Taranty

edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 grudnia 2010 16:15
edzia69 - czy Luksus jest tarantowato-srokaty?

tak, w tym roku sypnął tarantami i takim oto ciemnogniadym cudeńkiem!



i następca Lukusa kf Apostrof, w tym roku otrzymmał licencję hodowlaną, zdając wierzchową próbę dzielności.
furmanka   zawsze pod górkę...
17 grudnia 2010 20:43
edzia69, dzięki za odpowiedź
Ten gniadoszek rzeczywiście cudny.
Tu mam Wirusa w całej okazałości:


A Wildze w marcu stuknie 23 wiosna 😉
edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 grudnia 2010 21:01
Furmanka
Ze srokatego konika kawałek byczka jest! no ale to półhucuł to nie ma dziwne.
Wilga, 23 ładny wiek
nasza w czerwcu 22 będzie miała.
kujka   new better life mode: on
26 grudnia 2010 21:18
spojrzcie jakie cudenko w internecie znalazlam:
http://ogloszenia.voltahorse.pl/anonse,a-5841.html

sama bym taka chciala!
Pursat   Абсолют чистой крови
26 grudnia 2010 21:22
Fajna, ale w rodowodzie mocny inbred - ojciec i matka po tym samym ogierze. A kto wie czy to nie nawet pełne rodzeństwo, matki mają NN, a pomiędzy nimi tylko rok różnicy. Ciekawe.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
11 stycznia 2011 19:51


Kuc feliński, znaleziony w necie.
Alka NN
Charakterek ma ogromny ;d
Dogata - Tara wygląda fantastycznie, świetne ma umaszczenie 🙂  😍
Pursat   Абсолют чистой крови
29 stycznia 2011 19:04
Ten to był skubaniec ładny, Dywizjon:



zdjęcie z Bazy Koni
Pursat prześliczny jest  🤣
z tego co pamietam to i zaawansowany w krew, pewnie i stąd trochę mniej toprna uroda
btw mam go w papierach u swojej 🙂
Ten to był skubaniec ładny
ano! 😍
a jakie ładne potomstwo dawał! Mój też go ma w papierach 😁
Pursat   Абсолют чистой крови
13 marca 2011 15:25
Znalazłam go w bazie koni - Dragon po Dywizjonie:



Ktoś wie jak z papierem od strony matki - w bazie rodowód pusty... To ogier hodowli michałowskiej?
Według bazy PZHK i tegorocznego rejestru ogierów, jego matka ma pochodzenie (NN-NN), a hodowcą jest Henryk Bębenek z Michałowa. W księgach go nie znalazłam.
http://www.pzhk.pl/docs/2011-mlp.xls
Pursat   Абсолют чистой крови
13 marca 2011 16:17
Dziękuję. Hmmm to dziwne w takim razie, bo w Bazie Koni jest informacja, że był czołowym w Michałowie - używaliby ogiera z takimi brakami w pochodzeniu? Piękne zwierzę tak w ogóle. 😉
Trudno powiedzieć. Może tylko stał na punkcie w stadninie i krył klacze z zewnątrz? A może krył michałowskie tarantki, ale potem je wybrakowano ze względu na braki w rodowodzie? A może ktoś coś źle wpisał do bazykoni.pl (np. opierając się na bazie PZHK)? W bazie PZHK są braki - nieraz spotkałam się z przypadkiem, że podawali pochodzenie konia jako NN, a w księdze w wydaniu papierowym było kilka pokoleń przodków  😂 Dlatego chciałam sprawdzić w księdze. Niestety nie ma tam wielu koni, które powinny się w niej znaleźć. Ot, polska biurokracja i porządek  🤬

A jak już o Michałowie i tarantach, to macie link
http://www.michalow.arabians.pl/pl/oferta/ogiery/2011/polkrwi.php
Tylko 2 ogiery, a są też zdjęcia potomstwa  😍
Kastorkowa   Szałas na hałas
13 marca 2011 19:43
to i ja pokaże taranta rynkowego
Asik955   Wegusiowo-Tanderowa
17 marca 2011 10:49

Z Derwiszem wiążę mnóstwo niesamowitych wspomnień, żywe srebro, takiego konia mogłabym mieć 🙂


O tak chłopak to anioł i bomba energii - miałam okazję na nim jeździć i jest genialny  😍
nazibaby77 czy za czasów z których go pamiętasz miał normalny ogon czy też taką witkę?  😉







edzia69   Kolorowe jest piękne!
17 marca 2011 11:02
[quote author=nazibaby77 link=topic=231.msg811832#msg811832 date=1292543014]
edzia69

