termobuty

Siwa953   przyszłość zaczyna się dziś, nie jutro.. :)
30 listopada 2015 14:52
http://www.parkursklep.pl/termooficerki__country_arctic__hkm-1828i

http://sklep.bergo.pl/p/368/6078/busse-meran-termobuty-jezdzieckie-termobuty-buty-i-sztyblety-moda-damska.html

KTÓRE? POMOCYYY  🙇 🙇 🙇 🙇


ponawiam. Moze się ktoś o nich wypowiedziec?
szczgólnie o HKM , czy trzymają ciepło i czy są nieprzemakalne
Siwa953, a jesteś w stanie przejrzeć ze 2-3 ostatnie strony tego wątku? Bo o obu tych modelach jest tam sporo...
Czy ktoś uzytkuje może te ocieplane oficerki-
http://www.febro.pl/product-pol-1166-Oficerki-ocieplane-Horze-Rovigo-braz.html i mógłby parę słów o nich napisać? Byłabym wdzięczna 🙂
robakt   Liczy się jutro.
03 grudnia 2015 17:07
Dworcika chodzi mi konkretnie o te z Lidla, może ktoś widział u siebie i byłby w stanie mi wysłać 🙂
Kosztują ok. 60 złotych, a ja nie używam termobutów do jazdy, tylko do chodzenia, bo miałam przypadek zaklinowania się stopy w strzemieniu (nie będę mówić szczegółów) i boję się jeździć w termobutach.
Szukajka  w  sumie  mało pokazała opini nt  termobutów horze  thermo.
Moje już 3 sezonowe hkm kodiak  są nadal  ciepłe ale oprocz zniszczeń na zew., lydka  wygląda w nich jak udo  🤔
Te horze  wyglądają na zdjęciach nawet ładnie na lydce, ciekawa jestem jak w rzeczywistości.czy zamek jest w miarę wytrzymały ??
Przyszły do mnie dzisiaj Buuse Meran. Wykonane bardzo solidnie - aż za bardzo... Niepotrzebnie wzięłam wersję wide , musze odesłać bo są za szerokie. Ale ogólnie są takie...wielkie. I ciężkie. I strasznie szerokie w kostce. Utopiłam się ogólnie rzecz biorąc🙂 Zamówię jednak polecane przez Was HKM Country Arctic, wygląda na to, że jednak w łydce będą dobre🙂
Livia   ...z innego świata
07 grudnia 2015 14:35
Ja się skusiłam na HKM Country Arctic 🙂 Po pierwszym oglądaniu i macaniu zapowiadają się na bardzo fajne buty. Fakt faktem, że są dość wysokie, przy normalnym chodzeniu góra cholewki mnie mocno "uderzała" pod kolanem, ale może to się z czasem jakoś rozwiąże. Na razie do stajni ich jeszcze nie zabieram, ale ciekawa jestem, jak się u mnie sprawdzą przy mrozach 🙂
Wszyscy którzy zastanawiają się nad zakupem butów HKM country arctic,niech kupują bez zastanowienia.Jak dla mnie dobrze wydane pieniądze-póki co 🙂Buty bardzo solidnie wykonane,nie przemakają,łatwo wyczyścić je z błotka,ale przede wszystkim bardzo wygodne.Co prawda mrozów jeszcze nie ma,wiec kolejne testy przed nami,ale mysle ze zdadza egzamin. Co do rozmiarówki,jesli ktos nosi 37 to niech bierze 37,wychodzi idealnie.Ja dla pewnosci wczesniej dzwoniłam do sklepu i Pan podał własnoręcznie pobrane wymiary wkładki wewn.
Livia,powinny Ci one "siąść". Moje też mnie uwierały pod kolanem,ale po dwóch-trzech jazdach zrobiły się takie jak być powinny  😉.
Livia   ...z innego świata
08 grudnia 2015 18:23
akselka, pocieszyłaś mnie właśnie bardzo! 🙂 W takim razie zima mi już niestraszna 😉
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
09 grudnia 2015 18:26
Arctici tak mi się na żywo podobają, że śmigałabym w nich po mieście, aż chyba sprawdzę czy się w nie zmieszczę. Jak u nich z rozciągliwością w łydce? Bo według tabeli to z 2 cm za ciasne by były dla mnie ale mają jakąś wstawkę rozciągliwą 👀
Pytam trochę głupio, bo wypadłam z obiegu lat temu kilka 😉

