Siodło skokowe

Dramka poszukam i wstawię 😉
Na poprzednich stronach (z 2009) pisałaś o tym że też łydka leci ci do przodu. I jakie siodło ci wtedy pomogło?
oprócz treningów i pracy nad sobą?


myślę ze dopasowanie siodła 😉 Dramka z tym ostatnio walczyła i zdecydowanie widać że siodło leży lepiej. I zapewne jej też się siedzi lepiej.
Amabilis , ja od niedawna przesiadłam się ze starej pleszewski w Euroriding Diamant 🙂 siedzisko dość twarde, szerokie, wygodne, ale trzeba się przyzwyczaić, bo podczas pierwszego stępowania w nim mój tyłek czuł się dziwnie dość. klocki średniej wielkości, siodło nie wymusza dosiadu, trzeba trochę popracować nad sobą, powychodziły moje momentami niestabilne łydki 😉 w kłusie przyjemne, łatwo można wysiedzieć każdy kłus, co było dla mnie czasem problemem w starym siodle. w skoku wygodne, nie ogranicza, można świetnie wyczuć w nim konia, nie jest to siodło sztywne. dość lekkie. skóra miękka, ale na poduszkach kolanowych mogłaby być trochę grubsza, same poduszki nie są bardzo grube. denerwują mnie przystuły, bo są strasznie sztywne i żeby nie uwierało w nogę, popręg musi być dociągnięty na min. 4 dziurki po każdej stronie. ale ogólnie siodło bardzo na plus, wygodne 🙂
Amabilis   Two of us against the world
27 kwietnia 2011 23:06
Amabilis , ja od niedawna przesiadłam się ze starej pleszewski w Euroriding Diamant 🙂 siedzisko dość twarde, szerokie, wygodne, ale trzeba się przyzwyczaić, bo podczas pierwszego stępowania w nim mój tyłek czuł się dziwnie dość. klocki średniej wielkości, siodło nie wymusza dosiadu, trzeba trochę popracować nad sobą, powychodziły moje momentami niestabilne łydki 😉 w kłusie przyjemne, łatwo można wysiedzieć każdy kłus, co było dla mnie czasem problemem w starym siodle. w skoku wygodne, nie ogranicza, można świetnie wyczuć w nim konia, nie jest to siodło sztywne. dość lekkie. skóra miękka, ale na poduszkach kolanowych mogłaby być trochę grubsza, same poduszki nie są bardzo grube. denerwują mnie przystuły, bo są strasznie sztywne i żeby nie uwierało w nogę, popręg musi być dociągnięty na min. 4 dziurki po każdej stronie. ale ogólnie siodło bardzo na plus, wygodne 🙂






Dziękuję za odpowiedź. Ja mam dylemat między Euroriding Diamant  a Prestige Venezia. Wiem, że są to totalnie dwa inne siodła i w sumie nie wiem które okaże się lepsze. Miałam już przyjemność jezdzić w prestige i byłam zadowolona natomiast które z nich da lepsze efekty ?
xxagaxx dla mnie ty nadal źle siedzisz w siodle. Prawidłowy dosiad to zachowana linia bark-biodro-pięta a nie tyłek w tyle, noga w przodzie, nie mówiąc już o pochyleniu.
xxagaxx dla mnie ty nadal źle siedzisz w siodle. Prawidłowy dosiad to zachowana linia bark-biodro-pięta a nie tyłek w tyle, noga w przodzie, nie mówiąc już o pochyleniu.


no teraz to już umarłam. W przeciwieństwie jak widać do Ciebie ja nadal uważam że pracować nad sobą cały czas trzeba, pilnować czy się człowiek nie garbi itp. i nie ma cud siodła które ten problem rozwiązują (tak, tak ja się UCZĘ więc nie siedzę idealnie). ale łydki (czyli to o czym mówimy) leżą w bardzo dobrym miejscu. I tłumaczenie sobie że to wina siodła jest wybacz ale leniwe i naiwne!!!!!!!!!!!
[quote author=adriena link=topic=1249.msg992887#msg992887 date=1303971276]
xxagaxx dla mnie ty nadal źle siedzisz w siodle. Prawidłowy dosiad to zachowana linia bark-biodro-pięta a nie tyłek w tyle, noga w przodzie, nie mówiąc już o pochyleniu.


