Nasza twórczość fotograficzna cz. II

viikaa   Kucykowy jezdziec :)
24 kwietnia 2011 14:47
Notarialna u mnie te zdjecia z motylami tez sa ciemne.
Jestem zupelnym amatorem, ale wydaje mi sie ze szczegolnie na drugim zdjeciu, ktore wstawilas, wszystko sie zlewa i motyl wyglada jak jedna ciemna plama 🙁
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 kwietnia 2011 16:04
cieciorka, O dziwo zdjęcia nie różnią się jasnością u mnie i na monitorze laptopa i na stacjonarnym. A te co wstawiłaś eee nie różnią się praktycznie niczym x.x

Mam bardzo jasny monitor, nie był ustawiany. Albo ja nie umiem ustawiać albo musi zrobić to ktoś kto sie zna na takich ustawieniach. A nie chcę czegoś schrzanić.
No to powie ktoś coś na temat moich zdjęć czy się nie doczekam?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
24 kwietnia 2011 16:18
Legion, wrzuć jeszcze więcej linków, na pewno wszystkim strasznie chce się tak klikać...
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
24 kwietnia 2011 17:55
mógłby ktoś coś powiedzieć? totalnie się nie znam, czytam co mi się nawinie w internecie i próbuję na zasadzie prób i błędów. wszystkie zdjęcia zawsze robię na trybie manualnym. krytyka bardzo mile widziana!  :kwiatek:



olciiik: 3 jest super, 2 też  😀, w pierwszym przeszkadzające są te szare krzaki w tle, odwracają trochę uwagę.
cieciorka   kocioł bałkański
24 kwietnia 2011 18:18
cieciorka, O dziwo zdjęcia nie różnią się jasnością u mnie i na monitorze laptopa i na stacjonarnym. A te co wstawiłaś eee nie różnią się praktycznie niczym x.x


niczym, poza tym, że na jednym widać motyla, a na drugim nie  😂
ani bóg, ani nawet abre nie zrobi z gównianego zdjecia materiału na wystawę, ale można próbować pokazać, co jest nie tak, nic więcej nie warto.
skoro cię to nie interesuje, to nie proś więcej żeby nie przemilczać twoich zdjęć, co konsekwentnie robimy
Bawarka,
nie chciałabym byś mnie źle zrozumiała bądż było Ci przykro. Ale ja np. nie wstawiam tu zdjęć, robię dziesiątki zdjęć jakie Ty wkleiłaś...
one sa bez pomysłu, bez sensu, na dodatek źle zrobione...

wiem, że niby to wątek "nasza twórczość" ale tak naprawdę warto zrobić coś fajnego i wstawić, a nie kolejny "krzon" do jakiego za kilka dni nie wrócisz i bedzie zaśmiecał komputer i ten wątek ;-)
cieciorka, rozbroiłaś mnie  🤣

Maltańskie zabawy architektoniczne.






Stacja benzynowa 🙂

olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
24 kwietnia 2011 19:46
mógłby ktoś jeszcze coś ciekawego napisać na temat moich zdjęć? jestem bardzo ciekawa swoich błędów, a sama ich nie widzę  🙇
Moon   #kulistyzajebisty
24 kwietnia 2011 21:11
Mam bardzo jasny monitor, nie był ustawiany. Albo ja nie umiem ustawiać albo musi zrobić to ktoś kto sie zna na takich ustawieniach. A nie chcę czegoś schrzanić.

Notarialna, nie zauważyłaś, że sama sobie zaprzeczasz? Masz jasny Monitor, nie skalibrowany, ale to my mamy coś z monitorami.  😵


Olcik
, pierwsze i trzecie bym pewnie inaczej pocięła, a i jeszcze pierwsze wyprostowała, bo w dół prawy leci.
Fajny znaczek wodny ;-)


Abre
,  😜 Zanim na trzecim skumałam, gdzie ta stacja benzynowa, gapiłam się w to foto jak ciołek :P
Kilka moich różnych. Chętnie posłucham, jeśli ktoś mi chciałby coś powiedzieć 😉

1.


2.


3.


4.


5.


6.


7.


8.
olciiik jak dla mnie tło w pierwszym bajka!!! mogłaś je trochę lepiej wykorzystać (kadr super, bo zachowałaś dużo krzaczorów), przede wszystkim "przysuwając" linię galopu modelki do siebie - tło by się bardziej rozmazało i nie raziło tak detalami

Lena pierwsze i przedostatnie wg mnie tylko. reszta nie.
pierwsze ratuje kolor i sceneria, aczkolwiek baaaardzo brakuje mi jakiegokolwiek punktu zaczepienia dla oka. tak po prostu zrobiona fotka, bo było ladnie. szkoda też, że linia horyzontu wypada idealnie w połowie zdjęcia.
przedostatnie może za dużo prawej, ale broni się światłem.
abre, dziekuje 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
25 kwietnia 2011 15:27
Abre,  🙇

Mogę poprosić o komentarz:


arivle, pierwsze ładnie zakomponowane, dominanta nie przeszkadza ale niedoświetlenie tak. Na drugim bałagan, nieciekawe oświetlenie kierujące wzrok na nieostre tło zamiast na stwora, no i również za ciemno.

