hucuły.

Czy ktos orientuje sie moze jak mniej wiecej wygladaja ceny klaczy gladyszowskich 3-5 letnich?
Pisalam do nich niejednokrotnie,ale odpowiedzi nie ma.
m.indira   508... kucyków
03 kwietnia 2010 14:41
prosta sprawa, zadzwoń do stadniny i się spytaj.
wszystko i tak zależy jaka klacz, jaki ma rodowód, jaki pokrój itd
Tak tez zrobie po Swietach.
Chcialam wiedziec, ( w sumie z ciekawosci,bo jak nie znajde czegos z dobrym papierem z innego zrodla i tak,udam sie Gladyszowa)czy znacznie przewyzszaja ceny koni prywatnych hodowcow i innych stadnin,bo ceny te sa z reguly do siebie zblizone.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 kwietnia 2010 16:47
ja nie wiem jak ceny w Gładyszowie, ale z klaczami bywa od 7-8 tysięcy w górę, średnio 10-12. Wałachy od 5, przedział 5-9 myślę.
W lutym mój szef kupił dwie klaczki niespełna trzyletnie, zupełnie surowe, hodowla bezstajenna po 3,5 tys. Tyle, ze hodowca chciał się pozbyć, bo stado mu sie powiększyło a trochę łąk odpadło. Chciałam porównać ceny w gazetach typu koński targ  i co? I w ogóle nie ma hucułek. Albo wałach, albo młodzież.
Marysia,klaczy jest dosc sporo.
Zobacz na allegro,na gieldakoni.pl itp.
Naprawde jest w czym wybierac.
remendada - z ciekawości az spojrzałam- na allegro jest całe 5 dorosłych klaczy hc. Wychodzi 5400-7000 za takowa.  na giełdzie koni nie szukałam nigdy, spróbuje zaraz.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
20 kwietnia 2010 15:42
Czy słyszał ktoś cokolwiek o ogierze Witalis-O? Podobno mieszka w Odrzechowej. Szukam informacji i zdjęć. Może ktoś takowe posiada?  :kwiatek:
A to nie jakiś ogr z Sierczy- PonySport?

edit: wujek gogle podpowiada, że jednak mowa o innym Witalisie  😂

http://www.bazakoni.pl/horse_82898.html
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
20 kwietnia 2010 18:24
Koń jest bardzo młody. Jednak jestem ciekawa, jak wygląda. A koń stuprocentowo stoi w Odrzechowej 😉
Hej.Mam hucuła 5 letniego... I mam z nim duży problem, a mianowice mój Omar przez wakacje miał codzienny trening po 4h dziennie, wakacje minęły i zaczęła się szkoła. Zaczęłam mniej na nim jeździć i Omar był cały dzień na pastwisku. W zimę pojeździłam na nim i to dość sporo bo prawie codziennie jeździliśmy i wtedy zauważyłam, że Omar coraz trudniej chodzi na łydki, nie galopuje tak jak kiedyś i nie skacze tak jak kiedyś.Ostatnio wsiadłam na niego i trochę pojeździliśmy i już miałam z nim problemy i musiałam wsiąść palcat a nigdy ten koń nie dostał odemnie po tyłku 🙁🙁 Co mam zrobić i co to spowodowało?
Po pierwsze co znaczy czterogodzinny trening?

A nie spasł się może troszeczkę?
No troszkę tak... 🙁 Tylko, że on zawsze ładnie chodził na łydki, a teraz to nawet nie rusza 🙁
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
22 kwietnia 2010 21:27
Że się spasł to swoją drogą.
Z tego co napisałaś, wnioskuję iż koń miał dość długą przerwę w pracy. Nie osiągnie szybko takiej formy jaką miał w wakacje i nie będzie od razu taki wspaniały. Za dużo od niego naraz wymagasz. Pretensje o spadek formy możesz mieć tylko do siebie, bo to ty odstawiłaś go od pracy (ciężkiej - 4 godziny dziennie to dużo). Musisz wznowić treningi i prowadzić je regularnie. To moja recepta na poprawę.

