rzepka

Konto zarejstrowane: 03 lutego 2010
Ostatnio online: 25 kwietnia 2024 o 18:00

Najnowsze posty użytkownika:

Ile kosztuje Was utrzymanie własnego konia?
autor: rzepka dnia 04 kwietnia 2024 o 16:42
Sankaritarina -chyba nie czytałaś,co pisała, cyt Martyna: "Trochę mnie uspokoiliście, bo wszystko o czym piszecie mam gdzieś z tylu głowy". A wszyscy piszą o kosztach wielu tys zł miesięcznie. Jeżeli to "uspokoiło" Martyne, to znaczy, ze takie kwoty są dla Niej chlebem powszednim. Dlaczego od razu "mega złośliwe" zaglądanie do portfela? Napisałam to, co sama Martyna napisała. Odnoszę wrażenie, ze "mega złośliwe" to są osoby komentujące moje posty. Przeszkadza Wam, dziewczynki, ze jestem staruszką? Tez będziecie, zapewniam.🤣A przy okazji -"kulturalne" złośliwości vs chamskie komentarze -to robi dużą różnicę.Nic tu po mnie.Bez żalu
Ile kosztuje Was utrzymanie własnego konia?
autor: rzepka dnia 04 kwietnia 2024 o 12:34
Po co straszycie Martynkę cenami? Wygląda na to, ze ma kasy jak lodu i wydanie 5-6 tys miesięcznie to tak, jak dla mnie (emerytki) kupno raz w miesiącu kajzerki za 60 gr😁
własna przydomowa stajnia
autor: rzepka dnia 02 kwietnia 2024 o 17:42
Ja mam gospodarstwo agroturystyczne i konie. Chętnych brak.Ale to nie znaczy, że gdzieś indziej nie będzie chętnych.😉
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: rzepka dnia 02 kwietnia 2024 o 10:18
U ludzi nie wolno stosować w czasie ciąży i laktacji😉
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: rzepka dnia 31 marca 2024 o 20:47
Dziękuję😉
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: rzepka dnia 31 marca 2024 o 12:57
Czy stosowaliście makuch słonecznikowy? Czy jest miękki i nie nie będzie trudny do jedzenia dla starego konia?
Kącik Rekreanta (część XVII) 2024
autor: rzepka dnia 24 marca 2024 o 20:15
A my mamy z konieczności 2 tygodnie spacerkowania w ręku po górach. Okazało się, ze trzeba było wyrównać oba biodra, była pani chiropraktyk i jest już OK i duża różnica.Ale trudno chodzić na spacerki z koniem, który boi się wiatru, reklamówki i własnego cienia😉
WAŻNE TELEFONY - lekarze weterynarii
autor: rzepka dnia 17 marca 2024 o 18:51
Osteopata -p. Dorota Piorun, Kraków i małopolska, 604 700 024.Super nastawia krzywego konia😁
Kącik Rekreanta (część XVII) 2024
autor: rzepka dnia 10 marca 2024 o 18:32
Podziwiam Kotbury. Alfa i omega. Wie WSZYSTKO i na każdy temat. We wszystkich wątkach bryluje.Naj... naj... Chyba chłopa Jej brakuje😁
PS I uwiebia po mnie jeździć i udowadniać mi, ze g... wiem. Co mnie tylko bawi, bo widzę, ze p. Kotbury ma duże problemy ze sobą Współczuję. I ślę dobrą energię😁. Trzymaj się, kobitko😍
Kącik Rekreanta (część XVII) 2024
autor: rzepka dnia 10 marca 2024 o 16:17
Co to znaczy "de facto nie ma" ? To ten pasek pod wędzidłem to dla ozdoby?
Kare_szczęście -akurat w sprawie miernot się zgadzam.Bo dzisiejsi jeźdźcy rzadko kiedy zaczynają pracę z koniem od pracy z ziemi, typu ugięcia, trawersy, chody boczne, itd.Często ważniejszy jest czapraczek z najnowszej kolekcji niz dobrze zrobione kopyta.Niestety, kiedy w latach 70-tych zaczynałam jeździć konno, o pracy z ziemi się nie mówiło. Takie czasy.Teraz obie się tego uczymy.
