Stajnie w Warszawie i okolicach

budyniowa   Gniade szczęście.
14 lipca 2010 21:49
🙂
Mam pytanie.
Czy oprócz stajni Pociecha (w której NIE jeżdżę ,żeby nie było!) jest jeszcze jakaś inna stajnia na Pradze Południe?
Bischa   TAFC Polska :)
14 lipca 2010 21:51
A Pociecha to nie Saska Kępa ? Wiem gdzie leży - byłam na dwóch jazdach swego czasu  😉
budyniowa, nie ma
budyniowa   Gniade szczęście.
14 lipca 2010 21:53
Dzięki za odpowiedź.
nyelle   buntownik z wyboru
15 lipca 2010 15:44
Na gronie właśnie trafiłam na informację o kradzieży kilkunastu koni  😲 z wołomińskiego i legionowskiego.

Prawda to?? Ktoś może potwierdzić? Jeśli to prawda, myślę, że warto założyć odrębny wątek, jak już to miało tu na r-v miejsce.

Jeśli coś wiecie, piszcie proszę - to "nasze" rejony!

Z góry dzięki za każdą informację!
budyniowa   Gniade szczęście.
15 lipca 2010 16:02
Wilczeniec.
Wiecie jakie są tam teraz warunki.
Jeździłam tam jakiś rok temu
nie wiem czy się pogorszyło czy polepszyło.
Interesuje mnie odpowiedź 🙂
Norquina   Life is too important to be taken seriously
15 lipca 2010 16:28
Odnosnie kradziezy, slyszalam tylko o ogierach o ktorych mowa na gronie. Tak to nic mi na ten nie wiadomo,ale moze ma ktos wiecej informacji na ten temat??
yyy jakie ogiery? napiszcie cos wiecej jak mozecie, bo ja grono niet
Norquina   Life is too important to be taken seriously
15 lipca 2010 18:56
Cytat z grona:
Uwaga na terenie powiatu Wołomińskiego, Legionowskiego w ostatnim czasie zginęło kilkanaście koni . Jeżeli możecie dajcie znać wszystkim właścicielom stajni aby zwrócili uwagę. W szczególności problem dotyczy małych stajni przydomowych. I niech nikt nie myśli że jak ma do stajni 50 metrów to nic mu nie grozi. Z Cisia powiat wołomiński wyprowadzono 3 ogiery i nikt niczego nie zauważył do stajni 20m.
Zwróćcie też uwagę na ciężarówki które kręcą się po okolicy które mogły by przewozić konie.

A tak swoja droga zastanawia mnie to jak mozna wyprowadzic po cichu 3 ogiery ze stajni?  🙄 u nas w stajni nie wyobrazam sobie tego, no moze jeden przeszedlby bezdzwiecznie.
Cytat z grona:
Uwaga na terenie powiatu Wołomińskiego, Legionowskiego w ostatnim czasie zginęło kilkanaście koni . Jeżeli możecie dajcie znać wszystkim właścicielom stajni aby zwrócili uwagę. W szczególności problem dotyczy małych stajni przydomowych. I niech nikt nie myśli że jak ma do stajni 50 metrów to nic mu nie grozi. Z Cisia powiat wołomiński wyprowadzono 3 ogiery i nikt niczego nie zauważył do stajni 20m.
Zwróćcie też uwagę na ciężarówki które kręcą się po okolicy które mogły by przewozić konie.

A tak swoja droga zastanawia mnie to jak mozna wyprowadzic po cichu 3 ogiery ze stajni?  🙄 u nas w stajni nie wyobrazam sobie tego, no moze jeden przeszedlby bezdzwiecznie.


Informacja o kradziezy w miejscowosci Cisie pojawila sie na SK. Zdarzenie mialo miejsce w czerwcu:
zawiadamiamy, że w nocy z 24.06 na 25.06 z gospodarstwa Pana Jana Rucińskiego w miejscowości Cisie gm. Dąbrówki, powiat wołomiński skradzione zostały 3 zimnokrwiste ogiery. Skradzione konie to: * Grilanus nr paszportu 616010530020406 * Herod nr paszportu 616010530164606 * Jurand nr paszportu 616010660011899 W przypadku uzyskania jakichkolwiek informacji na temat skradzionych koni wlściciel prosi o kontakt telefoniczny pod nr 029 757-94-59 lub 0-29 742-72-73.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
17 lipca 2010 10:37
Poszukuję stajni z bardzo dobrym dojazdem z Wilanowa, Mokotowa, Ursynowa.. i ogólnie dobrymi warunkami dla koni (nie mam sprecyzowanych), czy mozecie coś polecić? Może być to stajnia kameralna, ale nie ukrywam, ze zależy mi aby była hala:-)
Aldragho?  🙄
KuCuNiO   Dressurponyreiter
17 lipca 2010 11:41
Znam Aldragho, byłam kilka razy, z wielu powodów odpada niestety:-(
"A tak swoja droga zastanawia mnie to jak mozna wyprowadzic po cichu 3 ogiery ze stajni?  u nas w stajni nie wyobrazam sobie tego, no moze jeden przeszedlby bezdzwiecznie."

