Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Pierwszy raz robiłam zdjęcia brzuszkowe 🙂
wstawiam jedno do oceny 🙂


http://www.photoblog.pl/alcoa
Cierp1enie, bardzo sympatyczne. Rzucają się w oczy pozytywne emocje. Technicznie nie ocenię, bo na lapku niewiele widzę.
technicznie trochę zawaliłam, bo mogłam zostawić tak jak było, a rozjaśniłam je przez co widać zgięcie na tle :/
trzynastka   In love with the ordinary
27 kwietnia 2011 14:20
Co do twoich, pierwsze i ostatnie wygląda jakby koń został tam wklejony. 😉 Tło pierwszego w ogóle wygląda bardzo nienaturalnie. Najbardziej podoba mi się nr 3. 🙂


Z pierwszego wymazałam okno ze ściany, więc pewnie stąd nienaturalność 😉
:kwiatek:

Edit:
Dodam macro ogródkowe z przed sekundy 😉

6. Start


7. W pracy


8. Kokot stajenny

Cierp1enie, przyjrzałam się pod kątem technicznym.

1. Zdjęcie jest poruszone. Widać to na twarzy i dłoniach. Nie zawsze jest to błędem ale w tym ujęciu tak.
2. Niestarannie potraktowane tło. Przede wszystkim przydałoby się modelkę trochę od niego odsunąć. Resztę da się spokojnie poprawić obróbką bo nie jest bardzo źle 😉
3. Strój modelki do zmiany. Nieładnie ułożył się na biuście. Nie podoba mi się też biodro.

Ogólnie zdjęcie sprawia wrażenie surowego, niedopieszczonego. Ale nadal uważam, że stanowi bardzo fajną pamiątkę. Biją z niego emocje, jest bardzo naturalne 🙂


ninevet, porównaj sobie kwiaty na zdjęciach nr 6 i 7. Które cięcie Ci się bardziej podoba i dlaczego?
abre - dziękuję bardzo  :kwiatek: tego mi było trzeba
będę się starać o lepsze

ps. co do ubioru to już ugadane, że na następny raz jakaś ładna bielizna 🙂
ps2. pierwszy raz robiłam na własnych ustawieniach i MF 🙂 więc troszku jestem z siebie dumna, że w końcu się odważyłam.

Dodałam jeszcze 2 foto

http://www.photoblog.pl/alcoa/92817917/brzuszki.html to już nie rozjaśniałam, więc tło nie jest aż tak wyraźne, jednak wezmę sobie do serca, by dalej stawiać modelkę 🙂

na tym zdjęciu strasznie nie podoba mi się ta lewa ręka..
Cierp1enie, dla mnie to zdjęcie:
http://www.photoblog.pl/alcoa/92720301/dzieci.html
Jest milion razy lepsze, może i torchę niedociągnięte, ale z uczuciami.  😉
Ninevet, wg. mnie zdjęcia z poprzedniego postu są zdecydowanie za jasne.
A na 4. nie ma, jak to wcześniej ktoś wspominał "na czym oka zawiesić". Koń trochę za daleko.
Abre, podpowiesz coś o moich zdjęciach? Na poprzedniej stronie. Z góry serdecznie dziękuję, uważam, że twoje uwagi są bardzo cenne.  🙇
trzynastka   In love with the ordinary
27 kwietnia 2011 20:19
abre - chyba 6. mimo poucinanych płatków, bo lepiej widać, że to kwiatek a nie niezidentyfikowany żółty obiekt 🙂

Legion
- dzięki  :kwiatek: niestety za jasność/za ciemność ciężko mi się ocenia, bo mój monitor nadaje się do muzeum a nie do obróbki zdjęć, niestety jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. 🙂
Legion, ok, ale jutro, gdy znowu usiądę do PC-ta.

ninevet, a mnie właśnie pod tym względem bardziej podoba się nr 7, ponieważ cięcie jest odważniejsze, nie ma się wrażenia przypadkowości kadru. W 6 żal mi tych uciętych płatków.
Cierp1enie, dla mnie to zdjęcie:
http://www.photoblog.pl/alcoa/92720301/dzieci.html
Jest milion razy lepsze, może i torchę niedociągnięte, ale z uczuciami.  😉


