Pensjonaty w Poznaniu i okolicach

Drodzy Poznaniacy , szczególnie westowcy! 🙂
Czy ktos ma takie wędzidło http://www.okser.pl/hkm-wedzidlo-typu-billy-allen-p-6909.html
u siebie w skrzynce i chciałby pożyczyć/odsprzedać? Bardzo chciałabym je przetestować  :kwiatek:
[quote author=Billi-44 link=topic=208.msg1699155#msg1699155 date=1361742949]
Witam wszystkich serdecznie.

Mam pytanie do ludzi z pozania i okolic, a mianowicie. Czy ktos z was moze mi polecic jakis pensjonat z dobrym dojazdem z polnocnej czesci poznania?? miaszkam obok os. Sobieskiego. Rozwaze kazda propozycje. Zaznaczam ze nie mam auta w poznaniu;/

bede wdzieczny za odpowiedz🙂

Pozdrawiam, Sebastian Bilecki


Ja również mieszkam na Sobieskiego. Dojeżdzam do stajni w Łopuchowie. Pensjonat super 700zł. Duża hala, równana codziennie. Całodobowa opieka nad końmi, duże boksy, pastwiska na wiosna lato; zimą padoki przed stajnią.
[/quote]

Odradzam. Całodobowa opieka nad końmi to ściema. Siano beznadziejnej jakości, z grzybem, śmierdzące i zakurzone, konie wolały tam słomę jeść... Jedyny plus to socjal. Ale czy po to jeździmy do stajni?  😉
Amazonka - z czystej ciekawości - co sie stało w lopuchowie z halą??
Jakieś płoty słyszałam, ze zalało kompletnie i nie jest do uzytku. To plotka czy prawda?
Siano raz lepsze,raz gorsze. To juz zalezy od plonow,a w tym roku bylo kiepsko z sianem, ale teraz bardziej pilnuja jakosci siana. Podloze jest ok. Codziennie rownane. Jakos kazdy jezdzi i zyja konie wiec to ze jest nie do uzytku to jaka sciema :/ kazdy ma prawo miec swoje zdanie na temat tej stajni,ale moim zdaniem to najlepsze miejsce dla koni 😉 tylko szkoda ze tak daleko od poznania (30km) ale dojazd praktycznie pod sama stajnie pkp lub pks
Podłoże ma się dobrze, można zarówno ujeżdżeniowo pojeździć jak i coś skoczyć. Całodobowa opieka ściemą? Zachęcam do przejrzenia monitoringu w takim razie- w dzień codziennie są 2 osoby przed południem, po południu 1 osoba na dyżurze, w nocy konie doglądane są co godzinę. Siano- tak jak mówi Amazonka, zależy od zbiorów. Jak wiemy w tym roku lato na zmianę raczyło suszą i ulewami, więc nie spodziewajmy się sianka jak do żłóbka bożego. Pomimo to siano jest jak najbardziej odpowiednie dla koni- podobnie jak sianokiszonka zostały przebadane.
Thymos a wy gdzie teraz stoicie z końmi?
Tia.. Tylko należy uwzględniać działające kamery, ale dosyć już.
Cały czas R&R Ranch męczymy 😉
Kogo "zawiało" do Biedruska? Do pensjonatu?
Do malej stajni? I skąd?
Dwa brązy i jeden biały koń ??

Edit
Dla tych co w Kicinie i terenuja
http://epoznan.pl/news-news-39002-Zakaz_wstepu_do_lasu_oczyszczaja_teren_z_niewybuchow
Ale co, chcesz z nazwisk wiedzieć...  🤔 ? Może po prostu zapytaj na żywo, jak będą chcieli , to powiedzą.
Ale co, chcesz z nazwisk wiedzieć...  🤔 ? Może po prostu zapytaj na żywo, jak będą chcieli , to powiedzą.


Niekoniecznie z nazwisk. Raczej myślałam ze ktoś z r-v sie przeprowadził.
Nie wiem co to się teraz porobiło, że zamiast w cztery oczy pogadać, to wszystko w internecie się dzieje....
Jak jest taka mozliwosc to czemu nie zapytac.?moze ktos z revolty to jest... Bez przesady
Nie wiem co to się teraz porobiło, że zamiast w cztery oczy pogadać, to wszystko w internecie się dzieje....


Tak się składa, ze np. jeden nowy koń stoi w stajni u nas miesiąc a ja osoby od konia nie widziałam. Nie mam problemu z podejściem i zagadaniem, przedstawieniem się jak kogoś widzę. Zwłaszcza pierwszy raz.
Ale jak kogoś nie widzę, a okaże się ze to osoba już znajoma?
Może ty znasz wszystkich po imieniu z r-v, ale jak mi się ktoś przedstawia Basia czy Hania to ja nie wiem czy to "kucyk33" czy "kara-misia".
Dodam tylko whisperer13, ze mam lat 40sci i moje życie nie toczy się w internecie.
Nie toczyło się 20 lat temu jak netu nie było, i nie będzie się toczyć za 20 lat jak net pochłonie świat.
Cieszę, ze rownież ze to nie Ty bo widzę, ze nie znalazłybysmy wspólnego języka stajennego.

