Allegro

Skorzystaj z aukcjonera - on hurtowo wysyła emaile do ludzi z przypomnieniami o wystawieniu komentarzq
coś nie halo z moim allegro, po wygranej aukcji nic mi nie przyszło ma maila (ani zlożenie oferty ani, że wygrałam, nic!) myslałam, ze to jednorazowe ale dzisiaj znowu. O co chodzi?
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 maja 2014 11:04
Może wyłączyłaś powiadomienia przez e-mail? Nie wiem, czy jest taka opcja, ale to jedyne, co przychodzi mi do głowy.
Albo, jeśli masz kilka skrzynek jak ja, sprawdzasz nie tę, co trzeba  😁
to chyba wina poczty nie allegro, bo zmieniłam adres na drugi i na tą drugą skrzynke juz przychodzi
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 maja 2014 12:02
A może Ci szło automatycznie do spamu, sprawdzałaś? Chociaż jak masz automatyczne przenoszenie spamu do kosza i czyszczenie kosza to wylogowaniu, to po ptokach.
kupiła babka ode mnie pierdołę z 6zł i od 3tyg nie wpłaciła kasy. Gdzie mogę ją zgłosić? W centrum sporów(w panelu)?
Rul, ja się nie bawię w zmuszanie kupujących do kupienia mojego przedmiotu. Jak się nie odzywa, nie ma kontaktu, to od razu wnioskuję o zwrot prowizji jako powód podając, że nie można było nawiązać kontaktu z kupującym (albo że nie zapłacił, zgodnie z sytuacją) i od razu wystawiam rzecz na nowo. Osoba będzie musiała tłumaczyć się Allegro, ja dostaję zwrot prowizji od sprzedaży i przedmiot jest znów do kupienia.
słusznie :kwiatek: zgłosiłam parę dni temu, na razie cisza. Babka ma już negatywa za dokładnie to samo.
ile czasu czeka sie na maila aktywującego nowe konto?
hanexxx, niestety nie znam odpowiedzi na Twoje pytanie. Dawno temu, jak zakładałam konto na Allegro, czekało się około 2 tygodni na list (pocztowy) aktywujący konto na Allegro. Dopiero wtedy można było korzystać z serwisu. Jak jest teraz - nie wiem.


