DIY, czyli sprzęt wykonywany samodzielnie

Czy ktoś mógłby podać mi długości poszczególnych odcinków wypinaczy trójkątnych rozmiar ful? Baardzo proszę  :kwiatek:
Epikea, ja chce araba....
bo na innych to troche "obciach" taką prezenterkę co?
horse art robiłam też dla młp 🙂
Można zrobić taką "arabską/egipską" a można po prostu ozdobną 🙂

Być Sio dzięki 🙂
[quote author=horse_art link=topic=88.msg1878069#msg1878069 date=1379498637]
Epikea, ja chce araba....
bo na innych to troche "obciach" taką prezenterkę co?
[/quote]

niedługo oprócz naczółków będzięsz robić jeszcze ozdobne prezenterki i ogłowia  😁 ?
casines, nie no bez przesady...co ja bede prezentowac? gdzie? nie ma zastosowania dla mnie.... :P a synu nawet nie chce ładnie naczółków prezentować... a ciągania go za prezenterke do zdjęc jakoś sobie w ogóle nie wyobrażam .... (spadnie (gumowe uszy), a i on "serca" do pokazywania - popisywania sie raczej nie ma... 😉
a ogłowia robie (przerabiam) przecież. no i wszyscy czekamy na twoje sznurkowe ;]
no chyba, że arab mi się przydarzy.... 😉))
Epikea, dla mlp? ale to na jakies pokazy? w takim "arabskim" stylu też? takie coś się praktykuje czy tylko fantazja właściciela? kurcze no marzy mi się.... ale po analizie sytuacji (patrz wyżej) - to chyba bez sensu...
teraz mam nowy cel - bede (mam nadzieje, bo cos przyjść nie może) brazowe siodło = kolekcja naczółków do brazowego ogłowia (które jeszcze musze zakupić bo moje coby maławe...) i skokowego siodła 🙂😉)
horse art
Właścicielka miała wizję na ładną "twarzową" prezenterkę dla klaczy młp
wyszło tak:


Epikea, tez fajne. do "łba" jej. ale mi się bardziej to powyżej podoba... taka raz, że w typie to jeszcze piekna - materiały, szczegóły, precyzja (no ta 2 też, ale tu przynajmniej z daleka - takie to wszystko "pełne"😉, elegancja...no profesjonalnie i z duchem. efekt "WOW" jest bezapelacyjnie!
(ja chyba jednak tego araba potrzebuje ;])
ona jest na tasmie parcianej czy na skórze?
kurcze..może jednak...tylko jakies inne wisiorki bo zlote blaszki (jak dla mnie) to sa zarezerwowane dla arabów i na pokazy kostiumowe  (z arabami :P) 
jakie kolory do gniadego będą pasować?:P

prośba o porade....
jestem wstrasznej rozterce. bo brązowe ogłowie wymaga osobnych naczólków ... a czy jak zrobie czarne z brazowym podszyciem, (albo brązowe z czarnym) to będzie dobrze pasować i do czarnego i do brazowego? a może w ogóle szerokie podszycia w kolorze siodła wystarczą, żeby czarna tranzelka dobrze wyglądała z brązowym siodłem?

*tak sobie analizuje co pisze ...i wyczuwam coraz silniej, że mam problem. sa już odwyki dla szmatoholików? ;/

i 2:
robie taki jak ten 2 od góry (BR) http://www.re-volta.pl/forum/index.php/topic,39.14220.html
(taki jak pierwszy już mam...i troche szerszy - nawte bardziej mój mi "wygląda"😉
tylko chyba jednak wole z podszyciem. i teraz tak... czarne... czy białe???

** a może powinnam zapytać w szmatoholikach albo w ogłowiach, naczółkach? a nie truć...
Epikea   cudeńko!

A ja z powodu tego, że nigdzie nie mogę dostać kontaktowych ochraniaczy które spełniłyby wszystkie moje wymagania
(potrzebuję 4 kompletów dla koni zaprzęgowych, wzmocnionych od środka, na duuuże nogi, najlepiej ceną nie doprowadzających do bankructwa),
więc zaczęłam przeróbki na własną rękę.

