Stajnie w Warszawie i okolicach

Wie ktoś jaki jest koszt badania kupno-sprzedaż u dr Gębki? Chodzi mi o mały tuv. Albo może ktoś wie czy dr Golonka nie zawita jakoś na dniach do Warszawy?
W HW pracuję, więc spędzam tam bardzo dużo czasu. Każdemu zdarzają się sytuacje, w których musi nieco przesunąć pewne plany, myślę, że to, że raz konie dostały jeść godzinę wcześniej nie jest tragedią, co więcej wszelkie takie sprawy są ustalane wcześniej żeby pensjonariusze się nie byli zaskoczeni. A co do naturalla, tak jak powiedziałam wcześniej, nie każdy chce zagłaskiwać i zamulać swojego konia wiecznym znieczulaniem od przeróżnych straszydeł. Jest grupa która to robi, ale my (instruktorzy i kierownictwo) nie jesteśmy specjalistami w tej dziedzinie. Stawiamy na "klasykę". A wtrącenia nie są od prowadzących tą stajnię, a od osoby, która ma u nas swoich klientów, jest wysokiej klasy trenerem i często u nas bywa, wystarczy powiedzieć jej o pewnych obiekcjach względem "wtrącania się" - myślę, że na pewno się za to nie obrazi. Kwestia szczerości i otwartości - myślę, że w tym przypadku, który poruszałyśmy, właśnie to jest głównym problemem.

A wzmianka o tym czy jesteś szczęściarą itd była raczej kierowana do ogółu, nie tylko do Ciebie. 🙂

Pamiętajmy, że to, że my sami nie mamy podstawowych problemów z koniem nie znaczy, że nikt ich nie ma(dlatego teksty typu mój koń jest na biegunach, a mój chyba nie jest naturalny chyba są zbyteczne). Znałam dziewczynę, która miała konia, z pozoru spokojny, ale jak przychodziło co do czego to potrafił wgnieść ją w płot byle by nie przejść po kałuży, niby pierdoła, ale były momenty że niespodziewanie prawie ją taranował. Ona potrzebowała rady w tej sprawie. Potrzebowała pomocy. Więc jak spotkacie kiedyś w swoich stajniach takich ludzi to może powiedzcie im to samo co napisałyście w odpowiedzi na mój post i śmiejcie się z tego. Tyle w tej sprawie. A odnośnie HW chciałam głównie wyjaśnić kwestię pewnych niezgodności - i nie chodzi tu o naturall bo sama uważam że czasami to już lekka przesada. Każdy robi ze swoim koniem to co uważa. Poza tym piszę w imieniu swoim, nie stajni, może to też warto odnotować.
 Brak edycji - post pod postem



a ja w HW nigdy nie byłam, ale wystarczy mi to, że widziałam konie zabrane z HW do innej stajni - są chude, więc moja opinia o stajni jest zła.

a ja w HW nigdy nie byłam, ale wystarczy mi to, że widziałam konie zabrane z HW do innej stajni - są chude, więc moja opinia o stajni jest zła.


Nie no ... tutaj przesadziłaś. Widziałam konie przewiezione z HW trzy dni temu do innej stajni - i chude nie są. Tłuszcz się na nich nie przelewa, to prawda - ale do chudości im daleko. Krzywdzisz stajnię.
buu mysle, ze musisz zadzwonic.
dzwonilam do dr golonki wczoraj i dzisiaj (i na komorke i do kliniki) i nie odbiera, dlatego pytam.
[quote author=Juliaaa link=topic=46.msg1736676#msg1736676 date=1364975870]

a ja w HW nigdy nie byłam, ale wystarczy mi to, że widziałam konie zabrane z HW do innej stajni - są chude, więc moja opinia o stajni jest zła.


