Kącik Małolata...:D

Przybywam z dwoma zdjęciami Badzioszka, ale ja kocham tego mojego sierściucha  🍴 Jest coraz lepszy i z dnia na dzień coraz bardziej mnie zaskakuje, strasznie nijako, że w czwartek wyjeżdżam i nie będzie mnie u niego całe długie 2 tygodnie

praca, praca


a po robocie Pańcia się wozi i się cieszy  😁

Arroch, ale masz zawaliście blade nogi <3.
Arroch Ale piękne konisko !  💘
Ja niedawno temu wróciłam z "urlopu". nie było mnie w Polsce 3 tygodnie, mój stał i się tylko lenił na padoku... Jak wróciłam brzuch do ziemi, jemu nic się nie chce (czyli norma)  😵
Ale wczoraj pojeździłam, troszkę poskakaliśmy i z konia jestem dumna !  😅

Arroch, ale masz zawaliście blade nogi <3.


Hahaha gdyby nie to, że moje TROCHĘ (bo więcej się nie udało...) opaliłam w Hiszpanii też bym takimi świeciła  😂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 lipca 2012 09:45
Arroch, Badzio wygląda fenomenalnie 😜 😍

Małolaty pomóżcie 😁
Które kupować? 😎
pierwsze
drugie
trzecie
czwarte

Podobają mi się wszystkie, ale nie wiem które kliknąć 🙂
Arroch, ale masz zawaliście blade nogi <3.


Wiem, ale jeszcze się nie wakacjowałam więc do nadrobienia  😁 (chociaż ja plackiem leżeć i się opalać nie zamierzam  😁 )

pampera dzięki 🙂 Mój właśnie zrzucił trochę siankowo-trawkowego brzuszka po długi staniu po kontuzji więc mam nadzieję, że jak wyjadę na te 2 tyg. to nie nabierze na nowo, bo źrebna kobyła się z niego robi  😁
Ja w tamtym roku wróciłam z Hiszpanii tak samo blada jak byłam przed wyjazdem  😁 Nienawidzę się opalać  😁

Hermes dzięki 🙂 Staramy się jak możemy i zauważyłam, że nie boli go już kręgosłup + zaczyna nabierać ciałka i mięśni 🙂 Kiedy do nas wpadasz? 😀 Kliknij drugie 🙂
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
24 lipca 2012 10:08
Arroch, pogadam z mamą jak wyzdrowieję czy mogę wpaść do Lublina na jakieś 2/3 dni 🙂
Arroch, blade nogi są fajne! ;P. Moje też są blade.

Co za debil z naszego stajennego o_O.

Hors ma wolne, a ja spadam zajeżdżać kucyki  🏇.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 lipca 2012 12:25
Arroch, widok takiego pracującego Badzioszka bardzo mnie cieszy 🙂
ludziska! pomocy! 💃
za niecale 2tyg mam osiemnastke u kumpla i nie wiem jaki prezent bedzie najlepszy. kolega moze nie jest bardzo bliski, ale ostatnio spotykamy sie taka 'paczka' i jest coraz fajniej. (swoja droga pewnie gdyby mial 18stke miesiac temu nawet by mnie nie zaprosil. :hihi🙂 tak czy owak mam dylemat co kupic. 😉
mam wprawdzie kilka pomyslow, ale czekam na wasze propozycje. 💃
Arroch, pogadam z mamą jak wyzdrowieję czy mogę wpaść do Lublina na jakieś 2/3 dni 🙂


Wpadaj, wpadaj, zapraszamy 😀

madmaddie  :kwiatek: ja też sie strasznie cieszę, bo jeszcze rok temu odparzał mi się od gipsu, a teraz już wsiadam i galopuję  😜 A przecież mówili, że nic z tego nie będzie 🙂

No to jeszcze dwa:

Re-voltowa koszulka musi być 😀

i troszkę wolniejszy kłus


Badzioch się zrobił strasznie reagujący na głos, kiedyś mogłam sobie gadać a on nic, teraz jak kłusuje i mówię mu "prrr wolniej" to robi wolniej ale nie przechodzi do stępa, a jak się na nim siedzi to lekka łydeczka a koń już przejścia robi  😍
losieq ahhh znam ten ból ! Ja na swoją osiemnastkę dostałam od kolegów, z którymi znam się 12 lat i jesteśmy zgraną paczką, stringi, kieliszki i figurki koni 😀D
Ja zawsze jak coś kupowałam to żeby było zabawnie 🙂 Bo osiemnastkę ma się tylko raz w życiu i musi to być coś odjazdowego  😜
a no właśnie, ja jutro muszę kupić jakiś prezent bo wybieram się do koleżanki na osiemnastkę, koniary  😅

