest idealny dla starszego dziecka bo właśnie jak już nie chce jeść, to sobie dołem wychodzi.
demon - zdjęcie mega cudowne, zwłaszcza pierwsze  💘

Laguna - wklej fotki urodzinowe 🙂 my roczek za 3 dni 🙂 ale urodziny robimy w niedzielę🙂
Laguna jak zwykle fajne fotki 😉 A tak w ogóle to dostałaś pw? czy coś nie doszło...

demon strasznie podoba mi się drugie zdjęcie.

A ja mam dziś takiego marudę że tracę już siły i pomysły co też ten mój ludzik by chciał 😉
dziewczyny, dzięki bardzo za odzew krzesełkowy  :kwiatek:

kosteczka - wylazł górą? O matko!
Muszę faktycznie mieć takie z 5-cui punktowymi pasam, bo Jula to żywe srebro.

Dodatkowo dobijający jest fakt, że np. z soboty na niedzielę spał u teściów i ponoć tylko raz w nocy pisnął, ale dostał smoka i spał grzecznie o 8  🤔 Nie słyszałam też, żeby się tam jakoś specjalnie buntował.
Co ja robię nie tak???

oddaj do teściów  😉 Ja się nie znam, ale czytałam, że dzieci mają różne "fazy", m.in. taką, że nie wiedzą, czego chcą i to je frustruje. Może to dlatego? W każdym razie chyba musisz przeczekać.

demon, Laguna - Wasze foty rulez!  😀

Czy normalne mleko moge zastapic mlekiem sojowym? Karmie piersia.
aketter, po pierwsze - zmień lekarza, jeśli do tego nie masz zaufania. Po drugie soja nie ma laktozy, ale też może uczulać, ja bym odstawiła wszystko
Laguna demon piekne foty 😜
Dziewczyny, mozecie polecic jakies lozeczka turystyczne? chodzi mi glownie o jakosc materacykow w takich lozeczkach. mamy w planie troche dluzszych wyjazdow i musimy chyba takowe nabyc.... ale glowa mi maleje od mozliwosci wyboru 🙁
Lalena, wydaje mi się że wszystkie łóżeczka mają w standardzie taki sam (lub prawie) materacyk, który jest do d**** i trzeba dokupić.
My kupiliśmy turystyczny piankowy (chyba Milly Maly) i serdecznie odradzam, tez jest do d. - kawał zwykłej pianki obszytej twardym, szeleszczącym, nie oddychającym materiałem. W końcu kupiliśmy zwykły materac kokos-pianka-kokos - taki jak do zwykłego łóżeczka. Daje radę, ale niestety jest nieskładany i ciężki  🙁
Demon ale Tymek jest do ciebie podobny 😲 zdjecia genialne.
Laguna babo ale ty masz talent- zdjecia ekstra i super dzieciaki 😀

A my dzisiaj z Bobasem bylismy na kontroli i malutki Niemowlaczek zaraz dobije 4600kg i od jutra wraca do prob karmienia cycem 😅
i super oby próba była udana
Lalena - zrobiliśmy dokładnie tak, jak Magdalena. A do tego w łóżeczku turystycznym od razu zjechaliśmy na najniższy poziom, bo na tym górnym było za miękko.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się