Allegro

desire   Druhu nieoceniony...
05 marca 2015 11:39
nopebow, najpierw zgłoś spór na allegro. Pewnie to nic nie da, bo allegro ma klientów w poważaniu, a ich regulaminy oraz zasady korzystania z serwisu (na które godzisz się korzystając z konta) są tak skonstruowane, że no.. mogą mieć Cie jeszcze głębiej poważaniu. 🤣   Zachowaj całą korespondencje - to jest właśnie Twój dowód na brak towaru !, wyślij pismo sprzedającemu, coś jak 'przedsądowe wezwanie do zapłaty', jeśli nie zapłaci - negatywny komentarz na allegro, że sprawę zgłaszasz oraz policja.  To jest próba wyłudzenia, więc powinni się tym zająć mimo, że to ''tylko'' 100 złotych. Ja bym osobiście, bez żadnych pism, już dylała na policje, bo to jest śmieszne żeby prosić się o swoje pieniądze tyle czasu. 
desire dziękuje bardzo za odpowiedź. Tak jak mówiłam - zażądałam potwierdzenia przelewu do końca tego tygodnia z groźbą, że sprawa zostanie zgłoszona na policję oraz zakończy się negatywem. W przyszłym tygodniu, zgłaszam spór do Allegro i będę zmuszona z tym iść na policję... Oczywiście mam całą korespondencję zachowaną.
Czy na allegro osoba prywatna, sprzedająca towar poprzez licytacje (a nie Kup Teraz) ma obowiązek przyjęcia zwrotu, bo komuś towar się nie spodobał?
(czyli kupujący rezygnuje z towaru z własnej woli).
Facella   Dawna re-volto wróć!
07 marca 2015 16:27
Nie ma takiego obowiązku.
Dzięki!  :kwiatek:
Ale jakby to bylo kup teraz to tez nie musisz przyjąć.  No chyba ze wysłałaś np białe bryczesy zamiast brązowych albo dziurawe.
Nie o to chodzi 😉
Moi rodzice coś na allegro sprzedali, zgodne z opisem itd. ale kupujący się "rozmyślił" i próbuje wkręcić bajkę, że muszą przyjąć zwrot.
Dzięki 😉
to niech się buja 😉

dzisiaj wystawiałam coś na allegro a tam info, że mam 100% zniżki na wystawianie w danej kategorii  😲
szkoda że biorą takie duże haracze za sprzedaż, ale taka zniżka to mi się podoba 😀
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
09 marca 2015 13:47
bo do [s]20[/s] marca wystawianie jest bezpłatne  😉

edit: do 22  :kwiatek:
a gdzie jest takie info? bo z poprzednią taką akcją to pamiętam że było ogłaszane - do końca grudnia pod warunkiem wystawienia przez aplikacje w telefonie
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
09 marca 2015 13:59
Dostałam wczoraj maila a właśnie na stronie nie mogę znaleźć
ja myślałam że dają zniżkę za dużo zakupów w danym dziale  😎
Już drugi raz w tym roku można wystawiać  za darmo  😉 Dodatkowo dają  kupony,ostatnio skorzystałam z kuponu i  miałam 50zł taniej. Chyba próbują ludzi namówić na wystawianie/oraz kupowanie .
ale kupony są w aplikacji, korzystam z nich od listopada (?) i nie było nigdy większego niż 20 zł..
W zeszłym tygodniu dostałam na 50zł.  Nie wiem czemu  dostałam.Ale  oczywiście skorzystałam i to  pierwszy raz.  Przez przypadek przeczytałam maila od nich z tym kuponem. Wcześniej nie zwracałam uwagi na inne z kwotami 10zł.

edit: dodaje fotke maila
[s]wrzuć jeszcze raz bo się nie załadowała.[/s] już widzę. To jakaś lista mailingowa czy jak?  👀
Nigdy wcześniej nie przeglądałam maili od allegro.  Tak jakoś tego przeczytałam, akurat miałam usuwać.
Teraz jak ładuje kupony to ladują się po 10zł.
uaktualniłam sobie za co dostawać powiadomienia. Kurcze taka oferta. Ale skoro nie korzystałaś to pewnie po to żeby zachęcić nowych do użytkowania ;(
Możliwe. Kiedyś przy płaceniu za jakiś przedmiot wyskoczył mi komunikat, że mogłam kupić 10zł taniej.Nie wiedziałam wtedy o co chodzi.
Teraz już sprawdzam na bieżąco.
Teraz to będę musiała zakładać maile i rejestrować dziadków na allegro  🤣
😁  po wykorzystaniu kuponu,miałam do siostry pisać czy nie dostała kuponu podobnego. Bo przecież konikowi zawsze się coś przyda  😀
a nie, zapomniałam że musi być aplikacja. Ehh 🙁
Informuję, że po postraszeniu policją pieniądze już dziś są na moim koncie. 🙂 I po co to całe zwodzenie...?
No i jednak nadal można wystawiać za darmo rzeczy  😅
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 kwietnia 2015 16:17
Czy ktos z Was kupowal telefon przez allegro, który szedł z Chin i zatrzymał go w Polsce urząd celny nim dotarł do Was?
No jesli sprowadzasz cos z Chin to trzeba oplacic clo i vat.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 kwietnia 2015 17:45
faith, spoko, ale to taka procedura, ze oni to dają do celnej? Kiedy i na jakiej podstawie sie to oplaca? Jaki jest %?
Totalnie nie rozumiem pytania.
Jak to kiedy i na jakiej podstawie to sie oplaca?
Jesli sprowadzasz towar spoza UE to masz obowiazek zaplacic clo i podatek - chyba ze towar jest wart mniej niz 30USD - i na mniej opiewa faktura.
Takie jest prawo.
Wysokosc cla zlezy od rodzaju towaru - polecam zadzwonic i zapytac w urzedzie celnym albo pogrzebac w taryfikatorze.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
09 kwietnia 2015 18:54
faith, pytam bo nie chce sie uchylać przed obowiązkiem. O tym, ze przesyłka jest w celnym wiem ze strony, na której śledzimy bieg przesyłki.
I nie wiem, czy urząd sie do nas zwróci pismem, czy to my powinniśmy tam zadzwonic. Bo gdybym nie miała nr paczki, to bym nie wiedziała, ze jest w celnym.
Pytając o podstawę nie miałam na myśli podstawy prawnej, tylko procedurę czyli właśnie - czy mamy czekać na pismo z wyliczeniem np.
A kto jest przewoznikiem? najlatwiej u przewoznika zalatwic - firmy kurierskiej np. oni zwykle wiedza co i jak i wystawiaja wszystkie papiery.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się