Kącik Rekreanta (część XVII) 2024
autor: rzepka dnia 10 marca 2024 o 14:29
kare_szczescie -nie mam konta na instagramie. Justyna |Mitka to moja znajoma, czasami wsiada na mojego konia, ponieważ teraz ćwiczymy początki jazdy barokowej. Justyna jeździ na szkolenia po całej Europie, z najlepszymi fachowcami w tej dziedzinie. Ja dopiero raczkuję. I mój koń nie ma problemów ze mną. raczej ja mam problemy z jej nadpobudliwością. Jeżdżę na glücksradzie i bosalu. A nie radzę oceniać JAZDY po 1 zdjęciu, oceniać można np sprzęt.Bo np jak można ocenić JAZDĘ po tym zdjęciu z pierwszego wsiadania na moją klacz??
( a najwięcej gulgotów i sprzeciwów w sprawie patentów mają ci, którzy je używają,tłumaczą ich konieczność na przeróżne, dziwaczne sposoby i w ten sposób próbują oczyścić swoje sumienie -albo niewiedzę).
Kącik Rekreanta (część XVII) 2024
autor: rzepka dnia 10 marca 2024 o 09:31
Agniecha930 czy Ty i wszyscy inni mogą mi wytłumaczyć, po co w rekreacji zapięty skośnik u nachrapnika? jaka motywacja, cel, działanie?? jeżeli:
1) koń lepiej reaguje na wodze -to znaczy, ze jest fatalnie ujeżdżony i nie współpracuje z jeźdźcem
2) jest bezpieczniejszy -to znaczy, ze jeździec się boi jeździć -polecam konika na biegunach z Allegro
3)jeździec pewniej się czuje, jak koń jest zakneblowany i nie może otworzyć pyska -patrz, powyżej
4) bo ogłowie kupione w najdroższym sklepie już ma wbudowany taki nachrapnik -to znaczy, ze jeździec nie ma pojęcia o działaniu nachrapnika -patrz p 2)
Słynne przysłowie: "Im mniej talentu, tym więcej patentów". Święta prawda.
Dla wyjaśnienia : mam 68 lat i ujeżdżam młodą (13 lat, bo druga kończy 32 lata) klacz, bardzo trudną, płochliwą i wręcz niebezpieczną. Jeżdżę w teren na ogłowiu bezwędzidłowym, bez żadnych nachrapników, skośników i innych pierdół.
Wklejam po raz kolejny: " Nie jestem taka święta... Też kiedyś używałam skośnika, wypinaczy, czy nachrapnika meksykańskiego, bo wszyscy używali, bo moje autorytety jeździeckie mówiły, że tak trzeba... Jednak mój koń szybko mnie przekonał, że to bez sensu, że muszę szukać przyczyn pewnych jego zachowań, a nie tuszować je dodatkowym sprzętem. To było też jakieś 12 lat temu. Wtedy naprawdę był inny stan wiedzy i świadomości wśród właścicieli koni.
Poniżej kilka argumentów, dlaczego JA nie używam skośnika.
" Często słyszę utarty argument przemawiający za używaniem skośnika „ Bez niego mój koń przekłada język nad wędzidłem lub walczy z wędzidłem”.
Fakty, które wyraźnie pokazują KONTRargumenty, aby nie używać skośnika są następujące.
Skośnik bardzo ogranicza i po części również przeszkadza w połykaniu śliny. Kiedy pysk konia jest „zasznurowany”, nie może on złagodzić nacisku wędzidła na podniebienie poprzez lekkie otwieranie pyska. W miejscu, w którym wędzidło naciska na podniebienie, znajdują się receptory nerwów, które podwiązują odruch połykania i blokują fałd krtani. Poprzez to koń zaczyna się ślinić, co jest pierwszą oznaką, że koń nie jest w stanie połykać śliny, a nie jak niektórzy sądzą, oznaką prawidłowej pracy pyska. (Na wargach powinna być widoczna a la szminka ze śliny, a nie koń, który wygląda jakby miał wściekliznę i pluje śliną na prawo i lewo). Jak czują się konie, każdy może wypróbować na samym sobie: jeśli naciśniemy łyżeczką na podniebienie, to poczujemy, że połykanie śliny jest niemożliwe, a także powstanie uczucie duszenia.
