Siodło skokowe

Skoro kadra polska ( pan Jurek Lipkowski) w taki sposób się wypowiada o siodle Bogdana, to ja czekam na swoją kolejkę i śpię spokojnie.
Chciałabym zasnąć i obudzić się w dniu, kiedy kurier zapuka do moich drzwi. W nosie mam Prestige.  😉


"Właśnie dotarło do mnie siodło i przerosło moje najśmielsze oczekiwania🙂 czuje sie jak bym dopiero nauczył sie siedziec😀 najwyzsza jakość warta każdej złotówki na nią wydanej😉nie zamienie juz tego siodła na żadne inne. Dziekuje Bogdanowi i Honoracie🙂 Wspaniała robota. Serdecznie polecam
2011-04-22 Jurek Lipkowski "

http://www.hbcontact.eu/onas.php

tunrida Naprawde istnieją też inne dobre siodła oprócz prestige 😉
I kto to mówi ?  😁
nie wiem co powiedzieć  😁  😁
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
22 kwietnia 2011 21:58
A czy ktoś już użytkuje model "wrotki" i może się wypowiedzieć na temat
szczegółów np. czy i w ogóle są jakieś podobieństwa do Michała Roberta II?
Takie mam marzenie, żeby było bardzo podobne, bo szlag mnie trafia jak patrzę na tybinki
wytarte niemal na wylot po 3 latach użytkowania :/
Mam pytanko odnośnie siodła skokowego. Obenie posiadam siodło Prestige Silver Star- siodło, fajne wygodne ale wpadłam na pomysł zakupu nowego siodła 🤔wirek:
Poszukuję siodła wygodnego dla kręgosłupa (MOJEGO kręgosłupa) 😂
Widziałam na stronie Stubben siedziska Biomex- czy ktoś ma ? Używa? Czy to warte jest pieniążków?
Bardzo prosze o opinie. Zastanawiam się nad Stubben Siegfried Mf spezial (duże klocki-dla leszczy) 😁

Dodatkowo biorę pod uwagę:
- Prestige Elastic Profesional
- Kentauar Charon
-Equip (ale chyba oni nie mają siodła z dużymi klockami- tam same CC chyba,albo jestem ślepa 🤔wirek: )

Czy może mi ktoś doradzić? Co by wybrał-zaczynam skakać, i najwyżej dojde pewnie do L  🏇 bo jestem stara i nie mam aspiracji na wyżej 😀
W Silver Star spokojnie do L można skakać.
Dramka wiem że można,ale nie do końca mi to siodło pasuje bo trochę mało mnie trzyma, a potrzebuję skorygować trochę dosiad (leci mi łydka do przodu- 10 lat jazdy wyścigowej zrobiło swoje 😎 ).
Dlatego sie zastanwiam nad wymianą siodła.
Dodatkowo duże problemy z kręgosłupem motywują mnie do kierunku Stubben Biomex. 
Jeżeli siodło za mało trzyma to kup sobie z duzymi poduszkami zamiast skokówke.
Ma ktoś opinie o siedzisku Biomex?  🙇
Ktoś jeździ? Siedział?
Jeżeli siodło za mało trzyma to kup sobie z duzymi poduszkami zamiast skokówke.

Ale ja chcę skokówkę,z tym trzymaniem to może się źle wyraziłam.Chodzi mi o takie co prawidłowo usadza i nie leci łydka do przodu, a ja mam do tego tendecję. Ale żeby nie było ortopedyczne jak Wenecja bo mam młodego konia i chyba Venezia za bardzo by mnie trzymała.
każde prawidłowe siodło "usadza" prawidłowo...z grawitacją nie wygrasz.
jedyny problem jest taki, że tych prawidłowych siodeł ( w tym w sensie dopasowania do grzbietu i fizyczności jeźdźca) jest dosyć mało...i nie sadzę, żeby było łatwo coś takiego dobrać w siodłowym Mc'Donaldzie (ale da się zrobić, tego nie neguję).
Jeżeli łydki ci lecą do przodu w Silver to może lepiej zainwestować w trenera, bo siodło masz dobre 😉
hmm trenera mam  i chyba mi łydki mi nie dokleji 😡 lata i lata, ale tak to jest jak po wyścigach niestety 👿
Wrotki co masz na myśli mówiąc Mac Donald? Ze siodło nie szyte pode mnie indywidualnie?
Perlica większość siodeł jest niedopasowane do konia czy do jeźdżca. I niestety bardzo to utrudnia poprawny dosiad. Większość siodeł tzw standardowych jest za ciasna na konie, lecą w tył co za tym idzie jeździec siada na tylni łek i łydki lecą do przodu. Tybinki są bardzo często za małe itp. Ciężko jest doprać coś z wtórnego rynku żeby idealnie pasowało do danej pary. A nawet jak firmy oferują szycie na miare to nie ma komu konia i jeźdźca przyjechać i poprawnie zmierzyć.
Ale ja nie chcę z rynku wtórnego.
Chcę siodło dobre co mnie trochę czegoś nauczy-ułatwi mi pozbycie się złych nawyków i nie będzie mnie prowokować do błedów. Wiem że ja muszę sama się pilnować i staram się,ale może siodło mi coś ułatwi?
Stubben-przyjada, dopasuja, czeka sie bardzo dlugo ale szyją w Szwajcarii pod jeźdzca i pod konia(cena z Biomex, wersja de luxe 6900zł)
Kentaur Charon-przyjadą również z kłodzka, dobiorą i szyją tez indywidulanie. (lepsza wersja 4000zł)
Equip-też przyjadą i na zamówienie też będzie (cena troche kosmiczna)
Prestige- z Katowic Pani ostatnio była u nas do koleżanki i pomagała, ale tu nie szyte na miarę (5500zł Elastic Profesional).

