kącik żółtodziobów - czyli pytania o podstawy

[quote author=FirstLight link=topic=1412.msg242001#msg242001 date=1241084777]
Co to znaczy, ze kon ma gleboka klatke? Czy jest to wada? W czym pomaga badz przeszkadza?


Głęboka klatka piersiowa, gdy linia mostka leży poniżej linii łokcia (to tak potocznie).

Głęboka klatka piersiowa z dobrze wysklepionymi żebrami zapewnienia organom wewnętrznym odpowiednią przestrzeń do poprawnego funkcjonowania. Płytka jest wadą.
[/quote]

Sprobuje to sobie wyobrazic. A masz jakies fotki, najlepiej obrazujace oba przypadki?
Dzięki Teodora, spróbuje.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
30 kwietnia 2009 22:53
Na rozluźnienie łokci dobrze działa zrobienie ruchu jak przy kaczuszkach. No i da się to zrobić utrzymując kontakt.
ma to sens, same łokcie, mam nadzieję, że mnie koń nie wyśmieje...poćwiczę na sucho
trzynastka   In love with the ordinary
30 kwietnia 2009 23:49
Próbuje kupić czaprak escadrona ujeżdżeniowy i nie mam pojęcia jak to jest z rozmiarami.
Jakieś tam dziwne literki są, wyjaśni mi ktoś to?
Ada   harder. better. faster. stronger.
01 maja 2009 07:37
Eskadrony:
ujeżdzeniowy-DL
ujeżdzeniowy pony-PD
wszechstronny o profil uj.-VSD
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
01 maja 2009 14:48
Mam głupie pytanie. Do jakiego wieku tak mniej więcej rosną konie? Czy 4-latek jeszcze podrośnie?
Ada   harder. better. faster. stronger.
01 maja 2009 14:52
Niewidzialna, tak, 4-latek może jeszcze podrosnąć, jednak w tym okresie już minimalnie.
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
01 maja 2009 14:54
Ada, dziękuję :kwiatek:
Konie rosna do 5-6 roku zycia. Mozna miec nadzieje, ze 4-latek wiecej nie podrosnie, ale z doswiadczenia wiem, ze te 3-4 cm trzeba w przeciagnu nastepnego roku, a nawet dwoch raczej oczekiwac.
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
01 maja 2009 15:35
Bo się tak zastanawiam, czy skoro koń ma 150, a ja 168 to nie za duża różnica..
Anka   :kwiatek:
w jaki sposób i w jakiej ilości podawać koniom żelatynę?
W jakim wieku można bezpiecznie zacząć uczyć źrebaka chodzenia w ręku?
zbrodnia, moim zdaniem taki sam efekt osiągniesz przeciągając po prostu łańcuch przez nos konia. Odnośnie kantara dually..... na moje oko kantar dually jest niczym innym jak ułatwieniem działania po prostu uwiązu czy łańcucha przeciągniętego przez nos, z tym, że kantar dually jakby "sam z siebie" odpuszcza nacisk wtedy kiedy koń przestaje napierać, a w momencie przeciągnięcia np. uwiązu przez nos to w interesie człowieka jest wyczuć moment odpuszczenia i odpuścić nacisk, wtedy, kiedy jest to potrzebne. Ten eskadron moim zdaniem jest trochę takim picem dla nieuświadomionych, no ale jak ktoś ma kasę, to sobie może kupić.
Pozytywna ja uczyłam jak źrebak miał jakieś 2 tygodnie, jak bez problemu dawał zakładać i zdejmować kantar, oczywiście dreptał za mną po kilka minut przy mamie 😉
Mógłby mi ktoś wytłumaczyć o co chodzi ze "stromą łopatką" i ogolnie jaki wpływ ma budowa łopatki na ruch konia? :kwiatek:
Ja przyłączam się do prośby Ramires i dodatkowo w miarę możliwości prosimy o zdjęcie konia ze stromą i z "nie-stromą" łopatką!
Długa i skośnie ustawiona łopatka sprzyja swobodnemu i długiemu wykrokowi konia. Natomiast u koni pociągowych najczęściej spotyka się nieco stromą łopatkę, która stwarza korzystniejsze warunki oparcia dla uprzęży.
Tylko jak to wygląda?
Jaką łopatke ma mój koń?
Słabo widać - bo w cieniu, ale stromej to nie ma na pewno! Skośną, albo nawet bardzo skośną.
Stroma łopatka sprzyja też sile uciągu. U wierzchowców nie jest pożądana nie tylko ze względu na obraz ruchu, ale też na pionowy kierunek rozchodzenia się sił w całej kończynie - co zwiększa prawdopodobieństwo urazów przy dynamicznych obciążeniach.
edit: a czemu pytanie nie w "Wadach budowy, eksterierze?"
w jaki sposób i w jakiej ilości podawać koniom żelatynę?


np kupujesz taką spożywczą i np łyżeczkę wsypujesz do paszy.. ot cała filozofia..
Sankarita dzięki. Ja kompletny laik, to wolę pytać o wszystko. 😉
niby tak, ale pasza mokra, czy do suchego owsa? Czy to bez znaczenia?
no ja jestem za podawaniem nawet samego owsa lekko wilgotnego tj. przelanego wodą, ale to jest raczej bez znaczenia..

w jaki sposób i w jakiej ilości podawać koniom żelatynę?



na allegro i w niektórych sklepach jeździeckich można też dostać żelatynę w wiadereczka pół kg i kilogramowych z przeznaczeniem dla koni,
jeśli koń nie wybiera i zjada wszystko co mu pod nos podsypią to wystarczy do suchego owsa dodać, jeśli kon jest wybredny to lepiej do owsa z żelatyną dodać troszeczkę wody - wtedy już sobie na pewno nie wybierze😉
ok, dziękuje  😉
jakie wymiary mają te tabliczki w ujeżdzeniu gdzie są litery?
martynkakoniki, http://dressage.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=199&Itemid=62 - litery
A pytania o wymiary tabliczek nie rozumiem... [?]
jakie wymiary mają te tabliczki w ujeżdzeniu gdzie są litery?


Pewnie takie by je było widać :P
A mianowicie jakie chcesz  😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się