Nie no ... tutaj przesadziłaś. Widziałam konie przewiezione z HW trzy dni temu do innej stajni - i chude nie są. Tłuszcz się na nich nie przelewa, to prawda - ale do chudości im daleko. Krzywdzisz stajnię.
[/quote]

dla mnie są chude. Jakbym zabrała mojego konia z widocznymi żebrami z jakiejś stajni to bym rozpętała wojnę. Ale to jest tylko moje zdanie.
buu, obilo mi sie o uszy, ze dr.Golonka mial jechac gdzies za granice, co do badan kupno-sprzedaz i tuv moge polecic dr. Agnieszke Bestry
buu, dr Golonka powinien być jakoś na dniach w Warszawie, bo ostatnio był 21.03 i mówił, że będzie za 2 tygodnie. A w międzyczasie miał jechać za granicę jak napisała Nirv  🙂
Słuchajcie chciałabym odświeżyć temat stajni w moich okolicach ponieważ myślę że informacje na forum są dość stare i mogą być nieaktualne. Czy na tą chwilę jest do polecenia jakaś stajnia, zależy mi głównie na:
- bardzo dobrej, profesjonalnej opiece nad wymagającymi końmi
- dobrym karmieniu: duże ilości dobrego siana i dobry czysty owies
- stałym doglądaniu koni (ktoś ogarnięty i zainteresowany tematem stale na miejscu)
- zielonych padokach, które starczą dla koni nie tylko do lipca (nie mówię tu o trawie wygryzionej na 3 milimetry tylko faktycznie zielonych padokach)
- stosowaniem się do zaleceń właściciela koni
Idealnie było by z:
- dobrym placem do pracy z koniem z ziemi i siodła
- halą
- karuzelą
Okolice, które mnie interesują:
Wesoła, Sulejówek, Kołbiel, Mińsk Mazowiecki, Otwock
ash   Sukces jest koloru blond....
03 kwietnia 2013 10:58
ga, a stajnia POD LASEM w Wólce? D+A tam stoi od dawna i chyba wciąż zadowolona.
edit: już kilka razy miałam się tam wybrać w odwiedziny i zawsze czasu brak.
Jak ta nieszczęsna wiosna do nas dotrze to pojadę zobaczyć to miejsce, bo z opisu brzmi super!
W stajni pod lasem nie ma miejsca od dłuższego czasu i jeszcze długo nie będziee...jeśli jakieś się zwolni to jestem jako pierwsza w kolejce do boksu 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
03 kwietnia 2013 11:17
i believe i can fly1, nie zmienia to faktu, że stajnie można pojechać i zobaczyć na własne oczy.
nie no to jest oczywiste że można 🙂
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
03 kwietnia 2013 11:39
Może ktoś wie czy są teraz wolne miejsca na PGR Bródno?
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 kwietnia 2013 12:31
ga w okolicach Stanisławowa masz jeszcze stajnie w Sokólu, Mlęcinie i stajnie forumowej -Agi-,w której stoję z koniem od ponad roku i jestem z niej b.zadowolona
bjooork wiesz może coś więcej o tych stajniach? jakieś opinie z pierwszej ręki?

W Sokólu byłam parę lat temu i właściciel wówczas chyba nie był zainteresowany pensjonatem bo niechętnie o tym rozmawiał i dał cenę zaporową, dlatego tej stajni nie wzięłam teraz pod uwagę ale może faktycznie warto się zastanowić... Może ktoś tam stoi i mógłby się wypowiedzieć jak jest teraz...?
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
03 kwietnia 2013 13:22
Bjooork a u Was są jeszcze wolne boksy ? Same dobre opinie słyszę o tej stajni 🙂

Ja od 2 miesięcy stoję pod lasem i na razie jestem bardzo, bardzo zadowolona, ale rzeczywiście wolnych miejsc brak i póki co nie nic się chyba w najbliższym czasie nie zwolni. Ash przyjedź koniecznie, myślę że wiosną będzie tam przepięknie 🙂

A pomiędzy Sulejówkiem a Stanisławowem jest jeszcze stajnia w Ciopanie i Goździówce chyba, ale tam już brak hali, karuzeli itd.