Potrzebuję niedrogich (powiedzmy do 200zł) butów na długą, dość szczupłą łydkę. Będą użytkowane max. raz w tygodniu, więc nie muszą być super-hiper, ale nie chciałabym ich mieć kilometr za luźnych lub do pół łydki. Z tego, co pamiętam, zawsze miałam z tym problem.
Skuszona opiniami poszłam do sklepu, żeby przynajmniej „na żywca” obejrzeć HKM Arctic, a może i je nabyć. I kicha. W sklepie nie ma. W drugim sklepie tej mini-sieci jest jedna para 41, więc nawet nie poprosiłam o ściągnięcie, bo nie mój rozmiar, a w hurtowni ich już nie ma.  Nie chcialam się frustrować, gdybym je mocno zechciała.

Chyba wszystkie wykupiłyście  🤬
Livia   ...z innego świata
16 grudnia 2015 14:33
trusia, nie wiem, jakiego szukasz rozmiaru, ale ostatnio często te buty widuję w naszych ogłoszeniach - może ktoś blisko ciebie ma i da obejrzeć 🙂
TRATATA   Chcesz zmienić świat? -zacznij od siebie!
16 grudnia 2015 17:29
Lena mam ten sam problem z dobraniem butów (oficerek, kozaków, czapsów, wszystkiego z cholewką), akurat termobuty mają regulację szerokości ale na chudej, długiej łydce i tak wyglądają jak zwykłe gumofilce  😁 Moje HKM Kodiak kończą się jakieś 7 cm przed kolanem  😵 ale właśnie zaczynam w nich trzecią zimę i nadal są całe, trochę futro się ubiło ale da się wytrzymać. Używam do pracy w stajni bo zimą mało wsiadam na konie.
Skuszona opiniami poszłam do sklepu, żeby przynajmniej „na żywca” obejrzeć HKM Arctic, a może i je nabyć. I kicha. W sklepie nie ma. W drugim sklepie tej mini-sieci jest jedna para 41, więc nawet nie poprosiłam o ściągnięcie, bo nie mój rozmiar, a w hurtowni ich już nie ma.  Nie chcialam się frustrować, gdybym je mocno zechciała.





Są na allegro w sklepie Ksantos.
Skuszona opiniami - wczoraj kupiłam, dziś przyjechały !!!

Buty fajne, solidne - moje podejrzenia budzi suwak - plastikowy, wąski -  czy to wytrzymuje ?
Moje HKM Arctic przeżyły raptem jedną jazdę bo nadal jest za ciepło na termobuty. Trochę w nich za to pochodziłam.
Wrażenie - rzeczywiście solidne ale nie aż tak "prze-solidne" i sztywne jak Busse Meran. Węższe w kostce, na moją łydkę jeszcze luz jak się okazało. Cisną trochę u podstawy kości piszczelowej ale podejrzewam, że to kwestia kilku jazd i ułożenia skóry w tym miejscu. Pewnie się jeszcze ciut opuszczą. Konia za dobrze nie czuję niestety ale i tak jest lepiej niż w większości termobutów. Jestem bardzo ciekawa jak nam się dalsza współpraca potoczy🙂
[quote author=A+A link=topic=66.msg2467492#msg2467492 date=1450356397]
Skuszona opiniami - wczoraj kupiłam, dziś przyjechały !!!
Buty fajne, solidne - moje podejrzenia budzi suwak - plastikowy, wąski -  czy to wytrzymuje ?
[/quote]
Średnio 2,5 roku lub inaczej ok 2,5 zimy intensywnego użytkowania (2 konie 5-6 razy w tygodniu + obrządek w stajni 7 razy w tygodniu). Praca w kurzu, błocie, daleko naszej stajni do idealnych warunków "sanitarnych" 😉
[quote author=A+A link=topic=66.msg2467492#msg2467492 date=1450356397]

Są na allegro w sklepie Ksantos.
Skuszona opiniami - wczoraj kupiłam, dziś przyjechały !!!

Buty fajne, solidne - moje podejrzenia budzi suwak - plastikowy, wąski -  czy to wytrzymuje ?
[/quote]

Ja jakoś nie mogę przekonać się do kupowania butów bez mierzenia. Mam małą stopę, ale grubą łydkę i trudno mi dopasować rozmiar.
trusia, wszystko, co kupujesz przez Internet można bez żadnego problemu zwrócić
Co więcej większość sprzedawców bez problemu zmierzy co tylko chcesz 🙂
HKM Arctic mają ponadto sporą gumę, nawet teoretycznie za ciasne - zmieszczą się na nogę 🙂
Są często wystawiane na Allegro (również z opcją zwrotu / wymiany)
Gaga, wiem, że mogę zwrócić, tyle że ja tych butów nie widzialam, więc nie wie, jaki stopień nateżęnia ma moje "ich chcenie". Zaintersowałam się właśnie ze względu na opinie.