no teraz to już umarłam. W przeciwieństwie jak widać do Ciebie ja nadal uważam że pracować nad sobą cały czas trzeba, pilnować czy się człowiek nie garbi itp. i nie ma cud siodła które ten problem rozwiązują (tak, tak ja się UCZĘ więc nie siedzę idealnie). ale łydki (czyli to o czym mówimy) leżą w bardzo dobrym miejscu. I tłumaczenie sobie że to wina siodła jest wybacz ale leniwe i naiwne!!!!!!!!!!!
[/quote]
Nie wiem o co ci chodzi teraz chodzi, ja piszę że siodło źle usadza, Ty dajesz swoje przykłady na których widać że nadal źle siedzisz. Twoja ostanie zdjęcie to nie jest prawidłowy dosiad, nawet z komentarzem że tak jest dobrze. Spójrz na swój dosiad jeszcze raz i zastanów się czy taki dosiad jest ok? To że się cały czas pracuje nad sobą to chyba sprawa oczywista i tego nie kwestionuję. Ja twierdzę że te siodła prowokują do złego dosiadu, co widać na wielu zdjęciach, łącznie z Twoim niby już dobrym dosiadem i zdania nie zmienię. Moje zdanie nie oznacza też że od razu sprzedam swoją Meredith bo skacze mi się w niej super natomiast do płaskiej jazdy wolę coś innego, żeby sobie nie psuć dosiadu.
Dla przykładu ja w tym siodle siedzę tak, nie ma dramatu ale też nie ma fajerwerków, dla mnie to niefajny dosiad:
Dramka poszukam i wstawię 😉
Na poprzednich stronach (z 2009) pisałaś o tym że też łydka leci ci do przodu. I jakie siodło ci wtedy pomogło?
oprócz treningów i pracy nad sobą?


Łydka mi leciała do przodu przez żle dopasowane siodło  😤 Siodło było za wąskie, leciało do tyłu razem z moja pupą, a łydki do przodu.

Ramires
"Przy zakupie pewien "ekspert" stwierdził, że siodło pasuje idealnie a że się nie znam to uwierzyłam. I masz babo placek."

szczerze współczuje  :kwiatek:
Ja Ci mówię swoje a Ty swoje, dobrze żyj sobie w tym swoim przekonaniu 😉 Twój problem. Ja siedzę tak w każdym siodle, jak się nie pilnuję. Tak w KAŻDYM. I nigdzie nie napisałam ze dosiad mój jest dobry, widzę ze pięknie sobie wszystko dośpiewujesz. Napisałam że ŁYDKI leżą dobrze i nie lecą do przodu. Gdybym usiadła na kroczu a ni na dupsku i ścignęła łopatki wyglądałoby to zdecydowanie lepiej. Ale wybacz moje siodło mnie przecież prowokuje do garbienia  😂 😂

A Ty lepiej spójrz na swoje siodło i zastanów się jak ono jest do Ciebie dopasowane........ I do konia.
No nie mówcie, że wszystko zależy od pilnowania się. Albo od ewidentnego niezbalansowania siodła.

Dużo zależy od tego jak uszyte jest siodło. Niektóre siodła wymuszają dosiad fotelowy. W innych znów łydka ma tendencje do lecenia do tyłu.
JASNE, że jak się człowiek zaprze to da radę poprawniej usiąść i w takim siodle. Ale pytanie- czy nie lepiej znaleźć takie siodło, które nie zmusza człowieka do walki z siodłem o poprawną postawę?
Moon   #kulistyzajebisty
28 kwietnia 2011 09:55
Litości..

Siodła typu meredith, michel robert, carisma to nie sa siodła dla początkujących tylko dla profesjonalistów, jak wydasz 8000zł na to siodło nie usadzi cie jak nalezy


Kolejne "Litości"...
Żadne, żadne, siodło tego typu, czy to będzie Wasz ukochany Prestige, czy pleszew, czy kentaur nie usadzi człowieka początkującego bez równowagi, tak, żeby siedział niczym Pessoa na MŚ, ludzie, cudów nie ma! To jest kwestia pracowania nad sobą, własnymi słabościami i powolnym dochodzeniem do obrazka, do jakiego się dąży. I też, jak Aga piszę - pilnowania się i samokontroli.

