termobuty

thebe, ja używam preparatów (impregnatów?) do zamszu
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
23 grudnia 2015 21:03
Trusia gdzie znalazłaś promocję -30% na hkm country arctic? 🙂


Była promo w Pasi-Koniku stacjonarnym na wszystkie zimowe ciuchy, termobuty i derki, pewnie jeszcze się będą jeszcze wyprzedawać z zimowych rzeczy 😉
Tak, w Pasikoniku w ostatni weekend była ta promocja. Zbieg okoliczności, akurat przysłali sms-a jak w tym wątku temat butów się rozwijał i walczyłam ze sobą kupić-nie kupić. Pisałam o tej promocji w stajnach warszawskich, bo obejmowała tylko sklepy stacjonarne.

Oni dość często mają takie weekedowe wyprzedaże, ale nigdy dotąd nie chciało mi się jechać, bo do każdego Pasikonika mam daleko.
A ja szukałam na ten sezon moich pierwszych termobutów. Moje wymagania były następujące:
- muszą być ciepłe
- wygodne
- ZGRABNE!!! (nie takie traktory jak niektóre)
- nie w jakiejś kosmicznej cenie
i to w sumie wszystko. Szukałam, szukałam i znalazłam kilka modeli. Ostatecznie walka stoczyła się między Fair Play Husky, a Harry's Horse Thermo Rider. I wygrały te drugie  😍  Jako iż mam bardzo chudą łydkę i dość krótką to cud, że rozmiar 38 (mój rozmiar buta) wymiary miał prawie idealne. Bałam się, że będą za szerokie w tej mojej chudej łydce. No więc czekam na przesyłkę. Jest! Przymierzam...chwila prawdy...PASUJĄ! Bardzo zgrabniutkie, ciepłe, wygodne, wszystko idealnie! Cena nie aż taka wielka - 249zł. Zobaczymy za kilka dni jak się będą sprawować w warunkach stajennych i przede wszystkim na treningu  🤣 Ale na prawdę bardzo polecam 🙂
Kupiłam również polecane tutaj Yorki Aktea, używane, w bardzo dobrym stanie. Niestety okazały się baaaardzo za duże (właśnie w tej nieszczęsnej łydce) i niestety (lub stety) musiałam odesłać  🤔 Ale były właśnie takie traktorowate i bałabym się, że będą się klinować w strzemieniu :/
No, więc to mój wywód na temat termobutów 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
26 grudnia 2015 20:56
[quote author=Minosia link=topic=66.msg2468905#msg2468905 date=1450636582]
Trusia gdzie znalazłaś promocję -30% na hkm country arctic? 🙂


Była promo w Pasi-Koniku stacjonarnym na wszystkie zimowe ciuchy, termobuty i derki, pewnie jeszcze się będą jeszcze wyprzedawać z zimowych rzeczy 😉
[/quote]

Wykrakałam, promocja na wszystko co zimowe w stacjonarnych (-30%) więc znowu arctic country można kupić za niecałe 280 zł  😀
Szukam na gwałt czegoś ciepłego do jazdy  🙇 Moga być krótkie, oby grzało w stopę i dało rade bezpiecznie jeździć  👀 A największy szkopuł tkwi w tym, że mam dość ograniczony budżet aktualnie, wiec najchetniej to bym zaopatrzyla sie w coś w stylu Lidla. Pomóżcie  🙇
abbigail   jak konia kocham... już nigdy się nie będę nudzić
31 grudnia 2015 07:33
Gdyby ktoś miał problem, żeby wymienić zniszczone wkładki w termobutach 🙂 
Livia   ...z innego świata
31 grudnia 2015 09:14
U nas dzisiaj mrozik -10 rano, teraz -8. Po 3,5 godzinach w stajni, w tym teren, nie zmarzły mi stopy w moich 4letnich termobutach Steedsa 😲 Aż chciałabym je już wywalić, a one ciągle na chodzie 😎
Szukam na gwałt czegoś ciepłego do jazdy  🙇 Moga być krótkie, oby grzało w stopę i dało rade bezpiecznie jeździć  👀 A największy szkopuł tkwi w tym, że mam dość ograniczony budżet aktualnie, wiec najchetniej to bym zaopatrzyla sie w coś w stylu Lidla. Pomóżcie  🙇


Może rozwiązaniem by były podgrzewane wkladki do butów? (takie na baterie) Grzeją super.
robakt   Liczy się jutro.
01 stycznia 2016 13:51
Nudziłam tu ostatniu o buty zimowe z Lidla i wczoraj udało mi się je dostać za 40 złotych, to był najszybszy zakup w życiu, przypadkowy i to jeszcze w drodze do stajni. Są ciepłe, ale ja w takich butach nie jeżdżę, na jazdę wkładam sztyblety, ale zostały wypróbowane i po jeździe znów w nie wskoczyłam, są super do dreptania w stajni  😉
Czy country arcitc dają radę przy -15 stopniach?  😵
Libeerte podobno dają radę... Jutro wypróbuję... Na pewno dają radę Yorki (Aktea) - w zeszłym sezonie przetestowałam  👀
Wczoraj pół dnia spędziłam na dworze w śniegu przy -12 stopniach i miałam rajtki, podkolanówki, bryczesy i na to country arctic - ani razu mi nie było zimno :P Jak się chodzi, to ciepło cały czas.
Libeerte, miałem ubrane je w czoraj  na 3 godzinnym terenie po lesie i nie tylko dały radę. Temperatura dochodziła do -10, odczuwana -15 było wiecznie
oczywiście na koniu
było wiecznie

