Jakie pasze dajecie swoim koniom?

caroline   siwek złotogrzywek :)
04 grudnia 2010 20:13
chłodnej pokojowej, ale odpada trzymanie ich w temp. poniżej zera i bliskich zeru. tam są przeciez małe żyjątka - jak je zamrozicie, to je zabijecie. proste.
bjoork dzięki za info, zainteresuje się tym probiotykiem jak sie ociepli bo u mnie niestety zimna stajnia.
Dzięki, to nie ma strachu stajnia ciepła 🙂
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
04 grudnia 2010 21:08
Dzięki wielkie  :kwiatek:
Po dokładnym przestudiowaniu składów wezmę pewnie St.Hippolyt PreAlpin, muszę tylko najpierw wykombinować gdzie to postawię, bo przecież jak postawie dwa kubły pod boksem to mnie wyrzucą ze stajni  😵
arivle, PreAlpin je Piorek w ramach dodatku i wsuwa je jak dziki- nazywamy to Gorący Kubek smak Alpejska Łąka 😁 i na baaaaaaaardzo długo starcza.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
05 grudnia 2010 09:46
Burza, a ile dajesz mniej więcej? Rozumiem, że jest takie mocno ziołowe  😁
arivle, ja w ramach Piorka diety dostałam konkretne wytyczne, musiałabym zajrzeć w maile ale generalnie daję do pół miarki w postaci mokrej- czyli kilka garści suchego. Jest jak sieczka z ziołami z możliwością zalewania 🙂 pachnie super, jemy to już około 3-4 miesięcy. Zużyłam może 3/4 worka 😉
Wrrr.... czy ktoś jeszcze ma problem z logowaniem się na stronie Dodsona ?
zamów przez maila lub telefonicznie, nie powinno być problemu  😀
[quote="Burza"]Gorący Kubek smak Alpejska Łąka[/quote]
Fajne określenie 😀 Skoro to mocno ziołowe, to Pallas by chyba zjadł żłób razem z tym 😍
Btw, jak wygląda PreAlpin? W sensie, to taka drobno siekana sieczka czy bardziej "zbita", dłuższa?
To są takie pellety jak kruche cukierki bardziej- rozetrzesz je w ręku bo nie są bardzo twarde ale generalnie wyglądają jak cuksy 🙂

Określenie Sierry bardzo trafne uważam 😁
Otworzyłam wczorak wór lucerny Sukcesu, nie spodziewając się zbyt wiele, i przeżyłam ogormne zaskoczenie. Ona jest po prostu piękna - zielona, dość gruba i obłędnie pachnie. EquiFirst, który dawałam wcześniej, wygląda przy niej szaro i jest w pozbawiony zapachu 😉
Gillian   four letter word
16 grudnia 2010 10:44
Kudłaty nie chciał nawet ruszyć tej lucerny z Sukcesu. Stał przed otwartym workiem, grzebał grzebał i poszedł sobie. A on z gatunku jedzących nawet kanapki z szynką 🙂

od wczoraj daję owocowego Eggersmanna - łaaaaaa jaki zapach  😜
Gillian frucht pachnie tak, że zazwyczaj w samochodzie czułam go jeszcze ponad tydzień  😜 niestety Agrosowi przestał się podobać
Kudłaty nie chciał nawet ruszyć tej lucerny z Sukcesu. Stał przed otwartym workiem, grzebał grzebał i poszedł sobie. A on z gatunku jedzących nawet kanapki z szynką 🙂


No właśnie recenzje czytałam niepochlebne, a w poprzedniej stajni mieliśmy worek lucerny Sukcesu, która wyglądąła zupełnie inaczej. Była taka jakaś szara i pyliła. A ta jest super, ładniejsza od EquiFrista i Pavo.
Burza, Jeśli wygląda jak cukierki, to młody tym bardziej zakwiczałby z zachwytu.  😜  ja mniej, bo mi zależy na takiej sieczce "sieczkowatej". Aaale... kto wie co przyszłość przyniesie po świętach.  😁

Czy sieczka z Sukcesu jest taka długa, twarda i "badylowata"? Bo się zastanawiam co oglądałam w znajomej stajni  😡
Odnośnie lucerny z Equifirsta... ja bym się zastanawiała ile tam jest lucerny w ogóle 😁 Tak czy owak, equifirstowa lucerna mi się "nawet" podobała, ale cud świata to to nie był. Miałam dwa worki z czego jeden był znośny, a drugi.... jakiś taki nie teges- szarawa, momentami znajdowałam pozlepiane "kłaczki" pachnące niczym zupka chińska.:/
Teraz mamy grass mix z hartoga, która jest ładna, pachnąca i bardzo przyjemna.🙂 Choć, mogłaby nie być tak mocno wysuszona, aaale... Już się nie czepiam. 🙂
Czy sieczka z Sukcesu jest taka długa, twarda i "badylowata"? Bo się zastanawiam co oglądałam w znajomej stajni 

Tak, to mogła być ta.
Sankaritarina, ale to najlepiej dawać zalane wodą, a wtedy wygląda jak ziołowy mesz 🙂 ja daję zalane gorącą wodą i trochę przestygnięte, koń wylizuje aż złób trzeszczy 🙂
No właśnie recenzje czytałam niepochlebne, a w poprzedniej stajni mieliśmy worek lucerny Sukcesu, która wyglądąła zupełnie inaczej. Była taka jakaś szara i pyliła. A ta jest super (...)


