DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

karolciaequilano   marzenia się spełniają
15 marca 2010 19:34
to i ja się pochwalę dziełem IVETT  :kwiatek: Ty to masz talent 🙂

Karolciaequilano- Fajna ta dera. Modne kolory wybrałaś 😀
dostałam próbki ze sklepu berotex, są tam 2 siatki, one są praktycznie plastikowe, pomiędzy mają jeszcze takie plastikowawe włókienka zeby było sprężyste, z jednej strony oczka z drugiej bardziej miękkie i gładkie, osobiście nie założyłabym czegoś takiego koniowi na plecy, już lepsza bawełna, anky mają zwykły materiał (akurat kawałeczek w mojej wystała więc upitoliłam) zwykły- nie jakieś dziwne siatki plastikowe 3warstwowe.. miękki, delikatny, naturalny (?) w porównaniu do tych można to tak nazwać
zdjęcia:
siatka nr 1 (w sumie nie wiem czym się rózni od siatki nr 2- chyba jest troszkę delikatniejsza)
twardsza strona

bardziej miękka strona

prześwit


siatka nr 2




niewiele widać, ale przekrój:
Jeszcze ciepły... 😉 kolor coś jak anky Pea/Grass

Lovely, moje wygląda kompletnie inaczej, to jest jak jakiś plastyk...  Po1 jest bawełniane, tylko ma takie oddychające dziurki mniejwięcej jak w anky, dzięki czemu lepiej się to czyści i pierze taka bawełna jak anky, niż taka jak w polopadach eskadrona...

Podkładeczki🙂
zgadza się ta siatka jest plastikowa z domieszką bawełny,
nikogo nie namawiam na dawanie akurat tej siatki pod pad, ja mam już tą siatkę i ją wykorzystam, uważam, ze spełnia swoją rolę ( to co ktoś napisał wcześniej,że koń nie jest w czapraku 12h)
Materiał odprowadza pot i według mnie dla konia się sprawdza.
Wydałam na materiały 200zł i z tego mi wyjdzie 6 czapraków, (szyje też dla koleżanek na urodziny)
Nadaje się też pod spód pada drelich lub grubo tkany len.
likier, możesz zrobić dokładniejsze zdjecie siatki, którą ty dajesz?
no właśnie  :kwiatek: :kwiatek:
ew. takie coś by się nadawało?
http://www.allegro.pl/item958818868_tkanina_bawelniana_drelich_plotno_bawelna.html
ale to zwykła bawełna (coś jak w polopadach)
Materiał według pani to po prostu bawełna.
no po prostu bawełna raczej to nie jest- tzn nie mówię ze nie jest z bawełny, ale 'po prostu bawełna' jest zwykła i gładka a nie taka jak anky/euro-star.. szkoda ze panie nie wiedzą jak to się dokładniej nazywa 🙁
masz może jakąś nierozmazaną fotkę?  :kwiatek:

ja za szycie swojej derki zbieram się jak sujka za morze..
a dzisiaj zamawiam alcantatę i będe próbowała szyć pad  😀
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
16 marca 2010 18:39
moja mama stwierdziła, że ona mi będzie owijki szyć  🙂 Więc niedługo i ja się pochwale dziełem made FirmaMama (moja mama stwierdziła, że otworzy firmę o takiej nazwie  :hihi🙂
a ja dzisiaj sie wybrałam do hurtowni tapicerskiej po tkaniny dla babci, ktora w ramach protestu przeciwko kwotom, które wydaje na nwoe szmatki obiecała mi uszyć dwa pady  :kwiatek:
a babcia, wszystko potrafi, wiec mam nadzieje ze wyjdą ładniutkie  😀
jak bedą gotowe to się pochwale 🙂
ooo widze nie jestem sama xD
Ja tam robie czasem jakieś owijki czy futerka na nachrapnik. Ci co widzieli to mówią, że ładne to się pochwale ;p
Doszedł mi pad od escady 🙂 docelowo nie ten kolor konia i nie to siodło, ale prezentuję i chylę czoła uzdolnionym:

Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
17 marca 2010 20:03
marysia550, Śliczne kolorki!
no! wreszcie kasztan w kolorze  😁
marysia550 kolor śliczny escada jak zawsze wymiata  😅
łaaa marysia550 szkoda ze nie dla tego konia docelowo bo wygląda w tych kolorach zaje 😉
asiiaa095 - jak futerko zrobiłaś ?
padzik dla pamelfy  😉

czarny/fuksja (fuksja przeklamana niestety)

Escada, jak zwykle wymiatasz.. i jak my sobie bez Ciebie poradzimy :P
Dzisiaj dostałam pady od Escady i jestem zakochana  😍  Szukam owijek do kompletu i będę się chwalić. 😉
Eh... moja paczka z polarem została odwołana ...;/ nie znacie żadnych sklepów/hurtowni w Warszawie z materiałami? O i przy okazji też tapicerskich  😁
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 marca 2010 16:53
mam do Was pytanie - Belfast podarł mi oba spody w przednich ochraniaczach transportowych i chciałabym je zanieść do poprawy, żeby naszyto mi taki gruby, śliski materiał, coś w tym stylu:




ktoś ma pomysł co to może być za materiał? Czego w ogóle szukać?
może skaj (czy jakoś tak w każdym razie sztuczna skóra)? można znaleźć w tapicerskich lub na allegro 🙂
escada, a skaj nie będzie zbyt "delikatny"? Wydaje mi się, że w tym miejscu powinno być coś mocniejszego.
Widziałam w tapicerskim taki skaj podbity jakąś grubą siatką, oraz gąbką cienką, były jeszcze zwykłe skaje o różnej grubości  😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
19 marca 2010 21:27
escada mamę muszę wysłać na przeszpiegi po tapicerskich, tylko chciałabym powiedzieć jej czego powinna mniej więcej szukać. Nie mam zielonego pojęcia co to może być za materiał.
Kolejne dzieła [color=red]MOJEJ MAMY[/color]  😍 😍

Wybaczcie brudne futerko, ale szło do prania 😀

Nie moge zrobic zdjęcia zeby ten zielony wyszedł normalnie :/ Kolorek jest przecudowny, a na każdym wychodzi okropnie :/
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się