A ja mam dość pilne pytanie. Jak to jest możliwe, że otrzymuję wiadomości mailowe przez Allegro od użytkownika, a jak ja próbuję do niego odpisać, to wiadomość wraca na moją skrzynkę z informacją, że konto jest niedostępne. Wysłałam teraz wiadomość wchodząc na Allegro, z pozycji "napisz do użytkownika", ale również nie wiem, czy to zadziała, bo przecież Allegro przekazuje tą wiadomość na adres e-mail, który użytkownik podał w profilu, czyli ten sam, na który usiłuję pisać ze swojej skrzynki (i wiadomości wracają).
kenna, jedyne, co mi przychodzi do głowy, to że Cię przypadkiem zablokował.
No to super 🙁 Bo to jest osoba, która kupiła coś ode mnie, nie odzywa się kilka dni, nie wpłaciła kasy, maile wysyłane do niej wracają, telefon - nie ma takiego numeru, a dziś dostałam z tego konta informację "witam, minęło x dni od zakupu, a ja nadal nie otrzymałam towaru". Jak odpisuję na tą wiadomość, to wraca.
może zgłoś do adminów, żebyś potem nie dostała negatywa nie z własnej winy.
kenna, dziwne, że nawet nie zapłaciła. Radzę tak jak Rul- napisać do Allegro, a póki co, bo odpowiedzą najwcześniej w poniedziałek, może ktoś z bliskich może napisać do kupującej ze swojego konta?
Ja mam pytanie dotyczące allegro, ale tak od kuchni: jak mogę zmienić numer konta do wpłat? Konto na allegro nowo utworzone, już po aktywacji.
spór trwa od 3tyg, ze strony allegro cisza. Wysłali tylko przypomnienie o sporze więc wg instrukcji zakończyłam spór, ale jako nierozstrzygnięty. zcy jest szansa na jakąkolwiek reakcję lub odpowiedź ze str allegro 😵 ?
Rul, nie trzeba było kończyć. Allegro zwróci Ci prowizję i tyle.
ech 🤔 zakończyłam, bo dwa razy przyslałi przypomnienie o sporze i napisali tam coś, co zrozumiałam, że jeśli chcę dalej prowadzić spór to muszę zakończyć, podać przyczynę założenia sporu i dopiero wtedy się tym zajmą 🤔wirek: . Prowizja z 6zł będzie ogromna, heh.
Rul, hm, nie jestem allegrowym specjalistą, ale dwa razy zakładałam spór i nie zakańczałam go. Przypomnienia traktowałam jako przypomnienia, na wypadek, gdyby sytuacja została rozwiązana przez kupującego, a tym samym spór zostawał faktycznie zakończony i trzymanie go pozostawało bezzasadne. Zdaje się, że jeżeli kupujący przez ileś tam czasu nie nawiąże kontaktu, allegro wlepia mu ostrzeżenie, a Tobie zwraca prowizję. Masz jeszcze maile od allegro, sprawdź, co dokładnie Ci napisali i czy postępowałaś zgodnie z procedurą wnioskowania o zwrot prowizji, czy założyłaś zwykły spór (o ile pamiętam, sprawdź w regulaminie- założenie sporu jest jednym z warunków ubiegania się o zwrot).
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
19 sierpnia 2014 15:02
Czy miał ktoś podobny przypadek? - mianowicie licytowałam rzecz na allegro i w pewnym momencie cena poszła radykalnie w górę. Stwierdziłam, że odpuszczam. Po tygodniu weszłam do kupionych i wygląda na to, że wygrałam aukcję. Problem jest w tym, że załóżmy licytowałam do 30zł, przedmiot poszedł za 56zł. Co zrobić w takiej sytuacji? Jestem pewna, że nie dałam aż tak wysokiej puli.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 sierpnia 2014 16:26
-bibbi22- jaką ustawiłaś maksymalną cenę? Nie 60 zł przypadkiem?
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
19 sierpnia 2014 16:35
Właśnie nie ustawiałam minimalnej, po prostu z kimś licytowałam na bieżąco w ostatnich minutach. Raz ja przebijałam raz ktoś. A utkwiło mi to w pamięci, bo akurat w ostatniej minucie przyszła moja mama i musiałam zejść jej otworzyć. Fizycznie nie miałam więc jak licytować. No a tu zonk.
Facella   Dawna re-volto wróć!
19 sierpnia 2014 16:36
Podejrzewam, że wklepałaś licytowanie do 60, tamta osoba odpuściła po 55 i u Ciebie automatycznie podbiło do 56 (bo wyraziłaś chęć licytowania do 60)
-bibi22-   Czasy się zmieniają i my też się zmieniamy.
19 sierpnia 2014 16:38
Facella licytowaliśmy po najniższej stawce.
Ciekawe jest dla mnie jeszcze to: jak wróciłam po kilku minutach do kompa, to po odświeżeniu strony - byłam dalej zalogowana - nie wyświetliło mi że wygrałam, tylko, że aukcja została zakończona. Ponadto mail o wygranej przyszedł dopiero po ok tygodniu.
Stąd moje zaskoczenie i zdziwienie.
Skoro mail o wygranej przyszedł tak późno, to pewnie Ci, którzy wygrali wcześniej odwołali ofertę lub ze względu na jakieś przewinienia allegro to zrobiła i Ty masz teraz najwyższą.
Miałam kiedyś taką sytuację, swoją drogą jedną jedyną, że ktoś mi odwoływał. Najpierw gość napisał, że przeprasza, ale dorwał coś w lepszej cenie i czy mógłby wycofać, a potem kolejnej osobie odwołało allegro i wygrała trzecia po śmiesznej cenie :P
Jak wysłać przez allegro powiadomienie do kupującego żeby wybrał sposób zapłaty bo zalega z płatnością? Wiem, że jest taka opcja ale zupełnie zapomniałam jak się to robiło..
Powiem, że się pierwszy ( a może drugi) raz nacięłam na użytkownika allegro. Ten wcześniejszy przypadek to było, jak stół szklany przyszedł mi w drobnych kawałkach :P I facet nie chciał mi oddać kasy. Ale teraz...

