Siodło skokowe

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 marca 2011 06:51
Ktoś to siodlo pod Toba to to samo co na Integro bez jezdzca? czy jakies inne ?
tak,dokładnie to samo. 😎

ciekawska, od siebie tylko dodam,że jak ktoś ma taką wolę,to udaje mu się znaleźć siodło testowe spośród już wykonanych....ale stricte testówki nie ma...Bogdan zwyczajnie nie ma czasu,bo musi realizować bieżące zamówienia a i tak kolejka jest nieprzyzwoicie długa 😀iabeł:
dzięki, już mam wieczorem będę dzwoniła  🤣
Tak się zastanawiam - czy spotkaliście się z używanym siodłem Equipe na polskim rynku? Zakrawa na cud?
moj pierwszy Equipe byl kupiony jako uzywka, w bdb stanie i cenie. ale wtedy jakos ta firma nie byla popularna w Polsce, nie slyszalam o niej, a ja sama nawet nie mialam pojecia, ze to odmieni moje zycie 😁
Teraz pewnie zbyt wielu ludziom odmienia życie, bo używanych Equipe ani widu, ani słychu 😉
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
05 marca 2011 20:09
Dada, spotkaliście się 😉
był na ŚK ostatnio, zdarza się na ebayu niemieckim i brytyjskim dość powszechnie, chociaż w małych ilościach

i o dziwo - wcale nie biją się o nie jakoś specjalnie :/
Ja się chętnie pobiję o ile je wcześniej znajdę 😉
jak mi się napatoczy to dam Ci znać  😉
ja mam Daw-Mag Mirage. siedziałam w nim kilka razy - koleżanka mi użyczyła, ale swoje mam od piątku 😎 i długo się zastanawiałam jakie siodło w końcu kupić, no i postawiłam na to. mam nadzieję, że nie bd żałować 🙄

a tak wgl. to cześć wszystkim, bo nowa jestem 😉
blackowa a masz jakieś zdjęcia?? Czy porównanie do innych modeli Daw Maga?? Jestem ciekawa co oni tam nowego wymyślili w tym Mirage 😉
no niestety zdjęć nie mam, ale dam Ci linka do zdjęcia na necie..

http://www.kopyciak.pl/Siodlo_skokowe_DAW_MAG_Mirage_Exclusive-251.html
no niestety zdjęć nie mam, ale dam Ci linka do zdjęcia na necie..

http://www.kopyciak.pl/Siodlo_skokowe_DAW_MAG_Mirage_Exclusive-251.html


kochana aż tak ograniczona ie jestem zeby sobie sama w google nie znaleźć. Chodziło mi o real foto i porównanie do innych modeli DM
czy ktos z Was mial moze siodlo firmy BUTET ?
mam mozliwosc zakupu takiego siodla, opinie slyszalam pozytywne (ale nie od moich bezposrednich znajomych).

mam nadzieje, ze mi pomozecie 🙂
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
07 marca 2011 10:10
AguSia, wrotki jeździł w Butecie,bardzo przyjemne siodełko,raczej z tej wyższej półki 🙂
AguSia bierz nie zastanawiaj sie, super siodła takie niepozorne ale super trzymajaca, dajace duzo swobody dla mnie dr 2 zaraz po CWD ktore zlamalo mi zycie  🙂 a jesli bys jednak nie kupila to bardzo prosze o namiary do sprzedajacego
siodlo zostaje ze mna 🙂
dalej nie puszczam go w najblizszym czasie bo pasuje na mojego rumaka na szczescie 🙂

ale wlasnie malo jest opinii wiec zastanawaialm sie czemu skoro to takie dobre siodla. no ale dotarlam do cennika i teraz chyba rozumiem 🙂