Mój ogieras i kobył mają aktualnie turbo w zadzie. Przecież wiosna  😎
Dzięki  🙂 🙂 😉
Czy ktoś dysponuje jakimiś zdjęciami o ogierze hc Grajek ( Sonet/ Grzywka) ? wiem, że stoi w lubelskim w okolicach Parczewa, ale nie wiem dokładnie gdzie.
Będę baaardzo wdzięczna za pomoc!
Wybiera się ktoś w tym roku na Młodzieżowy Czempionat do Klikowej? Odbywa się w dniach 12-13 czerwca.
Od razu pochwalę się, że my się z Czakrą wybieramy wojować w klasie klaczy dwuletnich  🏇

[img]http://img35.imageshack.us/i/65192094.jpg/[/img]

Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
14 maja 2010 14:48
nerunia, czyżbyś to miała moje owijki? (kupowane przez fbl)  😁
Kurcze, prześlicznie jej w nich  :kwiatek:
ładniusia 🙂 jaka to maść?

U mnei trzylatki i jeszcze surowe, tak, że jak dla nich chyba zero atrakcji w tym roku.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 maja 2010 21:48
Maddie a wiesz coś więcej o Witalisie? Też szukam jakiegoś info o nim i jego zdjęć 😉
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
16 maja 2010 18:07
Strucelko, niestety nic nie znalazłam.

Kogo spotkam za 3 tygodnie w Brennej?  😉
Tak Maddie t Twoje owijeczki 🙂 Zrobiły furorę u mnie w stajni  😎
marysia550 Czakra jest myszata.
Rozumiem, że nikt z forumowiczów nie wybiera się do Klikowej nawet jako widz czy fotograf?  👀
Graba.   je ne sais pas
21 maja 2010 13:34
Maddie, prawdopodobnie mnie. 🙂
Jakby pogoda dopisywała ja na Klikową może się pokuszę, jako widz. W ramach niedzielnej wycieczki rodzinnej (chyba, ze bede miała strajk anty-koński w domu), w sumie mam niedaleko.
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 maja 2010 14:48
nerunia  :kwiatek:
Graba. z jakim koniem jedziesz? Imię, maść? 😉

Jakby co ja jadę z gniadą Primą. Na prawdę, więcej Voltowiczów się nie wybiera?  🤣
Graba.   je ne sais pas
21 maja 2010 18:32
Maddie, jadę jako widz. 😀 Mam tam przyjaciółkę i duużo znajomych, więc będzie komu kibicować. 🙂
Maddie   Hucykowa demolka na wakacjach
21 maja 2010 19:22
Graba. szkoda że bez kucyka 😉
Oj mam nadzieję na nowe znajomości. W tych okolicach nie byłam i ludzi nie znam. Moje okolice to Żywiec i tam to znam wszystkich co jeżdżą amatorskie. Ja też totalny amator, jadę bo mi Prezes kazał, więc no "nie" nie powiem. Ale liczę na fajną zabawę 😉
Hucki, z którymi pracuję



Funkia (Fara- Sokół) 2007, zaźrebiona ogierem Pac



Pelargonia (Petunia-Sokół) 2007, zaźrebiona ogierem Sonet WT

Są w trakcie wstępnej pracy pod siodłem- na Funki już jeździłam dwa razy, po latach jazdy na dużych koniach uważam, że jest super
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
21 maja 2010 22:16
marysia550 jesteś ze świętokrzyskiego? 🙂 Pac i Sonet WT to dobry wybór na krycie, zwłaszcza Pac 😉

Maddie ja byłam w Brennej raz i bardzo mi się nie podobało 😉 Porównując teraz do każdej ścieżki i mając większe doświadczenie tam już nie wrócę. No i bosym koniem bym się tam nie pakowała, pojechaliśmy w 2 konie to jeden podbity do domu wrócił.

A ktoś się wybiera na Majówkę w Regietowie za tydzień? 😀
Strucelka- tak, z samych Kielc. Ogiery mogłam sama wybrać- dla Funkii wybierałam między Pacem a Wichrem , a dla Pelargonii musiał być ogier mocno srokaty, więc do wyboru był tylko Sonet albo Sułtan. Sonet zwyciężył, bo wyższy
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się