Kącik komputerowy

Ada   harder. better. faster. stronger.
10 kwietnia 2009 08:31
halo, możesz tak mi to jaśniej wyłożyć ?

Ada, po prostu sciagnij Firefoksa  😎


Mam, ale prawie wcale nie  korzystam, jakoś wolę IE.
Start/wszystkie programy/akcesoria/narzędzia systemowe/przywracanie systemu
Tak w XP, ale w viście powinno podobnie wyglądać.
Ada   harder. better. faster. stronger.
11 kwietnia 2009 15:44
OK, dzięki  :kwiatek:
Lotnaa   I'm lovin it! :)
11 kwietnia 2009 18:03
Mam kilka pytań odnośnie www.
Chciałabym zrobić sobie własną stronę www, której adres mogłabym wysyłać potencjalnym pracodawcom. Prosty, choć elegancki layout, link do mojego CV, referencji (albo jako załączone dokumenty albo po prostu na oddzielnej stronie), kilka zdjęć. I teraz pytania - czy żeby coś takiego założyć trzeba gdzieś wykupić hosting? Znacie jakieś strony z gotowymi szablonami? A jeśli napisałabym coś takiego sama w HTMLu, to co mam z tym zrobić? (pamiętam w ostatniej klasie liceum tworzyliśmy własne www i nawet wyglądało to sensownie). Chociaż myślę, że jeśli miałoby to wyglądać profesjonalnie, to sama wiele nie zdziałam. Co byście mi mogli polecić?
:kwiatek:
ludki ktoś wie gdzie mogę znaleźć wtyczkę / dodatek do firefoxa
podobny do takiego który ma opera - pozwalający na przeglądanie  "ulubionych" w panelu bocznym
edit:
cofam pytanie znalazłam - jakie to banalne
Mam kilka pytań odnośnie www.
Chciałabym zrobić sobie własną stronę www, której adres mogłabym wysyłać potencjalnym pracodawcom. Prosty, choć elegancki layout, link do mojego CV, referencji (albo jako załączone dokumenty albo po prostu na oddzielnej stronie), kilka zdjęć. I teraz pytania - czy żeby coś takiego założyć trzeba gdzieś wykupić hosting? Znacie jakieś strony z gotowymi szablonami? A jeśli napisałabym coś takiego sama w HTMLu, to co mam z tym zrobić? (pamiętam w ostatniej klasie liceum tworzyliśmy własne www i nawet wyglądało to sensownie). Chociaż myślę, że jeśli miałoby to wyglądać profesjonalnie, to sama wiele nie zdziałam. Co byście mi mogli polecić?
:kwiatek:


Hostingu nie musisz wykupywać, na początek wystarczy ci darmowa domena, a na jakim serwerze to już zależy od ciebie, ale polecam jakiś bez reklam, bo czasem są wkurzające (zwłaszcza jak wyskakują w w miejscu odnośników).
Szablonów tez jest pełno, ale zawsze lepsza frajda jak coś się samemu zrobi - polecam lekturkę jakiegoś serwisu odnośnie projektowania stron, również z kursem krok po kroku, ale tu masz już główny problem - jaki język wybrać - html, php, flash, java - do wyboru do koloru 🙂
Linkami nie sypnę, ale odsyłam do google.
Chyba w aktualnym PC World jest dużo szablonów do wykorzystania - może można z ich polskiej strony ściągnąć? jeśli masz dostęp tylko do obcojęzycznego - tam "zawartość numeru" może być inna.
Jakiego antywirusa polecacie? Musze kupić na trzy stanowiska i tak gdzieś do 200-250 zł...  🙂
Mnie najbardziej do gustu przypadł Kaspersky. Nowe Nortony też mogą być.
Jakiego antywirusa polecacie? Musze kupić na trzy stanowiska i tak gdzieś do 200-250 zł...  🙂


http://www.avast.pl/index.php?link_id=13&id=2

dla użytkowników domowych jest darmowy, pod warunkiem rejestracji;
prosty interface, nie dla każdego czytelny, ale działa - ma tę zaletę, że w odróżnieniu od pakietów Nortona nie uważa, że cały komputer powinien mieć "dla siebie".
Nowe "Nortony" zminimalizowano i jest lepiej - niemniej nie wiadomo, czy opcja "cała władza w ręce Nortona" nie powróci.
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
16 kwietnia 2009 13:18
Mam avasta, spisuje się  całkiem nieźle. Ja przynajmniej nie narzekam.
Avast strasznie kompa zamula. Kiedyś Avast a teraz Nod32 
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 kwietnia 2009 14:59
tak jak halo, polecę kasperskyego. Genialny i niezawodny 🙂

Co do avasta to sie zgodzę. Pewnego dnia się wyłączył na kompie i aktualnie jest komputer w naprawie, bo zawirusowany jest kompletnie. Cale szczęście dalo się odzyskać dane z moich dokumentów, więc obyło się bez paniki...
Dzisiaj go odbieram w wersji 'ulepszonej' czyli zamiast xp (na którego się obraziłam) windows vista buissnes.
Dzisiaj go odbieram w wersji 'ulepszonej' czyli zamiast xp (na którego się obraziłam) windows vista buissnes.


