Siodło skokowe

Ma ktoś prestige arezzo?
jestem ciekawa opinii.. :kwiatek:


Według mnie rewelacja. Jest to typowe siodło skokowe cc a jednocześnie trzyma ile trzeba.

"Jednak mam wrażenie, że dużo większy wpływ na to czy nam wygodnie w danym siodle (czy siodło jest super dobre dla nas,bajery, klocuszki, poduszki, siedzisko)w przypadku siodła skokowego CC, ma to czy ono jest idealnie dopasowane do konia!. "

POTWIERDZAM  ❗
[quote author=Ktoś link=topic=1249.msg941129#msg941129 date=1300463774]
Śmiem twierdzić (macając model Wrotki dwukrotnie z 3 tygodniową przerwą),

przepraszam,ale jakoś nie doczytałam słowa "model" i dostałam ataku histerycznego śmiechu . 😂 😵[/quote]
Ktosina, ja nawet nie piszę co Bogdan robi z Wrotkiem  😂

Kotbury, bardzo to wszystko dobrze ujęłaś.
Ja nie moge uwierzyć że tyle lat się meczyłam bo zawsze łydki uciekały do przodu, pupa do tyłu i pozycja pochylona  😵

Oglądałam dzis siodła skokowe Barnsby. Bardzo ładne wykonanie, dopracowane detale, lekkie pomimo drewnianej terlicy. Niestety nie wiedziałam w nim i ciekawa jestem Waszych opinii. Może ktoś z Was uzytkowal takie siodlo?
Nie miałam do czynienia, ale ta firma ma swoich zagorzałych fanów. Inni twierdzą, że lepszy jest tylko Butet. Z całą pewnością należy do pierwszej piątki firm siodlarskich (a Prestige z całą pewnością - nie).
Miałam kiedyś starowinkę Barnsby ,taką chyba 20-letnią skokówkę ,i do dziś żałuje że ją sprzedałam. Rewelacyjnie wygodna,super skórka a co najważniejsze doskonale czuło się w niej konia .
Ja jeździłam kilka razy w skokówce Bransby. Mogę powiedzieć, że siodło przemyślane. Wszystko było na swoim miejscu.
Akurat to trzymało trochę, ale tak poprawnie, bez przesady i wyłamywania nóg ze stawów  😉
Wykonanie i skóra pierwsza klasa 😉
Tak samo jak ogłowia ich firmy.
trochę nie na temat ale nie wiem gdzie umieścić to pytanie :P
Chodzi o to że mam zepsuty a dokładnie pęknięty stelaż w siodle skokowym.
Gdzie można kupić nowy stelaż i czy w ogóle można kupić? Może ktoś się orientuje ile może wyjść naprawa?
Z góry dziękuje za odpowiedzi 😉
🏇
jak stelaż? terlicę?
galopada_   małoPolskie ;)
24 marca 2011 15:33
co myślicie o daw magu millenium?  👀
Ja jeździłam kilka razy i według mnie bardzo fajny.  😉 Skacze się całkiem przyjemnie, w terenie też mi się dobrze jechało. Zależy, jakie potrzeby jeźdźca, kilka moich koleżanek-zawodniczek jeżdżących 100-110 ma właśnie Millenium i jak na ten poziom bardzo sobie chwalą.  🙂
galopada_   małoPolskie ;)
25 marca 2011 07:00
a wiesz moze jak z miękkoscią? deska czy w miare miękkie? bo patrzac po zdjęciu nowek na stronie sklepu wyglądają srednio. ale widziałam zdjecia uzywanych i wygladaly o niebo lepiej...
Czy ktoś miał do czynienia z siedziskami biomex???
Tylko macałam  🤣 Nie miałam niestety jeszcze okazji wsadzić tyłek..ale robi wrażenie mieciutkie   😍
Mi się jeździło bardzo fajnie.
[quote author=galopada_ link=topic=1249.msg949700#msg949700 date=1301036423]
a wiesz moze jak z miękkoscią? deska czy w miare miękkie? bo patrzac po zdjęciu nowek na stronie sklepu wyglądają srednio. ale widziałam zdjecia uzywanych i wygladaly o niebo lepiej...
[/quote]

