Moorland’s Totilas is sold

dlatego że holenderski PZJ jest normalną, zdrową organizacją której korzenie nie sięgają żadnej komuny i której celem NIE jest zatrzymywanie w kraju "dóbr narodowych" a tym bardziej wykupyewanie koni pod takim hasłem
A dlaczego nie? Ten koń i ten jeździec to jeżdżąca reklama, jak się o nich mówi to generalnie w kontekście hodowli i poziomu holenderskiego jeździectwa, taki koń to wyznacznik jakości holenderskiego sportu i w tym kontekście nie powinien pójść pod młotek. Gal powinien mieć dalej Totilasa w swoim kraju, jeździć w barwach holenderskich i rozsławiać swój kraj bo przynosił Holandii niewątpliwie ogromny pozytywny rozgłos i to jest ogromna wartość którą holendrzy bez walki wypuścili z rąk.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
26 listopada 2010 10:54
to idź i apeluj do nich ze swymi argumentami - na pewno ulegną 🤔wirek: Nieźle nafaszerowana jesteś ideologią z zamierzchłej komuny 🙄

a to czy koń będzie w Niemczech czy gdziekolwiek indziej zawsze będzie chodzącą reklama holdenderskiej hodowli i szkolenia koni.

to idź i apeluj do nich ze swymi argumentami - na pewno ulegną 🤔wirek: Nieźle nafaszerowana jesteś ideologią z zamierzchłej komuny 🙄
Nie mam takiej potrzeby to raz, a dwa to Ty chyba nie rozumiesz ideologii komunizmu który tu nic nie ma do rzeczy i wyluzuj to trzy. Poza tym jeśli to takie zdrożne wg Ciebie to po co swego czasu stworzono coś w rodzaju konsorcjum na konia Oki Doki po to żeby go nie sprzedano przed Mistrzostwami?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
26 listopada 2010 14:54
Czyli jest tak, jak mowiono od poczatku.  😉
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 listopada 2010 14:57
ależ słodziaki - Totek jak pocieszny pluszak wyszedł, Matthias też milutko



tu Rath na Totilasie - pierwszy oficjalny pokaz

ElaPe
link nie działa
lostak   raagaguję tylko na Domi
30 listopada 2010 16:00
juz nie dziala... dzialal.
jednak nie działa
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
30 listopada 2010 21:01
niestety zdjęli film

Ten film wideo jest już niedostępny z powodu otrzymania roszczenia dotyczącego praw autorskich przez Horse Media Solutions GmbH.
Totilas w Verden jako 5latek:


No takiego "szału", jak dziś, to on nie robił, zobaczcie np. kłus w żuciu, trochę tam biegnie i gubi ustawienie, w ogóle w kłusie widać po rytmie szukanie równowagi, więc pewnie świeżo taki kłus był wtedy w pracy. No i lekki brzydal z konia, ma bardzo krótką, mało umięśnioną szyję, momentami dla mnie za prostą w ustawieniu - za to ruchowo mi się bardziej podoba taki prawdziwy w chodach, z lepszym zadem 🙂
lostak   raagaguję tylko na Domi
01 grudnia 2010 04:22
no tak Quantuś ja wstalam, ty zapewne zaraz idziesz spac 😉  udalo mi sie zobaczyc ten film, ktory po chwili zniknal... podobalo mi sie bardzo.  ten kon jest fenomenalny, bardzo jestem ciekawa czy ta zmiana jezdzca spowoduje lepsze wyciagniete klusy

do zobaczenia wiczorkiem
Totilas w Verden jako 5latek:


No takiego "szału", jak dziś, to on nie robił, zobaczcie np. kłus w żuciu, trochę tam biegnie i gubi ustawienie, w ogóle w kłusie widać po rytmie szukanie równowagi, więc pewnie świeżo taki kłus był wtedy w pracy. No i lekki brzydal z konia, ma bardzo krótką, mało umięśnioną szyję, momentami dla mnie za prostą w ustawieniu - za to ruchowo mi się bardziej podoba taki prawdziwy w chodach, z lepszym zadem 🙂


No wlasnie. Dlatego tez moim zdaniem konie GP sie nie rodza, te konie sie "robi". Czesto te mniej spektakularne dalej dochodza, niz te abnormalne. Tu Totilas jest bardziej naturalny, poreczny. Nie jest typowym ogierem, ktorym polowa ludnosci kryc chce, ale koniem sportowym, ktorego da sie wytrenowac, co zreszta Gal pokazal.
Takie konie latwiej jest pracowac, jesli tylko maja chetny charakter.
Jedno co ma i mu zostało - kocia miękkość ruchu - ten "koci" ruch było widać już wtedy 🙂
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 grudnia 2010 08:50
wielkie dzięki Quanta.