Wymyśliłam sobie, że kupię sobie taką skórę pod tyłek do jazdy na oklep- baranicę. Wylicytowałam sobie taką naderwaną, bo i tak mniejsza mi była potrzebna, tamto chciałam odciąć. Skóra przyszła, wyciągam z paczki, a tu się rwie w rękach. Dosłownie, jak papier ksero. Zasięgnełam porady, czy taka może być skóra. No nie, nie może być. Więc piszę tej kobiecie, jaka jest sytuacja i że odsyłam towar. Ona, że ok, ale zwrotów przesyłek nie zamierza ponosić, bo towar był zgody z opisem ( tralalala). Zaproponowałam, że koszty przesyłek poniesiemy na pół. Cisza. W końcu skóra do niej dotarła i Pani mało kulturalnie do mnie napisała, że odsyłam jej " w strzępach" i jeszcze Kosztów przesyłki żądam!  No może i było podarte ( przyszła do mnie ze zszyciem i naderwaniem, a mnie przy wyciąganiu naderwała się w tym miejscu, za które trzymałam). To ja jej wysyłam numer konta. A ona wtedy całą litanie do mnie, ze sprawę zgłasza do allegro i bla bla bla....

Spojrzałam w jej komentarze i to już nie pierwsza taka jej sytuacja, że towar nie jest zgodny z opisem, że się dochodzi o koszty wysyłki. I sobie pomyślałam żeby się wypchała tym baranem.

I tym sposobem :
Skóra+wysyłka - 42 zł w plecy
Odesłanie jej paczka- 14 zł w plecy.

I mam już w nosie te pieniądze, bo to jest najzwyklejsza naciągaczka. Wystawiłam jej negatywa, ale się zastanawiam, czy dałoby się ją jeszcze zgłosić do allegro????
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
18 listopada 2014 21:19
Zamówiłam w czwartek pewną rzecz na allegro, od razu poszedł przelew internetowy. Wczoraj dzwonię z pytaniem czy już mają pieniądze na koncie i kiedy wyślą. Pani mi mówi, że jeszcze nie dostali. Dzisiaj dzwonię znowu, parę razy ale nikt nie odbiera, maila napisałam też cisza.
Użytkownik ma same dobre opinie no i jestem pewna, że przelew dobrze wypełniony.

Możliwe żeby przelew internetowy nie przeszedł od czwartku? Jutro środa...  🤔
Niemożliwe. Sprawdziłaś czy został zaksięgowany?

edit- no więc i ja doczekałam się negatywnego komentarza, a jeszcze do tego obraźliwego. Pani wyzwała mnie od kombinatorek, że zniszczyłam JEJ mienie ( yyy tylko, że ja za to zapłaciłam) i straszy Policją. Napisałam do Allegro, z prośbą o usunięcie obelgi, zablokowanie użytkownika, ponieważ godzi w moje dobre imię.
Nie wiem czy to jest w ogóle możliwe....

A tak z drugiej strony: jakbym komuś szajs wysłała i by się do mnie zwrócił to jeszcze nie dosć, że bym kasę oddała bez gadania to bym przeprosiła.
strzemionko   w poszukiwaniu szczęścia przemierzamy cały LAS ;)
19 listopada 2014 12:31
Ok, dzisiaj dostałam przesyłkę  😎

Ale szczerze mówiąc ja nie lubię Allegro. Duży wybór ale wolę sklepy internetowe. Tak jakoś wszystko ułożone i czytelniejsze 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się