Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
20 kwietnia 2011 20:10
żuczek super ! 🙂

Huculska Ostoja bardzo mi sie podoba 3, pewnie dlatego, ze ostatnio lubie robaczki

heh  dzięki 🙂
to  nie żuczek 😉 ,  zapomniałam  jak  się  nazywa  jutro  Wam  napiszę ,  musze    znaleźć w  atlasie 🙂
szybko  zasuwał ,  ledwo  zrobiłam  zdjęcie  a  juz  go  nie  było 🙂

heh  sezon  na  robaki  otwarty ! 🙂
viikaa  super Ci  wyszła (  to  chyba  nie  mucha)
sama  wiem , że  ciężko  uchwycić  takie    szybko  latające  owady 🙂




Przebiśnieg szkoda, że centralnie ale pomysł fajny, wpatrywałam się w te kreseczki i kminiłam co to  😁

heh  tak  wiem  ,  mam  jeszcze  inne 
ale  mi  się  nie  podoba


moje dzisiejsze zabawy:
1)

2)

3)

4)

6)

7)
Huculska Ostoja, zdecydowanie lepszy kadr 🙂

MoniaaA, nie wiem jakim obiektywem dysponujesz, jakie były ustawienie przysłony i jaka ogniskowa.

Tu masz prosty kalkulator głębi ostrości http://www.dofmaster.com/dofjs.html
Pobaw się trochę, szybko załapiesz właściwe ustawienia. Poza tym większość (jeśli nie wszystkie - nie wiem jak w puszkach stricte amatorskich) ma przycisk podglądu głębi ostrości. Warto nauczyć się z niego korzystać.

Co do zdjęć, są poprawne technicznie. Przydałoby się popracować nad kompozycją - masz tendencję do kadrowania centralnego. Warto modelowi, czy to ludzkiemu, czy zwierzęcemu, dać oddech z przodu (czyli krótko mówiąc więcej miejsca z tej strony, w którą obiekt patrzy).
Uważaj na przeszkadzajki w tle (np. ogrodzenie wyrastające psu z głowy).

ninevet, wiesz, że to zdjęcie spaniela jest prześwietlone? Nie można ślepo ufać wskazaniom światłomierza. Najwyraźniej miałaś dużo ciemnego w kadrze. Światłomierz, zgodnie ze swoim oprogramowaniem, sprowadził zdjęcie do tzw. 18% szarości. Trzeba było zastosować korektę EV na -.
viikaa   Kucykowy jezdziec :)
21 kwietnia 2011 22:45
Dla odmiany tym razem konskie 🙂

Świetną pozę uchwyciłaś, wygląda rozbrajająco  😀
Fajna fota. Szkoda, że koń kary, ciężko od razu załapać co to tam tak śmisznie leży 🤣
(mały OT) wawrek, co się stało z Twoim avatarem a la Chrobry na banknocie 20-złotowym?! 😀
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
22 kwietnia 2011 23:50
Może ktoś się pokusi o konstruktywną krytykę? Bo co jakiś czas wstawiam, pytam, ale nikt nie raczył poradzić nic.

Canon 350d + Helios

Czy ja mam coś z ustawieniami monitora, czy ta fotka jest ciemna?
U mnie jest normalne.
Notarialna bardziej mi by pasowało to zdjęcie w poziomie, ale ogólnie fajne 😉
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
23 kwietnia 2011 13:00
Mam obsesje na punkcie fotografowania ludzi,ale miałam okazje pofocić coś innego i ciekawa jestem co sknociłam w tym ? 🙂 Pierwsze miało na celu uchwycenie całego odbicia w wodzie,a drugie to takie niby z ukrycia🙂
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 kwietnia 2011 13:10
xxflygirlxx, W sumie wszyscy tak mówią. Z€ lepsze byłoby w poziomi€. Al€ w poziomi€ była kiepska jakość. To jako jedno z niewielu wyszło ;-)

incognito, Pierwsze ujdzie, ale drugie jak dla mnie zero klimatu. Przez to niebo. Przejarane.


