Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

larecherche, ma HSM, a to jest silnik ultradzwiekowy, moze byc jakis inny w ogole w obiektywie? Wczesniej byla inna wersja, widocznie bez silniczka, teraz juz jej chyba nie produkuja, bo na stronie Sigmy jest dostepna jedynie wersja z silnikiem HSM (i ta wersja, zauwazcie w opisie, ma w nazwie 2).
edit: no innego chyba mieć nie może.
larecherche, to ja sie juz na dobre pogubilam, bo przed chwila pisalas, ze ma silnik, ale nie ultradzwiekowy?
Są silniki zwykłe i ultradźwiękowe (cichsze i celniejsze)-po prostu.

a mi chodzi o HSM, jeśli jest HSM to ma silnik ultradźwiękowy i przecież innego być nie może, więc obiektywy bez oznaczenia HSM mają zwykły śrubokręt.
larecherche, no, w końcu się dogadałyśmy 😉

Pozdrawiam i ponawiam swoje pytanie o Sigmę 24-70 f/2.8 ?
o tak  🙂

http://www.swiatobrazu.pl/forumfoto/viewtopic.php?f=4&t=5211
może tu sie czegoś ciekawego dowiesz
Mam chęć kupienia sobie dobrej lustrzanki ( nigdy nie robiłam zdjec czym takim ) mam do dyspozycji 4500-5000 tyś jakieś propozycje co moge sobie za to sprawić, myślałam nad tańszym body ( tak 2-2.5 tyś) i lepszy obiektyw? Oczywiście tylko Canon i Nikon wchodzą w gre, słyszałam że canon bardziej wybacza niesprawną reke i ma żywsze kolory , a nikon robi zimne zdjecia tylko nie bardzzo sie orientuje co to oznacza.
jest dokładnie odwrotnie, to Canon robi chłodniejsze zdjęcia.
a jaki potrzebujesz obiektyw?
możesz kupić Nikona D90 i 18-200 (około 4600zł), albo samo body D5000 z jakimś innym szkłem. tylko ciężko jest znaleźć dobre szkło, żeby było uniwersalne i tanie, bo do 5tys będzie ci się ciężko wyrobić. chybaże kupisz D5000 i Sigmę 50-150, ale rezygnujesz z szerokiego kąta.
albo D5000 z 18-105 (u nas 2600zł) plus jakąś stałkę fajną, np. 50 1,4 za 1400zł lub 35 1,8 za 795zł.
Gdybym jeszcze wiedziała co to wszystko oznacza  😡 to by było fajnie potrzebuje go głównie do fotografowania koni na powietrzu w ruchu. a jak patrzyłam to taki canon 40d to juz około 2 tyś mozna kupić wiec za 3 tyś nei kupie fajnego aparatu ?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 września 2010 20:25
Moze ja tak nietypowo, ale myślę, że to odpowiedni wątek.
Na wiosnę mam zamiar kupić lunetę/ teleskop taki do 400 zł. Niestety na droższy mnie nie stać, bo będę odkładać x miesiecy.
Od jakiegoś czasu siedzę na allegro, forach astronomicznych i portalach, ale gubię się szczerze powiedziawszy w tych wszystkich pomiarach, skalach, itp. Kupnem zainteresowana byłam już od dłuższego czasu, ale teraz podjęłam decyzję, ze na wiosnę kupuję na bank.

Jaki teleskop na początek? Na co patrzeć w specyfikacji?
Moon   #kulistyzajebisty
20 września 2010 20:35
Uwaga, laik totalny się odzywa...
Wg. mnie Canon faktycznie 'wybacza' błędy niewprawej ręki, co oczywiście nie oznacza, że zdjęcia robi sam. Mając Canona 450D już czas jakiś, trzymałam też w rękach Nikona koleżanki (nie pamiętam oczywiście jakiego), którego ni huhu nie mogłam rozgryźć. Oczywiście z Eosem, też musiałam się napocić, żeby cokolwiek zrobić co by sie nadawało do pokazania, jednak na pewno przyszło mi to jakoś tak... łatwiej :P
I robiąc podobne ujęcia Canonem i Nikonem, to Canona zdjęcia były o wiele chłodniejsze...
Ja, jako milosniczka Nikona, powiem, ze tylko NIKON 🙂 Ale kazdy Canonowiec powie, ze tylko Canon 😉 To troche jak rozmowa o wyzszosci Swiat Bozego Narodzenia nad Wielkanoca. Kolory bardziej mi sie podobaja Nikonowe.