Myśląc w drugą stronę - kiedy jest się profesjonalistą, że można sobie kupić osławioną Meredith, czy Carismę? Jakaś komisja, konkurs?

Ktoś tu pisał, że silver star styknie do skoków do L... Skakałam w nim za dawnych czasów i po 120 zdarzało się, jakoś większych trudności z półsiadem nie miałam - Ale pewniem nienormalna, w dodatku mało profi.  😎
christine   zawodnikowanie reaktywacja. on the go.
28 kwietnia 2011 10:02
bo takie siodla zdecydowanie mniej trzymaja i dla osoby bez rownowagi sie nie nadaja, bo moze sie to skonczyc lotem w podloze. kiedy jest moment? kiedy ktos w siodle bardziej trzymajacym czuje, ze jest mu ciasno i ze ma za malo swobody bierze kilka siodelna probe i bach okazuje sie, ze wygodnie mu w siodle ktore nie trzyma wcale 😉

No nie mówcie, że wszystko zależy od pilnowania się. Albo od ewidentnego niezbalansowania siodła.

Dużo zależy od tego jak uszyte jest siodło. Niektóre siodła wymuszają dosiad fotelowy. W innych znów łydka ma tendencje do lecenia do tyłu.
JASNE, że jak się człowiek zaprze to da radę poprawniej usiąść i w takim siodle. Ale pytanie- czy nie lepiej znaleźć takie siodło, które nie zmusza człowieka do walki z siodłem o poprawną postawę?



No właśnie zgadzam się Tobą.
Można skakać nawet 160 w siodle wszechstronym, ale nie o to chodzi. Po to wymyślono te wszystkie modele żeby można było sobie ułatwić życie.
Moon "Żadne, żadne, siodło tego typu, czy to będzie Wasz ukochany Prestige, czy pleszew, czy kentaur nie usadzi człowieka początkującego bez równowagi"

Przeciez to napisałam  🙄

"Ktoś tu pisał, że silver star styknie do skoków do L"

Ja to napisałam bo osoba szukała siodła do L.  Ale nie napisałam że nie można skakać wyżej.. Ja w swojej bardzo ortopedycznej venecji skakałam do 130cm.
Ja wstawię dziś te fotki wieczorem.
Leci mi wyraźnie noga do przodu w silver starze(MOJA TO WINA nie SIODŁA-stary nawyk), z kolei jak cofnę ją do tyłu ( co mi się wydaje nienautaralne 😵 bo jeżdże 100 lat nie prawidłowo) to mi nie dolega do poduszek kolano.Wydaje mi się że siodło jest w równowadze, Pan Kostrzewa je dobierał wg zdjęć.
Same skoki są oki w tym siodle, nic mi nie przeszkadza,noga nie ucieka, łęk krzywdy mi nie robi  💃 mimo że moja konina młoda więc często pokonuje 60cm jakby to było 160cm 😂

No właśnie zgadzam się Tobą.
Można skakać nawet 160 w siodle wszechstronym, ale nie o to chodzi. Po to wymyślono te wszystkie modele żeby można było sobie ułatwić życie.


Też tak uważam. Nie mam olbrzymiego doświadczenia odnośnie siodeł skokowych ( siedziałam raptem w 3 typowych skokówkach), ale we wszechstronnych się natłukłam różnych. I dopiero przy ostatniej próbie siodła poczułam, że nie muszę WALCZYĆ o dosiad i o to, by łydka leżała tam gdzie należy. I mówię tu o siodle full-contact siodlarza Bogdana. Wiele osób piało już tu peany pochwalne na temat tych siodeł, więc poczytaj wątek.  😉
I mimo, że TEORETYCZNIE jest to siodło niby dla profesjonalistów ( bardziej close niż close contacty) to mimo iż profesjonalistą nie byłam i nigdy nie będę, siedzę i skaczę w tym siodle jak należy. Co potwierdziła moja trenerka.
Tyle, że kolejka do tych siodeł jest dłuuuuga.

A nawet jeśli nie siodło Bogdana, tylko inne ( bo na pewno są dobre siodła na świecie) to i tak warto szukać takiego, które swoim krojem POMAGA jeźdźcowi usiąść, a nie wymusza ciągłą walkę o prawidłowe położenie łydki.