No, jak Ty sobie sama instalujesz wirusy i do tego takie duże, to na to nic nie pomoże 🙂

Ranking z USA:

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/index.html

+ opinie z jakiegoś forum:
http://74.125.77.132/search?q=cache:-JBcdhp0y4oJ:forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t30546.html+avast+test&cd=1&hl=pl&ct=clnk

Program to tylko narzędzie - a testy są ułomne; nic nie pomoże aktualizacja co godzinę, jak ktoś nie ma cały czas wpiętego komputera do sieci, a "przyjmuje" pendrive'y od takich, co mają, lub mieli chwilę wcześniej. Nie ma programów antywirusowych, które wykrywają wszystko i na pewo.
Mojemu informatykowi nie zdarzyło się, by mu coś wirus zepsuł - a programu "anty" nie używa żadnego 🙂





dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
16 kwietnia 2009 19:25
Avast strasznie kompa zamula. Kiedyś Avast a teraz Nod32 


Przerabiałam: Pandę, Nortona, Avasta - zamulały. Teraz mam NOD32 i jest rewelacja. Żadnego wirusa nie puszcza, a do tego nie muli.
Lotnaa   I'm lovin it! :)
16 kwietnia 2009 20:24
[quote author=Notarialna link=topic=47.msg231268#msg231268 date=1239890393]
Dzisiaj go odbieram w wersji 'ulepszonej' czyli zamiast xp (na którego się obraziłam) windows vista buissnes.

No, jak Ty sobie sama instalujesz wirusy i do tego takie duże, to na to nic nie pomoże 🙂
[/quote]

😁 Dokładnie  😉 Mam nadzieję Notarialna, że masz przynajmniej 2 giga RAMu. Chociaż mojemu chłopakowi i przy dwóch komputer włącza się jakieś 7 minut  😁
Niech żyje XP!
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
16 kwietnia 2009 21:13
Lotnaa, Mam ponad 2 gb ramu, a był składany pod najnowsze gry typu call of duty 4 czy wiedźmin, wiec parametry ma całkiem całkiem 😁

Teraz mam Avira Antivir Personal z licencją na rok 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
18 kwietnia 2009 17:23
a ja chciałam spytać, jak zrobić, żeby na zdjęciu na kompie był mój podpis?
mam skaner taki, do którego można wkładać kartki. No i nie wiem jak się za to zabrać. Mam podpisać się na kartce, potem to zeskanować? I co?
help 🙇 :kwiatek:
mam takie pytanko:
Chcę kupić sobie jakiegoś mini notebook-a no i nie mam pojęcia jakiego? 🙄
zależy mi na czymś nie drogim, ponieważ ma być to tylko komp do "szlajania" na wyjazdach (czyli dostęp do neta, wyszukiwarki, gg, word, i kilka innych), nie zależy mi na kolorze obudowy, wielkości monitora itd. na tym co on ma we wnętrzu też się nie znam (więc proszę o radę na co zwracać uwagę)


co możecie polecić? jaką firmę, model?

z góry bardzo dziękuję :kwiatek: :kwiatek:
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
20 kwietnia 2009 21:00
afhata, Ja bym poleciła Asus'a, w ofercie ma takie mini notebooki, bez wejścia cd/dvd, ale z usb 🙂
Bardzo fajna zabawka 🙂

Chętnie by coś takiego zakupiła, ale na razie zadowalam się stacjonarnym. Laptop rodziców jest 😉
Avast strasznie kompa zamula. Kiedyś Avast a teraz Nod32 


A ja mam odwrotne doświadczenie. Był krótko Nod. Myślałem, że komputer mi się popsuł. Avast stosuję od kilku lat.
a ja chciałam spytać, jak zrobić, żeby na zdjęciu na kompie był mój podpis?
mam skaner taki, do którego można wkładać kartki. No i nie wiem jak się za to zabrać. Mam podpisać się na kartce, potem to zeskanować? I co?
help 🙇 :kwiatek:


Hmmm.
Jeśli podpis ma być np. na białym tle na zdjęciu -  Biała kartka, podpisać, zeskanować. W komputerze wkleić w oryginalne zdjęcie, nawet używając standardowego Paint Brusha.
Jeśli podpis ma by "na" zdjęciu, ze zdjęciem "pod" nim - Biała kartka, podpisać, zeskanować. W komputerze zmniejszyć maksymalnie ilość kolorów, zapisać jako GIF, z kolorem przeźroczystym - białym. Można to zrobić w Irfanview. Ściągnij coś takiego - http://www.freedownloadscenter.com/Multimedia_and_Graphics/Graphics_Editors/Picture_Merge_Genius.html  (NIE SPRAWDZAŁEM)
I w tym programie połącz grafiki.

