Młode Konie

Znalazłam tarzającego się 😉. Na razie podrzucę 1 filmik Korunda, jutro zgram Kobalta 😉.

cieciorka   kocioł bałkański
20 kwietnia 2010 23:19
Przepraszam, że tak wyskakuję z tą stajnia, ale musiałam się wygadać.


a co z GGR, nie podobało ci się?
Averis   Czarny charakter
21 kwietnia 2010 07:02
cieciorka, nie ma miejsc wolnych niestety. Czekamy aż coś się zwolni.
Averis, z tymi plastikami wcale nie jest tak źle 😉 o ile koń nie zamierza wędzidła namolnie gryźć. Plastik się poddaje, więc jeśli koń gryzie to wędzidło, to w końcu wygryzie ostre krawędzie, które mogą ranić pysk. A ogółem - plastikowe wędzidła są fajne, dość długo trzymają jeśli koń je po prostu w tym pysku trzyma i sobie  "memła". Dla młodego szukam jakiegoś cieńszego po niskiej cenie, ale niestety bezskutecznie jak na razie.
No i na pewno lepsze niż gumowe - które przy suchym, niezaślinionym pysku potrafią trzeć i przeszkadzać.
Averis   Czarny charakter
21 kwietnia 2010 07:21
Sankaritarina, o gumowym nawet nie myślałam. Karson jest z rodzaju koni 'paszczowych', więc on wszystko gryzie i memła-obawiam się, że plastik nie miałby z nim lekko. Chyba mimo wszystko zdecyduje się na podwójnie łamane metalowe z jakiegoś słodkiego stopu- w hooksie takie widziałam. Edit: I w sumie w paru innych sklepach tez 😉
Mazia   wolność przede wszystkim
21 kwietnia 2010 07:32
Koleżanka dla swojej młodej kupiła wędzidło plastikowe jabłkowe, bo chciała jak najlepiej, wydała coś ponad 120 zł, po pół roku w wędzidle były dziury, a kobyła zaczęła bronić się od wędzidła. Kupiłyśmy zwykłe grube puste metalowe, przyjęła super i chodzi w nim już 1,5 roku bez problemu. Takie ja mam doświadczenie z plastikami 😉
Hate Me dzięki 🙂 Mikrus z niej jest, widać to 3/4 krwi arabskiej jej mamusi 😉

Ja też planuję zajeżdżanie późną jesienią czyli 3,5 roku będzie miała.
Na razie trzeba zgubić trochę ten wancuch co wisi do ziemi i przygotować kondycję i mięśnie - więc będzie karuzela, jak najwięcej wybiegów i troszkę pracy na lonży/roundpenie 🙂
Moja ma oliwkę, źrednio grubą. Na razie chodzimy tylko na spacerki i pozujemy w ogłowiu, ale specjalnie nie marudzi- grzecznie daje się ubierać w ogłowie 🙂
ludki pomocy
moja młoda ma 3 lata
po wczorajszych i dzisiejszych przymiarkach doszłam do wniosku ze wędzidło te http://sprzetjezdziecki.com/pl,product,374462,wedzidlo,sprenger,oliwkowe,podwojnie,lamane,pelne,kk,ultra,16mm.html
w rozmiarze 13,5 na młodą teraz jest za duże
czy warto ryzykować i kupić 12,5 ...... jaka jest szansa że jej pychol jeszcze "urośnie"  😡
wiem że głupie pytanie ale zdurniałam
Mazia   wolność przede wszystkim
22 kwietnia 2010 07:07
Raczej nie urośnie, myślę że powinnaś zamienić na 12,5 cm
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
22 kwietnia 2010 07:17
zabeczka17, hate me! - dziękujemy :kwiatek:
Moja ma wędzidło po koleżance (klaczy szetlandzkiej :hihi🙂, rozmiar 10,5 i pasuje idealnie.
Jeszcze jedno zdjęcie i uciekamy. 😉 Dosyć stare, aktualnych brak.

Z jednej strony nie moge się doczekać kiedy na nią wsiądę, ale jak tak sobie siedze i myśle to chciałabym sobie jeszcze trochę pochodzić po tym świecie. 😁
Mirabelka a Twoja jakiej rasy?

Muszę przebrnąć przez ten wątek chyba.. 😉

Widzę że dziewczyny rządzą, tylko jeden chłopak rodzynek jako kandydat pod siodło 😉

Ile i jak wasze młodziaki chodzą w karuzeli (o ile chodzą)?
777, ja bym brała 12,5. Wątpliwe, że pysk 3 latka urośnie do rozmiarów 13,5.
Averis, skoro koń paszczowy to faktycznie plastik mógłby nie mieć zbyt łatwego życia 😁

a ja zgłupiałam. Co może oznaczać puchnięcie zadnich nóg młodego konia po pracy? Opoje? Czy coś innego?  🙁 Koń nie chodził 2 dni- opuchlizna zeszła, wczoraj pochodził trochę więcej niż planowałam [w sensie, planowałam 10 minut lonży, zrobiło się z tego pół godziny, młody się nakręcał, w kółko zakłusowywał bądź zagalopowywał i oraz "zamykał się"] Koń nie pracuje ciężko. [chyba, że 30-40 minut stępa z kilkoma nawrotami kłusa kwalifikuje się pod "ciężko" ]
Mirabelka   Małe jest piękne! :)
22 kwietnia 2010 08:39
gwash, moja to oo x fryz 😉
na zdjęciu wyżej miała 2 lata 😉
777, ja bym brała 12,5. Wątpliwe, że pysk 3 latka urośnie do rozmiarów 13,5.

