Kącik komputerowy

Tleniony, sytuacja trochę się zmieniła - Mozilla działa stabilnie i nie grymasi (IE nadal wywala się przy gmailu/logowaniu), natomiast wywala mi co jakiś czas Kasperskiego i GG nie może uzyskać połączenia z serwerem, pomimo tego, że drugi komputer podłączony do tego samego routera, nie ma z tym żadnych kłopotów. Dlatego postanowiłem dać sobie spokój z kombinowaniem, kopiuję dzisiaj dane z którymi nie chce się na trwałe rozstać i stawiam system od nowa - nie przeinstalowywałem XP już dwa lata, tak więc w sumie i tak najwyższa ku temu pora. Przynajmniej będzie mi system śmigał przez najbliższe dwa tygodnie. 😉
Tak czy siak, naprawdę wielkie dzięki za to, że chciałeś poświęcić mi swój czas.  :kwiatek:
Grzegorz2, nie ma problemu. Może w twojej Windzie uaktywnił się mechanizm "odświeżenia"? 😉  Rano znalazłem jeszcze trochę opisów. I wygląda to na robaka jakiegoś.  Więcej bym wiedział po Zdarzeniach. Ale - "reset" jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Tylko niech pierwszą rzeczą, którą zainstalujesz, niech będzie najświeższy antywirus. I bez łażenia po necie, a najlepiej off-line. 🙂

Notarialna, chyba jednak nie pośmiecimy... 🙂 Choć i tak planowałem wstawienie opisu znalezionego rozwiązania.

Pozdrawiam
Tleniony
Kułcze, od pradawna mam pierwszy kłopot. Otóż, gdy niechcący kliknę lewym na pdf do ściągania, to wszystko się zawiesza, Akrobat do naprawy, Firefox odmawia współpracy. Spotkaliście się? Świństwo się przyplątało, czy jakieś aktualizacje na to są?
Mam paskudne wrażenie, że to po ostatniej aktualizacji lisa  🤔
Tleniony - wstawiaj opis! Chętnie poczytam, a nie wiadomo komu się może kiedyś przydać. 🙂
Kochani mam problem z moim mułkiem.. 🙁
Od kilku dni jak podaje mu link (tak jak robiłam to dotąd) np. z osloskopa  to wyszukuje mi jedynie malutkie pliki wielkości 1 czy 2 MB podczas gdy film ma ok 700 MB
Nie mam pojęcia co się stało.. Może potraficie jakoś zaradzić?



Kułcze, od pradawna mam pierwszy kłopot. Otóż, gdy niechcący kliknę lewym na pdf do ściągania, to wszystko się zawiesza, Akrobat do naprawy, Firefox odmawia współpracy. Spotkaliście się? Świństwo się przyplątało, czy jakieś aktualizacje na to są?
Mam paskudne wrażenie, że to po ostatniej aktualizacji lisa  🤔


Ja kilka dni temu miałam tez problem z Acrobatem i Firefoxem.. Jak wchodziłam na stronę PZJ to stale wyskakiwał mi jakiś błąd Adobe cośtam i wieszało mi całego kompa  🙄  Odinstalowałam więc całego Adobe Readera i inne programy Adobe i zainstalowałam od nowa.. Pomogło.. Zresztą Firefox wtedy też akurat jakąś aktualizację wpuszczał.. Może to dlatego..
Querido
thx  :kwiatek:
Querido
thx  :kwiatek:


A zadziałało??
cieciorka   kocioł bałkański
25 kwietnia 2009 21:36
czesc, mam nadzieje ze mi pomozecie 🙂
sciagam darmowy program z dobreprogramy.pl i potrzebuje go nagrac, zeby przeniesc do komputera, ktory nie ma dostępu do internetu.
nigdy nie nagrywałam programów- jak to zrobić? nagrac setup? zainstalowac i nagrac? jesli cos jeszcze, jak moge to coś znaleźć, lub jakie sa inne sposoby przenoszenia programow na inne komputery?
pozdrawiam 🙂
Pewna nie jestem ale ja bym ściągnęła plik z instalką i jego całego tak jak jest przeniosła.. No i zainstalowała na drugim kompie..
cieciorka   kocioł bałkański
25 kwietnia 2009 22:28
no ok, ale co to ta instalka i gdzie ją ściągnąć?  😡
cieciorka Po prostu przegraj wszystko co ściągniesz. Instalka to *.exe lub inny *.inf. Jeśli pliki są skompresowane (w formacie rar np.) to na kompie docelowym dobrze, żeby był archiwizer (testowy WinRar np.), bo rozpakowane mogą się na DVD? nie zmieścić. No właśnie - pytanie jak duży program? Bo może zająć nawet kilka płyt - i wtedy już na pewno trzeba będzie rozpakować do jednego katalogu na docelowym. No i jeszcze problem, jeśli w programie coś było "kombinowane", ale wtedy w jakimś pliku *.txt (który także WinRarem podejrzeć można) powinno być opisane co i jak.
Querido Ja sobie naprawiałam Adobe Ridera. Wygląda na to, że narozrabiał serwis PZJ, i to z nim jest coś nie tak.
no ok, ale co to ta instalka i gdzie ją ściągnąć?  😡


Przez instalkę miałam na myśli ten plik który Ci się ściągnie   😡



NIKT NIE POTRAFI POMÓC W SPRAWIE MUŁKA? 🙁


Ps. Przed sekundką chciałam wejść na stronę PZJ sprawdzić czy działa a mój program antywirusowy wyrzucił ostrzeżenie o znalezieniu KONIATROJAŃSKIEGO  😲
Zepsułam akumulator i ładowarkę w laptopie...bateria trzyma jakieś 10 minut, a  komputer "załapuje" podłączenie do ładowarki przy 10 próbie wkładania i wyjmowania wtyczki... Jedynym sposobem na naprawienie tego jest kupienie nowego akumulatora i ładowarki...?  I czy napewno po wydaniu tych 300pary zlotych problem zniknie czy może zepsuło się juz na amen?
nie koniecznie kupienie akumulatora i ładowarki rozwiaze problem. byc moze wyrobil sie ten styk(gniazdo) miedzy ładowarką a laptopem. jeśli tak to może akumulator jest dobry tylko nie naładowany bo mu ciagle ładowanie sie oddcina. musisz zobaczyc czy baterie faktycznie ładuje do pełna. jeśli tak a trzyma 10 minut to napewno ja musisz wymienic.  A z ładowarką trudno powiedzieć... musisz znaleźć czy to nie "łapie" w gnieździe czy może kabel od ładowarki przy pewnym wygięciu się zwiera.
Ładuje do pełna a przynajmniej pisze, że ma 100%. Jak tylko odłącze kabel zasilania to trzyma 10 minut, potem nie zdąże go zazwyczaj podłączyć bo laptop nie łapie ładowarki w efekcie czego siedze teraz non stop  z podłączonym laptopem do prądu. To już moja druga ładowarka, poprzednia się przepaliła, ta wygląda na sprawną no ale...
cieciorka   kocioł bałkański
26 kwietnia 2009 16:56
halo, ale niestety to, co ściągnęłam nie ma takich końcówek. w nazwie ma set up a we właściwościach typ pliku: aplikacja. sciągam między innymi ten program http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2&id=655&GIMP+2.6.6
mam plik setup i mam go zainstalowac i potem wszystko nagrac? gdzie mi sie to zainstlaluj- gdzie mam szukac programu zeby go nagrac?
cieciorka Już pewnie wiesz - musisz setup (czyli całościowy plik instalacyjny z automatycznym instalatorem) przenieść na komp docelowy - i tam uruchomić klikając! Postępować wg poleceń, ew. katalog docelowy wskazując.
Jakie znacie dobre i "lekkie" programy do defragmentacji?
Doszedł do mnie antywirus - zdecydowałam się na Kaspersky'ego.
I mam duży problem. Nie moge go zainstalować, bo ciągle mi pokazuje, ze na kompie znajduje się jeszcze inny antywirus. Ale go już nigdzie nie ma, biorę program "wyszukaj", wpisuję nazwę antywirusa do usunięcia, zaznaczam, że ma przeszukać cały komputer i pliki ukryte. I nic mi nie znajduje. Uruchamianie ponowne komputera nic nie daje  😤 Miał ktoś już coś takiego? Co mam jeszcze przeszukać? 😡
"Punkty startowe" i rejestr. Właśnie za takie akcje niektórych antywirusów nie lubię.  Jakiś naprawiacz rejestru by się przydał - CCcleaner? Powinien znaleźć pliki nie mające powiązań i je usunąć.
Jeszcze jest opcja przywrócenia systemu  🙁 z poprzednim aV i użycie deinstalatora dedykowanego do tego programu.
To mnie nie pocieszyłaś  😲 🙁
Najpierw spróbuję z CCleanerem  🙄 Mam nadzieję, że pomoże  🙂


