chiropraktyka

jeśli chodzi o wizytę  chiropraktykanta/tki w okolicach Wrocławia, jestem zainteresowana- jeśli cena będzie do przeżycia.
mój koń jest nietypowym przypadkiem 🤣 , może masaże i nastawianie by coś zmieniły  😉
siodło jest ok, problemy z grzbietem wystąpiły 2lata temu ale już wyleczone, mięśnie nabudowane ale widocznie coś go gdzieś blokuje.

mam prośbę jak by się grupa zebrała proszę o info na PW oraz kontakt do wybranego specjalisty :kwiatek:
zupełnie jestem w tej kwestii zielona więc poddaje się waszemu doświadczeniu  😉

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
16 marca 2011 08:12
"kazdy lekarzyk ma swoj cmentarzyk"

bardzo podoba mi sie to powiedzonko 🙂
Chyba jedną z pierwszych osób " z uprawnieniami" a co za tym idzie długim stażem to jest Maciek Przewoźny:
http://www.klinika.nazwa.pl/www/index.php?option=com_content&task=view&id=6&Itemid=7
Jutro najprawdopodobniej będzie u Skarego Olga Kulesza! 😅 😅 Nie mogę się doczekać 🙂 Mam nadzieję, że coś zaradzimy na 'stronniczość' Skarego.
Orientuje sie ktos ile kosztuje teraz wizyta p.Olgi Kuleszy. Nie licząc dojazdu.
darolga   L'amore è cieco
17 marca 2011 13:24
Frans - jakoś pod koniec przyszłego miesiąca będę ogarniać temat i próbować ściągnąć panią Olgę do Wrocka, bo na dzień dzisiejszy nie wyrobię finansowo. Na pewno będę zbierać chętnych tutaj, na razie, licząc z Tobą, jest nas już czwórka, więc good :-)
Ja tez bym sie dolaczyla do wroclawskiej ekipy tylko musze znac przyblizony koszt.
nie ukrywam, że dla mnie to też spora kwota, ale wszyscy zachwalają owe metody więc warto spróbować.
mam pytanko: jeśli będzie więcej osób koszty trochę zmaleją?

czy istnieje możliwość kontaktu z panią Olgą na maila, chciałam jej opisać "przypadłość" mego zwierza i czy ewentualny zabieg miałby jakiś wpływ na jego zachowanie?
darolga   L'amore è cieco
17 marca 2011 14:08
Dziewczyny, macie PW.

mail do p.Olgi to : olgakulesza@go2.pl
podejrzewam, że tak nie "obmacając" konia, nie widząc go w ruchu to może być ciężko z informacją mailową co po tym zabiegu.
Ja też tego nie wiem, u nas także to jest bardzo skomplikowane, ale p. Olga wg mnie to ostatnia deska ratunku  z jakąś może i nową wiedzą🙂
na pewno widzę u nas ogromną poprawę w ciągu 12 mcy, ale zasięgnęłabym także jej opinii, bo mnie to bardzo ciekawi
pisałam na priva o koszcie - info jakie dostałam od p. Olgi ale wiadomo darolga spyta się w przyszłym miesiącu jej dokładnie.
Ja popytam u nas w stajni i znajomych, może ktoś chce skorzystać bo jak będzie dużo koni to może i by p. Olga na więcej dni przyjechała po prostu.
Dziennie jak pisała może zrobić 4-5 koni - a, że u nas takiej osoby brakuje to i może chętni się znajdą.
im więcej chętnych, tym korzystniej dla wszystkich przede wszystkim zapłacimy taniej - niestety z moich znajomych tylko ja jestem chętna. 🙁
tak, koszt wizyty 1 pacjenta jest stały ale spory koszt dojazdu no i nocleg się rozklada na osoby- no zobaczymy
miejmy nadzieję, że się uda bo ja albo kupuję najpierw buty albo czekam na wizytę p. Olgi  😁
naprawde tylko jedna osoba - p. olga zajmuje się w polsce chiro? 🤔
bo taki sie watek calkowicie reklamowy jednej osoby zrobil...
(tak bez zlosliwosci, poprostu to az dziwne jesli naprawde tylko ona )
wiem ze przynajmniej w zachodnie obreby kraju przyjezdzaja veci ze spec. chiro np. z niemiec,
niewiem jak ta pani o ktorej piszecie, ale to swiatowej klasy lekarze.
i wlasnie czy p. olga jest lekarzem?
ash   Sukces jest koloru blond....
17 marca 2011 16:33
Tak, p. Olga jest lekarzem! http://www.oliwet.com.pl/
Wymieniamy tu swoje poglądy i doświadczenia.
Uważam że dr Kuleszy reklamować nie trzeba!
jest lekarzem
a horse_art podaj jak jesteś kogoś pewna nazwisko, namiar?
bo ja tylko wiem, że do dr Przewoźnego przyjeżdżają ale niestety trzeba zawozić konia do kliniki wtedy

