Reproduktory, nasienie, krycie klaczy - co polecacie ?

Zuzu., a czemu ma być rozchwytywany?
karolina_,
Teraz ludzie sa posrani na punkcie Emeralda i Oganno Sitte.
karolina_, topowego za tyle trudno znaleźć. Tylko młodziaki wchodzą w grę.
Perlica, bo jest kurde fajny i tego mu życzę 😅 No i zacznie się pokazywać pierwsze potomstwo pod siodłem, ciekawa jestem co z nich wyrośnie
Pomyślałam o Continental Blue, no ale 1500 juz.
To od PS: Tobaro, Meganus.
Od Z : Ansign de lis Z
I od Z ci napiszę konia, który wg mnie będzie gwiazdą:
https://www.zangersheide.com/pl/ogiery/tomme-de-regor-z
Ale to mój prywatny typ, jestem 😍 w nim
Mi też ten Toemme wpadł w oko, cukiereczek 😍 za to Tobaro bardzo podoba mi się w skoku ale rusza się jak świniak
Zuzu., patrzyłam na cenę , siłę i długą nogę 🙃
Nie może być być wszystko za 1200 euro , chyba że w erze 🙈
Dourkhan przekracza budżet i chyba będzie tylko mrożonka ale ma fajnego syna Django Z
https://www.zangersheide.com/pl/ogiery/django-z
Kuniaa, bardzo fajny jest ten syn , widzialam go na pokazie,.ale pod siodlem wydawał się delikatny bardzo.
KaNie, Ogano Sitte za 1500 eu to jeszcze nie tak źle - dzięki za pomysł.

Perlica 1200 to nie jest sztywna granica, ale też nie chce stanowki za 2+ eu, bo cena za sama ciążę będzie taka, że ciężko będzie sprzedac. 1500 jest jeszcze do przeżycia, pozwala pozostać w popularnych widełkach cenowych a mi wyjść na zero, aczkolwiek jeszcze muszę to podliczyć. Mrożonek nie chce, bo to dodatkowy koszt zawiezienia do kliniki i postoju tam, wyjdzie drogo.

Tobaro się wydaje dość mały, widziałam go w Vechcie na körungu, aczkolwiek się nie przyglądałam jakoś specjalnie.
karolina_, 170cm to chyba nie jest mały.
Ale nie namawiam.
Perlica, może urósł, co w tym wieku nie dziwi. Przy ujeżdżeniowych niektórych na płycie (widziałam wtedy prawie całą płytę, dużo skoczków) wyglądał na malutkiego i drobnego
karolina_, ja na żywo nie widziałam, więc mądrzyć się nie będę.
Perlica, co do Duplexx to ja bym go naprawdę widziała w hodowli ujezdzeniowej tam, gdzie chce się dodać siły zadu bez podgrzewania główki i kłopotów z transferem impulsu przez plecy, co bywa częstą bolączką holenderskich linii. Kiedyś taka funkcje pełnił Carpaccio, potem Lissaro, Chico's Boy, Edward. Conen szybko został wycięty, ale zdążył zostawić taka Casablance. Teraz Vidara coś slabo Celle reklamuje.

Mam szczerą nadzieję, że Duplexxa wypromują, bo sam ogier jest fajny i te źrebaki co można wyszukać też wydają się dobre. A żeby użyć skoczka w hodowli ujezdzeniowej to raczej musi być coś nie zza stodoły.
karolina_, ja o Duplexx nic nie pisałam, więc to nie do mnie..wogóle nie znam tego ogiera I nigdy o nim nie słyszałam.
Ja piszę tylko o tych , których potomstwo znam na żywo.
Perlica, tak, przepraszam - mialam na mysli Zuzu
https://www.youtube.com/live/zJ7VXnmFHMo?si=Itmku2ubeYbnLGK8&t=5177
tu są trzy sztuki potomstwa Duplexxa

Państwo Mazurek użyli skokowego Vigo w hodowli ujeżdżeniowej, ale nie wiem jak to się potoczyło, bo mam na horyzoncie tylko jednego konia z tego łączenia, który jest u amatora, więc nieobiektywnie.
Equigrav, z tego filmiku najlepszy jest komentarz komentatora jak ten źrebak przebiegł po prowadzącym
karolina_ Ogano Sitte i reszta ogierów z Volz moim zdaniem w tym roku będzie szał… Esmeraldo np też, Diamant van Klapscheut Z. Moim zdaniem źrebak po Esmeraldo nawet w Polsce poszedłby szybko😉
A no i z Schockemohle to Chacfly, Chad Blue PS, Diablue - mój osobisty typ i wydaje mi się przyszła gwiazda stacji.
kortina, Wlasnie obejrzalam Esmeraldo, fajny, nowoczesny w typie. Troche maly, ale moze to przez pryzmat ujezdzeniowych mastodontow. Jak sie klacz nie sprzeda do polowy marca to obczaje sobie zrebaki po tym Esmeraldo i posledze ogloszenia - ja bym ja chciala sprzedac zrebna, nie wiem czy mlody ogier bedzie tak chodliwy czy lepszy bylby Ogano Sitte.
ash   Sukces jest koloru blond....
24 lutego 2024 18:00
A macie opinie o Baloutaire PS?
Witam. Zastanawiam się nad wyborem ogiera do mojej klaczy wlkp po Viscount kwpn, matka po Kirkor, może ktoś ma jakieś ciekawe sugestie? 🤔
Charakter w porządku, zrównoważona. Koniecznie trzeba poprawić wzrost, i nie lubię siwych 🙃. Będzie to pierwszy źrebak więc raczej ogier nie za miliony.
20240403_191719.jpg 20240403_191719.jpg
Czy ktoś z obecnych tutaj wie jak z charakterem po hol. Cassilio? I koni po nim? Jak wypadają ruchowo? Słyszałam dużo złego na temat charakterów i zdrowia, ciekawi mnie opinia szerszego grona.
Post został usunięty przez autora
poszukuje fajnego ogiera skokowego polskiej hodowli, polecacie jakiegoś? Obecnie wpadł mi w oko Czardasz.
Equigrav, kortina, Perlica, Kuniaa, Zuzu., KaNie, w sumie jednak zdecydowalam, ze teraz jest tak slaba koniunktura (a wiec nadpodaz koni), ze nie jest to dobry moment na eksperymenty w kierunku wkkw, bo ja tez slabo sama rozumiem potrzeby jezdzcow tej dyscypliny (czytaj, jak kloda albo okser maja wiecej niz 50 cm to sa straszne). Narazie obnizylam cene, najwyzej jak mi boksow zabraknie na jesien to kobyla poczeka rok czy dwa na lepsza koniunkture jako ornament pastwiskowy pasajac odsady.

dariamajka, najbardziej znany jest chyba Nevados, ale tez jest pare uznanych ogierow z Red Wine.
dariamajka, ale jak polskiej ? Że zielony paszport?czy urodzony w Polsce?
karolina_, Ale Red wine to zawsze były opisane w oldenburgu jak pamiętam
Perlica, tak, ale sa wyhodowane w Polsce. Z reszta tak samo Constable (opisany w han), ale to tylko mrozonka.
A ktoś ogarnia nowości w Polsce? Z młodzieży i z emerytów.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się