Stajnie w Warszawie i okolicach

Witam! Gdzie, w Warszawie można pojeździć konno, na poziomie zaawansowanym, skoki? Interesuje mnie prawobrzeżna strona Wisły... Miałam dość długa przerwę i nie orientuje się gdzie są stajnie... Dzięki z góry!  🙂 pozdrawiam

Podbijam! Także szukam stajni w Warszawie lub bliskich okolicach w której jazdy/treningi i konie będą na dobrym poziomie. Najlepiej z halą, ew. z podłożem które zimą nie zamienia się w kamień.
dempsey   fiat voluntas Tua
31 sierpnia 2009 11:27
[quote author=Moninia29 link=topic=46.msg324917#msg324917 date=1251508987]
Witam! Gdzie, w Warszawie można pojeździć konno, na poziomie zaawansowanym, skoki? Interesuje mnie prawobrzeżna strona Wisły... Miałam dość długa przerwę i nie orientuje się gdzie są stajnie... Dzięki z góry!  🙂 pozdrawiam

Podbijam! Także szukam stajni w Warszawie lub bliskich okolicach w której jazdy/treningi i konie będą na dobrym poziomie. Najlepiej z halą, ew. z podłożem które zimą nie zamienia się w kamień.
[/quote]

zaprzyjaznij sie z kims z KJ Hippica Polonia 🙂
Faza nie wiem co w tym złego że twoja mama chce się nauczyć jeździć.. 🙄

Wydoroślej  🤔wirek: Matce też sie należy coś..


🤔
Kurcze , ja jestem cała za, niech się uczy. Ja poprostu się o nia boje ,bo mama jest po operacji kręgosłupa do tego najmłodsza juz nie jest.
Dlatego pytałam o dobrych instruktorów i o dobre stajnie.
cieciorka   kocioł bałkański
31 sierpnia 2009 11:55
Dzionka koniecznie daj znac, jak bedziesz wybierała sie na zwiedzanie lidra/ówki.
w okolicy łomiankek (blizej wawy):
najtansza jest chyba przyszpitalna stajnia w dziekanowie, ale poza tym ze w stajni jest czysto i jest socjal to zalety sie koncza. boksy sa małe, padokow nie ma, tylko piaszczysty plac, rowniez do jazdy. problemy sa nawet z wyjazdami w teren- dwie wyznaczone beznadziejne sciezki i poza nimi straz goni! co gorsza, zeby do nich dojechac trzeba przejechac te zakazane.
jest tzw kaskaderska w dąbrowie- dawna stajnia azj'tu. dawno tam bylam, ale plac do jazdy rowniez z sypkiego piachu i tak samo wygladajacy wybieg. konie na szczesliwe nie wygladały. właściciel dziwak okrotny- niesposob bylo sie do niego nie uprzedzic. rowniez obsluga bardzo nieprzyjemna, zachowywali się jakby gdzies mili cos po kątach pokryte. za to konie z ich stajni maja pozwolenia na wjazd do kampinosu.
bajadro. generalnie bardzo polecana stajnia. niestety coraz drozsza. faktem jest ze ciagle sie rozwija i inwestuje w siebie. hala ma dziwne wymiary, ale sa juz lustra, jak dla mnie w korytarzu ciasno, w siodlarni tez ale rekompensuje to duzy socjal 🙂 podobno nie ma problemow z terenami, organizuja zawody, dojezdzaja trenerzy.
lider- i liderowka. wada jest sala weselna do wynajecia. w sezonie co weekend balanga. teraz bardziej tego pilnuja ale swego czasu ciekawe rzeczy mozna bylo znaleźć rano w boksie. lider starszy, liderowka mlodsza- pod opieka czarka, syna pana krzysia. w starej stajni jest zadaszony lonzownik i mala blaszana hala do ktorej dostep maja osoby z obydwy stajni. obywie maja trawaisty plac do jazdy z przeszkodami. swego czasu wydzielony byl takze czworobok. liderokwa ma teraz ładny kryty lonzownik i jest wizualnie duuuzo ładniejsza. w obydu stajniach jest problem z wentylacja- i to spory. konie jednak spedzaja duzo czasu na padakoach. organizowane byly konsultacje z pania piasecka. lubie te stajnie ale mam wobec niej mocno mieszane uczucia- ale to przy okazji.
ceny raczej nie sa aktualne. jest gdzie w teren pojechac. jak chcesz moge wygrzebac sporo zdjec.
do tego jest jeszcze elytarna, poczernin, sawanka, truskaw, cos w babicach,. raven tez gdzies jezdzi niedaleko, oleander i jakies dalsze, ponoc przyzwoite stajnie po obu stronach wisly ale juz dalej- o niektorych pisala niedawno koniczka.

