Młode Konie

slojma   I was born with a silver spoon!
24 kwietnia 2010 11:52
breakawayy- Kobalt jest cudowny i te skarpetki z plamkami 🙂
break
fajny team  😍

I ja dorzucam moją radosną dzieciarnię

Podlotka


i Junior

Junior cudny  😜

my od wtorku zaczynamy sie lonzować od nowa. Najpierw po 20 min, pozniej po 30 i w majówke ( tfu tfu!) wsiadamy  🏇 🏇 🏇 🏇 🏇
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 kwietnia 2010 21:10
Możecie mnie nazwać  wariatką 🤔wirek: wyśmiewac mnie... 😂;] ale  ja naprawdę mam świra na punkcie mojej kobyły 😵 🙂 😁 😁
Żabeczka17- ale czad ! nie no koszulka fantastyczna 😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 kwietnia 2010 21:29
mam kota na punkcie 😂 😵 konia 🙂
wielka miłość nie zna granic 🙂  🏇
breakaway, ano, boski ten Kobalt 🙂
armara, o masz..... przecież one jeszcze niedawno były źrebakami 🙂 Podlotka wygląda świetnie po prostu!

no, a my mamy diagnozę pt "koniowi nic nie jest". Wet. stwierdził, że to  "książkowe" opoje i w tej chwili nie ma sensu badań robić, że koń wygląda dobrze i będzie to wada urody oraz, że dla spokoju sumienia mogę mu dać suplement na stawy czy zakupić ochraniacze magnetyczne. Ew. - zmienić kowala i sprawdzić,czy struganie nie ma tu czegoś do powiedzenia. W sumie, jestem zadowolona, ale kiedy kupię drugiego konia koniecznie zbadam go przed kupnem, by mieć pewność, że nic "wrodzonego" wraz z koniem mi nie sprzedano 😵
Pan Tłusty dzisiaj na trawce






i brzuch w roli głownej  😎 nie widać tutaj dobrze bo jakoś sie rozciągnął i krzywo stanął 😁
A ja sie pochwale wczorajszym zakupem mojej Siostry 😀
Oto Klakier , ślaski 2,5 letni ogier 🙂 Ogromne stworzenie z fajnym charakterem. Jeszcze do niedawna strasznie go nie lubiłam, za upierdliwość , brak pokory i sacunku do człowieka. Aktualnie nie ma z nim najmniejszych problemów , jest pozytywnie nastawiony do człowieka i grzeczny 🙂
Bedziemy powoli pracować i przygotowywac do siodła ( zostało mu jeszcze duzo dzieciństwa bo nie mamy zamiaru wsiadać dopóki nie bedzie wystarczajaco dorosły ).Jestem ciekawa co z niego wyrosnie 🙂 
Narazie doprowadzimy jego grzywe , ogon i kopyta doporzadku... 😀  🍴



zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 kwietnia 2010 11:34
Hypnotize piękny jest 🙂 Klakier ma fajne mleko/strzałkę/ gwiazdkę  😁 na czole i pysku 🙂 ;]
galopada_  i te jabłuszka 🙂 mniam 🙂
Muszę się wam pochwalić! Zaliczyliśmy wczoraj nasze pierwsze zawody 😅
Jechaliśmy 2xLL, pierwszy przejazd na zero, a w drugim mieliśmy zrzutkę(z mojej winy) i woltę(też z moje winy bo się odwróciłam po zrzutce :icon_redface🙂

Naprawdę jestem z niego dumna! Zachowywał się jak stary, niczego się nie bał, dawał się normalnie prowadzić 😍
korytarz rozstawiony na wybiegu/ujeżdżalni dla "staruchów" + moje 2-letnie małopolski dziecko wypuszczone na ów wybieg...nie widzi przeszkód żeby nie poskakać 🤣
wydaje mi sie ze za wysoko jak na 2-latka ( o ile ktos widzi sens w puszczaniu 2 latka w korytarzu) stoi... tym bardziej ze kon nie ma ochraniaczy!  😵 🤬
korytarz sobie stał, koń poszedł na dwór, to że wpadło mu do łba skakanie to już nic nie poradzę, przeszkody zostały zdjęta ale on biegał tamtędy i tak po drążkach 🤔wirek: nie morduję swojego konia puszczając go w takim wieku w korytarze, jeszcze na głowę nie upadłam
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 kwietnia 2010 14:00
A teraz tak w dobrym zamierzeniu... mogę mojej młodej na korytarzu kawaletki  na ziemi położyć?  oczywiście koń bez kantara bez lonży. Czy to dobry pomysł? Chciałaby aby rozluźniła grzbiet, poćwiczyła sobie  koncentracje. Stępa , kłusa i nic więcej.... Tak przez 10 minut?
Chciałaby urozmaicić  jej czas
krysiex213, to trzeba było usunąć drążki,żeby koń po nich nie łaził. Wystarczy przesunięcie ich o 90 stopni, by leżały wzdłuż ogrodzenia. Fajnie, że koń sam z siebie zabiera się za przeszkody, ale to jeszcze nie znaczy, by mu to ułatwiać. Miejsce gdzie koń biega luzem nie powinno być zaopatrzone w korytarze, bo kiedy koń się w taki korytarzy przypadkowo "zaplącze" ->chodzi mi o sytuację w której biega, biega i nagle znajdzie się u "wejścia" w korytarz-> to nie widzi innej możliwości jak ten korytarz przebyć, stylem mniej lub bardziej rozpaczliwym. Podłużne "tory", "wybiegi" prowokują do rozpędzania się i biegania wzdłuż. Opieka nad koniem też wymaga przewidywania sytuacji oraz myślenia.
[swoją drogą - a to ciekawe: zawsze masz aparat w stajni i znajdujesz się dokładnie w tych miejscach, gdzie koń zrobi coś ciekawego? Przecież to zdjęcie jest fotografowane z pozycji jakby się przewidywało, że koń tamtędy przejdzie.]