No, ale chodziło mi o te pierwsze 2 brzuszkowe, bo 1 raz robiłam takie zdjęcia

a to co dodałaś to zwykłe zdjęcie mojej córci z moim mężem 🙂
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
27 kwietnia 2011 21:15
ninevet u mnie tez 1,2 i 5 za jasne, ale ja akurat ogladam zdjecia na laptopie 🙂 Podoba mi sie 4, ale zastanawiam sie, czy nie lepiej by bylo, gdyby kon zamiast na srodku byl bardziej po prawej 🙂 No i kotek fajny 🙂

Legion najbardziej podoba mi sie 7, 1 tez fajne 🙂

Jedne z moich ulubionych zwierzatek w parku:







Czarne ptaszysko  😉




Cierp1enie bardzo podobają mi się Twoje brzuszkowe zdjęcia 🙂

Legion,
1. Masz problemy z prawidłową ekspozycją. Zdjęcia są albo za ciemne, albo za jasne.
2. Kadry w większości za ciasne, przytłaczające. Staraj się dawać więcej oddechu. Myśl nad kompozycją.
3. Uważaj na dominanty. Tak jak w 7 się broni, tak w 8 już nie widzę uzasadnienia dla niebieskiego zdjęcia.
4. Uważaj na "krzywy horyzont". Może on podkreślić dynamikę sceny ale musi to być uzasadnione, inaczej wygląda na niedbałość.

W pierwszym poście w tym temacie znajdziesz sporo ciekawych linków. Polecam zapoznanie się z nimi.
Dzięki abre.  🙇
Postaram się Twoje rady wprowadzić w życie, jak wybiorę się na jakąś sesję, to wkleję zdjęcia.
Dobrze, że znalazł się ktoś, kto mnie poprawi, bo jedyne co słyszę to "są super jak na 13 lat!"  👿
Cierp1enie bardzo podobają mi się Twoje brzuszkowe zdjęcia 🙂


Galop dziękuję Ci bardzo  :kwiatek: przyjeżdżaj do mnie to zrobię Ci takie 🙂😉
bardzo chętnie 🙂
to i ja:
kwitnąca wiśnia (?) robione zwykłą cyfrówką 😉
borkowa, co to za plama na pierwszym planie? nie widac nic, tylko jakies rozmazane cos.
po drugie, po co wszyscy pisza, ze zdjecia "zwykla" cyfrowka? mozna zrobic swietne zdjecia metalowym pudelkiem, wiec nie wiem, co to za roznica...  🙄
mery ta plama to kwiaty które pod wpływem wiatru weszły w kadr  😉
borkowa., podejrzewam że mery wpadła na to co to jest, po prostu nie rozumie zastosowania ich w kadrze😉
Breva ano możliwe, jakby co są te także te kwiatki, które bezczelnie wpadły w kadr 😉
trzynastka   In love with the ordinary
29 kwietnia 2011 09:01
ninevet, a mnie właśnie pod tym względem bardziej podoba się nr 7, ponieważ cięcie jest odważniejsze, nie ma się wrażenia przypadkowości kadru. W 6 żal mi tych uciętych płatków.

Domyślałam się, że to jest "prawidłowa odpowiedź" 🙂

Wszędzie tym zdjęciem spamuje ale mi się podoba  😡
ninevet, piękne!🙂
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
29 kwietnia 2011 12:05
mam ochotę to rozjaśnić, tak na granicę przepału...
Ninevet bardzo mi się podoba
portrecik. 😉
juliadna   siwek czarnogrzywek <3
30 kwietnia 2011 19:12
ninevet  😍
mogę poprosić o ocenę ? Robione na manualu i zero obróbki np. kontrast ,nasycenie  itp .
Wiosna zdumiewa mnie czasem kolorem 🙂
chcialam Wam pokazac historyjke z Irlandii, gory Wicklow, srodek drogi a tam bufet pelna buzia :-) Zdjecia sa jakosciowo jakie sa- lapane na szybko z auta, 3 pierwsze z dosc duzej odleglosci , bez ustawiania itd, aby bohaterki nie uciekly, ale wydaja mi sie fajne, no i mnie wzruszyla ta scenka..
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się