Wykorzystałam zmaltretowane już ochraniacze stajenne magnetik Veredusa, wykonane jakby z cieńszego neoprenu,  od strony wewnętrznej naszywam skórzaną "łyżkę" odprutą od starego strychulca Mustang.

Póki co wygląda to całkiem całkiem, jutro zrobię fotki w lepszym świetle i się pochwalę.

A jak ta para przejdzie "crash test" to pokuszę się o taki sam tuning dla kontaktów firmy Busse które okazały się bublem wszech czasów, bo po kilku użyciach koń wytarł w nich dziury do połowy głębokości neoprenu!
horse_art Hedone

dzięki dziewczyny. Horse _art dla gniadego coś się dobierze  😁
Ja wzory robię różnie, albo na zamówienia "chcę czerń i srebro" albo czasem wieczorem wyciągam swoje tajne pudełeczka i kuferki i nagle mam "wizję" 😉 np ta złoto-bordo-czarna. Ja ani zlota osobiście nie lubię ani bordo ale tu nagle poczułam te kolory i razem niesamowicie mi się podobają. Tam w ogole na nachrapniku sa jeszcze cyrkonie 🙂 i całość jest na pięknej wełnianej taśmie

No to pokazuję moje poprawki:



ochraniacz po lewej stronie wyglądał najpierw jak ten z prawej z dziurą na wysokości stawu pęcinowego.

Dziurę wypełniłam krążkiem wyciętym z neoprenowego strychulca, odprułam też z niego "łyżkę" ze skórki i wszyłam w strategicznym miejscu zakrywając łatę.

Wszystko szyte ręcznie - igła pogięła mi się kilkakrotnie 😉 Nie mogę się doczekać aż sprawdzę je w akcji!

(Tak jeszcze kombinuję że idealnie byłoby doszyć do nich neoprenowe kalosze, ale to może za jakiś czas)
Epikea, a mogłabyś może podać długość pasków i łańcuszka w prezenterce? :kwiatek: Wyszły Ci rewelacyjnie i muszę przyznać, że sama chętnie pobawiłabym się w podobne rzeczy  😍 Mamy w stajni takiego w 3/4 araba i pomyślałam, że nieźle by w takiej wyglądał  😀 A i gdzie można kupić takie blaszki, jak masz przy swojej prezenterce?  :kwiatek:

Jaki byście poleciły kolor dla kasztana? 🙂
Epikea, czad na kółkach po prostu!
ale na razie zajme się naczółkami, brązowe siodło już przyszło (właśnie je pucuje choć nie ma co zbytnio, ale...mam manie ;] ). więc "na warsztacie" dla mnie aktualnie brązowe skokowe naczólki :P tylko jeszcze ogłowie znaleźć...
i musze zamówienia pokończyć :P

a potem kupie pokazowego araba i bede prezenterki robić 😀
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
22 września 2013 11:37
Zalea, czyli futerkowa nakładka na siodło, made by Zorilla (stworzona ponad rok temu) wreszcie doczekała się pięknych zdjęć.
fot. Gosia Mąkosa, Karolina Wengerek

dzieki Incantowa 🙂 ukradne na swojego fb 🙂
ale czad... gratuluje i Zorilla, wykonania i Incantowa , pomysłu i fotografom ...
to mnie motywuje żeby w końcu swoją zrobić (najbardziej motywował mnie bolący obdarty tyłek na rajdzie 😉 )

Hedone, super! i o to chodzi w DIY! żeby robic coś, czego nie mozna dostać, coś idealnie dopasowanego do potrzeb!
Incantowa, dobrze widzę że w miejscu gdzie jest łydka futro jest wycięte ?
Incantowa   Ask often, be content with little, and caress...
22 września 2013 19:58
Zorilla jasne 🙂

horse_art dzięki 🙂

casines, nie wycięte a naszyta jest skóra cienka czarna. Wstawiałam już kiedyś zdjęcia http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,88.msg1352429.html#msg1352429
Czy przerabiał ktoś derkę z zapięciami na derkę zakładaną przez głowę? Jak się zabrać do takiej przeróbki? Chodzi o derkę polar-ortalion
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
24 września 2013 23:38
Wzięłam się w końcu za naczółek...  🤣 Powoli, powoli rodzi się moja wizja 🙂 62cm długości ma, muszę go jeszcze podszyć i uformować na opadający, może się uda 😉