A mym mimo, że teraz nam 3 lata stukną to mamy 14,5 🙂 paszcza jak u smoka heh i ogłowie x-full
no to rzeczywiście wielki pysk
moja Orchidea ma duży łeb ale wędzidełko 13,5
Mazia   wolność przede wszystkim
22 kwietnia 2010 09:47

a ja zgłupiałam. Co może oznaczać puchnięcie zadnich nóg młodego konia po pracy? Opoje? Czy coś innego?  🙁 Koń nie chodził 2 dni- opuchlizna zeszła, wczoraj pochodził trochę więcej niż planowałam [w sensie, planowałam 10 minut lonży, zrobiło się z tego pół godziny, młody się nakręcał, w kółko zakłusowywał bądź zagalopowywał i oraz "zamykał się"] Koń nie pracuje ciężko. [chyba, że 30-40 minut stępa z kilkoma nawrotami kłusa kwalifikuje się pod "ciężko" ]

Chyba niestety od przeciążeń, mimo że pracy niewiele to jednak nowośc dla młodego konia, może ma po prostu "słabe nogi". Moja wcześniejsza klacz gdy zaczęła pracować na lonży w wieku 2,5 lat dostała opojów, które zostały jej do końca życia (ale w niczym nie przeszkadzały w codzinnych jazdach).
Druga opcja to zbyt mocne struganie przez kowala...
A trzecia to jeżeli ma za mało ruchu (w sensie pastwiska, wybiegu), czyli jezeli głównie stoi w boksie i tylko "do roboty" wychodzi na dwór
Nic więcej nie przychodzi mi do głowy...
Cobrinha, ale macie już te 3 lata i w wieku 3 lat macie 14,5 🙂 Chodziło mi o to, że pysk 3 latka który pomału staje się 4-latkiem, 5 latkiem i tak dalej już raczej nie urośnie do większego rozmiaru niż w tej chwili. Mówię "raczej", może się zdarzyć, że któremuś dorośnie do 13 cm, ale nie liczyłabym na to, że z 12,5 u 3 latka zrobi się 13,5 oraz więcej.🙂
Mazia, Dziękuję za odpowiedź :kwiatek:
Mocne struganie może nie... chociaż... ale struganie określone jako "złe" dla tego konkretnego konia mooże...
Ruchu to ma aż za dużo😉 Tzn dziennie jest na padoku cały dzień, w lecie dojdzie pastwisko na parę godzin i zbieram go zazwyczaj z tego padoku, gdzie czasem bawi się biegając ze swoim towarzyszem, więc ruch jest, nawet nie można powiedzieć, że on tam stoi i nic nie robi.🙂
Zastanawiam się nad przeciążeniami... w zeszłym roku lekko pracował, było fajnie, później przerwa półroczna i teraz pomału, pomału wracam do pracy z nim... ale zastanawiałam się czy mu nie jest po prostu ciężej na lekko pochyłej ujeżdżalni no i po takiej przerwie. Tak czy siak - dodzwoniłam się do weterynarza i poprosiłam o wizytę oraz o usg [a przy okazji zrobię i badanie krwi i rtg. Lepiej usłyszeć, że nic tam nie ma niż nie robić i potem się zdziwić]
Filmik z tarzania nie chce się zgrać  🙄
Za to dostawa chłopaków w ruchu, marne, ale ciężko latać z batem i kręcić film  😂

Kobalt:



Kaprys:



edit:
jest  🏇

😁
fajne filmiki
hehe niezły czubek z tego Kobalta
ale masz dobrze bo nie musisz go lonżować na lonży 🙂

no i gdzie są filmiki twojej babeczki

ps. czym kręciłaś filmiki
Aaa babeczka ma tylko zdjęcia ;p. Nakręcimy się niedługo, nakręcimy 🙂. A Kobalcika czasem 'lonżuję bez lonży', jak nie chce mi się go ubierać i jest już na dworze  😁.
Aparat to Nikon COOLPIX P90 😉
Cobrinha, ale macie już te 3 lata i w wieku 3 lat macie 14,5 🙂

3 lata teraz skończyliśmy 🙂
a oto mój samolonżujący się koń-towarzysz  😁
uprzedzając pytania: tępak odwraca się do mnie żeby sprawdzić, czy dobrze i zostać pochwalonym  😂 i jak jest luzem to lubi się wycofać, żeby być przodem do mnie cały czas  😁
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
23 kwietnia 2010 17:43
Breakway, ilo Kobalt ma wzrostu? Bo jak go widzę, to skojarzenie mam jedno "słodki kucyk" 😉
Duuży jest ;p. Spokojnie przerósł matkę, a ona ma coś koło 160, także nieco ponad to ma 😉. Wydaje się duży, bo jest spasioony  😁
Averis   Czarny charakter
24 kwietnia 2010 06:47
breakawayy, czadowe te Twoje konie 😉
A mnie teraz czeka miesiąc przerwy od stajni, no trudno- ktoś musi zarobić na tego gnoma i na siebie 😁
Averis wreeeszcie koń trochę od Ciebie odpocznie  😁
A moje jadą w poniedziałek do zajazdki... Wiem, za wcześnie, ale nie ja decyduję, nie jestem właścicielem niestety. Przykro trochę, bo możliwe, że do nas już nie wrócą...
Swietny cytat
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
24 kwietnia 2010 10:53
breakawayy w końcu udało mi się obejrzeć linki na yputubie 🙂 świetne misiaki ;]  😍 :kwiatek: filmy czaderskie
zabeczka17   :kwiatek:

Ja wyjeżdżam na weekend i zostawiam Was z panem 'dzikim ogierem' Kobaltem  😁



I napad z bronią w ręku, a raczej zębami w pysku  😁

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się