a pusliska do butetow mieliscie firmowe? bo prawde mowiac mam w tym kolorze (ciemny braz) prestige'owe a one tez sa miekkie.
Agusia - wrzuć fotki, chętnie obejrzę to cudo skokowe 😉
ok. jak wsiade to zrobie foto (jak znajde kogos do ich zrobienia). ale najwczesniej po weekendzie - mam zakaz wsiadania do konca tygodnia (po gipsie na kastce...)
cyntia   Musisz uwierzyć w siebie, bo wiara czyni cuda...
07 marca 2011 18:31
A ja stalam sie szczesliwa uzytkowniczka siodla CWD Gubet no i drugie siodelko to Passier Marcus Ehning. Przesiadlam sie z Prestige hehe nie ma porownania. Zdecydowanie lepiej jezdzi mi sie w CWD 🙂
Cyntia - Zazdrość  😀iabeł:
Mam pytanie co do stubbenow: czy można w nich zmieniać rozstaw leku jeśli tak to jak to wyglada w Polsce? 😉 i może wiecie jaki jest odpowiednik leku stubbena 27 w rozmiarowce prestige?
Wg tego co usłyszałam u przedstawiciela Stubben w tych siodłach nie można przestawiać łęków. Możliwe jest natomiast manewrowanie grubością poduszek, co w pewnych sytuacjach może dać pożądany efekt.
Co do łęków to jest tak jak pisze epk. 27 to wąski rozstaw
Winels zadzwoń do Arpavu to na pewno uzyskach odpowiedz
Dada, coś mi się wydaje, że w x-horsie jest używany equipe 😉
Ma ktoś prestige arezzo?
jestem ciekawa opinii.. :kwiatek:
Dramka ma z tego co wiem, uderzaj do niej 😉
Trochę ciężko testować siodło, które z założenia funkcjonuje tylko gdy jest od samego początku robione na miarę na danego konia na innym koniu.
Po prostu i tak nie będzie można docenić jego walorów.
Ja siedziałam w HB Contact model Wrotki, które było robione na innego konia na moim koniu bo miałam okazję. Ale tylko siedziałam, nie jeździłam bo to by było bez sensu.
Posadzenie mojego zadka sprawiło, że od razu zamówiłam to siodło i czekam i w sumie to się cieszę, że czekam bo wiem, że będzie "stworzone"dla mojego konia i dla mnie a nie wyprodukowane.

Ja wiem, że osoby, które mają problem ze znalezieniem sobie siodła mogą w takich przypadkach (oficjalny brak "siodeł testowych" ) czuć niedosyt. Jednak mam wrażenie, że dużo większy wpływ na to czy nam wygodnie w danym siodle (czy siodło jest super dobre dla nas,bajery, klocuszki, poduszki, siedzisko)w przypadku siodła skokowego CC, ma to czy ono jest idealnie dopasowane do konia!.

Bo nawet siodło idealnie zwymiarowane na nas jeśli je testujemy na koniu, na którego nie pasuje, nie będzie też pasować na nas - nie będzie miało środka ciężkości tam gdzie trzeba, tym samym kolano nam się przesunie i klocek się będzie wydawał nie taki itp.itd. I o ile  wprzypadki siodłe typu staromodna amfibia tego aż tak nie czuć, o tyle przy nowoczesnych siodłach CC to bardzo czuć.

Często jakieś siodła mają wielkie klocki czy poduchy bo są  zaprojektowane, nie na zasadzie "nie mamy w portfolio siodła z dużym klockiem to go zróbmy" tylko na zasadzie "ten model tak usadza, że potrzebny będzie większy klocek, żeby było wygodnie".

Śmiem twierdzić (macając model Wrotki dwukrotnie z 3 tygodniową przerwą), że jest to siodło niejako "kompletnie zaprojektowane". W sensie, że wersja, która jest widoczna na zdjęciach jest mocno opytmalna (i znów wiadomo, ze nie dla każdego musi być optymalna bo każdy jest inny) - i oczywiście są możliwości adaptacji pewnych elementów i jak siedziałam w tym siodle, to przez Bogdana byłam o tym instruowana, jednak nie czułam potrzeby wprowadzania zmian. Miałam wrażenie, że jest właśnie tak, jak powinno być.
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
18 marca 2011 15:56
Śmiem twierdzić (macając model Wrotki dwukrotnie z 3 tygodniową przerwą),

przepraszam,ale jakoś nie doczytałam słowa "model" i dostałam ataku histerycznego śmiechu . 😂 😵


zamykając ten nomen omen gruby off topic dobrze opisałaś coś,czego ja nie potrafiłam 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się