KOCHAM KINO :)

Aj aj! Film z 2015, który wyhaczyłam przypadkiem i gorąco polecam!

Suburra - włoski film o mafii, w którym miesza się seks, przemoc i władza (Kościół i politycy), w którym od jednej wpadki zaczyna się lawina zdarzeń, która nieuchronnie prowadzi do wojny między konkurującymi gangami. Mocne, męskie kino! Ode mnie 8,5/10 😜
amnestria, dzięki za polecenie, fajnie się oglądało, lubię takie klimaty 🙂
Czy "Rogue one" z dubbingiem bardzo boli? Nigdzie już u mnie nie leci z napisami. 😕
Dramuta12, nie oglądałam akurat Rogue one, ale polski dubbing w normalnych (tj. nie animowanych) boli zawsze, kwestia jak mocno 😉 Obejrzałam zwiastun na filmwebie powiem tak - główna bohaterka to poziom Trudnych Spraw, reszta powiedziała w zwiastunie po dwie kwestie to się nie wypowiem.

Kiedyś próbowaliśmy obejrzeć Grę Endera z polskim dubbingiem (bo tak wisi w internetach 😉 ) i o jeżu, myślałam że urwie mi od przepony! Na szczęście Gra to film tak głupi (13letnie dzieciaki ratują świat lepiej niż jakiekolwiek wojsko bo grają w gry komputerowe! ok, przynajmniej wiem jaka była grupa docelowa) że nawet nie szkoda.

Żeby nie było że tylko narzekam, to szczerze polecam Witch Eggersa, tak gęstego klimatu i świetnego aktorstwa nie widziałam dawno 🙂
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
28 stycznia 2017 09:16
Moana - fajne to! Piosenka Dwayne Johnson'a mnie totalnie kupiła 😍 Po tej bajce idealnie widać, że czasy pięknych księżniczek i historii miłosnych już dawno odeszły 😉 Bajka niesamowicie kolorowa. No ja nie byłam zawiedziona 😀
No i niezapomniany kurczak, którego mój chłop skomentował krótko- "widzisz, tak się kończy inbred" 😁
Dziewczyny bajkowe, byłyście na Balerinie??
Ja w poniedziałek idę z córką, bardzo ciekawa jestem tej bajki.
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
28 stycznia 2017 12:46
Też oglądałam wczoraj Vaianę. Maleńczuk mnie rozwalił  pozytywnie 😀
Cierp1enie, ja zabieram jutro siostrzenicę, to się podzielę wrażeniami 😀
to czekam na recenzję 🙂

Kuurcze, Lala Land mnie nie porwał nic a nic 🙁 Za to Świetnie się kłamie w dobrym towarzystwie świetne, tak jak się spodziewałam! Gorąco polecam 🙂
Bociany Bardzo fajna animowanka, po tym jak dobijało mnie to że jestem chora obejrzałam dla rozweselenia z chłopakiem i bardzo sympatyczny film!  😅
Jednak udało mi się obejrzeć w kinie Collateral Beauty. Bardzo, bardzo mnie poruszył.
Ascaia, ja się chyba trochę boję na to iść :/ Tematyka trochę za bardzo na czasie dla mnie i byłby ryyyk coś czuję 😉 Ale mówisz, że warto?
Wiesz, krytycy po tym filmie się dość mocno przejechali. Nawet dostał nominację do Złotych Malin. Że taki hollywoodzki (w złym tego słowa znaczeniu), że sztampowo przerysowany.
A mnie ujął. Może mam taki czas akurat. Z resztą mnie w kinie często pociąga taka nieco... właśnie taka filmowość. Lubię "magię" kina. Nie muszę mieć podane w sposób bardzo realistyczny, wulgarny, krzykliwy, zagęszczony psychologicznie, itd, żeby do mnie dotarło i żeby odnaleźć wartości w przedstawionej historii. Życie codzienne jest dość rzeczywiste i dość brutalne. W kinie szukam odskoczni i zapomnienia i innego sposobu przekazu. I jak widać działa to na mnie.
Może dobór aktorów, może obraz, na pewno muzyka - ruszyło mnie bardzo.
ovca   Per aspera donikąd
29 stycznia 2017 12:07
Kuurcze, Lala Land mnie nie porwał nic a nic 🙁


