hucuły.

Dziękuję za odpowiedzi 🙂

Wiem, ze są sklepy które wysyłają testowe siodła Winteca. np google mi wyszukało ; http://www.rumaksklep.pl/siodla_testowe .
Zastanawiam się nad tym, kusi mnie  😉 Na pewno w każdym sklepie - możesz wziąć siodło na przymiarkę : włożyć na grzbiet, dopiąć popręg ( ostrożnie żeby się nie czepiali ze paski poniszczone :P) i stać i dumać czy pasuje czy nie, można tez ostrożnie usadowić swoje szanowne cztery litery zeby zobaczyć jak pod obciążeniem sie zachowuje, byle nie wypaprać siodła 🙂 już niejedno siodło tak zwróciłam - problem jedyny dla tych co chcą używane kupić i ich fundusze to mniej niz suma za nowe siodło (ja musiałam 'przejść z kapeluszem' po znajomych ^^ ) - trzeba za nie kaucje zostawić = zapłacić , pieniądze oczywiście do oddania gdy wrócisz z siodłem.
I właśnie się tak zastanawiam czy po Wide się nie przejdę z początkiem tygodnia, chyba ze mi wpadnie coś dobrego w ręce w ten weekend 😉 Gdym wyłudziła siodło ze sklepu - przymierze i zdam relacje - zdjęcia i pomiary obiecuje  😁
Gdyby sie okazał dobry, to mogło byc siodło, które służyłoby mi juz długo, a może nawet trochę na młodej jeśli jej spasuje. Wiadomo nie będzie trzymać sie 20 lat jak siodło dobre ze skory, ale nawet 5 lat już mnie cieszy :P A mam okazje obserwować winteca 250 pod którym konik chodzi w rekreacji ( wiec od biedy 5 h tygodniowo) już ponad rok czasu - i w zasadzie : jak nowe, nie licząc i tak mało wytartej przystulicy od strony popręgu - bo od str czapraka - nic sie nie stało. 
EDIT: przepraszam za dubla 🙁
Ja mam taką prośbe do was moglibyście nie wstawiać swoich fotorelacji w picasaweb... bo mój komputer niewiem dlaczego nie czyta tych zdjęć z góry DZIEKUJE  :kwiatek:
Filo,
fajne zdjęcia 😉. Masz coś z samej ścieżki?
bielanska- ja mam marne.
marysia boże co ja na tym zdjęciu czynie  🤔
No moim zdaniem nic takiego. Tylko koń podwozia nie złożył  😀iabeł:
a nawet zaczął podchodzić do lądowania 🙂
ale nie zrzuciła  😉
nie wygląda na to, żeby miała zrzucić, bo widać, że tylne nogi podciąga pod siebie, tylko fotograf uchwycił taki śmieszny moment  🙂 🙂
Witam,

na ścieżce byłem po raz pierwszy, a że moje klacze mają tylko przyszły sezon na zrobienie próby dzielności to poczyniłem dokumentację zdjęciową przeszkód. Mam zamiar część z nich, szczególnie te z próby zasadniczej zbudować u siebie. Pomyślałem, że ktoś może mieć podobny pomysł lub poprostu zobaczyć jak takie przeszkody wyglądają, więc poniżej udostępniam galerię:

https://picasaweb.google.com/Filo4444/20110625SciezkaHuculskaSielecPrzeszkody?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJmozoLdiPy9mQE&feat=directlink

Przepraszam, że w Picasa ale tym narzędziem posługuję się na codzień.

Pozdr, Filo.
Filo- skąd jesteś?
odnośnie siodeł - ja się męczyłam - dosłownie - z dobraniem siodła na Korine przez 3 lata co chwile coś kupowała i sprzedawała bo nie pasuje, albo pasowało chwile a koń się rozbudował i znowu w świat. Na młoda poszła odrazu bezterlicówka bo już mi nie starczyło ani sił ani sumienia na męczenie konia dobieraniem zwłaszcza że młody koń się zmienia co chwile przecież.

próbowałam na młoda w sumie niedawno zakładać i daslo z wymiennymi łekami i winteca 500 ale niestety koń się blokował okropnie mimo że w teorii wintec był ok, ale widocznie tylko w teorii bo koń był wyraźnie niezadowolony, a zakładam bezterlicówkę i luzik  😜

nierozumiem w sumie tego co pisałaś że teraz wintec wide a kiedyś zbierasz na bezterlicówkę - winteci są w cenach podobnych do porządnych bezterlicówek a jak pogrzebiesz na allegro albo e-bayu to i tańszą używkę znajdziesz, po co się męczyć i grzebać i szukać.