Ponawiam ma ktoś siedzisko Biomex?
A jak opinie o Kentaurach-cena naprawdę dobra.
Jeżeli łydki ci lecą do przodu w Silver to może lepiej zainwestować w trenera, bo siodło masz dobre 😉

Niekoniecznie z jeźdzcem jest coś nie tak. Ja w Meredith siedzę jak na kiblu i noga ucieka mi do przodu, a w starym Kieffer Munchen siedzę prawidłowo. Wydaje mi się że Prestige mają tendencję do takiego usadzania jeźdźca, jednak do skoków nie wyobrażam sobie innego siodła, Meredith jest boska.
Wrotki co masz na myśli mówiąc Mac Donald? Ze siodło nie szyte pode mnie indywidualnie?
że to siodło, gdzie  zamiast w rzemieślnika, inwestuje się w prawników, sieci dilerskie i akcje reklamowe, zwyczajnie nie jest warte swojej ceny.
...ale jak wolisz kupić markę, zamiast produktu, to nikt nie może ci zabronić wyrzucania pieniędzy w błoto.

PS ...i zmień trenera, skoro ten dotychczasowy jeszcze nie przykleił twojej łydki w prawidłowym miejscu, w sumie przecież za to bierze pieniądze.
adriena Meredith WCALE tak nie usadza!!!! Jak masz je dobrze dopasowane (nie leci na tył) to siedzi się bosko. I nie jest to tylko moje zdanie 😉

Perlica no to skoro wiesz ze mozesz dostać dopasowane siodło, to tylko weź sobie pare modeli na testy i zobacz w czym Ci się dobrze jeździ 😀 Bo nie ma jednego modelu który będzie spełniał twoje oczekiwania jak i kogoś innego bo niestety nasz tyłek powie nam najlepiej.
Mam dobrego trenera i nie mam zamiaru go zmieniać, więc proszę dajcie mu spokój 😉
😵Powtarzam że mam dosiad taki a nie inny ze względu na to że byłam tzw dżokejem przez 10 lat i teraz jest mi bardzo cieżko siadać inaczej-czyli prawidłowo.
Pytam o siodło 🤬
Wrotki to poradź jakiej marki siodło żeby nie było to wydawanie pieniążków w błoto.

Co z tymi Kentaurami? Mają naprawdę niezłe ceny. A co z jakością?
adriena Meredith WCALE tak nie usadza!!!! Jak masz je dobrze dopasowane (nie leci na tył) to siedzi się bosko. I nie jest to tylko moje zdanie 😉
Wg mnie Meredith właśnie tak usadza i nie tylko Meredith, zwróciłam na to uwagę jakiś czas temu i przyglądałam się pozycji różnych jeźdzców w siodłach Prestige i tak to mniej więcej wygląda. Oczywiście ja absolutnie nie neguję boskości siedzenia w tym siodle, bo mam podobne wrażenia jednak nie podoba mi się sylwetka i dosiad, natomiast skoki w Meredith są rewelacyjne, bo siodło daje idealny balans. Ja obecnie do płaskiej jazdy biorę Kieffera, a do skoków Meredith i taki układ dla mnie jest OK.
adriena no niestety świadczy to raczej o umiejętnościach tych jeźdźców bądź o braku dopasowania siodła.

Przykład, siodło leci na tył, ja sobie wmawiałam że nie umiem usiąść w tym siodle


Siodło dopasowane, tył podniesiony, leży w równowadze:




Oczywiście ze to siodło jako CC nie ma wielkich klocków więc trzeba się pilnować, pracować żeby łydka leżała tam gdzie powinna, ale absolutnie ono nie usadza!!
Mam dobrego trenera i nie mam zamiaru go zmieniać, więc proszę dajcie mu spokój 😉
😵Powtarzam że mam dosiad taki a nie inny ze względu na to że byłam tzw dżokejem przez 10 lat i teraz jest mi bardzo cieżko siadać inaczej-czyli prawidłowo.
no to nie wiem, za co płacisz swojemu szkoleniowcowi? 🤔wirek:...poza tym jazda w pigotach niczego złego nie determinuje, turfiarze maja doskonałą równowagę, wiec sądzę że zwyczajnie znalazłaś wygodne alibi dla swojego lenistwa, lub braku warsztatu dydaktycznego u swojego instruktora...albo jednego i drugiego za jednym zamachem 😎
Wrotki to poradź jakiej marki siodło żeby nie było to wydawanie pieniążków w błoto.na każdym forum internetowym jest taka madra rada, żeby zanim zacznie się pisać, poczytać co wcześniej już inni napisali- ta rada działa i tutaj.
Mam Prestige M. Robertsa ale źlee mi w tym siodle. Nie pasuje na mojego konia i nie mam w nim równowagi więc wszystko się sypie.  🤔
Potrzebuje siodła, które pomoże mi złapać prawidłową równowage ale nie będzie jakoś super trzymające. Moje skokowe wymagania są niewielkie - wyzej niż do P się raczej nie wybieram.
Mam możliwość kupna Stubbena szytego na wymiar (na tym mi bardzo zależy) ale nie wiem nawet co brać na testy. Możecie się podzielić jakimiś doświadczeniami na temat Stubbena?
poza tym jazda w pigotach niczego złego nie determinuje, turfiarze maja doskonałą równowagę

Hm wg mnie determinuje- łydka do przodu,dupsko na tył siodła,brak jazdy od dosiadu i od łydki, mocniej działa ręka niż dosiad- i to niestety nie tylko ja jestem jakimś wyjątkiem co tak jeździ 😜 ale to już chyba trochę  🚫

Poczytałam, doszłam do strony 16 i nic- nie znalazłam odpowiedzi na moje pytania, nic o Kentaurach, nic o siedzisku Biomex....
Prosiłam o opinie o siodłach które wymieniłam w poprzednim poście-czy ktoś może mi poradzić? Oczywiście i tak wybiorę sama po jeździe próbnej ale zawsze mieć lepiej jakieś opinie.
Albo wyjdzie na to że przyłożę się do treningów i zostanę przy moim Silver Starze 😂
Litości..

Siodła typu meredith, michel robert, carisma to nie sa siodła dla początkujących tylko dla profesjonalistów, jak wydasz 8000zł na to siodło nie usadzi cie jak nalezy  😵

Perlica Najlepiej wstaw tu fotke swojego silver na koniu  😉

Ramires Jeżeli siodło nie pasuje na konia, nie będziesz siedziała jak należy.

Jeżeli chodzi o siodło skokowe "trzymające" ale nie ortopedyczne to chyba najlepsze jest moje arezzo  😍  👍
Amabilis   Two of us against the world
27 kwietnia 2011 21:41
Czy ktoś jest w stanie wydać mi opinię na temat siodła EURORIDING DIAMANT o profilu skokowym? Byłabym bardzo wdzięczna.
Mam Prestige M. Robertsa ale źlee mi w tym siodle. Nie pasuje na mojego konia i nie mam w nim równowagi więc wszystko się sypie.  🤔
Potrzebuje siodła, które pomoże mi złapać prawidłową równowage ale nie będzie jakoś super trzymające. Moje skokowe wymagania są niewielkie - wyzej niż do P się raczej nie wybieram.
Mam możliwość kupna Stubbena szytego na wymiar (na tym mi bardzo zależy) ale nie wiem nawet co brać na testy. Możecie się podzielić jakimiś doświadczeniami na temat Stubbena?


Ja testowałam Stubben Juventus i było dla mnie beznadziejne-twarde jak deska i wogóle nic nie trzymało, źle mi się siedziało.
Pani przedstawicielka tej marki telefonicznie polecała mi Siegfried i Roxane.
Dramka poszukam i wstawię 😉
Na poprzednich stronach (z 2009) pisałaś o tym że też łydka leci ci do przodu. I jakie siodło ci wtedy pomogło?
oprócz treningów i pracy nad sobą?
Dramka nie lituj się i nie przewracaj - dla swojego wlasnego dobra 😉 Mam tego prestige bo wczesniej przy intensywnych treningach myślalam o wyzszych skokach i chcialam kupić siodło którego nie bede musiala w przyszlości juz wymieniać. I nie oczekiwaam od niego prawidłowego usadzania. To nie leży w gestii siodła tylko trenera.
I tak, wiem, że jeżeli siodło nie pasuje na konia to dobrze w nim nie usiądę dlatego je zmieniam. Przy zakupie pewien "ekspert" stwierdził, że siodło pasuje idealnie a że się nie znam to uwierzyłam. I masz babo placek.

Perlica no własnie obawiam się tego, bo mit o Stubbenach twardych jak deski jest żywy. Ale chyba muszę się na swoim zadzie przekonać czy prawdziwy 😉


W sumie nie jestem przekonana do tej firmy- celuję w nią, bo to jedyna marka która zapewni mi dojazd i dopasowanie siodła do konia w cenie siodła 🙄
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się