Lena, za ciasno. Brakuje oddechu. Architekturę fotografuje się tak samo jak się ją projektuje. Powinna być stabilna, mieć jasno założone kierunki, nie przewracać się a także mieć przestrzeń wokół, która ułatwia podziwianie. To tak w przybliżeniu, klasycznie. Im więcej wprawy tym bardziej wartościowe jest łamanie tych praw. Ale na początku lepiej trzymać się klasyki.
Znalazłam parę zdjęć jeszcze z Włoch. Co jakiś czas dobrze jest przeglądnąć. 😉
Byłabym wdzięczna gdyby ktoś coś napisał o nich. :kwiatek:



przyśniłaś mi się dzisiaj Abre.

A było to tak...
Napisałam na ReVolcie kretyński komentarz do jakiegoś zdjęcia i brzmiał on mniej więcej tak :
"niezłe zdjęcie, chociaż możnaby zrobic je ciekawiej"   😁
Abre pochyliła nade mną łepetynę z troską pytając - aż tyle masz pracy ?
Obudziłam się przerażona treścią mojego komentarza i wzruszona troskliwą domyślnością Abre  😵

Koniec świata, mówię Wam.
Jak już mi się takie pierdoły śnią - źle ze mną.
szemrana, czuję się zaszczycona. Abre jako głos rozsądku  😂
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
26 kwietnia 2011 13:56
flygirl na ostatnim ten posąg po lewej bardziej przyciąga uwagę niż fotografowane postacie,a na dwóch pierwszy jak dla mnie te barwy są zbyt ponure.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
26 kwietnia 2011 14:03
Abre, dzikuję za komentarz. Pierwsze foto poprawiłam :kwiatek:

Mam jeszcze coś takiego:


Proszę o jakieś uwagi, komentarze.  🙇
Zdjęcia są bez szału... Proszę się za wiele nie spodziewać. ;]
1.

2.

3.

4.

5.

6.

7.

8.

9.

10.


10 zdjec na post 😤
Moon   #kulistyzajebisty
26 kwietnia 2011 14:46
7 i 2 super!
incognito na tym ostatnim to chodziło o zdjęcie z posągiem, więc chyba dobrze, że przyciąga 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
26 kwietnia 2011 14:51
Jeśli tak to owszem 😉 wydało mi się,że robiłaś je z założeniem uwiecznienia pierwszoplanowo rodziny i na niej chciałaś skupić uwagę
Dzięki, Moon, ale przydałoby się trochę krytyki, żeby wiedzieć, co poprawić.  😀
Pursat   Абсолют чистой крови
26 kwietnia 2011 22:17
Ja też proszę o kilka słów. :kwiatek:

a ja tak nieśmiało chciałam pokazać Wam mojego uwiędłego żonkila  😡
oczywiście wszelkie słowa krytyki mile widziane  😉
trzynastka   In love with the ordinary
27 kwietnia 2011 12:04
Legion - mi się podoba 1,2 i 7 🙂

Pursat - u mnie jest lekko za ciemno ALE ja mam monitor z muzeum więc poczekaj na kogoś z porządnym sprzetem 😉

ninevet, wiesz, że to zdjęcie spaniela jest prześwietlone? Nie można ślepo ufać wskazaniom światłomierza. Najwyraźniej miałaś dużo ciemnego w kadrze. Światłomierz, zgodnie ze swoim oprogramowaniem, sprowadził zdjęcie do tzw. 18% szarości. Trzeba było zastosować korektę EV na -.


Wiem, wiem ale to zdjęcie było mocno przypadkowe, miałam poustawiane na kasztanowatego konia w tej scenerii i wszystko grało, ale znalazł się pies, robił dużo dziwnych rzeczy i za szybko to wszystko się działo bym wpadła na zmianę korekty 😉

Coś w miarę nowego
1.


2.


3.


4.


5.
Pursat   Абсолют чистой крови
27 kwietnia 2011 13:19
ninevet, właśnie patrzę na nie teraz na stacjonarnym kompie i jest ciemne, na lapie wyglądało ok.

Co do twoich, pierwsze i ostatnie wygląda jakby koń został tam wklejony. 😉 Tło pierwszego w ogóle wygląda bardzo nienaturalnie. Najbardziej podoba mi się nr 3. 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się