p. Olga jak widać po info na forum, jest sprawdzonym chiropraktykiem, mój koń już tyle miał badań, rtg, usg że chcę kogoś sprawdzonego po prostu, nie chcę także osoby, która tylko masuje bo takich osób jest wiele, chcę veta, który tym się zajmuje. To jest skomplikowana sprawa i musi być doświadczona osoba
Orientowałam się, czy ktoś  taki przyjeżdża do Wrocławia, niestety się nie tego dowiedziałam, jeśli ktoś ma info to chętnie proszę się podzielić tutaj na forum 😉
wlasnie - bo masarzysta nawet najlepszy a chiro to totalna różnica. jak w ludzkich (chociaz ludzki chiro to tylko kurs, +skonczona ew. rehabilitacja, a nie specjalnosc lekarska).
dobrze ze jest ten watek - chiro mnie przeraza (obserwowaloam ludzkich, sama bylam nastawiana) wiec konia oddac w niesprawdzone rece bym sie bala 😉

niestety namiarow do tego niemca nie mam - ale slyszalam ze przyjezdza m.in tu http://www.zelichow.pl/, mozna sie podpytac 😉 jest rewelacyjny, to wet fei wiec kwalifikacje napewno najlepsze 😉 jest rzadko w pl no ale byla...

przewozny hym... no jakos chyba nie dokonca... nie slyszalam zeby to robil chiro, napewno nei na okolicznych mi koniach ludzi ktorzy wzywaja najlepszych 😉 ale moze faktycznie... niewiem, info nie znam. wiec i chetnie o nim poczytam, jesli ktos korzystał (mam go blizej i po okolicy jezdzi :P)

piszcz episzcie... w razie czego warto wiedziec do kogo uderzac!
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 marca 2011 17:46
[quote author=horse_art link=topic=3962.msg939927#msg939927 date=1300379411]
naprawde tylko jedna osoba - p. olga zajmuje się w polsce chiro? 🤔
bo taki sie watek calkowicie reklamowy jednej osoby zrobil...
(tak bez zlosliwosci, poprostu to az dziwne jesli naprawde tylko ona )
[/quote]
Wspomniany był również dr Piekałkiewicz, którego absolutnie polecam 🙂
Ponastawiał "znajome konie"- maksymalne krzywulce, zmiana była kolosalna!
Z tego co wiem, to on pierwszy w naszym kraju się tym zajmował.
Dr Kulesza patrzy całościowo na konia i nie zaleca tylko masażu czy też nastawiania- mój poprzednio dzierżawiony koń dostał rozpisaną serię zastrzyków, leków do podania doustnie, wcierek etc. Naprawdę pomogło i już nie mogę się doczekać jej wizyty u Skarego.
Kasia Żukiewicz też jest dyplomowanym chiropraktykiem, masażystką i lekarzem weterynarii. Robi również akupunkturę i generalnie zajmuje się fizjoterapią koni. Wg mnie jest osobą bardzo doświadczoną i co najważniejsze wciąż poszerzającą swoją wiedzę.
Zresztą o jakości usług najlepiej świadczy stadko zadowolonych pacjentów 🙂
tylko wszyscy Wawa 🙁
nas dolnoślązaków dobija koszt dojazdu do Wroclawia, który jest spory niestety no i odległość bo nie wiem czy jedna wizyta wystarczy, ale liczę na to, że nasza grupa się zbierze
a dr Piekałkiewicz skąd jest?

w grudniu wiem, że u dr Przewoźnego był chiropraktyk z Kanady bodajże - jednak niestety grudzień jak zawsze był mcem wydatkowym no i konia trzeba by wieźć do kliniki
no a przewozenie, szczegolnie daleko poprzestawianego konia to tez nei zabardzo...i po zabiegu tez ;/
a pozatym z tego co kojarze to kilka takich zabiegow czesto trzeba wykonac - szczegolnie jesli zmany sa powazne (pacjentow jak kierujemy to tez na serie zabiegow, zeby nie zmieniac zbyt radykalnie,, utrwalac ustawienia itd)..

no i wlasnie - pozostali polscy chiro skąd są?

a u przewoznego rozumiem tylko chiropraktyka goscil, on sam takiej specjalizacji nie ma i nei zajmuje si etym? robią to przyjezdni, ale u niego w klinice tak? dobrze rozumiem?
Gillian   four letter word
17 marca 2011 21:37
horse_art, czy to naprawdę jest takie trudne, żeby POCZYTAĆ? na tej stronie wątku jest link o dr Przewoźnym, pisze jak byk:

W latach 2007- 2008 wraz z dr Kaśką Pacyńska ukończył specjalizację z chiropraktyki weterynaryjnej prowadzoną przez specjalistów amerykańskich i niemieckich - IAVC / IVCA (pierwsze osoby z taką specjalizacją w Polsce).