zabeczka17, wszystko jest dobrym pomysłem, tylko w tym temacie przychodzi drugi pt "jak ułożyć drągi w korytarzu by pasowały odległościowo na konkretnego konia, jak te drągi mają być ułożone, w jakim tempie i jakim chodem ma je koń przebywać" 😉
Sankaritarinaaparat mam bardzo często, lubię robić zdjęcia jak koń hasa po wybiegu. Korytarz stał po skokach "staruchów". Konia puściłam do wody, napił się poleciał na wybieg, nie przypuszczałam że wpadnie mu do głowy podejście to taśmy nie mówiąc już o włażeniu w korytarz i skakaniu, kicnął raz (akurat zostało to uwiecznione w serii), i drągi zostały zdjęte, polatał jeszcze trochę koło furkoczącego czegoś i został z wybiegu "wyproszony", stało się, koń przeżył 

edit. a zdjęcie wykadrowane z dalekiego i krzywego
a więcej nie zostawię otwartego wybiegu gdy są tam takie koromysła bo widać że Młody to kombinator do n-tej
krysiex213, przeżył, przeżył i przeżyje pewnie długo. Grunt, żeby wyciągać wnioski z takich sytuacji.😉 No i przynajmniej wiesz jakiego masz inteligentnego i pomysłowego konia.
to tak a'propos pomysłowości konia...z zimy...
to tak a'propos pomysłowości konia...z zimy...


dobre, a co on tam będzie nadwyrężał szyje, skoro może uklęknąć 😉


Patria dziś po raz drugi w życiu się kąpała 🙂
Myślałam , że troszkę namęczę się podczas spłukiwania, ale stała bardzo grzecznie.

edit: literówka
Frania , gratulacje 
galopada, tki okrąglutki  👀
my jedziemy w następną sobote na zawody  😅
ja jestem z siwego taaaka dumna. Jak na 4 miesiące roboty, zrobił ogromny przeskok nad innymi końmi jak na prace w tak krótkim czasie. Coraz lepiej chodzi, pracujemy nad kontrolą i uwagą. Za niedługo dojda chody boczne. A o skochach, co tu mówić, po prostu  😍. Zdecydowanie jak udowadniał od najmłodszych lat jest do tego stworzony. Żadne płotki, kolrki, mur ani wyskośc nie robią na nim wrażenia. Skaczemy parkury 80-90, pod trenerem 100! Ale żeby nie było że jest tak ideaalnie, czasem ma odpały po przeszkodzie, dodaje w dystansie, z odskokami jest super-na początku był problem-choc czasem wali takie że  😵, no i cały czas pracujemy nad panowaniem nad soba(i nad nim i nade mną :lol🙂. Ale i tak jestem zadowolona
Tylko zaczynam się martwić bo ostatnio coś spadł z masy. Aler ogier trenera też, więc może to taki okres. Narazie nie panikujemy  😀.
i tak na koniec jedno zdjęcie
mala mi ano, w koncu to honorowy członek KVP  😎

fajne siwe!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 kwietnia 2010 19:28
Frania super siwek 🙂
TeQuila ^^   To tylko ja... xD
25 kwietnia 2010 20:18
My dzisiaj pierwszy raz w życiu kantar mamy... 😎  (3 lata)  😵 Wkładała głowę chyba z 50 razy w niego... Zajeło nam to jakąś godzine...
Ale się udało  🙇
TeQuila ^^, ale super malowana!
To ja dorzucę jedną ze swoich młodych 🙂

Presta po Le Duc z matki po Pegasus HB, ur. 2oo7:







Zajeżdżona.
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
25 kwietnia 2010 21:44
faraa o łał  😍🙂 piękna jest
galopada
dzięki  :kwiatek:
śliczne ma Młody zdjęcia, ostatnie chwile wolnosci  😁

faraa
dłuuga troszkę kobitka, ale zdjecia bajkowe  😜
Kawał babki z niej jest. Ale w sumie nie jest za duża. Jak na razie 164. Dorzuce jeszcze jedno zdjęcie na stój. Chyba lepsze od tamtego. Na poprzednim faktycznie wyszła przeciągnięta, a w rzeczywistości tak nie jest.



Szkoda tylko, że nie ma ogona  🤔 został kiedyś na krzaku...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się