Ślązaki - kącik oddanych miłośników rasy :)

co do dyskusji o Tramerze, mam kobyłkę po nim 😉
Witam wszystkich miłośników ślązaków 🙂 mam pytanie, może ktoś z Was mi pomoże. Chciałąbym kupić klacz śląską taką w "nowym" lżejszym typie, ale nie odsadka. Wiem,że są świetni prywatni hodowcy, ale oni oferują źrebaki, a mnie interesuje koń 3-7 lat najlepiej taki, który mało chodził w wozie. Niestety to co do tej pory widziałam na str. ogłoszeniowych, nie bardzo mi odpowiadało. Może wiecie, który hodowca ma tez starsze konie w ofercie? Z góry dziękuję za wszystkie informacje 🙂

Szymański z olszowej koło strzelc opolskich może mieć klacze w starszym wieku i na pewno w nowym typie
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
07 kwietnia 2013 18:27
blendzior95, , co to za koń?? napisz coś o nim 🙂
Mój wiosenny Zulus 😉 Jest jakiś sprawdzony sposób na odchudzenie konia ( i siebie)?? 😁



iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
07 kwietnia 2013 19:36
rzepka Twój Zulus ma quarterowaty zad jak moja Astra  😁

[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
hszonszcz   wredny hszonszcz.
07 kwietnia 2013 19:39
iwona9208, a co to za stworzenie kuka z tyłu?  😀
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
07 kwietnia 2013 20:00
monix99, świetny wybór, ja jestem po potomstwie Jarsenem zachwycona  😜 Daj jakieś fotki i mamy i potomka!
blendzior95, napisz coś o koniu!
Zulus piękny  😍
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
07 kwietnia 2013 20:08
hszonszcz a to Wolar, prawie już dwulatek arabski  😉
rzepka, ślązaka chcesz odchudzić? Zapomnij... 😉
Iwona, mój jak dorosnie (ma 3 lata) to byłby ladną parą zaprzęgową z Twoją Astrą 😁
iwona9208   Konie to choroba, z której nie da się wyleczyć.
07 kwietnia 2013 21:19
haha idealnie dobrana, nawet odmiany maja podobne  😜
A co chciałybyście wiedzieć
blendzior95, fajne! Napisz ile ma lat i po kim jest 😉

Wczoraj wróciłam z moim śląskim z zawodów na Partynicach. Już ponad rok nie startowałam poza klubem, a poszło całkiem fajnie 🙂
W sobote w Nce wykręciliśmy 59,632%. Jechało mi się bardzo przyjemnie i jestem zadowolona. Na obiedzie spotkałam się z jedną sędzin, która powiedziała, że czuję, że za nisko mnie wysędziowała... Trochę mnie tym zaskoczyła, ale potem powiedziała co można poprawić, więc wiem nad czym pracować.
W niedziele jechaliśmy pierwsze regionalne zawody skokowe, czyli pierwszą LLke. Kary szedł jak burza, pierwszy przejazd ekstra, w drugim z ułańską fantazją pocisłam na dwójkę i była zrzutka.
I pare zdjęć:







kare_szczescie, aj, przystojniaczek! obywa sie, super! szkoda, nie wiedzialam, ze bedziecie. nawet bym sie ruszyla, zeby go poznac!
Kare-szczęście śliczny ten twój konik.  :kwiatek:
Dar ma 8 latek.
Kare_szczęście -koń śliczny, ale kopyta bardzo kiepsko robione. Takie klocki 😉 Na 5 zdjęciu wygląda, ze są dodatkowo  nierówne 😉
Ślązaki są cięzkie i muszą mieć dobrze robione kopyta, bo zaczną sie kłopoty... 🤔
Makrejsza   POZYTYWNIE do przodu :)
08 kwietnia 2013 17:10
kare_szczescie, , cudnie wyglądacie 🙂 Gratulacje 🙂
kare_szczescie jaki piękny 😜 😍
katija, w takim razie szkoda, że się nie poznałyśmy 🙁 może jeszcze kiedyś będzie okazja 🙂
blendzior95, Makrejsza,borkowa., dzięki!
rzepka, dziwne co piszesz, bo zazwyczaj wszyscy kowale mówią, że ma fajne kopyta. Może to wina zdjęć, a może masz rację. Jeżeli masz ochotę to z chęcią zrobię zdjęcia samych kopyt i Ci prześlę 🙂
oho! ja widzę, że tu się bardzo profesjonalnie sprawdza stan po zdjęciach, gdzie te kopyta ledwo widać.