przepraszam, dawno nie byłam w tym wątku.  :kwiatek: jak dla mnie, to Millenium jest dość miękkim siodłem.  🙂  W sumie waham się, czy je kupić, czy nie, bo mój tyłek lubi trochę twardsze siodła.  👀
a powiedzcie mi czy Millenium albo GP są robione w rozmiarze 16" ?? Bo u mnie się wczoraj okazało, że na moją kobyłkę siodła 17" są za długie. Ona jest krótkim koniem i muszę mieć 16". Na szczęście moja figura pozwala mi na jazdę w mniejszych siodłach 😉
Co byście polecili jeszcze w rozmiarze 16" do skoków, nie zupełny cc..
kkatek co Ci interesuje w biomexach?
aniaagre rozmiar to nie wszystko, istotniejszy jest kształt i długość paneli
ja mam siodło o siedzisku 40cm, ale jednak poduszki są długie i mocno wystają do tyłu za siodło
Endurka, niby tak.. no w każdym bądź razie moja 17: jest za długa 🙁

edit: już wiem, że nie robią gp i millenium w rozmiarze 16". A mógłby mi ktoś podać długość ławek w obu siodłach??  :kwiatek:
m.indira   508... kucyków
13 kwietnia 2011 19:24
czy ktoś z dobrych duszek mógłby mi powiedzieć która liczba w skokówkach Ken Tuar to rok produkcji?
tak w zasadzie to czym rozni sie gp od millenium?

bo ja nie widze roznicy
Sanndy   „Czy dajesz siłę koniowi…”
14 kwietnia 2011 12:04
ktos korzystal z ujezdzeniowki euroriding rubin?
jak "wrazenia" ?
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
14 kwietnia 2011 12:07
nie ten wątek  😉
jest o siodłach ujeżdżeniowych.
Gillian   four letter word
19 kwietnia 2011 09:37
a ja się przesiadłam z Meredithki do Daw Maga Grand Prix i mój tyłek oszalał ze szczęścia 🙂 zapomniałam już jak bardzo to siodło jest wygodne  😍 nie miałam okazji poskakać, same drągi i lichy krzyżaczek ale już widzę, że będzie dobrze  😍 a w sumie to - lepiej 🙂
łoo jezu wolisz Dm od Meredithki?? Jak ja ostatnio wsiadłam na chwilę to przeżyłam szok. Twarde to jakieś, szerokie, fu :P
Gillian   four letter word
19 kwietnia 2011 12:50
Tak!  🏇
przez długi długi czas uważałam Meredithkę za siodło mojego życia - i pewnie nadal by tak było, gdyby nie to, że była na mnie za mała, do konia niedopasowana. To naprawdę jest genialne siodło 🙂 ale DM spełnia jeszcze jeden mój kaprys - jest mi na nim najzwyczajniej w świecie wygodniej 🙂 w sensie pupnym 😉 nie odczuwam go jako twardsze - ale może jest i właśnie tego było mi trzeba? DM ma też większą i bardziej puchatą poduszkę kolanową, łatwiej mi się oprzeć kolanem. Pamiętajmy, że ja antytalent jestem 🙂
nie no ja żartuje przecież każdy ma swój gust 😀😀 Tylko że DM to raczej inny typ siodła jest niż Meredith. No i jak masz niedopasowane to dupa faktycznie. Mi się trafiła opcja z większymi tybinkami więc ja po prostu innego siodła sobie nie wyobrażam. Choć odkładam kasę na Bogdanowe, jak mi zrobi podobne do Meredith ale idealnie skrojone na moje zwierze to kto wie, może moja meredith będzie sobie nowego domu szukać?
Gillian   four letter word
19 kwietnia 2011 13:03
Meredithka niestety nie zechciała współpracować przy dopasowaniu i jak przód jest ok, to pod tył można wsunąć cegłę 😉 a DM jest na wacie, więc mogę go sobie dowolnie podopychać. No i wychodzi duużo taniej za kupno używanego siodła. Co dziwne, mój kosmicznie zbudowany koń pasuje do łęku L - myślałam, że będzie potrzebne XL a tu proszę 🙂
łoo jezu wolisz Dm od Meredithki?? Jak ja ostatnio wsiadłam na chwilę to przeżyłam szok. Twarde to jakieś, szerokie, fu :P


Widać każdy tyłek lubi cos innego  😁

Dla mnie stubbeny zawsze były deski twarde
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się