Ja sobie wyobrażam  🙁
Bischa   TAFC Polska :)
17 lipca 2010 12:42
Kucunio Podolszyn ? Z Ursynowa , Mokotowa ( spod metra Wilanowska jedzie autobus pod samą stajnię ) , ale także Okęcie (tramwajowe Okęcie) . Hala też jest . Zapraszam jak coś na PW .
Kucunio,

a Siedliska? z Wilanowa dojezdzam w 20 min  😉
KuCuNiO   Dressurponyreiter
17 lipca 2010 16:39
A co to za stajnia te Siedliska:-)? Opowiesz cos wiecej😉?
Kucunio a czemu nie Milord? Ja z Ursynowa jadę tam 20 min, w korkach 30/35
KuCuNiO   Dressurponyreiter
17 lipca 2010 17:21
Bo przede wszystkim jest za daleko. Nie mam czasu na dojeżdżanie tam 45 min. w jedną stronę, komunikacją jeszcze dluzej + naginanie 3 km. na piechote nie usmiecha mi sie:-)
Szukam stajni duzo blizej🙂
A Hołubcowa ? Przynajmniej dopóki jeszcze istnieje w obecnej formie.
Bischa   TAFC Polska :)
17 lipca 2010 18:25
A Podolszyn , bo nie pisałaś ?  😉 Z Ursynowa 30 minut , z Okęcia 20 .
KuCuNiO   Dressurponyreiter
17 lipca 2010 18:39
Podolszyn jest obok Milorda, ja szukam bardziej czegoś w okolicach Wilanowa, bo niestety dojazd przez Puławską zajmuje mi zbyt dużo czasu.
Baba_jaga, stałam kiedyś na Hołbucowej, moze teraz się zmieniło, ale jakoś nie chcę wracać do miejsca, gdzie mój koń był non stop kulawy, podziurawiony, miał rozcięty zad przez nieuwagę i głupotę pracowników.. :-(
Teraz jestem w super stajni, ale niestety mam problemy z dojazdem, jak niczego nie znajdę to tam zostanę, ale w tym roku mam maturę, audycje do szkół i co za tym idzie - dużo mniej czasu🙁
Kucunio ale do Milorda wcale nie trzeba jechać Puławską, można ją ominąć 😉 A z dojazdem komunikacją miejską - to fakt, z Ursynowa czy Mokotowa to sporo czasu zajmuje.
czy orientuje się ktoś czy do stajni Hippica Polonia w Słupnie może wstawić konia w pensjonat ktoś z zewnątrz?
kiedyś nie było takiej możliwości, potem słyszałam że można było o ile się startowało w barwach klubu, kto wie jak jest teraz?
Tylko do Siedlisk chyba nie ma zadnego autobusu?
Z Wilanowa wszedzie jest kiepski dojazd.... Tymbardziej teraz jak zamkneli skarpe a wilanowska rozkopana....
Ja do Aldragho czy podolszyna jak jezdzilam jeszcze przez skarpe i nie bylo korkow w 20-30 min dojezdzalam... Teraz jest gorzej....
Niezy dojazd jest do Szwadronu... Ale tam bylam tylko raz... wiec nie wiem jak na tej trasie jest z korkami...
Kucunio,

Gdzies mi sie zapodziala strona siedlisk ale mam to:
http://swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?t=15642

ja mnkne na przelaj z wilanowa czasem i w 15 min.
pks. ponoc jezdzi co pol godz. i tzreba przejsc z 500m.
KuCuNiO   Dressurponyreiter
18 lipca 2010 08:16
Dzięki:-)
Ewuś, stałam tam przez 6 lat i uważ mi, wszystkie opcje dojazdu przerobiłam:-))
KuCuNiO, w Wilanowie masz Koronę, która ma halę - opinii nie znam żadnych...
jeszcze przychodzą mi na myśl Łazienki jeśli chodzi o dobry dojazd...

ew właśnie po 2 stronie Wisły czyli Szwadron, który z Wilanowa jest stosunkowo blisko... ale też w kwestii warunków się nie wypowiem...
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
18 lipca 2010 13:05
Czekoladaa, raczej nie ma takiej mozliwosci.
KuCuNiO, poszukaj sobie w katalogu stajni w określonej lokalizacji, nawiasem mówiąc Siedliska też tam są i również strona internetowa stajni. Może faktycznie niegłupim rozwiązaniem by były Łazienki?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się