kare_szczescie, Nie masz więcej ze skoków? 😀
a ogólnie to świetnie was oglądać w takiej formie!
Karolek rządzi!! 🏇    Kiedy następne zawody? 😎
Kare-szczęście -chociaż to jest duzy OFF -bo temat o ślązakach, nie o kopytach 😁 -ale nawet z tak słabych zdjęć (kopyt) mozna wysnuc pewne wnioski, które zauważą "naturalni" strugacze, a kowale tego absolutnie nie zobaczą -bo dla nich sa to modelowe kopyta 😜
Pozwolę więc sobie na parę spostrzeżeń -chociaż mogę sie mylić ze względu na niewyraźne ujęcia kopyt.

Tutaj widać (strzałki) , ze są duże przeciążenia od wewnętrznej strony -ściana wyraźnie idzie w górę, koyto jest krzywe, a dodatkowo jest wklęśnięte w środku (prawdopodobnie jest tam flara). Do tego wygląda tak, jakby kopyta były nierównej wysokości (ale to może przekłamywac zdjęcie):



Na tym zdjęciu widać wyraźnie, ze wszystkie kopyta mają za wysokie "piętki" przyjmują kształt prostokąta, a prawidłowe kopyto jest trójkątne. Za wysokie piętki mogą skutkować  rotacją kości kopytowej. Do tego widać mocne wybrzuszenie ściany kopyta w okolicy kątów wsporowych -co może być sygnałem, że z czasem zaczną się problemy trzeszczkowe.




To sa takie "gdybania" i bardzo ogólne spostrzeżenia -ale lepiej "dmuchać na zimne", bo konia masz cudnego 😜
I przepraszam, ze psuję  Ci humor i wcinam się w nie swoje sprawy  (i narażam  przy okazji  na śmichy laików kopytowych) -dobrze byłoby, gdybys zrobiła duże fotki samych kopyt z boku, z przodu, od spodu i wkleiła na wątek o naturalnym struganiu 🤣


ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
08 kwietnia 2013 20:56
rzepka ja też zauwazyłam niektore z tych wad i tym samym licze na to, że kare_szczescie się wątku kopytowym zamleduje bom ciekawa czy mi się zdaje czy nie
i przepraszam za OFF już mnie tu nie ma... 👀

w sumie weszłam na wątek żeby popatrzeć na wasze perełki bo ślązaki mi się bardzo podobają  😀
nie żebym usprawiedliwiala wypowiedź powyższą 🤣
kare_szczescie, ja tam nie chce nic sugerowac, ale jak wy jezdzicie i ujezdzenie i skoki, to tylko probe terenowa trzeba dolaczyc i.... 😉
No cóż... jak widać, "wielcy mistrzowie" widzą niczym Kaszpirowski i Koperfild razem wzięci.

edit: literówka
edit: zdanie mi zjadło: napisałam, że nie wiem po co ktoś ma od razu lecieć do wątku kopytowego...
ceffyl   Niektórzy ludzie są taktowni. Inni mówią prawdę.
09 kwietnia 2013 10:33
Sankaritarina nie musi ale może 🙂
koń jest piękny, startują.. szkoda by nabawili się kontuzji z powodu krzywych kopyt  🙄

kare_szczescie abstrahując od powyższego strasznie mi się Twój karus podoba i uwielbiam na Was patrzeć
katija, na cross to ja gumowych majtek potrzebuję 😉
Amasza, teraz to tylko deptanie kapusty. W maju Zakrzów, masz niedaleko więc możesz wpaść pokibicować :P
rzepka, nie psujesz humoru. Nie jestem alfą, ani omegą więc nie wiem wszystkiego. Kocham mojego konia i chciałabym się cieszyć jego zdrowiem jak najdłużej można. Dlatego też jak dorwę aparat, to wpadam do wątku kopytowego 😉
ceffyl, dziękuje 🙂