ŚLINA
Poza wieloma funkcjami ślina stanowi naturalną ochronę błony śluzowej żołądka konia. Wiemy dzisiaj, że prawie połowa koni rekreacyjnych oraz nawet 80% koni sportowych cierpi z powodu problemów żołądkowych. Poza swoją typowo mechaniczną funkcją śliny, jaką jest transport przeżutego pożywienia do żołądka, pełni cały szereg istotnych funkcji. W ślinie znajdują się ważne substancje mineralne, kationy wapnia, magnezu, sodu oraz potasu, które jak chemiczny „bufor” uniemożliwią przekwaszenie żołądka, do którego dochodzi, kiedy zabraknie śliny. Kiedy błona śluzowa żołądka np. z powodu stresu staje się w niektórych miejscach cieńsza niż normalnie, przekwaszenie w żołądku doprowadza w tych miejscach do powstania wrzodów żołądka. Należy wspomnieć, że kwas żołądkowy jest w istocie kwasem solnym. Dlatego z łatwością zżera w tych miejscach powłokę ochronną ścian żołądka.
Nie należy lekceważyć tego problemu, ponieważ choroba żołądka może bardzo utrudnić jazdę na takim koniu. Poprzez napięcie mięśni próbuje on zmniejszyć ból żołądka, aby kwas żołądkowy nie chlupał.
STAW SKRONIOWO-ŻUCHWOWY
Kolejnym argumentem, aby nie używać skośnika jest fakt, że ogranicza on swobodę stawu skroniowo-żuchwowego. Zostało stwierdzone, że kiedy staw ten nie pracuje prawidłowo, jest zakleszczony, mięśnie szczęki nie są w stanie amortyzować uderzeń, powstałych podczas ruchu np. podczas biegu.
Jeżeli pobiegalibyśmy dłuższy czas z zaciśniętymi zębami to wieczorem nie będziemy wiedzieć jak się ruszyć, tak będzie nas wszystko bolało. Pamiętajmy, w ciele nic nie działa osobno, wszystko jest ze sobą połączone. Konie muszą tak cierpieć co dzień, a używanie skośnika może prowadzić do uszkodzenia stawów czy więzadeł.
Mawia się ponadto, że staw skroniowo-żuchwowy jest pierwszym kręgiem szyjnym. Poza zabezpieczeniem prawidłowego funkcjonowania kręgosłupa, swoboda szczęki jest bardzo ważna dla produkcji śliny, którą reguluje głównie ślinianka przyuszna.
Mocno zaciągnięty skośnik uniemożliwia swobodę szczęki oraz żucie konia. A jest to podstawowy warunek, aby ślina mogła być produkowana i połykana. Z jednej strony koń nie ma odpowiedniej ilości śliny do dyspozycji, a z drugiej nie może połykać tej dostępnej. A na dodatek w najmniej komfortowym dla niego czasie-podczas treningu, kiedy konie potrzebują śliny najbardziej Poza tym, miejsce, w którym przebiega skośnik, jest miejscem występowania wrażliwego nerwu bródkowego, który jest odpowiedzialny za skórę, muskulaturę, błony śluzowe wargi dolnej oraz podbródka.
Problem ze skośnikiem podsumowałbym następująco:
Życzyłbym sobie, abyśmy mogli energię i koncentrację, którą konie tracą na walkę ze skośnikami, wykorzystywać w inny sposób. Mianowicie, aby nasze konie mogły stawać się coraz lepszymi, bardziej zrelaksowanymi i pełnymi ufności do nas istotami. "
Ale to już zależy tylko od nas, ludzi...
