Jakie pasze dajecie swoim koniom?

blackstones - porównaj sobie z balancerami innych firm, zwłaszcza dawkowanie.
Nie rozumiem stwierdzenia - "ten skład co podajesz to już z owsem" - skład jest paszy, a czy jest w niej owies czy nie nie ma to znaczenia, jak do owsa w domu dosypię węglan wapnia to też zmienię parametry i nadal to będzie owies.
edit. Tu masz balancer daily:
wapń (Ca) 2,79 g
fosfor (P) 3,29 g
balancer 7herbs:
wapń (Ca) 2,97 g
fosfor (P) 3,87 g
balancer longlife
wapń (Ca) 3,46 g
fosfor (P) 5,91 g
Perlica, niekoniecznie, bo kiedy masz konia który na samym sianie jest tłusty i dajesz żarcie symbolicznie po kubeczku to jest duża różnica ile schodzi pavo a ile eggersman- skrót myslowy, bo ja pasze daje żeby nie było pustego żłobu. A swoją szosą, to że wszystkie te chrupopodobne pasze, jakbym chciała je dawać na full to dobra impreza finansowa... wtedy wolę dać pełnoporcjowo Brandon XL.
Burza, dawanie paszy symbolicznie po kubeczku to dla mnie zupełnie niezrozumiałe,bo po co marnować pieniądzę?
Lepiej już dać wtedy sieczkę, bo tania i lekka. Dawanie kubeczka paszy mija się z celem, chyba że balancera typowego to wówczas masz pewność że pokryłaś dzienne zapotrzebowanie na składniki,ale wiadomo balancer droższy.
Potrzebuję solidnie przytyć 2 letniego (400kg), mocno kontuzjowanego konia. Siano bardzo dobrej jakości do oporu.  Padok 24h (na zimne noce zarzucam derkę).
Aktualnie dostaje:
0,5 kg  wysłodek Hippolyta
ok 1,5 kg Mebio Frutti
0,5 kg otrębów ryżowych Hippolyta
+ suplementy
Podzielone na dwa posiłki.
Zazwyczaj dostaje jeszcze trzeci posiłek w ciągu dnia - musli + 1kg sieczki Dengie Alfa A Oil.

Zastanawiam się nad dodaniem Nuba ProMass Mix, ale nie wiem jak to wszystko ze sobą połączyć, żeby nie przegiąć  😵
Mogę też przejść na inną paszę/balancer.

Nigdy nie miałam problemu z chudymi końmi, raczej wszystko w drugim kierunku, także z chęcią posłucham rad  🙇 :kwiatek:


rox moj super odbił na promasie.
rox, Frutti zmień na build up na start 🙂
blackstones, dawałaś jako osobny posiłek czy dorzucałaś do czegoś? Widełki dawkowania są dość duże i nie wiem w jakich proporcjach dawać do tego co już dostaje.
Burza, już zerkam  🙂
dawałam do wysłodków i otrąb ryżowych, ale koleżanka dawała do owsa, a inna jako oddzielny posiłek
rox, ja bardzo polecam Brandon XS od Hippolyta. Naprawdę sama jestem pod wrażeniem efektów. Podawałam w połączeniu z wysłodkami i lucerną 😀
Czy jest tu ktoś kto bilansował otręby pszenne kredą pastewną ? Interesuje mnie w jakich proporcjach to podawać  😉
Czy ktoś karni zlotowitalem?
Zamówiłam musli ziołowe na podstawie składu ze strony. Na worku na ulotce skład jest inny a z tyłu worka są składy wszystkich pasz i tak jeszcze coś innego. Na stronie w składzie owsa nie ma a na worku jak najbardziej.
http://zlotowska.com/pl/pasze/66933-karma-dla-krolikow-krolik-1-25kg.html



Ja karmię, jutro będę w hurtowni to sprawdzę skład, bo akurat tego musli obecnie nie używam. Jednak wydaje mi się, że jakaś niewielka ilość owsa tam była - nawet chyba na fotce na stronie jest, choć mogli zmienić skład.
[quote author=zielona_stajnia link=topic=25.msg2814883#msg2814883 date=1539025930]
Ja karmię, jutro będę w hurtowni to sprawdzę skład, bo akurat tego musli obecnie nie używam. Jednak wydaje mi się, że jakaś niewielka ilość owsa tam była - nawet chyba na fotce na stronie jest, choć mogli zmienić skład.
[/quote]
Dziekuje. Dopytaj prosze🙂 najbardziej zależy mi na otrębach pszennych, bo jednemu nie mogę podawać .