moze jak nam most wybuduja do pojawi sie wiecej alternatyw  🙄

Sierra- ale u was ładnie  💘

Scottie- mozesz wiecej napisac o trakcie? znajoma zaczela tam jeździc, nie wiem przed czym ja ostrzec

Kujka- niedługo was wreszcie nawiedze  😎
[quote author=Szaga link=topic=46.msg325992#msg325992 date=1251712895]
[quote author=Moninia29 link=topic=46.msg324917#msg324917 date=1251508987]
Witam! Gdzie, w Warszawie można pojeździć konno, na poziomie zaawansowanym, skoki? Interesuje mnie prawobrzeżna strona Wisły... Miałam dość długa przerwę i nie orientuje się gdzie są stajnie... Dzięki z góry!  🙂 pozdrawiam

Podbijam! Także szukam stajni w Warszawie lub bliskich okolicach w której jazdy/treningi i konie będą na dobrym poziomie. Najlepiej z halą, ew. z podłożem które zimą nie zamienia się w kamień.
[/quote]

zaprzyjaznij sie z kims z KJ Hippica Polonia 🙂
[/quote]
Rozumiem, że ten klub nie prowadzi jazd/treningów dla osób z zewnątrz?  A jak jestem nieśmiała to pozostaje mi dupoklepna rekreacja? Wspaniałe perspektywt 🙁 Takie duże miasto, a dobrych stajni jak na lekarstwo albo i mniej.
cieciorka, czy możesz powiedzieć coś więcej o stajni "elytarna"?
No baaa... chciałabym sie z kimś zaprzyjaźnić...  🤣 czy tam prowadzą treningi na swoich koniach? i na jakim poziomo jest?
Moniania29 to ty się z kimś z tej stajni zaprzyjaźnij, a jak już się wkręcisz to ja się zaprzyjaźnie z Tobą 😎 Stworzymy kółko wzjemnej adoracji.
Zaczynam się rozglądać za nową stajnią...
Czy ktos może zna stajnie w okolicach Wyszkowa, Zielonki, Ząbek?
Cena do 700 zł może być bez hali.


Okolice Wołomina .
I jest hala.

Kontakt PW.
cieciorka dzięki za obszerny opis, ale zdziebko mnie przeraziłaś  😀 Mam nadzieję, że uda mi się znaleźć coś dobrego i tak jak z obecnej stajni będę b. zadowolona... Nie widzi mi się wożenie konia co 2 miesiące gdzieindziej... Robię rekonesans niebawem, chętnie pojeżdżę z kimś a nie sama - a więc odezwę się  🙂
cieciorka   kocioł bałkański
31 sierpnia 2009 18:02
Dzionka, konieczie sie odezwij 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
31 sierpnia 2009 19:22
Ja byłam ostatnio w Liderze i Liderówce i niestety zachwycona nie byłam. W obydwu stajniach nie ma zrobionego podłoża na zewnątrz - piach jest tam gdzie konie wydeptały trawę. W Liderze jest wygrodzony paroma płotkami czworobok na trawie. Na hali niestety klepisko, poza tym z tego co widziałam w lecie robi za magazyn sprzętów wszelakich. No i jest naprawdę malutka. Na dodatek w Liderze ogrodzenia padoków są w dość nieciekawym stanie miejscami.
Zadzwoniłam dziś do Lidera i spytałam, czy mają wolne boksy, a pan spytał: Ale pani by chciała taki boks z ujeżdżalnią? To nie ma  😀 😀

Czy ktoś jeszcze zna inne niż Lider i Liderówka stajnie w bliskiej okolicy Bielan koniecznie do 800 zł i koniecznie z pastwiskiem? Chętnie poproszę od razu namiary, bo będę tam jeździć/dzwonić
spoko, spoko...  😀 Ale najpierw muszę się z Kimś zaprzyjaźnić.... A może Ktoś coś więcej napisać o KJ Hippika Polonia?
Dzionka. stajnia w Borzęcinie chyba spełnia te warunki. Diakonka tam stoi. Cena chyba nawet mniej niż 800 zł  (a przynajmniej mniej niz 800 było dwa czy trzy miesiące temu).  Klaudyn pastwiskowo też pasuje, cenowo poderzewam, że również, ale tam problem, bo w porach nieco mokrzejszych można uprawiać pływanie zamiast jeżdziectwa.  Chyba że zadowolisz się terenami, ale żeby dojechać do lasu, trzeba trochę dość ruchliwą ulicą.   
trusia a gdzie jest ten Borzęcin? Bo googlemaps i zui go nie wynajdują  🙄
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
31 sierpnia 2009 21:21
Dzionka to moje włości są 😉 Czyli okolice Starych Babic.
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
31 sierpnia 2009 21:23
Dzionka Borzęcin znajduje się na trasie Warszawa - Leszno, jest Borzęcin Mały i Duży  😉 - przedłużenie ulicy Górczewskiej

