Kącik Ujeżdżenia

kare_szczescie, tak, to prawda. Ciekawi mnie czy damy radę wystawić drużynę, i jeśli tak to kto pojedzie.
Dwa z drużyny sprzedane, a Hertzregent padł 😓
Facella   Dawna re-volto wróć!
21 marca 2024 13:04
Jest nadzieja dla drużyny olimpijskiej - Sandra Sysojeva otrzymała polskie obywatelstwo.
Facella, super! Abstrahując od tego jak do tego doszło to Bella prezentuje się bardzo dobrze na czworobokach.
Jak obstawiacie, kto będzie nas reprezentować? Albo jak widzicie skład swoich marzeń?
W składzie moich marzeń byłaby Beata Stremler, ale to chyba już mało możliwe.
epk, Beata Stremler ma w Fuerstin Bei bardzo utalentowanego konia, ten konkurs dla mlodych koni GP, ktory wygraly (Luisdor Preis) wczesniej wygrala np Dalera, Weihegold, Emilio, Diva Royal, czy Fendi. Ciekawe jak wlasciciele (czy nie chca sprzedac zanim sie tfu tfu skontuzjuje), ale z takim talentem chyba kazdy kto mysli o wynikach pozwalajacych na dlugo rozsiasc sie w swiatowej czolowce (a nie o handlu) poczekalby na MS w Aachen za dwa lata i jechal po naprawde wysokie noty zamiast pospieszyc i cisnac na sile psychicznie i fizycznie

kare_szczescie, kazdemu wg gustu. Dla mnie ta klacz juz bardzo dobrze wykonuje programy GP, a biorac pod uwage, ze jest mloda i jej staz w GP jest krociutki, ma szanse na naprawde swietne wyniki w przyszlosci. Natomiast nie podoba mi sie jej motoryka, w klusie duzo kadencji przodu i sporo mniej akcji zadu, plus bardzo plaski galop w porownaniu z klusem. Niektore Millennium maja taka motoryke, nawet i kolejne pokolenie (wnuki). W zeszly weekend szedl test sportowy w Verden Mourinho po Maracana, to samo. Salvana's Helena (trakenska klacz roku 2021, po Helium) to samo. U mnie po Millennium bezposrednio byl ten sam trend, ale potem wzielam aktywnie galopujacego syna (z matki po bardzo dobrze galopujacym wkkwiscie Songline) i juz jest inna bajka. Niestety ogier sie przekrecil bez uprzedniego zamrozenia, bo bym powtarzala. Mniej fajne jest to, ze spodziewam sie teraz prawnuka Millennium, a jego tata im starszy tym wiecej przodu w klusie a mniej zadu i galopu... Millennium to mocno steplujacy ogier i takie tendencje gleboko siedza jednak w jego potomkach.
karolina_, wiem, że ma ale zdaje się, że nie chce jej cisnąć jakoś bardzo, żeby te kwalifikacje zrobić a Bea też nie ma jakiegoś ogromnego doświadczenia w GP. No ja bym sobie życzyła ich zobaczyć ale czas na kwalifikacje to się już wybitnie kurczy.
Mozii   "Spełnić własną legendę..."
25 marca 2024 11:02
Nevermind   Tertium non datur
25 marca 2024 12:48
Mozii, szambo zaczyna się wylewać - i bardzo dobrze. Napięciem na pysku nikt się nie przejmuje, choćby koń wyglądał tak przez pół przejazdu. A otwieranie pyska to ,,na pewno akurat przeżuwał!". Może niebieski język do kogoś dotrze.
Fry, Werth i Kittel, top 3 na zawodach w Amsterdamie i każdy ich koń miał sini język na zdj. Werth napisała na Instagramie że jak dostała oryginały zdjęć to nie mieli metadanych. I nie może uzyskać innych zdjęć od dziennikarki - więc się na razie nie wypowie.

Tutaj też ciekawy artykul ostatnio wpadł:

https://horsesport.com/magazine/equine-welfare/studies-reveal-dressage-judges-reward-btv-head-carriage/

Nevermind   Tertium non datur
25 marca 2024 14:52
Arimona, cały temat pionu i zwracania uwagi na oznaki stresu u koni jest totalnie pogrzebany przez Fei. Oczywiście, różne sytuacje się zdarzają, ale nieprawidłowości po prostu nie powinny być nagradzane. Powinny powodować utratę punktów - i tyle.
Akurat ta akcja wygląda na manipulacje tabloidu, co nie znaczy, że nie może byc przyczynkiem do dyskusji, bo ta na pewno jest potrzebna. Z punktu widzenia hodowcy, szkoda że nie hoduje skoczków, mają łatwiej. Z punktu widzenia zawodnika, dorastam do braku punktu widzenia i ogólnej niechęci do startów, ale ja od zawsze miałam dużo więcej wspólnego z treningiem w domu a nie startami. Natomiast tendencja do systematycznego jeżdżenia koni ponad możliwości mi nie leży
Nevermind   Tertium non datur
26 marca 2024 11:29
karolina_, Nie zgodzę się, artykuł został napisany bardzo rzetelnie. Brak subiektywnej opinii autorki, przedstawione wyłącznie fakty i opinie ekspertów - licznych ekspertów (w zasadzie w każdym kolejnym akapicie jest kto inny); do tego cytowane osoby z przeciwnej strony, w samym leadzie jest zarówno opinia weta jak i słowa Kittela.

Z resztą chyba sprawa musi być dość ciężka do wybronienia, skoro jedynym wytłumaczeniem Werth jest photoshop... zwłaszcza, że retusz da się sprawdzić.

