Moorland’s Totilas is sold

[quote author=branka link=topic=35110.msg1442136#msg1442136 date=1340668758]
Ale, co przecież Gal też stosuje rollkur w treningu.


No tak, tylko jest rollkur i "rollkur".
[/quote]

Dokładnie, to jak brzytw w ręku małpy. Gall to artysta wirtuoz, a Rath.... hym, no sami wiecie,  jak to u Niemców bywa, często kończy się na rzemiośle. Dużo rzeczy robią na kwadratowo.  Całe szczęście, pieniądze ,to nie wszystko
titina,glosno sie mowi, zw byly wielkie oczekiwania wobec tego konia jako reproduktora i wiele osob liczylo, ze Gribaldi wyjdzie w kolejnych pokoleniach. Sporo jest tez glosow, ze to jaki byl (bo coraz mniej jest) na czworobokach ten kon to przede wszystkim praca,ciezka praca bylego zawodnika.
Ja czekam na 3-4 latki, na ich oceny za jezdnosc,temperament i przydatnosc do treningu🙂
Cena chyba taka jak podają ale raczej nasienie niedostępne dla każdego;(
ekuss   Töltem przez życie
26 czerwca 2012 22:31
Ja czytałam,że z tych wszystkich ofert właścicieli klaczy- wybrano ileś tam,a nie,że ,,kto pierwszy ten lepszy".
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
27 czerwca 2012 07:56
Cena chyba taka jak podają ale raczej nasienie niedostępne dla każdego;(


dostepne dla każdego
🙁 szkoda mi ich, bo wypadek tuz przed olimpada to naprawde sie mozna zalamac.
a może ktoś napisać po pl?
[quote author=kotbury link=topic=35110.msg1443260#msg1443260 date=1340745886]
Cena chyba taka jak podają ale raczej nasienie niedostępne dla każdego;(


dostepne dla każdego
[/quote]

W teorii tak Ela, ale jak przychodzi co do czego to się okazuje, że tego nasienia nie ma ot tak dla wszystkich chętnych. Z innymi końmi od Szokmola podobnie.
Wiem, bo kumpela właśnie klacz kryć chciała jednym cackiem i nie wyszło.
po angielsku:
http://www.eurodressage.com/equestrian/2012/07/05/matthias-rath-and-totilas-withdrawn-2012-olympic-contention
http://www.dressage-news.com/?p=16567
Wycofany ze względu na jeszcze niewyleczoną mononukleozę.

Wielka szkoda, bo zapowiada się naprawdę wyjątkowo ciekawa obsada Igrzysk w tym roku 🙁
Monocos tam, lub inna bzdura, po prostu, boją się ,że nie wygra, a to była by totalna porażka...Możliwe, że już tego konia nie zobaczymy na czworobokach, z jakiś tam tajemniczych przyczyn, pójdzie  do krycia.  :/
ekuss   Töltem przez życie
05 lipca 2012 21:50
Gorzej jak się okaże,że źrebaki po nim nie są takie super... czemuż oni zabrali go Galowi??!! Następna rzecz za którą nie lubię szwabów  😤
Dokładnie  😤  Jak musi się czuć Gall, oglądając te filmy z nieszczęśliwych pokazów  🙁  Cala praca poszła na marne, i koń cierpi  🙁
Na ŚK już można poczytać na temat choroby Rath'a  http://swiatkoni.pl/news-display/4474.html
Ja bym się spiskowych teorii nie doszukiwała, bo oni głupi nie są- jakby chcieli zrobić tak, jak pisze titina, to "wypadek przy pracy" miałby koń, a nie jeździec.
Dokładnie, a informacja o chorobie Ratha pojawiła się na długo przed Aachen, tylko nasze media są nieco "opóźnione" 😉
ok.  😉
asds   Life goes on...
06 lipca 2012 14:05
Jestem przerażona jakam zawiść od niektórych tutaj bije. Człowiek jest chory na ciężką chorobę! a wy doszukujecie się jakiś przekrętów, spisków. Nie sądzę żeby akurat choroba jeźdzca miała być zasłoną dymną.

Żadna zawiść, po prostu stwierdzamy, że wszystkiego za pieniądze nie da się kupić, a konia szkoda, Galla szkoda, no i tego młodego człowieka Ratha też...
Averis   Czarny charakter
06 lipca 2012 21:48
Pytanie laika- dlaczego Totilas cierpi?
Wróć na poprzednią stronę
Gorzej jak się okaże,że źrebaki po nim nie są takie super... czemuż oni zabrali go Galowi??!! Następna rzecz za którą nie lubię szwabów  😤
też Szwabów nie lubię, ale nie za to że drogo płacą za towar...a jako właściciele naprawdę mogą sobie z tym towarem robić co chcą- można Szwabów nie lubić, ale akurat nie za to!
ekuss   Töltem przez życie
06 lipca 2012 22:12
Jeśli chodzi o sprzedaż Toto to mnie jest wszystko jedno,ale Gal mógł nadal na nim jeździć (ale cóż-nie jest Niemcem)... cóż- niestety nie nam-szarej tłuszczy o tym decydować,a Rath też jeźdźcem złym nie jest,bo Schockemohle nie dałby mu takiego konia jakim jest Totilas,ale jak każdy przyznaje- para Gal+Totilas była niesamowita.
równie dobrze mógł sobie niemiec wysłać Totilasa do ubojni, tylko dlatego żeby mu nie robił konkurencji dla szwabskich reproduktorów-zapłacił i takie ma prawo.
a jak Gall jest tak dobry i pracowity żeby go żałować,to sobie następnego konia tak zrobi, a potem znów na tej pracy dobrze zarobi.
ekuss   Töltem przez życie
06 lipca 2012 22:35
W sumie prawda,ale też nie każdy koń ma predyspozycje do dużego (przez duże D) sportu...
dlatego nie za każdego,trzeba aż tak dużo zapłacić, żeby go sobie mieć...
a ja mam jednak troche wrazenie, ze choroba Ratha jest jednak w pewien sposob Niemcom na reke. nie mowie, ze ktos sie cieszy, czy cos w tym stylu, bo wiadomo, ze choroba nie jest niczym fajnym. no ale maja przynajmniej wytlumaczenie, aby nie zrobic zlego wizerunku.

nie ma sie co ludzic, to jest biznes, zawodnicy z czolowki jada po wynik, nie po uczestnictwo. w momencie kiedy Gotha robi Beerbaumowi 3 zrzutki on mowi nie jade, nie ma po co. nikt z czolowki nie jedzie, zeby obstawiac ostatnie miejsca.
to jest ta przepasc, ktora dzieli np. naszych jezdzcow (akurat nie mam tu na mysli ujezdzeniowcow, tylko reszte)
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
24 lipca 2012 08:13
http://www.tvn24.pl/thorpe-beckham-vlasic-kon-totilas-wielcy-nieobecni-igrzysk,266695,s.html#
😁

Konia nie będzie

Na koniec smutna informacja dla koneserów jeździectwa. Na olimpijskiej arenie zabraknie najbardziej utytułowanego i najdroższego w historii konia - Totilasa. "Gwiazdy rocka wśród koni" - jak określił wierzchowca jeden z amerykańskich dziennikarzy - nie wyeliminowała jednak kontuzja, a choroba niemieckiego jeźdźca ujeżdżającego go od lat. Matthias Rath ma mononukleozę zakaźną, co całkowicie wykluczyło jego przyjazd do Londynu.
kujka   new better life mode: on
24 lipca 2012 08:18
nooo od lat 2. prawie 😁
mam wrazenie ze media uwielbiaja slowo 'ujezdzac'  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się