Trusia a Ty gdzie teraz stoisz ?

edit ... pisałam razem z Raven  🏇
Jadąc szosą Warszawa-Żelazowa Wola po lewej stronie. Nie pamiętam numeru tej drogi, ale to ta, która biegnie jakby wzdłuż Puszczy Kamipinoskiej. Dalej przy tej samej drodze jest Zaborów, jeszcze dalej Kampinos.

Może google nie przełknąl, bo jest Borzęcin Mały i Duży (podałam niepełną nazwę).   W Borzęcinie jest jeszcze Kobra Park, ale tam ceny galopujące (na pierwszy rzut oka super, ale dalsze rzuty juz tego nie potweirdzają).

Edit: [pisałam ze Zduską.
Zduska, ja w Zielonkach (Zielonkii wieś), ale miejsc u nas nie ma.
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
31 sierpnia 2009 21:26
trusia u Dawida stoisz?
cieciorka   kocioł bałkański
31 sierpnia 2009 21:30
no, mowilam ze Raven gdzies w okolicach 🙂

padoki w liderze w duzej mierze to poprostu tyczki z pastuchem, a całosc to poprostu laka. zrobili ile zrobili ale ze to nie sa zapaleni koniarze, a maja kolejke do boksow to wiecej juz nie zrobia- bo po co? klienci i tak sa.
najbardziej mnie jednak ta wentylacja zniecheca. a wlasciwie jej brak. kon jednej z voltoviczek mial spore problemy oddechowe, a ja nawet nie wiedzialam wczesniej, ze to ma takie znaczenie.
Raven, tak, u Dawida.  Ty może  też?

A propos tego, co napisała Cieciorka o wentylacji: ja też nie byłam świadoma braku wentylacji i skutków i mój koń też miał problemy oddechowe (to było przed stajnią Dawida, żeby nie było nieporozumień). Nie warto ryzykować. Pewnie, nie wszystkie konie o od tego chorują, ale po co sprawdzać na własnym koniu?   
Raven   Dragon Heart & Shadow Hunter
31 sierpnia 2009 21:34
trusia niet, Ja wiochę dalej - w Koczargach Nowych 😉 Ale czasem do Was zaglądam 😉
oleander

Korekta: Olender 😉
cieciorka   kocioł bałkański
31 sierpnia 2009 21:37
oj tam, jeden grzyb 😉
U Dawida jest dobra wentylacja. Wysoki sufit itd.
Zu   You`ll ride my rainbow in the sky
31 sierpnia 2009 21:52
czy jest ktoś kto umie mi pomóc?  🤣
byłam w Anka Rancho na wakacjach, jak byliśmy w terenie mijaliśmy stajnie, super przeszkody, jakaś hala chyba, ogólnie calkiem miłe wrażenie... coś na "P", skleroza nie boli. Ktoś może zna nazwę?  🙄 :kwiatek:
Zu, może chodzi o Ranczo Palermo ?? www.ranczopalermo.pl Co prawda strona nieaktualizowana, ale zawsze stajnie możesz zobaczyć czy to ta 🙂
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
31 sierpnia 2009 22:07
Dzionka, yyy... ale o co chodzilo  z tym boksem z ujezdzalnia? bo nie zajazylam. bylam w zeszlym tygodniu w Liderze (z Koniczka zreszta 😉 ), moze sentyment przeze mnie przemawia, moze sympatia, moze kilka innych kwestii, ale nadal uwielbiam ta stajnie i swojego konia bym wstawila 🙂 a padoki 'pastuch i kilka tyczek' to gdzie przepraszam sa?
cieciorka   kocioł bałkański
31 sierpnia 2009 22:14
szafirowa, mam jutro zrobić zdjęcie na dowód? :>
szafirowa   inaczej- może być równie dobrze
31 sierpnia 2009 22:16
cieciorka, nie  nie, wystarczy ze powiesz- bo nie pamietam takowych po prostu. jak mi powiesz gdzie sa, to w zupelnosci starczy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się