Wiecznie? serio? 😁
Wszystkie drogi prowadzą co Wieczności przecież. :>
Sankaritarina, a nie do Rzymu? 😉
Edit: aaa przeeeż Rzym to wieczne miasto
hihihi
Oj tam, oj tam. Rzym mają po drodze :P

PS: bardziej w temacie.... Steedsy przechodzą od 3 dni chrzest bojowy. Przeszły pomyślnie😀 Wprawdzie, niestety, palce zmarzły minimalnie (ale nie wiem tak do końca jak długo były używane, bo nie kupiłam nowych, więc generalnie jest OK). Szkoda, kurde, że w termobutach się tak niewygodnie jeździ...
Wiało [wietrznie] teraz zadowolone. pomyłka dość istotna przepraszam
Sankaritarina, w Arcticach jeździ się prawie jak w normalnych oficerkach i na prawdę są ciepłe 🙂
nogal, Zadowolone! 😅 🙂

_Gaga Domyślam się, u forumowej Livii mierzyłam.... Boskie buty, no! Tylko mnie nie stać - tzn, inaczej - jak już trafiłam mało używane Steedsy na allegro za śmieszną kwotę, to wolałam kupić te i mieć parę złotych na co innego (np. derki albo treningi.... Wielce sportu się zachciało...).
Libeerte Moje arctici mialy dzisiaj chrzest bojowy.Przy -15 odczuwalna około -20 stopy cieplutkie. Nie sądziłam,że przetrwają taką próbę mrozu 🙂
Polecam,bo naprawdę warto!
Dziekuję za opinie :kwiatek: pozostaje szukać dobrej promocji 😉

a próbowałyście wrzucac do butów rozgrzewacze, np. takie: http://www.decathlon.pl/ogrzewacz-do-stop-id_8202431.html ?
Zastanawiam sie, czy to jakoś chwilowo by dało rade 😉
Tych nie znam, ale dwie czy trzy zimy temu (jak jeszcze zima była zimna) używałam podgrzewanych wkładek do butów na baterie.  Tak grzały, że w trakcie jazdy wyłączałam, bo robiło się za gorąco.

🙁  Myślałam, że zainauguruję moje Arctiki, ale koń mi łeb rozwalił i nie mogę włożyć kasku, a bez kasku nie wsiadam. Ciekawe, czy jak się wygoję, będzie jeszcze zima. 
Livia   ...z innego świata
04 stycznia 2016 10:23
Ja jeszcze też swoich Arcticów nie zainaugurowałam. Steedsy cały czas dają radę, dzisiaj zmarzły mi ręce, ale nogi nie. Dziwne, bo rok temu już je chciałam wywalać 😉 Ale może to kwestia śniegu? Na samym mrozie Steedsy radzą sobie fajnie, ze śniegiem pamiętam, że było dużo gorzej.
Parę osób pisało o termobutach FP malamut.  Były główni opinie świeże po zakupieniu. Czy po tych 2 latach mógłby ktoś napisać czy zamek jest w stanie przeżyć ze 2 sezony ??
kupione w konskim świecie za 157 zl więc się chyba opłacało. 😉
Czy ktoś wie jaki obwód łydki i wysokość buta mają termobuty Villa Horse rozmiar 41? A jak nie ten rozmiar to jakiś w okolicy?
Witam 🙂 Chce zakupić termobuty do jeżdżenia, w przystępnej cenie, poczytałam trochę w tym wątku i wychodzi ze najlepiej wybierać miedzy; Termooficerkami Loesdau, York Aktea, ELT, HKM kodiak lub Dafn. Ale które najbardziej polecacie na długą i bardzo szczupłą łydkę? Dodam że najbardziej mi zależy na komforcie w czasie jazdy. 😉
Livia   ...z innego świata
25 stycznia 2016 09:57
malamroz, mam Yorki Aktea, pochodziłam w nich trochę zeszłej zimy i to fajne buty. Wersja normalna jest na szczupłą łydkę, któraś z dziewczyn chyba mierzyła i podawała tu obwód 🙂
Dziewczyny, ja za to odradzam Termobuty PARMA - HORZE - futerko bardzo szybko sie ubija, jest w nich piekielnie zimno! Na błoto mogą być z racji gumy na dole ... ale do tego to mysle, że zwykłe kalosze zdają egzamin 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się