A +A, szkoda, że porzuciałaś Grądy. Bym cię tam zaatakowała!
że ja tych butów nie widzialam, więc nie wie, jaki stopień nateżęnia ma moje "ich chcenie".
a możesz tak bardziej po polsku? 😉

Niestety tak to jest przy zakupach internetowych, że towaru nie widzisz. Opinie jak widać rewelacyjne. Wielu znajomych namówiłam na te buty - wszyscy zadowoleni, co do sztuki... wszyscy kupowali w necie...
Gaga, no, nie wiem, jak bardzo je chcę. Czy tylko chcę je mieć, czy bardzo chcę je mieć, czy musze je mieć  😀

Weszłam na Allegro. Na zdjęciach podobają mi się. Ale naturalnie są wszystkie rozmiary poza moim (37).    😤

W dodatku cena stacjonarna mnie trochę odstraszyła, a tu jest przyjazna. Czyli po raz drugi  😤
I ja poprosze o pomoc.
Zamowilam jakis czas temu Country Arctic. Doszly, faktycznie sa cudowne, jedyna wada jest to, ze konczyly mi sie gdzies nad kolanem.
Znalazlam Flex Country na lydke krotka - problem ten sam chociaz odrobine mniejszy. Dzieciece nie wchodza niestety w gre przez obwod lydki.

Czy ktos jest w stanie doradzic cos zblizonego wizualnie i cenowo z krotsza cholewka?
Gaga, no, nie wiem, jak bardzo je chcę. Czy tylko chcę je mieć, czy bardzo chcę je mieć, czy musze je mieć  😀

Po pierwsze zapytałabym sprzedawców o swój rozmiar
Po drugie na pytanie czy je kupisz musisz sobie sama odpowiedzieć
Ja jak pisałam mam drugą parę i myślę o trzeciej z tym, że kupić zamierzam w lipcu jakoś w super promocjach (druga para działa jeszcze całkiem sprawnie)...
Mam, mam, mam!  😅  W dodatku zapłaciłam 279.30!!!!  😅  😅  😅  , co zdecydowanie odbiega od pierwszej ceny w sklepie Stajnia (gdzie zresztą, ale na szczęście) nie było mego numeru.

Moja gruba łydka wpasowała się dpbrze w łydkę buta - dopięłam bez problemu, dzięki tej gumie, o której pisała Gaga. Trochę trudniej było w kostce, bo mam wysokie podbicie i często stopa w tym miejscu w ogóle mi w bucie się nie mieści. Ale w sumie zapięłam z lekkim trudem, wiem, że w miarę użytkowania będzie lepiej (o ile w ogóle do użytkowania dojdzie, bo na razie wiosna i wróciłam do letnich sztybletów). 

Są trochę za długie - tzn. jak wyprostuję nogę, czuję, że uwierają mnie pod kolanem. Natomiast w pozycji nogi jak w siodle jest O.K. Sądze, że trochę siądą i ten problem zniknie.

Numer należy kupować taki, jak się nosi. Noszę 37 i 37 są idealne, a np. dwie poprzednie pary termobutów (różnych firm) musiałam kupić o numer większe.

Teraz czekam na inaugurację na koniu, czyli na pogodę.

Gaga, jakiej wysokości mniej więcej są promocje w lipcu? Ciekawa jestem, jak się mają do mojej ceny (30% obniżki).
trusia, nie pamiętam 🙁
Ostatnio termo kupowałam latem ze 2 czy 3 lata temu...
to ja mam pytanie do posiadaczy tero HKM country arctic - jak je konserwujecie 🙂? Kupiłam nowe i skora jest widze dosc mocno zabezpiczeona (nawet wyglada nie jak skora)  - zastanawiam się jakich preparatów potem używać żeby nie straciła właściwości (głownie zalezy mi na oddychaniu buta i nieprzemakalności)... - ktos cos?
Trusia gdzie znalazłaś promocję -30% na hkm country arctic? 🙂
A jakie buty ocieplane polecacie żeby nadawały się do chodzenia po mieście jako zimowe? 😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się