Do fotografowania koni, dla mnie doskonalym zestawem jest Nikon D90 + Sigma 70-200mm f/2.8. Nie wiem, ile kosztuje samo body D90, ale pewnie miedzy 2500 a 3000zl, wyzej wymieniony obiektyw ok 3300zl. Wszystko zdecydowanie warte swojej ceny, wiec moze lepiej wydac troche wiecej niz 5000zl, ale za to kupic cos naprawde porzadnego. Ja na przyklad wczesniej kupilam duzo tanszy obiektyw i musialam go sprzedac, na czym troche stracilam, trzeba bylo od razu kupic porzadny sprzet.
a co oznacza chłodniejsze zdjecia ?
gacek 🙂, chodzi o tonację barw. Zasadniczo barwy dzielą się na chłodne (błękity, fiolety) i ciepłe (żółcie, czerwienie). Ale mieszając barwy można uzyskać ciepły błękit albo chłodną żółć.
zdecydowanie widac roznice miedzy zdjeciami i tez wole te nikonowskie 😉
gacek 🙂 Nikon to Nikon. Bierz go i na jakiś kurs podstaw fotografii idź 🙂
Ja mam D90 i jestem bardzo zadowolona, dużo się przy nim nauczyłam, choć krótko go mam.
Gdzies wyczytałam że nie warto kupować body z duzą ilościa pikseli ( ponad 13 tyś  😉 bo do nich trzeba kupić bardzo dobry obiektyw czyli dla mnie zwykłego laika taki nikon D90 albo canon 40D a to tego dobre obiektywy? a czy jak kupie obiektyw to czy potem bede mogła go uzywac do nowszych modeli ?
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 września 2010 21:06
gacek 🙂, idź przeczytaj jeszcze raz, bo w takim razie do robienia zdjęć wystarczy Ci pudełko zapałek, albo długopis.
gacek , zapraszam Cię do kliknięcia na link w moim podpisie.
Strzyga nie czaje twojej złośliwośći  😀iabeł:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
20 września 2010 21:20
gacek 🙂, dlatego idź, przeczytaj jeszcze raz. Ale przeczytaj, a nie popatrz na literki, bo inaczej będziesz potem pisała takie głupoty, jakie napisałaś w poprzednim poście.
Juz myslałam ze wpadłam na to o co Ci chodzi ale chyba jest to nie mozliwe wiec czy mogłabyś tak łopatologicznie??? 🙇
na początek to kurs fotografii i jakies podstawy, bo jak potrzebujesz luszczanki do lansu to lepiej wydaj kase na cyfrówke wyglądającą jak luszczanka.

A jeśli chodzi o marke to jaki tam Canon Nikon, Nikon i jeszcze raz Nikon!

A jeśli chodzi o marke to jaki tam Canon Nikon, Nikon i jeszcze raz Nikon!


Nikon ma beznadziejny serwis, wszystko jest ok, do czasu, jak nic się nie popsuje 🙂.

Ja polecam niszowego Pentaxa - daje najwięcej za porównywalną cenę.
Najbardziej podstawowe modele są uszczelniane, a obiektywy kitowe zdecydowanie najlepsze
ze wszystkich kitów 🙂. No i z Pentaxem super współgrają obiektywy Sigmy które uwielbiam!
Z tego co wiem, z Canonem i Nikonem już nie do końca, specjalie utrudniają pracę innych
obiektywów na swoim body, żeby ludzie kupowali drogie obiktywy dedykowane na 'C' i 'N' 🙂.
Do Penaxa pasują i super współpracują nie tylko Sigmy, ale i Tamron, Cosina, Tokina... 🙂.

Ja mam jedną syfrę Pentaksa (K-7) i jest świetna. Miałam też K-10 i K-200 i wszystskie spisywały
się rewelacyjnie 🙂.
Mam też analoga ME Super z matówką z klienm 💘 i lustrzankę analogową MZ-5 - przyjemny analog z AF'em 🙂.
Nikon ma beznadziejny serwis, wszystko jest ok, do czasu, jak nic się nie popsuje .
Często są problemy z serwisem, ale nie zawsze, mojej znajomej jak obiektyw się popsuł, naprawili wszystko w ciągu tygodnia i wzięli tylko 200 zł za naprawę, a obiektyw doznał poważnego uszkodzenia.

Z tego co wiem, z Canonem i Nikonem już nie do końca, specjalie utrudniają pracę innych
obiektywów na swoim body, żeby ludzie kupowali drogie obiktywy dedykowane na 'C' i 'N' 🙂.



W jaki sposob "utrudniaja prace innych obiektywow"? Kolejna teoria spiskowa? 😉 Moja Sigma dziala rewelacyjnie z Nikonem. Tamron tez dobrze wspolpracuje, choc sam obiektyw jest raczej kiepski.
[quote author=Gagulec link=topic=52.msg716306#msg716306 date=1285337211]

Z tego co wiem, z Canonem i Nikonem już nie do końca, specjalie utrudniają pracę innych
obiektywów na swoim body, żeby ludzie kupowali drogie obiktywy dedykowane na 'C' i 'N' 🙂.



W jaki sposob "utrudniaja prace innych obiektywow"? Kolejna teoria spiskowa? 😉 Moja Sigma dziala rewelacyjnie z Nikonem. Tamron tez dobrze wspolpracuje, choc sam obiektyw jest raczej kiepski.
[/quote]

Chodzi o AF. Wysyłają złe info/błędne info do fimr typu Sigma (na pewno Canon tak robi) i obiektyw nie do końca wie kiedy jest ostro, a kiedy nie (BF, FF). A to po to, coby ludzie nie kupowali tańszych zamienników, tylko dedykowane szkła (do Canona-Canony) które są przeważnie droższe 🙂.
Zbieram na to http://www.fotosoft.pl/product_info.php?products_id=336 Ktoś coś może powiedzieć. Do body Canon EOS 450d.
xxflygirlxx, polowe tansza jest Sigma, choc Canon na pewno lepszy. Ja jednak bym sie nie zdecydowala na zakup obiektywu za takie pieniadze jedynie dla celow hobbystycznych 🙂
xxflygirlxx: to sobie pozbierasz..., ja zbieram na sigmę, i zbieram zbieram i jakoś tak od początku zbierania dużo mi się nie uzbierało, wiec uznałam, że kupię sobie kiedyś kiedyś, a narazie uzbierałam na sigmę 70-300 i wystarczy!, jestem amator więc się w profesjonalizm nie pakuje (:  😀
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się