Stajnie w Warszawie i okolicach

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 sierpnia 2009 22:45
Ja też nie widziałam nic pastuchem pogrodzonego  🤔
trusia dzięki, trafia do mojego rejestru! Ja nigdy nie byłam w tamtych okolicach, więc będę zwiedzać ciut po omacku, no ale cóż.

szafirowa nie pytaj o co chodziło, pan po prostu mnie tak zapytał  😀 A ja potwierdziłam, że ujeżdżalnia też się przyda i wtedy powiedział, że nie ma boksów.

A ten Borzęcin i u Dawida to to samo? Bo się zgubiłam.
Z doświadczenia wiem, że często mówią, że boksów nie ma a jak się pochodzi, poprosi, pokaże, że zależy to nagle boks się znajduje 😉
Swoją drogą pytanie dziwne o tą ujeżdzalnie  😀
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
01 września 2009 07:29
Zadzwoniłam dziś do Lidera i spytałam, czy mają wolne boksy, a pan spytał: Ale pani by chciała taki boks z ujeżdżalnią? To nie ma  😀 😀

Czy ktoś jeszcze zna inne niż Lider i Liderówka stajnie w bliskiej okolicy Bielan koniecznie do 800 zł i koniecznie z pastwiskiem? Chętnie poproszę od razu namiary, bo będę tam jeździć/dzwonić


Może chodziło mu o tę stajnię która jest blisko krytej hali (po prostu po "swojemu" spytał o którą stajnię chodzi 😉)
Dzionka Dawid ma stajnie w Choszczówce
SIWA FOLBLUTKA   i jej miedziana arabka
01 września 2009 08:16
Klolcia widzę, że z Otwocka jesteś. Jakie są w tamtej okolicy stajnie z halą lub krytym lonżownikiem?
trusia dzięki, trafia do mojego rejestru! Ja nigdy nie byłam w tamtych okolicach, więc będę zwiedzać ciut po omacku, no ale cóż.

A ten Borzęcin i u Dawida to to samo? Bo się zgubiłam.



Dzionka, do tych okolic nie jest daleko z Bielan, więc warto wziąć je pod uwagę.

Nie, Borzęcin i Dawid to nie to samo. Jadąc z Warszawy stajnia w Borzęcinie jest po lewej stronie, stajnia Dawida po prawej i bliżej Wraszawy.  Widzę, że pojawił się jeszcze Dawid z Choszczówki, ale to nie ten sam, o którym pisała Raven i ja.  "Nasz Dawid" jest w Zielonkach. I potwierdzam, że w tej stajni wentylacja jest super (potwierdziła to także Blanka Wysocka, jak robiła endoskopię mojemu koniowi, po problemach, ktorych dorobił się w poprzedniej stajni). 

Czyli tak:
Borzęcin po lewej stronie - stajnia Diakonki. Jak szukałam stajni, Diakonka mówiła, że była bardzo zadowolona, ale wtedy miejsc nie było.
Stajnia Zielonki - stajnia Dawida, ale nie ma miejsc. Nowa stajnia, działa od maja, jak dla mnie super
Klaudyn - jak pada, robi się tak mokro, że nie daje się jeździć.

Dawid w Choszczówce - inne miejsce, inny rejon

W Borzęcinie skręcając na Mariew jest jeszcze Kobra Park, ale to poza zakresem cenowym, który podałaś. Jesli chcesz coś o niej, napisz na pw.

No i stajnia w Koczargach, o której pisała Raven, ale o niej nic nie wiem. 

Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
01 września 2009 08:47
A ten Borzęcin i u Dawida to to samo? Bo się zgubiłam.

Nie, nie. Dawid ma stajnię w Zielonkach. Borzęcin jest dalej.
Zobacz rozkład tego autobusu: http://ztm.waw.pl/rozklady.php?u=719/TP-LES.HTM&c=76&d=2009-09-01&r=31&l=1 i tam są po kolei wypisane te wiochy. Czyli masz najpierw Zielonki - stajnia Dawida, dalej Koczargi - moja stajnia, Borzęcin, dalej jest jeszcze stajnia w Zaborowie.