ga chyba nic się nie zmieniło, właściciel nadal nie jest nastawiony na pensjonat, można się dogadać, ale cena to ok. 1000 zł. co przy tej odległości od Warszawy jest jak piszesz zaporowa :/
ash   Sukces jest koloru blond....
03 kwietnia 2013 13:25
Gru, ooo a ja myślałam, ze Ty w Enklawie stoisz.
Przyjadę na 100%, bo już kilka osób mi ciagle mówi że stajnia jest super i jest pięknie. Ciekawość mnie zżera🙂
I belive I can fly1 byłaś dzisiaj w Koniku?
Gru   nic nie dzieje się bez powodu
03 kwietnia 2013 13:31
Od dwóch miesięcy już nie, przenosiny były grupowe i dlatego zajeliśmy wszystkie wolne miejsca  😀 przeniosło się w sumie 7 koni. Pod lasem mamy fajne warunki do pracy, karuzele, wyjazd do pięknego lasu bezpośrednio ze stajni i wszystko to za 700 zł miesięcznie. Ja dojeżdżam z Sulejówka mam 25 km. zwykle jadę 20 minut, bo na tej drodze nie ma korków. Ogólnie jestem bardzo zadowolona 🙂
Lanka_Cathar   Farewell to the King...
03 kwietnia 2013 13:32
Może ktoś wie czy są teraz wolne miejsca na PGR Bródno?


Tam zawsze są wolne boksy.
Forta, tak byłam dzisiaj w koniku i wstawiam tam konia prawdopodobnie w sobote 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
03 kwietnia 2013 13:43
Gru, a no to wszystko wyjaśnia! Brak wolnych boksów to Wasza sprawka 🙂
Jak będzie cieplej to przyjadę na 100%
Mazia   wolność przede wszystkim
03 kwietnia 2013 13:45
bjooork gdzie jest dokładnie ta stajnia (forumowej Agi), pytam z ciekawości, ja mam konie u siebie, ale 10 km od Stanisławowa....
I belive I can fly to witamy na pokładzie  😉
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
03 kwietnia 2013 14:36
Poręby Stare, stajnia kameralna jest nas w sumie 4 pensjonariuszki i właśnie -Agi- warunki sobie chwalę

gru wolne są, ale o bliższe info trzeba do źródła zgłosić czyli -Agi- - ze swojej strony mogę Ci na pw napisać jak widzę stajnię z punktu widzenia pensjonariusza
mam pytanie dot. stajni w okolicach podkowy leśnej/żabina
jest tkkf w samej podkowie, ale na uboczu koło żabina/podkowy są dwie...zaraz pod lasem...ktoś kojarzy czyje to to, jakies prywatne tylko?  👀
mam pytanie dot. stajni w okolicach podkowy leśnej/żabina
jest tkkf w samej podkowie, ale na uboczu koło żabina/podkowy są dwie...zaraz pod lasem...ktoś kojarzy czyje to to, jakies prywatne tylko?  👀

Raczej Żółwina ;-), jest jedna prywatna państwa Skowronów, raczej kameralna z halą, i Wolta, dosyć spora stajnia bez hali, kiedyś był tam Ludowy Klub Jeździecki, ale chyba rok czy 2 lata temu zmieniły się władze ;-). Jest rekreacja i pensjonat.
Mazia   wolność przede wszystkim
03 kwietnia 2013 15:00
bjooork byłam rok temu w Waszych okolicach, zamawiałam u producenta płot betonowy, macie baaaardzo piękne tereny
Tak zolwin! Matko tyle czasu tu mieszkam a wciaz na zolwin mowie zabin  😁
volte znam....a pod lasem sa dwie...w niewielkiej odleglosci od siebie...jedna z takimi niskimi zabudowaniami  a druga na posesji na pewno ma jakis dom jednorodzinny...
hm. Szkoda ze prywatne. no nic dzieki za info :-)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się