powiedzmy, że pewnie nie przetrwa zbyt długo przy moim potworze, a ja uczę się cierpliwości. Jak na pierwszy naczółek nawet jak przetrwa tydzień to i tak będzie cud  😉
Zapowiada sie fajnie!
Mógłby podać mi ktoś długość naczółka full w linii prostej?  :kwiatek: chcę zrobić naczółek w kształcie V, ale muszę przynajmniej wiedzieć jakiej długości to zrobić w linii prostej, a potem sobie pododaje tyle ile potrzebuję na ten spad 😉 gdzieś czytałam 43 cm, ale byłoby super, jakby ktoś mógł mi to sprawdzić 😉 aktualnie siedzę chora w domu, a wszystkie naczółki mojego ogona w stajni 🙁
Byłabym bardzo wdzięczna  :kwiatek:
42-44 zalezy jakie czolo szerokie, ja już takie po 46 robiłam 😉
przy V lepiej zmierzyć jednak. bo opadający najwyżej opadnie mniej lub bardziej, a V albo bedzie zle ukladac (jak miekkie) albo odstawać, ciągnąc, odkształcać. jak sztywne to pamiętaj o wyprofilowaniu 3d, a nie tylko na płasko.
horse_art dziękuje  :kwiatek: mój ma czoło raczej wąskie, bo jego rozmiar to taki mały full 😉 więc myślę, że taki 43-44cm byłby ok.
Miałam w planie zrobić w takim kształcie jak przy tym ogłowiu: http://shop.bober.com.pl/product_info.php?products_id=9403
Znalazłam kawałek fajnej mięciutkiej skórki, więc myślę o takim raczej miękkim 😉
Ale chyba faktycznie poczekam z tym, dopóki nie pojadę do stajni, żeby wszystko na spokojnie pomierzyć na łepetynie 😉
taki musisz zrobić sztywny i "3D" żeby dobrze wyglądało, sie układało
Kurcze, to nie zrobię takiego 🙁 nigdy naczołków nie robiłam, a sobie tak wymyśliłam, że spróbuję 😉 a opadający? Moze być taki miękki?
nie chciałąm cie zniechęcać ;/
opadający łatwiej chyba mając miekką skórę, tylko i tak uszka powinny być sztywne (jesli ma być cięzki - czym chcesz ozdobić?) i z dopasowanym otworem bo inaczej - jesli za duża, to naczółek "opada/klapie/wisi"
jak tutaj:
(mierzone nie na pasek potyliczny ale od nachrapnika =2x węższy) http://tiny.pl/qh5r8
a tutaj z dobrymi (miał być lekko opadający)
http://tiny.pl/qh5rv

a "3d" to takie efekt
http://tiny.pl/qh59h (i kolejne zdjęcia)- mimo, ze miękki, to jest ukształtowany na kształt głowy
a tu opadający - sztywny:
http://tiny.pl/qh597 (i kolejne zdjęcia)
O, o, o! Coś takiego jak ten drugi jest super 😉 tylko ciut bardziej opadający bym sobie chciała zrobic 😉 on jest taki miękki?

Wcale mnie nie zniechęcasz, bardzo sie cieszę i dziękuje ogromnie za rady!  :kwiatek:
taki srednio. ale kształt ma zrobiony (falowanie), bardziej miękki od złotego, ale nie całkiem miękki (skóra z 5 mm , potem podszycie, z wierzchu kryształki, pomiedzy kleje...
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
25 września 2013 12:58
I urodziło się moje dziecko 😉


z bliska nie pokażę, bo rymarz ze mnie marny, ale na modelu jutro zrobię zdjęcia 🙂 haha z daleka podobno wygląda jak nówka ze sklepu jak mój tata stwierdził i przy oglądaniu go z daleka poprzestanę haha 😀
czy ktoś mogłby mi podac wymiary ochraniaczy transportowych tylnich, orientacyjnie wysokosc i szerokosc w najszerszym miejscu zebym wiedziala ile materiałów kupic 😉)
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się