Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

madmaddie   Życie to jednak strata jest
24 października 2023 18:47
To chyba ten sam tamron z którego wypadały mi śrubki 😅
emptyline, ty już pewnie podjęłaś decyzję, żeby jednak pozostać przy lustrze, ale jakby ktoś miał wątpliwości i się zastanawiał czy warto zainwestować w bezlustro to polecam ten filmik. Mówi o (subiektywnych oczywiście) przewagach bezlusterkowców nad lustrzankami.


Co do czasu pracy baterii - akurat w moim aparacie bateria siada dopiero po setkach zdjęć, a mogę ją ładować i przez ładowarkę i przez komputer i przez powerbank.
Potrzebuje upewnienia mnie w moim wyborze.
W zeszłym roku kupiłam Nikona Z6 II.
Dokupiłam teraz do niego Sigmę 70-200/2.8 Sport, wiadomo z adapterem do Z.

Jeszcze nie miałam okazji przetestować tego obiektywu, ale lekko mnie zmartwiły bardzo różne opinie o Sigmie które tu teraz przeczytałam.

Wiem z Waszych postów, że Nikkor był by najlepszy ale Sigma była za 7 tys, a Nikkor za 12 tys.

Myślicie, że będę zadowolona z tego obiektywu?
Macie jakieś znaczące minusy dla którego nie wzięli byście Sigmy tylko dozbierali do Nikkora na moim miejscu?
Będziesz zadowolona. Jeśli koniecznie chcesz coś lepszego by odczuć różnice, to już lepiej sobie dozbieraj do tego nikkora dedykowanego do zetek 😜
IskraADHD, Heh, to trochę nie tak 😉
Jak kupowałam tanie obiektywy, takie jasne kity, to faktycznie Canonowskie wypadały lepiej niż Sigmy. Nie było choćby problemu z kalibracją. Z czasem jednak z zoomów zaczęłam przechodzić na stałki i okazało się, że z wyższej półki Sigma świetnie sobie radzi, jest bez zastrzeżeń Obecnie mam tylko 3 obiektywy, 2 z nich to Sigmy i 1 mały zoomik Canona 😉
Bierz zestaw w garść i testuj, ciesz się fotografią. Jest szansa, że ten Twój egzemplarz jest bez wad 😉 zresztą to jest dość nowy obiektyw, bdb jakości. Tu na forum raczej pisane było o starszych modelach 😉
Dziękuję za wszystkie odpowiedzi, humor poprawiony 😊
Ja zawsze za dużo myślę i analizuje niepotrzebnie...

Kolejne pytanie skoro obiektyw ma przysłonę 2.8 to dlaczego robi zdjęcia na przysłonie 4? 😳
Bo 2.8 to minimalna wartość, jak masz ustawione na auto, to będzie sobie zmieniał w zależności od oświetlenia.
IskraADHD, w trybie manualnym masz pełną kontrolę nad ustawieniami, tak więc próbuj w tym trybie robić zdjęcia. Wtedy jak ustawisz 2,8 to będzie 2,8. Pozostałe tryby dobierają sobie pozostałe ustawienia, ponieważ są półautomatyczne.
Poza tym każdy obiektyw optymalne parametry ma po przymknięciu o jeden-dwa stopnie przysłony
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 lutego 2024 09:22
ogurek, to już zależy od tego, co fotografujący chce osiągnąć. Przymykanie dla samego faktu przymykania jest bez sensu. No i w trybie auto to nie jest przyczyna.
Tego jak ma ustawiony program w trybie auto nie wiem, a nóż bierze to pod uwagę 😉.
Ale racja, to nie odpowiedź na to pytanie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 lutego 2024 08:42
ogurek, program w trybie auto bierze pod uwagę pomiar światła i ustawienia użytkownika, a nie optymalne parametry obiektywu - nie ma na to wzorca, optymalne parametry mogą być różne w obrębie pojedynczych egzemplarzy danego modelu. Możesz sobie ustawić, że w trybie auto np. maksymalne ISO to 400 i aparat będzie tak manewrował pozostałymi parametrami, żeby nie przekroczyć ISO 400 i wypuścić jak najpoprawniej naświetlone zdjęcie (o ile nie masz przy okazji ustawionych eV inaczej niż 0, bo wtedy dostosuje też i pod to). Zanim przeszłam z trybu full auto na full manual to długo korzystałam z trybu preselekcji przysłony z ograniczonym ISO i minimalnym czasem naświetlania - tylko uwaga, przy takich ograniczeniach możemy mieć niedoświetlone zdjęcia, kiedy aparat sięgnie granic ustalonych przez użyszkodnika. Nadal w niektórych dynamicznych sytuacjach korzystam z automatycznego doboru ISO, kiedy to na korektę mam niewiele czasu, a zmiana jest niewielka.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się