Tleniony
dzikaświnia   Dzik jest dziki, dzik jest zły. Dzik ma bardzo...
21 kwietnia 2009 21:16
afata ja tez teraz czegos szukam!Możecie polecić coć konkretnego?
Drugie pytanko:Ktoś używa linuxa? Będę baaardzo wdzięczna za odpowiedzi!
skąd mogę ściągnąć prehistoryczną grę kleopatra królowa nilu? :kwiatek:
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
22 kwietnia 2009 14:33
nie gwarantuję, że przy okazji nie odstaniesz prezentu w postaci trojanów albo jakichś bugów, więc jak sie ściągnie, to przed otwarciem zeskanuj.
[[a]]http://search.utorrent.com/search.php?q=cleopatra%20-%20queen%20of%20the%20nile&e=http%3a%2f%2fisohunt.com%2ftorrents.php%3fext%3d%26op%3dand%26ihq%3d&u=1[[a]]
Miał ktoś kiedyś problem, z przeglądarkami internetowymi sypiącymi się w losowych momentach? Od paru dni Firefox dawał mi komunikat o błędzie w "losowo wybranych momentach" (znaczy trudno mi było - człowiekowi - wyłapać jakąkolwiek prawidłowość w tym wszystkim). Niewiele myśląc wywaliłem Firefoxa w cholerę, łącznie z kontami/skórkami/ustawieniami i całą resztą, po czym zainstalowałem sobie Operę. Sytuacja się zmieniła - teraz nie ładowało mi się absolutnie nic, pozostawała biała strona. 😲 Dało mi to do myślenia i przeskanowałem system Avirą - nie dało to żadnych rezultatów. Wywaliłem Operę i począłem używać IE. Rezultat prawie taki sam - ciągłe wywalanie do XP'ka z komunikatem o błędzie:
EventType : BEX P1 : P2 : 0.0.0.0 P3 : 00000000 P4 : unknown
P5 : 0.0.0.0 P6 : 00000000 P7 : 00000000 P8 : c0000409
P9 : 00000000

Nie dało się korzystać z niczego, gdzie musiałem dokonać procesu zalogowania (gmail/forum), jak również nie dało się niczego pobrać. Na szczęście mam drugi komputer połączony siecią, tak więc nie odcięło mnie od świata zewnętrznego całkowicie ( 😉 ). Przerobiłem jeszcze 5 programów antywirusowych (Kaspersky/Mks_Vir/AvG/Avast/NOD_32), czyszczenie cookies i tymczasowych plików internetowych. Żadnych zmian. Zainstalowałem ponownie Mozille i po pierwszym bezproblemowym uruchomieniu, znowu mam losowe wypady do Windowsa. Komputer podłączony do sieci przez ten sam router nie ma żadnych problemów z funkcjonowaniem.
Przemaglowałem Google, listy dyskusyjne, zadałem pytanie na forach informatycznych, ale nie uzyskałem żadnej odpowiedzi. Chciałbym uniknąć formatu i stawiania systemu od zera - jakieś propozycje, podobne doświadczenia?
Miał ktoś kiedyś problem, z przeglądarkami internetowymi sypiącymi się w losowych momentach? Od paru dni Firefox dawał mi komunikat o błędzie w "losowo wybranych momentach" (znaczy trudno mi było - człowiekowi - wyłapać jakąkolwiek prawidłowość w tym wszystkim).

Hmm... Ja nie miałem... Coś się sypnęło w samym systemie....  Naprawianie to będzie strzelanie na ślepo. 
* Masz WinXP? Jest coś takiego jak "Przywracanie systemu". Może da się przywrócić do jakiegoś sensownego stanu.
* Uruchom aktualizacje?
* Struktura katalogu z Cookies jest popsuta? Wyczyść historię, cokolwiek, spróbuj przenieść Tymczasowe pliki internetowe w inne miejsce. Kli
* Ściągnij i zainstaluj Javę? (http://java.com/pl/download/).
Na razie 4 strzały.

Tleniony
Dzięki za odzew. Javę przeinstalowałem, przywracanie systemu miałem wyłączone, cookiesy i tymczasowe pliki internetowe ( 😉) czyściłem już wcześniej. Efektów brak. Aktualizację Windy spróbuje jutro, bo dzisiaj mam już serdecznie dość.
Efektów brak. Aktualizację Windy spróbuje jutro, bo dzisiaj mam już serdecznie dość.


* Znalazłem coś takiego. ->  http://forum.idg.pl/lofiversion/index.php/t49836.html
* Aktualizacja do SP3 może pomoże?

Zrób zrzuty ekranów, JPG, jak to wygląda, błędy jakie wyskakują.
Zapisz do pliku wszystkie zdarzenia z dziennika zdarzeń (Pewnie wiesz, ale... -  Panel sterowania => Narzędzia administracyjne => Podgląd zdarzeń).
Prześlij mi to wszystko na email. Tam będziemy kontynuować walki, co by tu już nie śmiecić. 🙂

Pozdrawiam, powodzenia
Tleniony
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
23 kwietnia 2009 11:33
Tleniony, Śmiecić śmiećcie, bo może komuś w przyszłości się przydać takie coś 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się