Co oczywiście nie znaczy, że jak masz dobre siodło, to możesz nad sobą nie pracować, bo jest to oczywiście BZDURĄ. Jestem za intensywną ciągłą pracą jeźdźca nad sobą, ale w siodle, które mu w tym nie przeszkadza. Noc hyba, że ktoś lubi mieć w życiu "pod górkę"  😉
Ja Ci mówię swoje a Ty swoje, dobrze żyj sobie w tym swoim przekonaniu 😉 Twój problem. Ja siedzę tak w każdym siodle, jak się nie pilnuję. Tak w KAŻDYM. I nigdzie nie napisałam ze dosiad mój jest dobry, widzę ze pięknie sobie wszystko dośpiewujesz. Napisałam że ŁYDKI leżą dobrze i nie lecą do przodu. Gdybym usiadła na kroczu a ni na dupsku i ścignęła łopatki wyglądałoby to zdecydowanie lepiej. Ale wybacz moje siodło mnie przecież prowokuje do garbienia  😂 😂

A Ty lepiej spójrz na swoje siodło i zastanów się jak ono jest do Ciebie dopasowane........ I do konia.

xxagaxx czy Ty aby uchwyciłaś sens moich wypowiedzi, bo po paru postach z Tobą nie wydaje mi się, ja piszę o kozie a Ty mi odpowiadasz o wozie.. Jeśli wiesz jak wygląda dobry dosiad to czemu tak nie siedzisz? Dobry dosiad to ma być codzienność a nie okazyjna sprawa. Poza tym trochę zluzuj i nie emocjonuj się tak bo to tylko dyskusja o jakimś tam głupim siodle...

Moja Meredith jest kupiona dokładnie pod tego konia i na niego dopasowana, nie kupowałam tego siodła bo mi się tak podobało, czy jest mega szpanerskie, siedziałam na iluś tam siodłach zanim to wybrałam i na tą chwilę jest ok. Dodatkowo nie muszę tego siodła niczym korygować, bo pasuje akurat na te a nie inne plecy konia. Jeśli masz siodło pod którego musisz wpychać np. podkładki to oznacza że coś się niedobrego dzieje i że dane siodło nie jest dopasowane do konia, co miało miejsce w przypadku Twojego siodła. I zgadzam się z opinią że człowiek nie może walczyć o pozycję w siodle, bo na jakimś tam etapie jeżdżenia ma ją uzyskać bez trudu.
Właśnie dowiedziałam się, że korekta mojego siodła (dm gp) ma wynieść prawie 500zł  😵 😵 😵  chyba czas poszukać innego 🙁
escada
A gdzie tak licza? :>
w Daw-magu czyli u źródła...
"Wydaje mi się że siodło jest w równowadze, Pan Kostrzewa je dobierał wg zdjęć."

Perlica A jakie ty masz wymiary? Bo może siodło do ciebie nie pasuje  🤔

escada Jaka korekta?
Dramka odpowiednie  💃
Taki żarcik to był.  🤣
Siodełko 17 mam, wzrost 160cm a waga 49kg w porywach do 52kg, jestem szczupłą osobą.
to siodło za duże o rozmiar
I już wiemy dlaczego nie siedziesz jak nalezy  😉 A wszyscy maja dobrze dopasowane siodła  😁

http://www.ihaha.pl/info_pages.php?pages_id=13&osCsid=a9b543f6134592087a07bf5a3ca9686c
rzecz jeszcze tyczy się konkretnego modelu
ja mam skokówkę Pessoa r. 17", wg rozmiarówki też należy mi się 16", ale siedzisko w moim ma 40cm, czyli bite 16 cali z miarki
więc 16" z rozmiaru Pessoa miałoby ile??
Dramka łęk odrobine za wąski, i leci do tyłu, poza tym wjeżdża na łopatki w czasie jazdy i wtedy juz całkiem kaszana. poszerzenie łęku 100zł, ale z tyłem jest problem bo żeby go podnieść chociaż 1cm to trzeba wymienić całe poduszki. koszt wymiany to 350zł, i dalsze korekty są juz bez płatne, a zarazem możliwe, bo przy obecnych standardowych nic nie można zrobić :/ możliwe ze wystarczy tylko korekta łęku, lub tylko wymiana poduch, ale to będę wiedziała po konsultacji na miejscu z przedstawicielem Daw-Maga.
Dramka ale 16 jest przymałe na mnie-pupa mi się tak ledwo mieści i gorzej się czuję wtedy 🤔wirek:
Wieczorem wstawię fotki-nie wygląda żeby siedzisko było jakieś przymałe.
adriena ja kończę z Toba dyskusję bo się nie da  😵 Uwierz mi jak mój dosiad będzie idealny, i nie będę musiała jeździć z trenerem który będzie mnie pilnował żebym się nie garbiła, nie pochylała, umrę ze szczęścia. WYbacz ale od samej wiedzy NIC się nie poprawi. Chciałabym żeby tak było 😉