Z Derwiszem wiążę mnóstwo niesamowitych wspomnień, żywe srebro, takiego konia mogłabym mieć 🙂


O tak chłopak to anioł i bomba energii - miałam okazję na nim jeździć i jest genialny  😍
edzia69 czy za czasów z których go pamiętasz miał normalny ogon czy też taką witkę?  😉



[/quote]
ale ja Derwisza nie znam osobiście. Napisałam tylko ,że on kubek w kubek jak nasza Ludolfina!
Asik955   Wegusiowo-Tanderowa
17 marca 2011 12:42
Mój błąd  🤦

Teraz już jest ok  😡
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
17 marca 2011 22:00
   Mam takie cosik, jak ją zobaczyłam ładnych parę lat temu, uznałam, że ten koń MUSI być mój bo ma piękne kropki 🤣 No i mam.
I co o tym myślicie??
Większość uważa, że to tarant, ale rodowód: http://www.bazakoni.pl/horse_12851.html nigdzie tam taranta nie ma 😎
Dopiero z "Identyfikacji maści koni":  prof Stachurskiej dowiedziałam się, że to KASZTAN W KROPKI i nie ma nic wspólnego z tarantami. Żeby mieć gwarancję, że nie mam jakiegoś lewego paszportu poszłam do autorki książki i pokazałam zdjęcia. Zdjęcia pani prof. zabrała żeby mieć do swojej dokumentacji, że w Polsce są kasztany w kropki, bo do tej pory pokazywała zdjęcia takich koni z amerykańskich magazynów 🤣
Kurcze wiem, że na tych zdj w zmniejszonym formacie mało co widać, ale chodzi o tem malutkie BIAŁE kropeczki na całym ciele. Największe są na zadzie (wielkość monety 20gr) ale z wiekiem ma ich coraz więcej.
galopada_   małoPolskie ;)
18 marca 2011 07:23
zaden tarant. widzialam takiego rudego z kropkami rozrzuconymi po calym ciele. gniadego tez  😉
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
18 marca 2011 08:18
To są kropki Blend or- nazwa od folgluta, który miał właśnie takie kropki  😎 Rzadkie, ale nie unikalne w Pl- sama znam 2 kasztanki z takimi kropami.
Severus   Sink your teeth into my FLESH
18 marca 2011 08:53
To są kropki Blend or- nazwa od folgluta, który miał właśnie takie kropki  😎 Rzadkie, ale nie unikalne w Pl- sama znam 2 kasztanki z takimi kropami.


Bend Or  😉
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
18 marca 2011 09:15
Bend or są czarne tak jak na jednym z wcześniejszych koni. To są białe, nawet kiedyś jak jedna z "bardzo ważnych" instruktorek to zobaczyła, powiedziała mi żebym więcej wybielaczem się nie bawiła bo krzywdę koniowi robię, białe kropki trzeba wygolić i więcej nie pryskać wybielaczem w konia 😲 Może na tym zdj będzie wyraźniej widać. ( u mnie na komp jest wyraźnie a tu jakieś małe wychodzą te zdj. i mało co widać 🤔)
AleksandraAlicja   Naturalny pingwin w kowbojkach ;-)
18 marca 2011 09:48
[quote author=AleksandraAlicja link=topic=231.msg940612#msg940612 date=1300436316]
To są kropki Blend or- nazwa od folgluta, który miał właśnie takie kropki  😎 Rzadkie, ale nie unikalne w Pl- sama znam 2 kasztanki z takimi kropami.


Bend Or  😉
[/quote]
😁

Jak białe, to nie bend or, ale ja ich na zdjęciach nie widzę  🙄
Mesalina xx miała takie kropki.
Pursat   Абсолют чистой крови
18 marca 2011 10:24
Meskalina 😉

A białe kropki nazywają się po prostu "wzór białych kropek". 🙂 Nie jest to wzór tarantowaty.
TinaTigra   ...w życiu piękne są tylko chwile...
18 marca 2011 11:03
Moja ma w papierach tarant i "na lato" dostaje dodatkowo białe kropki na całym ciele, co roku w innym miejscu- jedne zanikają, inne się pojawiają- tylko zad pozostaje bez zmian 😉
Kumpel mi zawsze dogryza- "umyj ją wreszcie z tego wapna"  🤣
emptyline   Big Milk Straciatella
19 marca 2011 02:36
To ja się też pochwalę tarantami, a co! 🙂

Najpierw Rizo - moja dzierżawiona niedawno jeszcze dziewuszka. Niestety kupić mi się jej nie udało.









I teraz Volt, czyli moja największa końska miłość, rok 2006. Teraz mieszka w Słupsku.







Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się