Niestety hc sa dość nietypowe w budowie i ciężko coś znaleźć terlicowego. Ja na Korinę w końcu znalazłam odpowiednią terlicówkę tez wintec i razem z siodłem koń został sprzedany, ale co będzie jak schudnie/przytyje to nie wiem. Czy nowy właściciel też będzie mieć siłę na szukanie nowego siodła?
Z bezterlicowek wiem ze Barefooty są świetne i Freemaxy, o reszcie znajomi nic nie wiedza, poza tym ze odradzają Nortona i no name z allegro  😉 Z beterlicowek zakochałam sie bez pamięci w Cheyenne a jakbym dotknęła London  😜 to już bym go nie oddala 🙂 To sa młode konie, ojciec ma charakterek, a mała to dopiero będzie bestia, tak czuje  😀iabeł: dlatego szukam bezterlicowek, które 'dobrze' trzymają i sa prawie jak terlicowki - nie raz sobie brykamy wymieniać sprzeczne poglądy z miśkiem 🙂 Moze i to jest mysl, zamiast teraz rozdrabniać się na jakieś używane siodła, kupić od razu bezterlicowe i mieć z głowy. Winteca Wide mam upatrzonego za 900 zl używanego, wiec przymierzałam sie jesli juz to do zakupu uzywanego, a nowe jedynie ze sklepu chciałam wziąć żeby sie upewnić czy w ogóle będzie pasował 🙂 Na bezterlicowe średnio używane lub nowe ( Chayenne ) pasuje ok 2 tys odłożyć 🙁 no nic, poczekamy do wypłaty w lipcu, konikom wyjem trochę suchego chleba dla wspólnego dobra zaciśniemy pasa 😉 coś się odłoży  😁
Na razie udało mi się siodło załatwić od kumpeli która już nie używa, bo dla jej konika za szerokie, a dobrze leżące , wiec mamy się na czym bujać póki co 🙂

Dziękuję za rady 😉  :kwiatek:
Filo- skąd jesteś?


Z Siewierza.

Pozdr, Filo.
bielanska21 Twoja Bohema jest prześliczna!!
nerunia dziękuje ale Twoja Czakra też jest śliczna 😜
No wiesz, moja dla mnie najpiękniejsza  😍 , ale nie wypada chwalić swojego konia 😉 Wstawiaj swoją częściej, bo ja byłam nieświadoma jej urody!!
Ja niemam dobrego aparatu  ja wogule niemam aparatu bo mój brat porzyczył mój i mu spadł i się rozwalił ja robie zdjęcia tylko telefonem który deformuje ją całkowicie 😵 Musze zainwestować w cyfrówke albo lustrzanke  😜
bielanska21 musisz! albo kogoś pomolestuj o sesję 😀 👀
cały czas molestuje koleżanke ale ona miała noge złamaną a to nie może bo coś tam albo mnie niema i tak to jest  🤔
emptyline   Big Milk Straciatella
02 lipca 2011 13:24
Słuchajcie, ile przeciętnie ważny huculski chłopak?
emptyline zależy ile ma lat  😉
emptyline przeciętnie to ok 300 kg, ale każdy koń jest inny. Najlepiej zmierz obwód klatki piersiowej specjalną miarką na której jest od razu podana waga w kg 😉 Jest też wzór na obliczanie masy, ale nie pamiętam go w tej chwili. Poszukam i jak znajdę  to wrzucę

edit:
Mam wzór:  obwód klatki piersiowej podnieś do kwadratu, pomnóż go przez długość tułowia. Wynik podziel przez 11900
emptyline   Big Milk Straciatella
02 lipca 2011 14:24
4,5 i to nie do końca hucuł 🙂
Bischa   TAFC Polska :)
02 lipca 2011 14:48
Filo, na czym polegała [url=https://picasaweb.google.com/Filo4444/20110625SciezkaHuculskaSielecPrzeszkody?authuser=0&authkey=Gv1sRgCJmozoLdiPy9mQE&feat=directlink#5624490718092649650]TA[/url] przeszkoda? O ile to jest  przeszkoda, a nie ozdoba, bo nie widzę ani z jednej ani drugiej chorągiewek.
Huculska Ostoja   Fotografia Beata Gan
02 lipca 2011 16:09
cały czas molestuje koleżanke ale ona miała noge złamaną a to nie może bo coś tam albo mnie niema i tak to jest  🤔

bielanska21  ja  koło 15 sierpnia  wybieram  się  do Przemyśla  do  znajomych ,  ale  bardzo  chętnie wpadnę  do Ciebie z  aparatem  i  pomęczę  Cię  zdjęciami 🙂
Bischa L, to albo dekoracja (studnia z żurawiem), a jeśli jest wykorzystywana na ścieżce, to pewnie pod spodem się przejeżdża 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się