Kolano Ty masz na klocku, masz pewnie ze 2 rozmiary za mała tybinkę więc nie mów że Ci wszystko pasuje. Moje siodło leciało w tył. Użyłam korekty po to by podnieść właśnie tylni łek dzięki czemu siodło leży w równowadze. Teraz widzę że siodło znowu przestaje pasować mi na konia, więc znowu szykuje się zmiana. Bo raz dopasować to się niestety nie da 😉

W siodle nie trzeba walczyć, ale trzeba się pilnować!! Od tego są siodła CC zeby jak najmniej pomagały a raczej "blokowały" i usadzały. Jak ktos chce usadzające to niech sobie kupi z wielkim klockiem, z dużą poduchą, wszystko dla ludzi w zależności od potrzeb.

xxagaxx forum jest po to żeby dyskutować, jeśli tego nie potrafisz to ja na to nic nie poradzę. Wyobraź sobie że ktoś może mieć odmienne zdanie od Twojego. Mam wrażenie że w dyskusji ze mną próbujesz wyważyć otwarte drzwi, próbujesz udowodnić, że nie potrafię siedzieć w siodle bo twierdzę że Prestige wypycha nogi do przodu, chyba nie jest ze mną aż tak źle patrząc na dosiad ze zdjęcia? Moje zdanie na temat Prestige'a już przedstawiłam i chyba musisz się z tym pogodzić.
Jesteś zakochana w swojej Meredith Twoja sprawa, ja dostrzegam jej słabości ale używam ją do skoków, bo mi się w niej genialnie skacze, to super siodło skokowe. Pojeździj sobie trochę w innych siodłach to może zdobędziesz nowe doświadczenia i zmienisz zdanie na temat Prestigów, które podnoszone są do rangi jedynych i słusznych siodeł a rzeczywistość bywa różna.

Jedyną niedopasowaną rzeczą w tym siodle (niedopasowaną do mnie, nie do konia) faktycznie jest tybinka, bo mam długie uda, prawdopodobnie musiałabym mieć rozmiar tybinki XL, poradziłam sobie wydłużeniem strzemion bo jak na razie XL'ki nie dorobiłam się. Na razie sobie z tym radzę i pilnuję dosiadu, ale to inna bajka, natomiast w większości przypadków osób jeżdżących na Prestigach, nogi lądują z przodu.
Dramka ale 16 jest przymałe na mnie-pupa mi się tak ledwo mieści i gorzej się czuję wtedy 🤔wirek:
Wieczorem wstawię fotki-nie wygląda żeby siedzisko było jakieś przymałe.


Siedzisko może być przymałe ale w standardowej 17" możesz nie siegać do poduszek jak należy kolanem i potrzebujesz krótsze tybinki do swojego wzrostu.
adriena miałam okazję siedzieć w naprawdę wielu siodłach, w stajni mamy ich teraz ok 8 egzemplarzy, każde inne, w tym Devoxaux, CWD, Kieffery, Daw-Magi, inne Prestige. Nawet w Monoflapowym Bogdanowym siodle siedziałam. I dalej mi się najwygodniej siedzi w Prestigu moim. I nie dlatego ze firma, mogłoby i być homemade ale ten model jest dla mnie idealny. I dla każdego co innego jest dobre, po to jest tyle modeli i firm. Ale nie można wygłaszać tezy że prestige źle usadzają bo to bzdura, to że Ty masz problem to jest twoja sprawa i oznacza ze moze dla Ciebie jest inny model, firma lepsza.

I liczę że Bogdan mi zrobi siodło bardzo podobne do mojej Meredith.

A za małe tybinki naprawdę przeszkadzają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się