DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Dorotheah, śliczny jest 🙂, pełen profeszjonal  😉
Sznurka mały  🚫
wiesz co mówią o hucułach? Hucuł to nie koń, hucuł to skur***** 😜 😁

i jest w tym sporo prawdy hahahah
Eh zakochałam się w tym naczułku 😍 tez probuje coś wydziergac nawet mam juz jakies tam błyskotki do niego  😁 ale moj problem polega na tym ze paseczek miałam tylko z lakierowanej skóry i wygląda głupio... 🙄
iza90 moja konina ma coś ponad 160cm więc kup 6 metrów taśmy, lepsza miękka, podziel to na dwie taśmy po 3 metry, szerokość to standard jak lonża mniej więcej, kup 2 karabińczyki. Pare postów wyżej pisałam o tych wypinaczach i jest zdjęcie w linku. Jak coś to pytaj.

Dorotheah śliczny naczółek, gratulacje
a moze mi ktoś łopatologicznie wtłumaczyć jak zrobić pad pod siodło??
z góry dziękuję :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Szukałam na forum, ale nie znalazłam. Czy ktoś kiedyś robił czambon? Jeżeli tak prosiłabym o instrukcję  😉
gracja03   "Kto dosiadł konia ten dosiadł wiatr"
30 kwietnia 2009 14:04
Szukałam na forum, ale nie znalazłam. Czy ktoś kiedyś robił czambon? Jeżeli tak prosiłabym o instrukcję  😉

ja robiłam gumowy, czy taki chcesz zrobić?
Chciałabym zrobić taki: http://allegro.pl/item616702434_czambon_skorzany.html
Pomoże ktoś?  😉
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
30 kwietnia 2009 15:31
Podobno fajnie jest zrobić z jednego wypinacza i podpinanego sznurka z karabińczykami. Tyle że wtedy trzeba wymierzyć i dać krótszy sznurek niż w tradycyjnym czambonie (bo wypinacz po skróceniu jest często  dłuższy od skórzanej części czambonu). Na pasek potyliczny kombinowałabym coś skórzanego (może odpowiednio długi naczółek ), do tego dopiąć kółeczka. A podpięcia do  paska potylicznego  w moim kupionym czambonie (nie było oryginalnie) zrobiłam z pętelek na rzep (zszyte na jednym końcu tak by drugi koniec dał  się zapinać, podklejone do skóry , miękką częścią rzepa w kierunku głowy konia  ) - patent działa mi bardzo dobrze


A  tu  lepsze fotki mojego naczółka (część poprzednich kasuję by nie zaśmiecać):


Dorotheah  😍 brak słow a na zamowienie robisz myslalachs o tym;>?
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
30 kwietnia 2009 20:24
Kilka osób już mnie o to pytało  🤣 Cieszę się , że nie jestem jednym szaleńcem  😅
Na razie bawię się na własny użytek,  jednocześnie testując i ucząc się w kwestii wykonania, szukając odpowiednich materiałów.
W zasadzie najtrudniej jest z odpowiednią skórą - miękką na tyle by dało się szyć mymi łapkami , ale mocną, trwałą i grubą, by wyglądała estetycznie i jak najlepiej z paskami ogłowia, oraz by się dobrze układała.  Ale za jakiś czas kto wie 😁
mam pytanie do osób szyjących, bądź znających się na szyciu derek:

ile ma szerokości polar dla poszczególnych rozmiarów derek? jest gdzieś jakaś skala przyjęta? bo ile przy rozm 135 i wyżej derka ma coś ok 150 to ok, ale nie wyobrażam sobie ile ma być przy derce 105, 115 itd? może mnie ktoś oświecić?? :kwiatek:
no wiec czas się pochwalić 😀
właśnie zrobiłam białe owijki polarowe 😀 normalnie puchnę z dumy xD
zdjęcia wstawię już na modelu dzisiaj wieczorkiem 🙂😉)
DIY kantarek sznurkowy na szetanda🙂 niestety okazał się ciutkę za mały więc będę wiązać nowy😉
Dorotheah, łaaaa ten naczółek jest przepiękny! 😍

Livia   ...z innego świata
02 maja 2009 13:32
Ja się ostatnio rozwinęłam jeśli chodzi o sprzęt handmade 😉 oprócz wspominanego już ostatnio kantara zrobiłam halter sznurkowy dla mojego i górną część do czambonu (w roli dolnej wystąpi wypinacz). Jutro jadę do stajni, może uda się zrobić zdjęcia na modelu.
Całkowity koszt sprzętu - 30 zł za wszystkie trzy rzeczy. A sam czambon potrafi kosztować ok. 60.
Przy tym frajda - bezcenna 😉

Dually:


Sznurkowy:

Mój nowy padzik.. szybko uszyty a jeszcze szybciej sprzedany, bo zdążyłam z nim tylko wyjść z domu i zabrała mi go Dosia 😉


ascada - świetny!!!🙂 ja poproszę jakieś zdjęcie na koniu od boku🙂😉
escada, obłędny!
cieciorka   kocioł bałkański
04 maja 2009 16:01
escada, brak mi słow  😜 😜
masz talent, czapraki są obłędne ❗
Monny   bez odbioru .
04 maja 2009 16:06
escada, piękny 🙂

Jaki to materiał? ten "ala zamsz"?
to ja jako własciciel odpowiem za escade:P
jest zrobiony z alacantary (tego ala zamszu:P)- materiał super bo nie wyjezdza spod siodla i praktycznie niezniszczalny ( a czapraki u nas lekko nie maja:P)

zdjecie z boku:
Escada, jesteś moim guru  👍
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 maja 2009 18:17
mam wrażenie ze polar nie wchłania dobrze potu i to raczej nie będzie komfortowe...

a co jest niekomfortowego w tym, ze jak zwierzakowi gorąco to się spocił? pot przecież chłodzi. dlaczego mu to zabierać?
spotkałam się z mocnym preferowaniem czapraków niewchłaniających potu - łącznie z poparciem dla takowych przez weterynarzy.
i popieram ich argumenty.
plus to, ze czaprak nie ma chronic konia przed siodłęm a siodlo przed konskim potem. zatem nie ma nic złego w tym, ze czaprak nie nasiąka potem 😉

w kazdym razie... mam czaprak podszyty polarem i bardzo dobrze mi służy. polar łapie sierść - co mi nieco nie odpowiada 😉 ale poza tym - brak zastrzeżen :P


escada ależ ci sie ten czaprak udał! piękny! gratuluję 👍
Bardzo wam wszystkim dziękuję, cieszę się że się podobają 😡 :kwiatek:

BrevaDosia co prawda juz wstawiła takie z boku, ale mam jeszcze zbliżenie




aktualnie dziergam jeszcze bananowo-czekoladowy oraz błękitno-fuksjowy(ciemny róż)... zobaczymy co z tego wyjdzie 😉
escada zakladaj biznes czaprakowy 🙂 padzik 😍
caroline
oy... to przepraszam za wprowadzenie w błąd. Jakoś tak mi się wydawało że jak koń się spoci pod tym czaprakiem a on tego nie wchłania to niezdrowo dla końskiej skóry na grzbiecie... ale bardzo możliwe ze sie myliłam 😉

escada piekny ten czaprak... chyba jak sie uzbiera kasa to czas złożyć u Ciebie jakieś zamówionko...
escada umiała byś uszyć czaprak w paski?? Taki:
A to nie taki materiał?
już pisałam ale...::
moze mi ktoś łopatologicznie wyjaśnić jak zrobić pad? tzn jakie wypełnienie itp... :kwiatek: :kwiatek: :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się