Moim zdaniem jako 5 latek Totilas prezentuje ruch taki "normalny" bez tego nadnaturalnego pedałowania przednimi nogami, klus jest kłusem a nie półpasażem i generalnie koń jest koniem a nie jakimś takim koniem ze zmutowanymi chodami.
Hajo,
Na stronie linku, który podałam poprzednio można coś zobaczyć.
Jeszcze nie zgłosił się nikt z prawami autorskimi  😉
Pozdro.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
01 grudnia 2010 11:02
Nie wiem czemu, nasuwają mi się pierwsze słowa niemieckiego hymnu.
titina, bo pewnie uległaś komunistycznej propagandzie  😉 (Niemcy też?)
Jedno wam powiem. To jest taka typowa niemiecka propaganda. Nie trzeba sie podniecac - za pol roku sie okaze, czy warto bylo, czy sie oplacilo i co z tego paktu wyszlo.
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
02 grudnia 2010 09:19
jeszcze wracając do 5-letniego Totilasa na MŚMK w Verden w 2005 (
).

Oto co wtedy Eurodressage o nim napisał:

The best Dutch warmblood in the 5-year old division was Totilas, and this black majesty was, in my opinion, also the best Dutch horse in Verden. Bred from a Trakehner bloodline (Gribaldi) out of a Glendale dam, Totilas was presented by Jiska van den Akker.

In the first round, Van den Akker had to cope with a lot of tension as Totilas was not very focused on the job. He was whinnying in the test and most of the transitions were tension frought, but the trot was lovely. Totilas has a beautiful front leg usage with a hindleg that actually follows! He showed good self carriage and balance. The walk sufficed with one or two hooves overtrack. The canter was sometimes croupe high and the horse made a flying change in the counter canter. Their score of 8.64 placed them fourth . The 9.4 score for the trot indicated the potential Totilas' has in that gait, but all the tension problems which made him slighly piaffe and passage in the transitions were incalculated in the submission mark of 7.9.

In the Finals, Totilas looked more settled in the ring and was able to display his quality gaits much more easily. Though the overall score was 8.5, Totilas had a better ride than in the first round. The judges praised him for his elastic, rhythmical trot, his large walk and his delightfully uphill canter and good collection potential.

Their main remark was that Totilas was not very happy in the mouth, as he regularly opened it. Nevertheless, Totilas was the KWPN horse that showed the most potential for the future. If all goes well in health and training, this horse is a definite candidate for FEI level.

Totilas is bred by Mr. Schuil and Mr. Visser and is trained and competed by the Friesian Jiska van den Akker, who is regularly interviewed by the Friesian newspaper "Friesch Dagblad" speaking in her Friesian dialect. With her partner Jan Henk de Roos, she runs J & J Stables in Kootstertille, The Netherlands.





ElaP w koncu doczytalysmy wczoraj ze Smerfi, ze byl 4ty, a nie jeden z ostatnich.
Tu jest film
🙂
Musze powiedzieć, że prezentują się przepięknie 🙂 Dobrze trafił 😉
Hajo,
Jeśli mamy mieć komplet do naszej ślicznej i wyjątkowej "kolekcji", to dokładam jeszcze to ( kryształki na naczółku są prześliczne... 😍 hihihi):
http://www.clipmyhorse.de/en/archive/show/192/6198/ ( póki nie zablokują...  :ukłon🙂
Pozdro.
Jakiś garbaty, ten nowy jeździec Totoka, a jeszcze jedno, jak tak ciągle będą z nim robić wywiady, i każą mu ciągle galopować w miejscu ,piaffować, i passażować, to konio, może tego długo nie wytrzymać 🤣
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
11 grudnia 2010 09:48
przecież to jeden i ten sam wywiad/pokaz maglowany na różnych stacjach w różnych wersjach
Spodobało m i się więc wstawiam, chociaż uważam ,że w stosunku do muzyki ,koń, troszeczkę mało dynamiczny


Wreszcie udało mi się zobaczyć Totilasa pod nowym jeźdźcem i szczerze mówiąc kompletnie mi sie nie podoba. To już nie ten sam koń co pod Edwardem i naprawdę jest mi przykro z tego powodu 😕
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
11 grudnia 2010 22:11
anja, a czego się spodziewałaś? M. Rath siedział wtedy po raz 6ty na tym koniu, myślałaś, że tak hop siup od razu da radę pokazywać go tak jak E. Gal, który jeździł go 5 lat? IMO, żeby móc cokolwiek oceniać trzeba im dać conajmniej parę miesięcy na zgranie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się