Edit: pisałam razem z trusią 😉
Dalej za Zaborowem jest jeszcze stajnia Mandra Korfowe, z Bielan Gdańską to jest niezły dojazd do stajni leżących blisko trasy Nowy Dwór - Leszno, np Teofile.
Raven, a wiesz może jak się nazywa stajnia w miejscowości Aleksandrów/Wiersze, lokalni mówią że to jest miejscowość Krogulec??? Mają krytą ujeżdżalnię i bardzo ładne budynki.
Dzięki wielkie dziewczyny!! Jak byście znały jeszcze jakieś stajnie w pobliżu tych, o których już zostało napisane, to dawajcie znać!

small Bidge mógłbyś wymienić jeszcze jakieś inne sensowne stajnie leżące na tej trasie? Teofile to nazwa miejscowości czy stajni?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 września 2009 09:29
Small Bridge chodzi Ci o stajnię w Wierszach? Z tego co wiem po wypadku własciciela (czyli od jakiś 2 lat) nie prowadzą już tam pensjonatu.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
01 września 2009 09:44
Dzionka odpisałam Ci na priv. moja stajnia (Borzęcin Mały) ma więcej zalet niż wad, sympatyczni właściciele, konie mają dobrze, padoki, trener uj. na miejscu, fajne tereny, atrakcyjna cenowo, tylko miejsc brak 🤣
w tych okolicach jest jeszcze stajnia w Mariewie - nastawiona na rekreację, ale prywatne konie też tam stoją. cena coś koło 800zł, ale nie wiem dokładnie. kiedyś tam stałam, było w miarę ok, poza bardzo kopnym podłożem na ujeżdżalni w lato, ale na jesieni jest ok.
http://www.koniemariew.com.pl/
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
01 września 2009 09:53
small Bidge mógłbyś wymienić jeszcze jakieś inne sensowne stajnie leżące na tej trasie? Teofile to nazwa miejscowości czy stajni?


z tego co mi wiadomo to nazwa miejscowości.
Moja znajoma wstawiła tam w weekend swojego konia.  😉
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
01 września 2009 09:55
a ja ponawiam pytanie o stajnie w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego/Zakroczymia - bardzo dobre warunki, hala. ktoś coś kojarzy?
SIWA FOLBLUTKA, w samym Otwocku stajni oczywiście nie ma. Jest właśnie to Ranczo Palermo z halą, Dobrzyniec z halą (ale to pewnie wiesz), jest jeszcze stajnia w Kącku koło Wiązowny z halą murowaną, a parę minut od niej jest Klub Jeździecki Bingo, z którego niektórzy mogą korzystać z hali Kąckowej (a dosłownie obok powstawała jakaś nowa stajnia z halą, więc myślę że jak powstanie to też będzie można z niej korzystać  😉) Jest jeszcze stajnia w Józefowie z krytym ringiem.

Na razie tylko te stajni mi się przypominają, bliżej Otwocka nic z krytym nie znam 🙂 Mam nadzieje, że pomogłam.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
01 września 2009 15:08
[quote author=Diakon'ka link=topic=46.msg326661#msg326661 date=1251795349]
a ja ponawiam pytanie o stajnie w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego/Zakroczymia - bardzo dobre warunki, hala. ktoś coś kojarzy?
[/quote]

to ta, w Secyminie
http://www.salerno.pl/
ktoś może coś powiedzieć?
Ech, ja na razie zdecydowałam się nie przenosić  🙄 Może uda mi się jakoś obejść godziny szczytu i dojeżdżać w max pół godziny do Słupna, we'll see. Dziękuję za wszystkie namiary, na pewno się mi lub komuś  jeszcze przydadzą  :kwiatek:
Diakonka, ja tam kiedyś bylam i bardzo mi się podobało, ale nie było miejsc. Ktoś, kto tam stoi bardzo chwalił, ale mówił też, że generalnie miejsc brak. Więc jeśli akurat są miejsca, warto łapać, bo to chyba rzadko się zdarza.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
01 września 2009 16:15
nie ma i na razie się nie zanosi, żeby były. i nie ma karuzeli, a na tym mi tak naprawdę najbardziej zależy.

trusia ale napisz coś więcej o tej stajni. ile czasu się jedzie?
Salerno to bardzo przyjemna stajnia, spokojna, nie ma tloku, czysta. Bardzo mila wlascicielka, dobrzy stajenni. Ja jezdze od Jablonnej i zajmuje mi to ok 40 min, nie spieszac sie. Niestety brak wolnych miejsc i z tego co wiem jest kolejka.

Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
01 września 2009 18:36
Od Łomianek się tam jedzie ok 40minut. Widoków na wolne boksy raczej brak. Duże boksy, czyściutko. Są 2 stajnie, jedna trochę mniej mi się podoba bo jest ciemniejsza i moim zdaniem trochę gorzej wentylowana. Padoki są super, jest ich na tyle że odpoczywają więc trawa jest przez cały sezon. Hala pełnowymiarowa, podłoże trochę się pyli. Stajenni bardzo sensowni.

Czy ktoś z forumowiczów bywa w Sawance i mógłby się wypowiedzieć o natężeniu jazd rekreacyjnych?
[quote author=Diakon'ka link=topic=46.msg326661#msg326661 date=1251795349]
a ja ponawiam pytanie o stajnie w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego/Zakroczymia - bardzo dobre warunki, hala. ktoś coś kojarzy?
[/quote]

SKJ Poczernin, ale nie tak zupelnie przy NDW.
http://www.skjpoczernin.pl/dojazd.htm
Tak sobie czytam i sobie przypomniałam o dużej stajni niedaleko Nowego Dworu, gdzie kiedyś oglądałam konia. Budynki chyba z dawnego PGRu, hala. Mam gdzieś wizytówkę. Nie był to jakiś szczególnie piękny ośrodek, ale może komus sie przyda.
Koniczka: pewnie wiesz, bo tam stacjonowała Twoja trenerka.
Niedaleko Nowego Dworu, w miejscowości Janówek - Góra była jakaś stajnia, ale nie wiem, czy prowadzą pensjonat. Byłam tam ze 4 lata temu, więc być może już jej nie ma - w każdym razie mieli halę, czworobok i ujeżdżalnię z przeszkodami ...
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
02 września 2009 11:40
dziękuję dziewczyny :kwiatek: już znalazłam tą, o którą mi chodziło. nie szukałam jakiejś stajni w tamtych okolicach, lecz konkretnej, o której kiedyś słyszałam.

ale namiary, info o stajniach w tamtych okolicach może się komuś przydadzą

edit: Koniczka a do Rzęszyc się nie przenosisz? zwolniło się miejsce...
aha - i chyba jednak jest podwyżka? bo wcześniej było 850zł a teraz jest 900zł.
co chwila słyszę o podwyżkach w pensjonatach. Cekawe czym to uzasadniają własciciele pensjonatów? Owies na targach staniał , siano cena taka jak w zeszłym roku, woda bez zmian, no podwyzka enerii ale bez przesady.
Faza , bo maja taki kaprys 😵
Powinni cene zmniejszyc 😤 Bo wszystko staniało, życie tez.

jak ciekawi Cie czemu podnoszą ceny to zapytaj🙂



😵 😵 😵
😉nie zapytam, napsiałam tylko i wyraziłam swoje zdzwienie. Ja mam swoje koniki przy domku we własnej stajence i nie odczuwam ani wzrostu ani zniszki kosztów utrzymania.
Faza pensjonat to nie tylko to co koń zje. To działalność. Zresztą już nie raz było to maglowane.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
02 września 2009 13:18
jodzi a ja się zgodzę z Fazą - niestety co roku ceny pensjonatów idą w górę , a rzadko kiedy właściciel jest w stanie nam to jakoś sensownie wytłumaczyć ... na ogół pojawia się odp : wszystko drożeje ( siano, słoma, owies itp - ok. rozumiem sezon zimowy, ale podwyżki pojawiają się czasami 2 razy do roku.. ) ..  ja osobiście spotkałam sie z odpowiedzią : "matematyki nie da się oszukać"  😵

aha, bo pisałam równocześnie z berą7

to co w przypadku kiedy ktoś nie prowadzi działalności ?? ja to wszytsko rozumiem.. ale czasami z podwyżkami grubo przesadzają,
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się