Dostałam jeszcze foty ze skoków



monix99   Moje Libaszowelove. ♥ Byle do wakacji...
09 kwietnia 2013 22:06
Witam wszystkich miłośników ślązaków 🙂 mam pytanie, może ktoś z Was mi pomoże. Chciałąbym kupić klacz śląską taką w "nowym" lżejszym typie, ale nie odsadka. Wiem,że są świetni prywatni hodowcy, ale oni oferują źrebaki, a mnie interesuje koń 3-7 lat najlepiej taki, który mało chodził w wozie. Niestety to co do tej pory widziałam na str. ogłoszeniowych, nie bardzo mi odpowiadało. Może wiecie, który hodowca ma tez starsze konie w ofercie? Z góry dziękuję za wszystkie informacje 🙂

Ogółem porządnego  Ślązaka "ze stażem" ciężko znaleźć.  Hodowcy bardzo sobie cenią(nie chodzi mi o cenę) takie konie tym bardziej klacz - bo ona w końcu daje im kolejne pociechy do hodowli. Jak już to sprzedają, bo coś im w papierach nie pasuje lub z kontuzją. Ja tak wpadłam 2 razy bez tej świadomości: "Bo na początku było wszystko ok". Po kilku miesiącach po wielu badaniach dowiedziałam się, że klacz ma genetyczne wady kostne, co spowodowałoby po kilku latach złamania nawet z lekkiego przeciążenia. Jednak włożyłam w nią kupę kasy i w końcu klacz może sobie spokojnie żyć jako matka, ale na pewno nie jako klacz do użytku w zaprzęgu(co kochała) lub pod siodłem, przez co nie mogła u mnie zostać. Teraz jest sobie o takiego starszego Pana, gdzie ma dobry spokojny dom, a właściciel wymaga od niej tylko bycia matką, jedzenia oraz chodzenia po łąkach. 😉
Takaż to historia kupowania tych starszych koni. Dlatego z całego serca Ci życzę, byś kupiła sobie odsadka i od zera z nim zaczęła, bo w przyszłości on Ci się za to odwdzięczy swoim zaufaniem. Zawsze będziesz wiedzieć co z nim nie tak. Wzajemne zaufanie... od małego. Ja tak zrobiłam z 3 moimi końmi(w chwili obecnej posiadam 5 koni w tym 2 źrebaki) i naprawdę uwierz czy nie, ale nie żałuję decyzji. W mojej stajni stoi klacz, która ma już 8 lat, a gdy ją kupiłam miała zaledwie 7 miesięcy i można powiedzieć, że uratowałam ją od rzeźni, bo nie miała papieru... dziś nie żałuję tej decyzji. Mimo to, że wszyscy mi mówili, że ten koń nadaje się jedynie "na kabanosy" i, że wgl. jest szpetna jak "pół dupy zza krzaka" - a te słowa usłyszałam od Pani M.Sty., która ją opisywała. Ja jednak widziałam w tym małym źrebaczku wielkiego ducha. Odwdzięczyła mi się jak tylko mogła. Dziś nie żałuję mojej decyzji i życzę Ci być postąpiła podobnie do mnie.
Pozdrawiam!
Mój wiosenny Zulus 😉 Jest jakiś sprawdzony sposób na odchudzenie konia ( i siebie)?? 😁






"Wiosenny" - a tu śnieg. 😀
Ślązak? Odchudzanie? No chyba nie!  😂
Dziołszko... koni, TYM BARDZIEJ ŚLĄZAKÓW się nie odchudza!  🤬 A ten koń ze zdjęcia raczej nie ma co do zrzucenia jak jedynie futro, bo jest w sam raz.  🤣 Zacznij z nim porządną pracę na lonży na wypinaczach, czambonie, pessoa czy cokolwiek by narobić mu mięśni po zimie, ale broń mi BOŻE zrzucania z wagi. Niech sobie ma tę witaminkę w sobie, a tylko ją wyrzeźbi
Pozdrawiam.
Ps. Też się odchudzam  👀

 cytowanie grafiki, brak edycji postow
monix99, ale dyrdymały. Myślę, że mój ślązak i jego nogi są mi bardzo wdzięczne za to, że cały czas jest na diecie i pozbył się ładnych parędziesiąt kilogramów.
kare_szczescie Zakrzów? O! To biorę Darię i przybywamy 😀 Niech mi tylko spróbuje coś wypaść 👿

A żeby nie było:
Błotny ślązak, Amazonka:


🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się