Siodło skokowe

Mamy kogoś kto jeździ w :
- EK 26 Equipe?

Może jakoś porównać do Miss Cwd?
Dlaczego u nas niezbyt popularne są siodła Amerigo?
Jako jeden z nielicznych producentów oferuja dopasowanie kształtu terlicy do rodzaju grzbietu konia.
Perlica, bo mało reklamowane i kto je ma? Tylko xhorse?
Moon   #kulistyzajebisty
09 lutego 2024 07:33
Perlica, myślę że z powodu niskiej dostępności i braku przedstawiciela, który by tylko nimi handlował?
Acz samo Amerigo wspominam bardzo miło.
Moon, no właśnie koleżanka sobie zamówiła od X-horse i super siedzi w tym siodle, koń zadowolony i ona też.

A ktoś testował Equipe Allegra? To nowy model.
Jakoś z opisu mi to siodło podchodzi, nie wiem czemu.
Choć mój Renek cały czas jest cudny, ale mógłby dawać ciuteczkę więcej pod kolanem oparcia.
Ja mam Amerigo skokowe i kocham to siodło. Jak Kobył wróci z macierzyńskiego to może wymienię Lucky Dressage na jakieś Amerigo ujeżdżeniowe... jestem mega zadowolona.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
12 lutego 2024 07:17
Ja jestem po pierwszych treningach w swoim MR CPS i kocham to Siodlo miłością wielką 😅 mój koń dostał w nich jakiś dodatkowych mocy, nagle bez problemu nogi zmienia, otworzył się w skoku bardzo, jestem mega zadowolona z wykonania też. Mam swój brąz z różową lamówką 😎
Hermes, tez je testowałam, ale wybrałam Rene ostatecznie.
A w czym jeździłaś wcześniej?
Siedział ktoś w Prestige x-contact i może coś o nim powiedzieć lub porównać do Michel Robert cps? Wygląda trochę ortopedycznie
Zuzu., ja nie, ale mam zamiar testować Prestige niedługo.
Czy ktoś może widział jakiś rysunek lub zdjęcie obrazujące jak wygląda za krótka tybinka do danej nogi,że tak powiem?
Lub może grafika pokazująca jak wygląda prawidlowo dobrana długość tybinki ?
-Alvika-   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
04 marca 2024 00:49
Perlica, z takich ogólnych wskazań:
https://trumbullmtn.com/saddle-fit-for-the-rider/
-Alvika-, dziękuję obczaję sobie
Mamy tu człowieka który siedział w Prestige instinct CPS ?

Albo Synchrony?
Zuzu., ja siedziałam, było to coś okropnego....
Perlica, mówisz? Michel Robert mi się podobał, tylko tylne klocki out. Ciekawi mnie jeszcze to x-breath z „dziurą” pod tyłkim
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 marca 2024 07:03
Perlica, ja też miałam je na testy, mówiąc brzydko- dupy mi nie urwało na szczęście i wzięłam tańsze 😅
Tego siodła nie ma już na oficjalnej stronie Prestige.
Ja chyba nie jestem dobrą osobą do porównywania, bo siedziałam w nim minutę i zeszłam, bo było okropne.
Ja jak na razie uznaję tylko Renka i Miss CWD, ale mój koń tylko Renka.
Jak wsiadłam w to siodło to po dwóch sekundach wiedziałam, że to jest to.

Więc rozważam :
- nowy Renek ( ma opcję klocka large i na rzep , za to nie ma klocka z tyłu)
- Amerigo ( będę za chwilę testować)
- nowy PRestige Instinictive oraz Rubinio
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
18 marca 2024 08:23
Perlica, w tym moim cps też są klocki na rzep, pierwsze co zrobiłam to wywaliłam te z tyłu😅
Perlica, Daj znać jak wrażenia z Amerigo, pls
Hermes, no z tyłu też mi klocek nie potrzebny wcale, ale z przodu muszę coś mieć.
W obecnym Renku niestety nie mam ani klocka, ani poduszki i jak się nic nie dzieje to ogarniam, ale jak mi bryka kobyła to czasem mi ciężko. Tylko dlatego rozważam zmianę siodła.
Jak ja zamawiałam Reniusza to nie było opcji mieć wiecej pod kolanem, ani na rzep ( nawet malutki klocek na rzep mogę sobie bliżej przysunąć do uda).
Michel mnie za mocno trzymał trochę, ale może to była wina właśnie klocka z tyłu? Nie wiem.
Dziewierz, wiem, że to siodła są super, przekonuje mnie bardzo to że każdy model ma terlicę do budowy grzbietu konia i fajnie to zoobrazowane na ich stronie, więc konkretny jeden model będę testować.
Obecnie serwis Amerigo pan Saebastian ma w kraju, więc przepasowanie nie trwa długo, bo siodło nie idzie do fabryki. o czym nie wiedziałąm.
Będę testować model DJ.
Siedziałam kilka razy w amerigo, cud miód malina. Sama mam ek26 które uwielbiam, ale samo siedzisko jest ciut twardawe. A amerigo miękkie i świetnie trzyma nogę.
Kurde, jak będę miala zmienić siodlo to chyba też rozważę amerigo skoro tyle pozytywnych opinii
anai, testowałam Equipe i jedyny model który jakoś mi pasował był właśnie EK-26.
Jednak w porównaniu do Reneissance F2S to Reniusz lepszy.

Tymbardziej czekam na Amerigo.
Hej, Czy ktoś się orientuje gdzie można poszerzyć łęk w siodle CWD 2G i jaki to koszt?
annas185, łęk jest carbonowy, możesz tylko wymienić u producenta, ale CWD generalnie ma jeden rozstaw łęku
Szukam opinii o siodłach Jeremy Rudge Saddlery. Ktoś coś ? W logu mają JR
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się