Arroch Super, że konisko się wyrabia !  😅
[quote author=konwalia link=topic=30353.msg1469470#msg1469470 date=1343070524]
pampera na kantarku sznurkowym, bez siodła? Moim zdaniem zły pomysł  🙄


Zrobiła kółko kłusa i siedziała na koniu chyba z 5 min. więc nie widze sensu wpychania żelaza koniowi w pysk i zakładania mu siodła na kilka minutek łażenia stępem w kółko.
[/quote]
Bardziej chodziło mi o siodło.
Tłumaczenie jak to mało czasu dziecko siedziało nic nie wnosi. Baran to baran, nigdy nie wiesz gdy się przestraszy, ryzyko wielkie bo mała ma pewnie jeszcze słaby wiek kostny. Ba, ryzyko jeszcze bardziej zwiększone, bo z tego co mi wiadomo był uczony dębowania, gratulacje  🤣
lacuna och nie, kiełzno nie służy do przyhamowania. To dlaczego policja konna ma obowiązek jazdy na pelhamie? Bo ci mniej doświadczeni nie zatrzymają lecącego ślązaka 180 w kłębie inaczej. Żeby nie było - jestem tego wielką przeciwniczką, ale jestem też przeciwniczką teoretycznie braku kontroli nad koniem  🙄
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
24 lipca 2012 17:42
konwalia nie powinno służyć,a to,że dużo ludzi tak używa kiełzn to juz zupełnie inna bajka.I niestety byli sa i będą ludzie którzy wolą wsadzić mocne wędzidło i szarpać z całej siły niż popracować z koniem i przejściami.
Uważam po prostu,że kontrolę można stracić niezależnie od tego jak mocne wędzidło koń ma w pysku.
I dlatego też według mnie dzieci w ogóle nie powinny jeździć i tyle.Każde władowanie sie na grzbiet jest dla człowieka potencjalnie śmiertelnie niebezpieczne.
A tak osobno, policja konna to dla mnie w ogóle porażka..może ta poznańska tylko jakaś niedorobiona ale oni totalnie nie ogarniaja anwet podstaw,tłuka sie jak pyry na tych biednych grzbietach,skręcają chamsko na ryju,hamują na ryju 😲 i tak po prawdzie sami stwarzają na drogach najwieksze zagrozenie 🙄
lacuna myślę, że dziewczynka na zdj nie ma pojęcia na czym jeździ, czy na wędzidle, czy nie, nie wie co to przejścia i nie umie ich wykonać  😉
Oczywiście, że można stracić kontrolę na każdym wędzidle. Ale ogarnięcie na kantarze byłoby trudniejsze, niż na wędzidle.
Co do dzieci na koniach - jaki to problem konia pooprowadzać? Nóżki rozbolą od chodzenia?  👀 Nie bez powodu większość stajni prowadzi lonże OD jakiegoś wieku, ja przeważnie spotykałam się z 8+. Każde władowanie się na grzbiet jest potencjalnie śmiertelnie niebezpieczne, no ale ryzyko u dziecka jest jeszcze większe niż śmiertelne ( 😁 ) z powodu wymienionego wyżej wieku kostnego. Takie nóżki łamie się o wiele łatwiej 😉
A tak osobno, ja też w większości nie mogę patrzeć na policję konną, ale to zależy od policjanta/tki. U nas stoi policja właśnie i widzę że niektórzy wybrali ten zawód przez wcześniejszą pasję i znają się trochę na rzeczy, a niektórzy 2 tygodniowe szkolenie i wio. Logiki czasem też brakuje. Wieszanie sie na wodzach i kopanie łydkami - takie tam, jasne polecenia dla konia, pewnego policjanta.
oj małolaty małolaty. 'nie mój cyrk nie moje małpy'. Raz drugi trzeci nic sie nie stanie, za czwartym dziecko zleci i w najlepszym wypadku złamie sobie którąś kończynę. Ludzie są niereformowalni i można im wpajać na forum bez przerwy, że robią źle a i tak będą to robić  😉 Więc chill, dopóki was to nie dotyczy.  Szkoda nerwów.
a ja jestem po stronie pampery, Gdyby miało coś się stać to mała by sie równie dobrze mogła na prostej drodze przewrócić i kark złamać. Naprawdę nie róbmy paranoi  😉
infantil skoro już stwierdzasz  'nie mój cyrk nie moje małpy' to nie dawaj opinii, nie interesuje Cię życie innych i ich postępowanie- okej, ale komentarze zachowaj dla siebie, bo inaczej nie ma sensu pierwsza częśc wypowiedzi  :kwiatek:
Jak już napisałam, znam tego konia doskonale, wiem na co go stać i umiem zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Mój koń nie należy do koni, które brykają, szaleją przy ludziach. No bo gdzież by mu się chciało... a po za tym on ma do mnie szacunek i wie, że jemu po prostu tak nie wolno.
Jeśli chodzi o dębowanie, to każdy koń to potrafi. Ja nauczyłam mojego robić to na komendę. I to taką, że od tak sobie nie stanie dęba...
Możecie dalej ciągnąć temat, mi to wisi. Dziewczynka sama się pcha na konia, więc odmawiać jej nie będę.
Hermes, drugie albo czecie.
Swoja droga mi te ajrmaksy sie totalnie nie podobaja.  😎

BADZIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCH! [moja to ta lewa przednia, tak?]
Ja dziś przy kąpaniu konia miałam pomoc !  😅


na końcu ulubione panierkowanie na padoku  🏇

My tak sobie radzimy z owadami !  💃

lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
25 lipca 2012 12:00
Jak dla mnie po prostu nie ma różnicy czy przy bryku dzieciak spadnie z siodła czy z konia gołego,tak czy siak nie mam zługdzeń że by spadło 😉 Co do oprowadzania w ręku konwalia masz 100% racji,to najlepsze wyjscie.
Ale ostatecznie to sprawa rodziców dziecka czy na to pozwala czy nie więc ja kończę temat.
pampera bosz,jak mnie wkurza kiedy mój koń po pół godziny kąpieli,nabłyszczania i czyszczenia co do włoska idzie się obtoczyć panierką 😵
a pokaaaaa koze 😀 uwielbiam kozy!Wczoraj na spacerze z kopytnymi natknęłyśmy się na jedną i chciała przylecieć nam wpier***ć 😂
Ależ proszę !  🏇
Moja 3 letnia kozucha imieniem Lady  😅 waleczna jakich mało !  :nunchaku:


lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
25 lipca 2012 12:16
Jak paczy z pode łba 😀 Jest ge-nia-lna!Tak,wiem jestem psychiczna 😁
Służy za towarzystwo dla konia?Wystarczy mu taki przyjaciel czy masz jeszcze jakieś konie?
Ciekawe jak by się u nas koza czuła z koniskami.. 👀
W sumie ona była pierwsza, potem był koń... jako, że się u mnie urodziła, sentymenty i te inne sprawy, postanowiłam, że ją zostawię. Potem kupiło się konia i już 2 lata są razem  🏇
Znajomi mają 2 konie, więc mój nie narzeka na brak końskiego towarzystwa  😁
Niestety ona boi się obcych koni, nawet tych znajomych, bo kiedyś oberwała kopniaka od kobyły zimnokrwistej oraz hucuł koleżanki potraktował ją kopytami szarżując na nią... ma teraz uraz.  😕
BADZIOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOCH! [moja to ta lewa przednia, tak?]


Prawa przednia 😉
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
25 lipca 2012 16:05
Zaczęliśmy ogarniać stajnię... Jest więcej roboty niż nam się wydawało 😵
Trzymałam dziś w rękach małą, żółtą kulkę zwaną dalej pisklęciem, słodkie stworzonko 😍
No i wypatrzyłam u sąsiada koleżankę dla mojej zarazy 💘 , szkoda, że Kubek jest wałachem, bo nie pogardziłabym źrebaczkiem po nich 😀
Arroch, ach, ciagle mi sie myli.  😡
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 lipca 2012 18:51
Arroch, sexy Badzioszka!

opadam z sił. dzisiaj jakiś wieśniak spłoszył mi konia po czym tak rechotał, że koń się ciągle bał. koń kopiący, miałam ochotę podjechać zadem do płota i sprowokować ją żeby skopała idiotę...
Facella,  :kwiatek:

No to wyruszam! Trzymajcie się Małolaty 🙂 Mam nadzieję, że dorwę internet na Teneryfie to dam znać co u mnie 🙂
Arroch udanych wakacji!  😀
a ja przybywam ze zdjęciami ogłowia  😎
dzisiaj skakaliśmy i tyle naprodukowałam szczęścia, że lataliśmy jeszcze wyżej  🏇  😂
ujęcie pierwsze - jestem fajny i dam Ci zrobić zdjęcie

ujęcie drugie - było miło ale daj mi już spokój!
lacuna   Stąpamy we dwoje po niepewnym gruncie..
25 lipca 2012 20:37
Skoro się tak zdjęciowo w wątku zrobiło to też sie wstawię a co 😎 dzięki uprzejmości mad już umiem 😁  :kwiatek:
Mam tu takie o: "czekaj no, cienia ci zrobię trochę.."


"Dawaj ryja!" "Ale,ale..ja pozuję!<skromna poza>"



Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się