International 5* judge Elisabeth Max-Theurer (and co-owner of Werth's Quantaz) came to the Werth's defence on social media even though judges need to adhere to the FEI Officials Code of Conduct and stay quiet in order not to create the perception of bias.

Z ciekawości: czy są jakieś ograniczenia w sędziowaniu a posiadaniu koni?
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 marca 2024 13:13
No bez przesady że metadane to takie pitu pitu, Depp (między innymi) dzięki temu wygrał sprawę z Heard bo miała zmanipulowane selfie żeby wyglądało jakby jej dał w twarz. I też tam problem był właśnie z metadanymi.

Jak rozumiem foto dał ten sam fotograf. Te foty nie mają metadanych. Nikt inny fioletowego języka nie uchwycił. No, dla mnie prosta sprawa - skoro ktoś sobie zadał trud żeby wywalić metadane to jest ku temu powód.

Nie bronie tu absolutnie jeźdźców ale z czysto technicznego punktu widzenia naprawdę skoro był niebieski język naprawdę to nie ma po co metadanych usuwać
donkeyboy, - dokładnie... a niestety manipulacje zdjęciami czy nawet filmami dziś są możliwe na takim poziomie, że ciężko wierzyć w to co się widzi.

Także nie dziwi mnie wstrzymanie się od komentarza, bo prawdopodobnie nie ma co komentować. Chyba, że czyjąś chęć kręcenia shitstormu.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 marca 2024 13:26
Shitstorm to tam jedno, mogę się założyć że zdjęcia nie zostały przekazane gazecie charytatywnie.

A swoją drogą ciekawe o Max-Theurer - ciekawe czy ktoś ją pociągnie za złamanie code of conduct i też podłączam się do pytania Nevermind o konflikt interesów
donkeyboy, - swoją drogą odważnie ze strony gazety z taką publikacją z tymi fotami bez metadanych. Ja bym się 2x zastanowiła nad tym, przecież to się aż prosi o pozew o zniesławienie.
Nevermind   Tertium non datur
26 marca 2024 14:45
donkeyboy, jakoś mi umknęła ta informacja o metadanych. Skoro zostały usunięte, to faktycznie aż się prosi, żeby zarzucić fotografowi photoshop.
Nevermind, Plus na zdjeciach innych fotografow te jezyki nie sa takie sino-fioletowe. Wyglada to na manipulacje i trafi na podatny grunt. SWB (Szwedzki zwiazek hodowcow koni) od przyszlego roku przestaje opisywac zrebaki z ICSI, a samo OPU/ICSI jest w Szwecji niedozwolone. Takze tam aktywisci eko dzialaja ostro w jezdziectwie i hodowli.
karolina_, a dlaczego jest niedozwolone?
Zuzu., ustawa o ochronie zwierzat. Nie wiem jakie jest uzasadnienie, obstawiam ze chodzi o (czesto wielokrotne w sezonie) OPU.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 marca 2024 17:54
https://www.st-georg.de/news/dressur/blaue-zungen-bei-dressurpferden-von-patrik-kittel-charlotte-fry-und-isabell-werth/?fbclid=IwAR3GoWuG85Tq5fYbwBGUPyOaCvjqJUdfWtcBnOH0hMGTabAP1qGnQ1JBnaY tutaj artykuł który opisuje trochę więcej na temat fotografa, odpowiedzi samych zainteresowanych oraz przykłady korekcji kolorów
Nevermind   Tertium non datur
28 marca 2024 13:11
donkeyboy, artykuł zwraca uwagę na istotne rzeczy, chociaż strasznie mnie irytuje, że daje odczucie braku dowodów. ,,To można łatwo zrobić w photoshopie" - wstawione zdjęcia z filtrem i na każdym jednym język jest wyraźnie za ciemny na bycie różowym. ,,Na zdjęciach innych fotografów język jest różowy" - brak przykładów takich zdjęć. Takie trochę ,,wierzcie nam na słowo" 😅

Już pal licho niskie umiejętności grafika, wiadomo, że fotograf się sprawniej posługuje photoshopem. Ale te zdjęcia innych fotografów mogliby pokazać, bo w zasadzie na tę chwilę są puste słowa i brak dowodów.
Jest ktoś w Gosciszowie? W GP przerwę mają jakąś dziwną?
Arimona, też jestem ciekawa co tam się wydarzyło 🤔
Nie wiem co tam się działo nadal. 🙁

Kittel wygrał World Cup Freestyle w Rijadzie. Fry eliminacja, krew od wędzidła. Same old, same old jak to się mówi.
Arimona, Everdale to nie jest łatwy koń do jazdy, bo raz że ma trudna kształtem szyję (bardzo wysoko osadzona, krótka, z krótką potylica i z naturalnie dużym dolnym mięśniem), dwa że to jest wielkie i silne bydle, trzy że tam jest matka po Negro a one się lubią robić betonowe.

Ja mam córkę Everdale i to są idące, chcące pracować i reaktywne konie do dużego sportu. Na szczęście u mojej łatwo szyję poprawic doborem ogiera, nigdy mi się nie trafiła szyja jak u Everdale u jej dzieci i niech tak zostanie.
Wiadomo, że ona mu tego języka nie pocięła dla funu, ale ostatnio to przechodzi do normy mam wrażenie. Jeszcze siwy uj. koń też wczoraj z powodu krwi wyeliminowany. I skokowy koń padł.
A mnie zastanawia kiedy na vet checku w końcu będą sprawdzali stan pyska. I " wytrenowanie" ( że tak to ładnie nazwę ) kącików, dziąseł, zębów i języka. Kiedy ludzie będą nie dopuszczani do startów z końmi po domowych "gimnastykach" buzi konia.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się