AUTOR: Michael Geitner
TŁUMACZENIE: Paulina Ferdek

Co ważne -używanie skośnika zaburza pracę miednicy i tylnych nóg konia. Tak, tak!!Nie do uwierzenia, prawda?
Cytat: Dla tych ludzi, którzy nadal upierają się na używanie ust na kłód (skosnika)
Staw temperomandibularny (ATM) to staw z najbardziej zastrzeżonymi nerwami całego ciała konia.
Kiedy dolna szczęka konia nie może się poruszać, nie może „przesłać” dokładnych danych pozycjonowania do ciała konia, co prowadzi do słabego ruchu i wydajności.
Reakcja dysfunkcji szczęki u koni wygląda następująco:
Równowaga może zostać zagrożona
b. Możliwość wykonywania ruchów bocznych zostanie zagrożona
c. Zakres ruchu kręgów szyjnych będzie miał wpływ.
Skurcz mięśni długich joidowych może spowodować skurcz i napięcie inne mięśnie.
Koń chce „zastąpić” aby rozładować napięcie mięśni pomiędzy łopatką i łopatką i/lub mostka.
Skróć krok i inne konsekwencje dla pleców.
Nadal chcesz użyć knebla? Ile jeszcze argumentów potrzeba? I nie znieczulaj swojego sumienia mówiąc, że używasz go „wolno”, bo nawet wolno jest bezużyteczne".

Przy obecnych cenach koni sportowych coraz częściej ŚWIADOMI właściciele decydują się na przeróżne fachowe badania , a możliwości do tego sa ogromne.I stąd powstają powyższe artykuły .Najpiękniejsze stwierdzenie p Mickunasa:
Ktoś kiedyś powiedział, że jeździectwo jest sportem elitarnym i miał zupełną rację. Elitarność tego sportu nie polega jednak wcale na tym, że jedni mają możliwość uprawiania go, a inni nie (...), że jednych stać na to, a innych nie. Elitarność tego sportu polega na tym, że do prawdziwych sukcesów dojść mogą tylko ludzie o pewnym poziomie kultury i intelektu. Obcowanie i współpraca za szlachetnym i wspaniałym zwierzęciem jakim jest koń nie toleruje bowiem chamstwa."
WAŻNE TELEFONY - lekarze weterynarii
autor: rzepka dnia 10 marca 2024 o 08:41
Nie znalazłam wątku, więc pisze tutaj -przepraszam. Osteopata, p. Dorota Piorun będzie u mnie, na Podhalu, 14 marca, prostować mi konia😁.tel 604700024, jest z Krakowa
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: rzepka dnia 04 marca 2024 o 12:41
Dziękuję bardzo za odpowiedzi -coś wybiorę😉
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: rzepka dnia 03 marca 2024 o 14:30
Jakaś mięciutka sieczka z lucerny? Dla 32-latki?😁
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: rzepka dnia 22 lutego 2024 o 07:39
Zaczęła się taka psychoza, że niedługo ludzie przestana jeść chleb z piekarni i kupować mąkę ze sklepu. Bo mogą być z UK. A co z olejem, miodem,owocami...Zostaje tylko jedzenie roślinek z pestycydami od naszych rolników. Ale najpierw trzeba sprawdzić, czy na pewno "ekologiczne" i od polskiego rolnika😒
własna przydomowa stajnia
autor: rzepka dnia 20 lutego 2024 o 21:20
randia znalazłam takie coś w sprawie płyty:"Do zgłoszenia należy dołączyć oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, kopię mapy z naniesioną płytą do składowania obornika i zbiornikiem na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3, oraz odległości od nich do granic działki i budynków znajdujących się na działce własnej i działce sąsiedniej, odpowiednie szkice lub rysunki, a także pozwolenia, uzgodnienia i opinie wymagane odrębnymi przepisami - wyjaśnia Wojciech Kujawa, inspektor Starostwa Powiatowego w Tucholi.
i, niestety to o czym pisałam: " Rozpoczęcie robót może nastąpić po upływie 30 dni od daty zgłoszenia, gdy organ nie wniesie sprzeciwu. Płyty do składowania obornika i szczelne zbiorniki na gnojówkę lub gnojowicę o pojemności do 25 m3, podlegają po ich wybudowaniu - geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, obejmującej położenie ich na gruncie - zaznacza Wojciech Kujawa."