[quote author=kotbury link=topic=3962.msg938212#msg938212 date=1300264105]
Chyba jedną z pierwszych osób " z uprawnieniami" a co za tym idzie długim stażem to jest Maciek Przewoźny:
http://www.klinika.nazwa.pl/www/index.php?option=com_content&task=view&id=6&Itemid=7
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 marca 2011 21:44
a dr Piekałkiewicz skąd jest?


No nie ucieszysz się, bo z Rzecznej , gdzie ma taką małą klinikę-szpitalik.
[quote author=Equi Vet Serwis]W latach 2007- 2008 wraz z dr Kaśką Pacyńska ukończył specjalizację z chiropraktyki weterynaryjnej prowadzoną przez specjalistów amerykańskich i niemieckich - IAVC / IVCA (pierwsze osoby z taką specjalizacją w Polsce).[/quote]
[quote author=OLIWET]05.11.2006 Tytuł chiropraktyka weterynaryjnego , certyfikowany przez International Veterinary Chiropractic Association Międzynarodowe Stowarzyszenie Chiropraktyków Weterynaryjnych (IVCA), Andechs, Niemcy[/quote]
My już po wizycie Olgi- SUPER, SUPER, SUPER!! 🏇 🏇 Koń luźny po rozmasowaniu, generalnie jest ok, ale miałam rację- cała prawa strona jest sztywna na amen, a już szyja to koszmar! Cieszę się, że zebraliśmy pochwały od Olgi (nie mogła uwierzyć, że Skary zjada tylko 2 miarki sieczki i miarkę musli i TAK wygląda 👍 ), plecy ok (to mnie bardzo cieszy), tylko ta szyja właściwie problematyczna i prawa strona dużo gorsza. Niestety tylna prawa noga też nie wygląda super czysto, ale tragedii nie ma większej- trzeba jeździć 🙂 Oczywiście Skarencjusz jak to Skarencjusz, na lonży starał się być grzeczny do momentu kiedy ciężarówka nie syknęła- wtedy pokazał na co go stać 😵 Ogólnie Olga była zadowolona i po części zdumiona, że Skary mimo sztywności w miarę luźno idzie i znalazł sobie jakąś drogę i przestrzeń w dążeniu do luzu.

Nie mamy żadnych zastrzyków przepisanych, generalnie kilka dni bez siodła po masażu i wracać do roboty, powinien już nie pokazywać problemów na prawą stronę 🙂

Bardzo gorąco po raz kolejny polecam usługi Olgi 🙂 🙂
Up up 😉

Równo tydzień po masażu wsiadłam dzisiaj- i rewelacja! Koń giętki i plastyczny 🙂 Jeszcze tylko szyja nie puściła do końca, więc czeka nas jeszcze jedno spotkanie. Ale naprawdę jestem zachwycona!
Dolnoślązacy z tego co wiem p Olga Kulesza na tak odległe wyjazdy z powodów osobistych na razie się nie pisze ale moja koleżanka chciała zorganizować wizytę p Kasi Żukiewicz. Koleżanka mieszka koło Wrocławia, wizyta gdyby było 6 pacjentów kosztowałaby każdego 300,00 + koszty dojazdu do podziału. Zainteresowanych proszę o kontakt - podam namiary do koleżanki. 🏇
czy p. Kasia Żukiewicz również zajmuje się nastawianiem? sa to konie z problemami - skracanie wykroku jedną nogą, sztywność

proszę o info bo naprawdę nie wiem

ile wynosi koszt dojazdu do podziału ? bo tu też cena o wiele idzie do góry?
w jakim okresie mogłaby przyjechać?
Wstepnie na Wroclaw ja tez sie pisze, tyle ze mi maj pasuje, bo kwiecien bedzie cieeeezki...
[ciach]

daję także do wątku ogłoszeniowego, przepraszam że tu ale musimy się szybko zdecydować żeby się uzbierała ilość koni i można zaplanować

widzę, że dobrze wiesz, ze ogłoszenie powinno się znaleźć w ogłoszeniach i wyłącznie tam. jednakże przeprosiny doceniam i tym razem jeszcze nie będzie ostrzeżenia, wyjątkowo.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się