mnie też nie 🙁 Gosling ładny, tańce ładne, ale to wszystko chyba nie moja estetyka. Za to widziałam ostatnio Noma. My perfect storm i chyba pójdę jeszcze raz  😍
Facella   Dawna re-volto wróć!
29 stycznia 2017 14:50
Ja widziałam zwiastuny La La Land i mnie nie przekonują, może kiedyś jak się będę nudzić, to obejrzę. Wydaje się być filmem zupełnie nie w moim guście. A jeszcze jak się tak nad nim spuszczają z nagrodami, to tym bardziej nie chciałabym się rozczarować.
183 metry strachu - kolejny ludożerny, superinteligentny rekin. Ale ujęcia ładne.
Jestem zachwycona baleriną 😍 ja to się nawet popłakałam, ale ja często płaczę na bajkach 😁 Moja siostrzenica też zachwycona, moje siostry tak samo (a ja i siostry jesteśmy już teoretycznie za stare na bajki). Warto obejrzeć 😀
Nie mogę się doczekać jej i też czuję, że będę ryczeć 😀
żaczkowa   gone with the wind
29 stycznia 2017 20:15
Dziewczyny, czy w "La La Land" są jakieś sceny mocno łóżkowe? Jest od lat 16 (tak jak Grey 😁 ), a siostra chce iść i nie wiem co zrobić :P
Lotnaa   I'm lovin it! :)
29 stycznia 2017 20:33
Tam nie ma nic a nic łóżkowego! Mnie tez nie powalił ten film, przyjemny, ale zachwycać sie nie potrafię.
Balerina - jestem zakochana! Cudowna bajka, wiele razy się wzruszyłam i tylko mrugałam szybko oczami by się całkiem nie poryczeć 😀 Córka zachwycona, od wyjścia z sali cały czas tańczy.
Każdy powinien obejrzeć tą bajkę - mówi o tym, że warto marzyć i ciężko na te marzenia pracować, a wtedy one się spełniają. 
Daję 10/10
smartini   fb & insta: dokłaczone
01 lutego 2017 21:18
Arrival -ah, tak! Zdecydowanie 'moje' kino
Big Hero 6 po raz kolejny, strasznie lubię tą bajkę <3
żaczkowa   gone with the wind
02 lutego 2017 23:01
Wiecie może gdzie kupię ten album?
http://m.empik.com/the-crimson-wing-mystery-of-the-flamingos,p1093587272,ebooki-i-mp3-p
Kompletnie nie mam pomysłu gdzie szukać poza Empikiem, a tutaj sprawdzam od 2 lat co jakiś czas i chyba się nie pojawi 🙁
To muzyka do dokumentu o flamingach, a utwór Arrival of the birds jest głównym motywem Oscarowej Teorii wszystkiego . 😍
Na ebay'u chociażby  🙂
np. klik
żaczkowa   gone with the wind
03 lutego 2017 11:46
To wiem, chodziło mi o sklepy stacjonarne 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2017 12:33
żaczkowa, a nie pytalas się w empiku? Czasem mają coś 'w ofercie' ale nie ma popytu więc tylko na zamówienie czyjeś ściągają pojedyńcze sztuki.
Czemu w sumie koniecznie stacjonarnie? 🙂
żaczkowa   gone with the wind
03 lutego 2017 13:01
smartini, w Empiku pracuję, więc jestem na bieżąco 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
03 lutego 2017 13:03
żaczkowa, a widzisz 😁
Facella   Dawna re-volto wróć!
03 lutego 2017 14:06
Ja ostatnio jak sprawdzałam w empiku online, czy jest w moim mieście w sklepie płyta FOB, to wg strony nie było. A w sklepie jednak ją znalazłam 😁 więc może mogliby Ci wysłać z jakiegoś innego sklepu, w którym jest?
żaczkowa   gone with the wind
03 lutego 2017 14:30
Facella, nie ma obrotu towaru pomiędzy sklepami 🙂 też tak znalazłam ostatnio płytę Linkin Parku, na stronie jest tylko jako pliki mp3 (tak jak Cinematic Orchestra), a znalazłam jedną przy okazji układania od nowa regału z ciężkim brzmieniem 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się