własna przydomowa stajnia
autor: rzepka dnia 20 lutego 2024 o 12:49
W dodatku - wybudowane płyty podlegają geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej, obejmującej położenie ich na gruncie. Odległość od sąsiedniego budynku -25 m A wywozić i rozrzucać bezpośrednio na pola można tylko od 1 marca do 30 listopada. Tyle tylko, ze składować można na polu do 6 miesięcy, to da się to ominąć.Ale logistycznie -ominięcie płyty będzie trudne, jeżeli się nie chce łamać prawa, bo usłużny sąsiad doniesie😀
nieuczciwi pensjonariusze
autor: rzepka dnia 19 lutego 2024 o 20:41
Mogą konie zburzyć ogrodzenie i uciec..??😁
własna przydomowa stajnia
autor: rzepka dnia 18 lutego 2024 o 11:37
Mozna co kilkanaście/kilkadziesiąt m wbić drewniany słupek i przymocować jeden z tych palików to całość się wzmocni
własna przydomowa stajnia
autor: rzepka dnia 15 lutego 2024 o 20:18
Ale długość 130, jak się wbije w ziemię 20, to zostanie 110.Trochę niski dla koni
własna przydomowa stajnia
autor: rzepka dnia 15 lutego 2024 o 14:51
esperer -zgadza się, widzę ceny. Ja potrzebuję 20 palików tych po 2,84 mają 8mm czyli trochę cienkie.Ale wyjdzie razem 57zł. Do tego uchwyty te https://allegro.pl/oferta/izolator-ivabloc-25-szt-14634228969?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_przemysl_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365656&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAibeuBhAAEiwAiXBoJKlcsPrnCDq_y7l0OUthmWx-whroTF4o8H9SN5xYaIX3aMgbXQsZzhoCTN8QAvD_BwE
tam jest 25 szt, koszt 21 i stopki te https://allegro.pl/oferta/izolator-ivabloc-25-szt-14634228969?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_dio_przemysl_pla_pmax&ev_campaign_id=17961365656&gad_source=1&gclid=CjwKCAiAibeuBhAAEiwAiXBoJKlcsPrnCDq_y7l0OUthmWx-whroTF4o8H9SN5xYaIX3aMgbXQsZzhoCTN8QAvD_BwE
20 szt za 54.
Razem 132 zł, ale nie wiem, czy te stopki pasują na słupek 8 mm , uchwyty tak, bo są od 8 do 12 mm grubości. do tego koszty wysyłki i nie wiem, czy mi się chce bawić w montowanie.Oczywiście, jak ktoś ma kilometry pastwisk...🙂
sklepy internetowe
autor: rzepka dnia 15 lutego 2024 o 09:16
To jak wrzucić "podkowy dla psa"?😀
własna przydomowa stajnia
autor: rzepka dnia 15 lutego 2024 o 09:09
Iskra de Baleron -a jaką średnicę kupiłaś? 8 mm wystarczy?
szkolenia, kursy
autor: rzepka dnia 12 lutego 2024 o 17:36
Szkolenie z jazdy barokowej. jedzie Justyna Mitka i można z Nią pojechać https://www.facebook.com/events/247363601752557/?ref=newsfeed
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: rzepka dnia 12 lutego 2024 o 08:51
Kotbury szukasz dziury w całym. To takie czepianie się wszystkiego byleby się czepiać. Nie interesują mnie czyjeś teorie i udawana "wiedza".Zielarstwo jest znane od tysiącleci, dawniej nie było lekarzy i aptek.Znam się wystarczająco dobrze na ziołach i ich działaniu więc je stosuję i będę stosować.Pytam, bo chcę pogłębić wiedzę i tyle. Polecam Ci http://rozanski.ch/forum/index.php. Ja należę do Polskiego Stowarzyszenia Zielarzy i Fitoterapeutów i naprawdę, trochę znam się na tym, co robię z ziołami🙂
naturalna pielęgnacja kopyt
autor: rzepka dnia 08 lutego 2024 o 09:07
A dlaczego stoi na betonie?I tak całe życie?