To jeszcze takie z wczoraj:

cieciorka   kocioł bałkański
23 kwietnia 2011 13:26
Lena, nie masz, 80% jej zdjęć jest za ciemna, te wstawione też
Bo na zawodach jeździeckich można spotkać też inne stworzonka:

Urocze stworzonka, może spróbuj zlikwidować ten przepał z pyszczka?
no można było 🙂
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
23 kwietnia 2011 21:17

z  tamtego  roku :

Notarialna...
mnie dobiły te "obśrubione" paznokcie na tej focie... - poodpryskiwany lakier... i to kompletnie przykuło moją uwagę ...
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
24 kwietnia 2011 09:12
Notarialna u mnie na drugim niebo jest lekko błękitne,tak jak było w rzeczywistości 😀
Wiosna  😉

Jest dużo do poprawy ogólnie w zdjęciu oraz w kadrach?
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
24 kwietnia 2011 09:34
Kadry nie są takie złe,ale to światło całe zdjęcia psuje według mnie.
Ale kolor, czy miejsce padania, czy intensywność?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
24 kwietnia 2011 10:53
cieciorka, No to chyba jednak faktycznie macie coś z oczami bądź z monitorem. Sprawdzam zdjęcia za każdym razem na innym monitorze jeśli mam okazję. I jakoś za ciemne nie było. Raczej bym stawiała na monitor. U mnie są jasne i ciepłe. Nie każde foto musi być żyletą i mieć przesycone kolory.

Dodofon, Przekażę koleżance. 😁

incognito, Widzę właśnie. Szkoda tylko, że niebieskość nie poszła na całe niebo, a brzegi zdjęcia. Pokombinuj z przesłoną, Ja ostatnio bawię się manualem Heliosem od Zenita. I coraz bardziej mi się ta zabawa podoba 🙂
incognito   W życiu należy postępować w zgodzie ze sobą.
24 kwietnia 2011 11:48
Intensywność,zwłaszcza na pierwszym-mi się nie podoba,ale go gustach się nie dyskutuje,a jeżeli chodzi o stronę bardziej techniczną to może wypowie się ktoś inny.
incognito: gusta gustami, ale lepiej dowiedzieć się jak ktoś inny patrzy na dane zdjęcie  😉. Jeśli chodzi o intensywność, to może trochę wina kadru centralnego na słońce, oraz niskiej przesłony przy jednoczesnym ,,długim" czasie, po prostu najwyraźniej źle ustawiłam i wyszedł taki efekt przepalenia.

EDIT: sprawdziłam exif
czas otwarcia: 1/500
przesłona: 5.3
ISO: 500

więc raczej wszystko ok., czyli wina kadru  😉
bawarka, "waląc" prosto w słońce, to 1/500 s, to wcale nie taki krótki czas, poza tym ISO mogło być mniejsze (np. 200), bo ono też trochę wpływa na jasność zdjęcia, następnym razem spróbuj zrobić kilka zdjęć w różnych konfiguracjach i wtedy będziesz widzieć. Bo jak dla mnie to jest jednak mocno przepalone.
Powie ktoś coś nt moich zdjęć? 🙂
koniara79: mam zdjęcie na różnych ustawieniach, ale na lekkich zmianach ISO, więc i tak niczego nie obrazują. ISO raczej znacznie wpływa na jasność zdjęcia (szczególnie na 6400), po to w końcu jest  😀, ale rzeczywiście celowanie w środek słońca nie jest dobrym pomysłem, i obojętnie czy bym ustawiła czas 1/4000 (bo przesłony i tak znacząco nie zmienię), to i tak wyszedłby taki nieciekawy efekt, będę próbować dalej  😉
W każdym razie dzięki.  :kwiatek:
cieciorka   kocioł bałkański
24 kwietnia 2011 14:35
bawarka, jakbyś pobawiła się w detale, to może coś jeszcze z tego by było, na razie leży- nie ciekawe kadry i plama światła w środku- kwiatki to ostatnia rzecz jaką się zauważa.

Notarialna, nie muszą, ale skoro większość twoich zdjęć jest jednak za ciemna smiem stwierdzić że nie jest to ani zamierzone, ani nawet świadome- a monitor mam dobrze skalibrowany. nic nie musi, jesli ma cel- u ciebie ta ciemność na najważniejszych elementach zupełnie się nie broni

edit: porównanie
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się