Właśnie taki jest "problem" z Sukcesem. Nie wszystkie partie produktów są takiej samej jakości...
ale z tego co dziewczyny piszą, to zdaje się, że jakość się poprawiła? osobiście nie stosowałam, ale po wpisach tu czuję się zachęcona 🙂
O widze ze oferta muehldorfer sie fajnie rozbudowala

ktos stosowal?
http://muehldorfer.pl/catalog/product_info.php/cPath/21_25/products_id/64
Burza, Wygląda jak ziołowy mesz powiadasz... chyba sobie więcej na ten temat poczytam... Szczególnie, że hippolyt dostępny w moim mieście.

ale i tak jeszcze zapytam:
ma ktoś pomysł na niemelasowaną, bezolejową, niskobiałkową sieczkę...?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 grudnia 2010 11:26
myślę, że Dodsonowy Safe&Sound 🙂
Otworzyłam wczorak wór lucerny Sukcesu, nie spodziewając się zbyt wiele, i przeżyłam ogormne zaskoczenie. Ona jest po prostu piękna - zielona, dość gruba i obłędnie pachnie. EquiFirst, który dawałam wcześniej, wygląda przy niej szaro i jest w pozbawiony zapachu 😉


Equi first ma mało lucerny w tej sieczce- jako pasz uzupełniająca można dawać do 2kg na konia dziennie - czyli około ich 2 miarki.

Ja właśnie wczoraj zaczęłam dawać tą lucernę( sieczkę z lucerną)- zobaczymy jaki będzie efekt.


ktos stosowal?
http://muehldorfer.pl/catalog/product_info.php/cPath/21_25/products_id/64

Ja nie ale nazwa brzmi fajnie.
Problem z tymi sieczkami i lucernami jest taki, że w większości melasowane..... czyli bez sensu...
Edytka, No właśnie tak się uśmiecha do mnie ten safe&sound, ale widzę w składzie "tłuszcz (pełnotłuszczowa soja/olej z warzyw" oraz "cukry (melasa z trzciny cukrowej/burak cukrowy bez melasy), " i jakoś to mi się gorzej uśmiecha. Chyba, że to nie wadzi... ?
Gott, trudno jest skomponować odpowiednie żywienie. 😵
caroline   siwek złotogrzywek :)
23 grudnia 2010 11:47
Sankaritarina, z dodsona jeszcze ewentualnie justgrass i fibergy masz do wyboru 🙂

fakt, nie jest łatwo 😉

a co z czym i po co (cel) komponujesz? może wspólnymi siłami coś się uda uradzic? 😉


kotbury, racja z tymi melasowanymi itp. ale z drugiej strony - safe&sound jest rekomendowany dla koni z problemami ochwatowymi i takie konie bardzo dobrze się na nim czują.
Sankaritarina - sieczki zazwyczaj mają dużo białka jeśli są na bazie lucerny. Jeśli są na bazie słomy owsianej białka jest trochę mniej, ale jest więcej cukrów - głównie dlatego, że jak ich nie zamelasujesz to konie ich nie chcą jeść. Jeśli chodzi o pasze Dodsona, to wysłali mi kiedyś ile tych cukrów tam jest i w sieczkach było ok 10%(oczywiście chodzi o cukry proste), w Fibergy chyba mniej. W sianie zazwyczaj masz więcej,w  czystej lucernie też masz więcej...
W sieczkach Spillersa masz mega mało cukrów(mniej niż koń pobiera w naturalnym środowisku...).
W Happy Hoof masz:
Olej (%) 4
Białko (%) 8
Błonnik (%) 25
Skrobia (%) 4

ta jest niemelasowana, niestety nie każdy koń ją przez to chce jeść...

Sieczki bez oleju raczej nie znajdziesz...



Andre   I am who I am
23 grudnia 2010 12:10
ja również kupiłam lucernę Sukcesu i potwierdzam opinię izydorex, zielona, gruba i pięknie pachnie z worka 🙂

Czekam aż przyjedzie do mnie granulat Besterly, choć od pewnej osoby usłyszałam, że to najgorsze świństwo jakie mogłam kupić, koń mi po tym wrzodów dostanie i w ogóle granulaty są blee, lepiej ich nie dawać; najlepsze to tylko musli Hartoga albo Eggersman. Po tym zaczynam się zastanawiać otwierać mój worek... Na forum raczej były pozytywne opinie o tych paszach.
Nie chcę kupować musli, dawałam już EquiFirst sport/Havens sport, ale to było bez sensu, skład większości musli to granulat+zboża, a mój koń już dostaje owies+kukurydzę+sieczkę, a w tych paszach były płatki kukurydziane, owies i granulat. I dostawał jakby dodatkowo to samo tylko z worka z musli 😉 No właśnie, w większości musli jest granulat i ten jest już nieszkodliwy 🤔 a sam granulat szkodzi?
Właśnie celowo zakupiłam granulat, bo chcę dawać coś do uzupełnienia jego diety, a teraz dowiaduję się, że jest szkodliwy 🤔
potrzebuję krótkiej rady - co polecacie tuczącego?
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 grudnia 2010 12:28
Sankaritarina angielski opis S&S zawiera informację, że jest 'Low in sugar', do tego głównym źródłem oleju są nasiona lnu, a lniany olej to ten najzdrowszy 😉

Endurka Barley Rings
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się