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: rzepka dnia 07 lutego 2024 o 14:19
kotbury -znam się na ziołach, jestem nawet "certyfikowaną zielarką" po kursach u dr Różańskiego😉. Sama suszę zioła przez cały rok i zimą moje konie jedzą.To nie jest tak, ze zdrowym zwierzętom podawanie ziół jest bez sensu.Bo wiele ziół działa przeciwzapalnie, wzmacniająco, poprawia trawienie (!), zawiera substancje niezbędne dla prawidłowego i zdrowego "życia". Np moja koza ma problemy ze stawami i dostaje "aspirynę" w postaci kory wierzby i wiązówki błotnej.I jest dobrze. Waleriana ma wiele innych zalet -też działa przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo, itd. Ale chodzi mi dokładnie o to, na co konkretnie działa negatywnie -wątroba, żołądek, system nerwowy? Może organizm uodparnia się? Nie znalazłam nigdzie opracowania na ten temat oprócz zaleceń, żeby nie stosowac dłużej niż miesiąc.
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: rzepka dnia 07 lutego 2024 o 12:32
Jak długo można stosować tryptofan bez skutków ubocznych? Chodzi mi o wątrobę konia. Bo walerianę nie można stosowac długo, trzeba zrobić przerwę i nie wiem dlaczego.
Zadziwiające, nietypowe ogłoszenia
autor: rzepka dnia 07 lutego 2024 o 09:55
Mam taką samą. Sprzedam za 399 do negocjacji😁
sklepy internetowe
autor: rzepka dnia 06 lutego 2024 o 13:49
Plus dla sklepu Azdar. Szeroki wybór (łącznie z paszami i ziołami), dobry kontakt, szybka dostawa🙂
dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp
autor: rzepka dnia 04 lutego 2024 o 13:44
Bardzo dobry jest kozłek lekarski czyli waleriana. Uspokaja, nie otumania -sprawdzone na moim.Tylko trzeba robić przerwy w podawaniu ( 3 tyg i przerwa).
Flegmona- macie jakieś sposoby?
autor: rzepka dnia 01 lutego 2024 o 11:42
Okłady z kapusty można robić -tylko trzeba na liście zakładać zwykły bandaż, który przepuszcza powietrze (żadne ceratki, itp).Spróbować można, nie zaszkodzi. kapusta ma właściwości przeciwzapalne.
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: rzepka dnia 01 lutego 2024 o 11:36
A nie ma skutków ubocznych (koń wrzodowy)?
Zioła, ziółka, mieszanki i właściwości - dla konia
autor: rzepka dnia 31 stycznia 2024 o 09:15
W opisie Mykostopu nie ma stosowania dla koni. Jak się to stosuje? Posypuje się tym siano przed podaniem?
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: rzepka dnia 28 stycznia 2024 o 16:13
Robię czasami przerwy kilkudniowe.
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: rzepka dnia 28 stycznia 2024 o 09:49
Siwaaa -według specjalisty od żywienia (gdzieś czytałam, ale teraz nie znajdę) -najlepszy skład i przyswajalność ma probiotyk Biogen K Ja stosuję od lat (mam konie wrzodowe) i (odpukać) -zero kolek i problemów z trawieniem.
różne "patenty"
autor: rzepka dnia 25 stycznia 2024 o 14:28
Ja pierd....😲 Dalej jeszcze ktoś stosuje patenty i "kocha" swojego konia?😒
stawanie dęba, końskie bunty itp. niesubordynacje...
autor: rzepka dnia 21 stycznia 2024 o 10:07
Kupiłam klacz od rolnika, chodziła głownie w zaprzęgu. Pierwsze wsiadanie u mnie wyglądało jak na 1-szym zdjęciu. Teraz jest tak jak na 2.Ale zawsze, ile razy wsiadam -to gdzieś w tyle głowy czai się lęk, ze jak się jej coś nie spodoba, to znów wywinie numer ze stawaniem dęba.A tego boję się najbardziej😒
Sianokiszonka - wady i zalety?