ściągnęłam go, ale kompletnie nie wiem jak mam go użyć  🙄  😡
Jak mam przez CCleanera znaleźć tego antywirusa?  😡 Bo niestety w zakładce "narzędzia" nie widnieje nazwa tego chol***stwa  😤
skanuj rejestr (register) i napraw błędy - powinno ujawnić wpisy związane z antywirusem
ale najpierw start/uruchom - wpisać msconfig (tak jest w XP) / enter i przejrzeć wszystkie zakładki a szczególnie "uruchom"
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
29 kwietnia 2009 19:52
HEEELP 🙇
mam Windowsa, jakiegoś nowego, coś w stylu XP, w każdym bądź razie miałam taki ładny pasek narzędzi na dole, strony internetowe, start i w ogóle wszystko. Zmieniłam zdjęcie na pulpicie i to wszystko zrobiło mi się jak w Windowsie '98 😵  Pomóżcie jak to naprawić, bo nie mogę na to ohydztwo patrzeć 🙇
Spróbuj kliknąć prawym na "start" i właściwości lewym i zobaczyć, czy w menu start nie przełączył się widok na "klasyczny" - to trzeba zmienić.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
01 maja 2009 19:43
są dwie opcje: Menu Start i klasyczne Menu Start, klikam w pierwsze i nic 😵
Jakie znacie dobre i "lekkie" programy do defragmentacji?


W "domowym" mam kupiony "OO Defrag".
http://www.oo-software.com/home/en/products/oodefrag/
HEEELP 🙇
mam Windowsa, jakiegoś nowego, coś w stylu XP, w każdym bądź razie miałam taki ładny pasek narzędzi na dole, strony internetowe, start i w ogóle wszystko. Zmieniłam zdjęcie na pulpicie i to wszystko zrobiło mi się jak w Windowsie '98 😵  Pomóżcie jak to naprawić, bo nie mogę na to ohydztwo patrzeć 🙇


Rozwiązanie 1:
- Panel Sterowania -> Ekran -> Wygląd -> Okna i Przyciski -> "Styl Stystemu Windows XP".

Rozwiązanie 2:
- Panel Sterowania -> Narzędzia Administracyjne -> Usługi -> "Kompozycje" -> Uruchom ("play"😉, MENU Akcja -> Właściwości -> Typ uruchomienia -> "Automatyczny".

Powinno pomóc, jeśli orientuję się o co chodzi. 🙂

Pozdrawiam
Tleniony
poradzicie mi jakiś darmowy, nie za duży program, którym mogę pociąć filmik bez utraty jakości/głosu itp.?
poradzicie mi jakiś darmowy, nie za duży program, którym mogę pociąć filmik bez utraty jakości/głosu itp.?


Poszukaj w google: movie split
I pierwszy wynik jest całkiem niezły - http://www.movietoolbox.com/splitter.html

🙂

Pozdrawiam
Tleniony

Dzięki 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się