Te dziewczyny byś poznała, gdybyś do stajni jeździła.
prowadzisz grafik kto kiedy bywa na stajni?
Jakie macie problemy. Przecież Dodo tylko spytała  😵
Szukam stajni w okolicy Buku, Dusznik Wielkopolskich. Natknęłam się w internecie na stajnię w Wierzei "u kasztanka" a także na stadninę w Kunowie. Wiecie coś może więcej o tych miejscach? Z góry dzięki za wszelkie informacje 🙂
nadeja  ja wiem o stajni w Wygodzie, ale nie wiem czy będą tam wolne miejsca, a w stronę Poznania jeszcze są Więckowice.
BASZNIA   mleczna i deserowa
17 marca 2013 20:25
nadeja, nasza stajnia jest blisko Dusznik. Miejsc nie ma, ale fajnie byloby sie poznac, skoro jestes z okolicy, zaprszam, gdybys miala ochote 🙂.
ogurek nie, ale strasznie irytują mnie osoby, które mają najwięcej do powiedzenia wszędzie, a swoje konie widzą raz na miesiąc. Moja irytacja się skumulowałą po prostu.  Nieważne już  🚫
przepraszam za  🚫  ale to dla mnie bardzo ważne...

11.03.2013r. wyjechał ode mnie ze stajni (Zajączkowo, woj. pomorskie) kasztanowaty wałach o imieniu Wigor. Koń ma ok. 182cm w kłębie i charakterystyczne pęknięte przednie kopyto. Nie mam zielonego pojęcia dokąd trafił, a jest to koń bardzo dla mnie ważny, dlatego chciałabym Was poprosić o pomoc. Czy gdybyście zobaczyli gdzieś Wigora, moglibyście dać mi znać? To dla mnie naprawdę ważne... Dołączam też jego zdjęcie. I jeszcze raz przepraszam za off topic  :kwiatek:
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Wielkość zdjęcia
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
18 marca 2013 21:27
nadeja, nasza stajnia jest blisko Dusznik. Miejsc nie ma, ale fajnie byloby sie poznac, skoro jestes z okolicy, zaprszam, gdybys miala ochote 🙂.


Gdzie jes ta stajnia koło dusznik bo jakiś czas temu wdziałem ogłoszenie konia stamtąd to było od was ??
BASZNIA   mleczna i deserowa
18 marca 2013 22:13
Nie wiem co widziales, a stajnie masz w profilu.
ogurek nie, ale strasznie irytują mnie osoby, które mają najwięcej do powiedzenia wszędzie, a swoje konie widzą raz na miesiąc. Moja irytacja się skumulowałą po prostu.  Nieważne już  🚫



chyba piszesz o sobie
specjalnie policzyłam - w lutym, który miał 28 dni = byłam w stakni 9 (słownie dziewięc) razy (czyli nie raz na miesiąc) - tak mało, sama przyznaję, ale poza końmi mam rodzinę, pracę, obowiązki i inne rzeczy
wiec proszę mnie nie atakować, że jestem raz na miesiąc 🙄 skoro nie masz zielonego pojęcia
jeszcze Ci dodam, że w stajni u nas jest osoba, która jest CODZIENNIE ale w godzinach 8.30-10.30 i dla wielu jest "człowiekiem widmo", bo po prostu taki ma tryb stajenny
innego kolegi, który przyjeżdza praktycznie codziennie ok 20-21 - też nie widuję tygodniami

to, ze nie widzi się "współlokatorów" w stajni, nie znaczy, ze sie w niej nie bywa
nie każdy siedzi cały dzień, bo nie ma nic innego do roboty
Był ktoś w stajni "Wygoda" ?

www.stajnia-wygoda.pl/
Ja byłam jakiś czas temu w Wygodzie. Stajnia bardzo ładna, zadbana, jasna, mają niewielkie pastwiska i mały padok piaszczysty, niestety brak jakiegokolwiek placu do jazdy. Nie wiem jak z obsługą. To jest stajnia głównie hodowlana i mają w tej chwili komplet, ale mogę zapytać, moja koleżanka bywa na codzień w Wygodzie 🙂.
krzysztoftzr   Horses knows who moves who
24 marca 2013 19:18
Słyszłame dużo dobrego o o tej stajni od znajomego i od innych ludzi.Szkoda ze tak daleko jest ten pensjonat. Warunki mają dobre.
BASZNIA   mleczna i deserowa
24 marca 2013 20:25
lalusiowa, kilka razy przejezdzalam, i zajezdzalam, niestety zawsze bylo na glucho pozamykane, ale moze zle trafialam? Fajne maja ogrodzenia  😍. I do kliniki blisko  🤣.
nejna69- zapytasz się koleżanki czy mają wolne boksy i czy przyjmą kucyka (117cm wzrostu)  😀
lalusiowa napisałam Ci wszystko na priv  :kwiatek:
Zna ktoś stajnie w Wierzenicy i coś na ich temat wie? Oraz stajnie w Wierzonce http://stajniakinok.com/
Będę wdzięczna za info 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się