autor: rzepka dnia 14 stycznia 2024 o 19:06
Sieczka z esparcety dobrze działa w przypadku wody kałowej
wrzody żołądka
autor: rzepka dnia 14 stycznia 2024 o 17:38
Sok z rokitnika, 50 ml
Jakie pasze dajecie swoim koniom?
autor: rzepka dnia 14 stycznia 2024 o 11:48
Sieczka poprawia perystaltykę jelit, daje dużo włókna i energii.Nie wyobrażam sobie oszczędzania na sieczce. Moje jedzą 4 posiłki dziennie w mniejszych ilościach.Siana do woli.Sieczki: z esparcety, owsa i lucerny.Do tego odpowiednio dobrane treściwe i masę ziół i suplementów.Są syte, spokojne, ładnie wyglądają. I nawet 32-letnia klacz rozrabia.
Problemy z kopytami- choroby, pekniecia, ropnie
autor: rzepka dnia 14 stycznia 2024 o 09:14
Bo lepsze od podków byłyby buty z miękką wkładką. Całe kopyto powinno pracować i byc ukrwione, a niestety, podkowa zaburza krążenie krwi. To jak się ma ta podeszwa odbudować?
wrzody żołądka
autor: rzepka dnia 13 stycznia 2024 o 10:04
U mnie objawy takie : luźne kupy, częste ziewanie, kładzenie się w boksie zaraz po zjedzeniu treściwego, reakcja na popręg, nerwowość. Teraz jest spokój, nie ma żadnej z powyższych reakcji. Ale cały czas jest na ziołach i suplementach dla wrzodków: rumianek, nagietek, kora wierzby, wiązówka błotna, kurkuma, cynamon,sok z rokitnika, olej lniany, kozieradka,humac,kreda pastewna, BiogenK, no i odpowiednia pasza -bez zbóż, owsa, tylko trochę wysłodków, lucerna granulowana, lucerna -sieczka, sieczka z esparcety, otręby pszenne i ryżowe w niewielkiej ilości i codziennie albo co drugi dzień gotowany glut z siemienia lnianego.
Ogłowia
autor: rzepka dnia 07 stycznia 2024 o 13:30
A my testujemy ogłowie bezwędzidłowe glucksrad.Jest trochę bardziej precyzyjne niż bosal, a w dodatku można zapiąć wodze na 4 sposoby -od najłagodniejszego do najmocniejszego (działającego troszkę jak hackamore)Na razie Lala zadowolona😀
sklepy internetowe
autor: rzepka dnia 05 stycznia 2024 o 09:15
NIE POLECAM firmy FELAHORSE dystrybutor pasz dla koni ze Szczecina. Zamówiłam 18 grudnia (!!) worek otrąb ryżowych. Jest 5 stycznia, nadal nie mam przesyłki, mimo wielokrotnych monitów. W końcu dodzwoniłam się, pani wyjaśniła, ze były święta i nie mogli wysłać. Czyli przez ostatnie 18 dni wciąż u nich trwają święta. Pomijam fakt, ze worek kosztował 115 zł, a w tym czasie na Allegro kupiłam ten sam worek za 54 zł i już konie jedzą.
Flegmona- macie jakieś sposoby?
autor: rzepka dnia 02 stycznia 2024 o 21:43
A szkoda. Wszystko zależy od wiedzy hirudoterapeuty. Tu nie wystarczy kurs weekendowy. Pijawki w dobrych i mądrych rękach mają niesamowite zdolności lecznicze.Widocznie miałaś do czynienia z miernymi terapeutami z kiepską wiedzą.U mnie pijawki wyleczyły zerwany staw barkowy i zgnieciony staw w stopie. A u mojej (starej) klaczy w ciągu kilku miesięcy "naprawiły" zerwany staw skokowy .W tym przypadku pijawki były stawiane między innymi ... na odbyt. Tak wygląda prawidłowa wiedza pijawkowa😉