A jak sprawdzają się te pasze? Składowo i cenowo ciekawie wypadaja
Skład taki jak na białej etykiecie czyli bez owsa jednak.
Mi się sprawdzają - używam musli hodowlane jako miks do owsa. Nie pyli, nie ma melasy, sporo tłuszczu i wysoki poziom witamin i minerałów, więc jak za tą cenę dla mnie jak najbardziej ok. Choć nie jest to jedyna marka jakiej używam, bo np. jedna moja kobyła stoi na StHippolycie.
Zielona stajnia - dziękuję🙂
Mi musli ze złotowa jakoś sie sprawdzało, ale każda partia wyglądała jak dla mnie trochę inaczej. Natomiast nie polecam wysłodków stamtąd, dla mnie tragedia🙁
Koniuszek, a czemu tragedia?
Ja obecnie biorę niemelasowane śrutowane - rozmaczają mi się w kilkanaście minut a płacę 30 zł za 25 kg.
Oprócz tego dla jednego "jaśnie pana" biorę toffi - no, ale tu uwagi to chyba do producenta wysłodków nie sprzedawcy 😉
Kupiłam dwa worki, jeden znośny, pod koniec było troszkę proszku i innych ziaren ale drugi tragedia, sam proszek i ziarna, jakbym worek kukurydzy kupiła  🤣 mogę poszukać zaraz zdjęć
Uuu to faktycznie lipa. Trzeba było reklamację składać. Ja na śrutowane nie narzekam i plus z szybkością rozmakania.
Szczerze to jakoś nie chciało mi się w to bawić haha za taką cenę to nie miało sensu, ale trawokulki od nich dalej daję i sobie chwalę😀 wysłodków już więcej nie spróbuję
A ja kończę 1 worek Pro Linen Harmonic, najlepsze musli jakie dotąd podawałam 🙂 Koń ma energię do pracy, nie ponosi, zawsze w gotowości. Moim zdaniem również podniosła się jego wydolność i kondycja. Musli pachnie bajecznie, niczym sztucznym w przeciwieństwie do Hipolita. Polecam każdemu, kto szuka musli, które da dobrej energii
Wigorrr tak z czystej ciekawości to który Hippolyt Ci ,,sztucznie'' pachnie?
Ja nie wiem o jakiej konkretnie paszy mysli Wigorrr, ale ja ze swojej perspektywy wypowiem się, że dla mnie Struktuur Energetikuum pachniał niby ziołami, ale zdecydowanie za mocno i właśnie tak sztucznie, jakby dodali jakiś wzmacniacz. To nie był przyjemny, łagodny, naturalny zapach tylko taki mega dający na kilometr po otwarciu worka. Wiem jak pachną zioła naturalne i to nie było nawet zbliżone do tego 😉 Struktura tej paszy też była co najmniej dziwna, ja jednak wolę jak musli jest sypkie i wyraźnie widać co w nim jest, a nie taki przemiał jak w Strukturze. Ale o tylko moja opinia na podstawie tej jednej paszy 😉
Ja kiedyś podawałam Hippolyta Krauter - zapach był BARDZO mocny, można się było tym inhalować ( używałam jako odświeżacz powietrza w samochodzie, w siateczce pod lusterkiem :-) ) Koń zjadał to chętnie w sumie, więc jemu chyba nie przeszkadzało.
Większym problemem dla mnie w Hippolycie były takie spore sklejone grudy "niewiemczego". Skarmiam ich pasze koniom mojej znajomej kiedy jej nie ma i praktycznie za każdym razem przy ładowaniu pudełek natknę się na taką klejącą breję. Było zarówno w Krauterze, w Vital Fiber oraz z La Rosslet.
Dokładnie, miałam Hippolyt Krauter, koń co prawda jadł, bo dali - bez większego entuzjazmu. No i to prawda, musli bardzo sklejone i lepkie. Ja osobiście do Hipolita nie powrócę

z innej beczki - jak przechowujecie pasze? Kupiłam kilka worków musli i pół miesiąca jeżdżą ze mną w samochodzie, nie wiem czy brać je do domu, czy zostawić w nieogrzewanej siodlarni, czy nie zawilgną? Jak trzymacie swoje musli, żeby zachowały świeżość?
Ja trzymam swoje w siodlarni, ale u mnie nie ma wilgoci. Jest nieogrzewana, worki tak trzymam po kilka miesięcy i zawsze jest ok, muesli zachowuje świeżość. Worki najlepiej układać na płasko, żeby sie pasza nie przesypywała cała na jedną połowę worka.
Lol Harmonic pachnie pięknie ale na pewno nie naturalnie 😀
A Hipovet Krauter ma być stricte ziołowe i nie każdy koń chce to jeśc, ja zapachy musli ST Hipolyt oceniam super i naturalnie.
Harmonic? Pachnie batonikiem zbożowym z owocami, dla mnie zapach jest super naturalny i delikatny. Czuć tam głównie zboża i czarną porzeczkę, bez efektu prefum. Pasze świeżo mieszane w Polsce, na prawdę warto zaufać Pro Linen
Wigorrr, ale ja im ufam i wielu rzeczy używam, tylko to za nic nie jest dla mnie naturalny zapach, za cukrowy i słodki.
A my przez fuckupy poczt polskiej się przesiedliśmy z pro linen na hyppolita.
I jeśli bedzie ok dla konia to zobaczymy na jak dlugo bo mi wychodzi taniej.
Z wlasnym mieszaniem dla mnie jednak o tyle zabawa, że żeby się to opłacało to musiałabym sama jechać po substraty... A to już mi się czasowo nie opłaca.

Nie wiem czy niestety nie będę musiala przejsc na zywienie paszami na full...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się