Młode Konie

Katharina   "Be patient and trust in the process"
09 września 2011 21:21
Brzoza mniejszy, bo Młody ma 2,5 roku  🙂 dziękuję w jego imieniu  :kwiatek:  :kwiatek:
Brzoza
Dzięki  :kwiatek:
Katharina
Niesamowicie czas leci, prawda ? Nasz to rówieśnik Twojego, prawie dorosły, a pamiętam jego poród niemal jakby to było wczoraj.

Jeszcze kulka moczona i uciekam:
Armara szczere uznanie dla fotografa  👍

A jednak nie tylko ja nazywam konia kulką ^^
Katharina   "Be patient and trust in the process"
09 września 2011 21:37
armara Straaasznie szybko leci... Tak samo pamiętam Młodego jak biegał za mamą na jeździe... Czekam na zdjęcia Twojego cuda !  😜
armara jak to nie wdała sie w brata?  👀 jak wsiadłam to od razu pomyslałam: o tak! to jest dziecko z Drabą w papierze  😁 no nie umiem tego wyjasnic ale każdy koń bedący dzieckiem/wnukiem matki mojego smoka jest podobny i jakbym wsiadla z zawiązanymi oczami to bym wiedziala co to za kon  😁 moj przy zajezdzaniu tez bezproblemowy tylko ze lubił sobie pogalopować więcej  😁 A młoda rewelacja, robiłam bez problemu przejscia do wyzszych i nizszych chodow a zazwyczaj na pierwszych lonżach pomaga mi ktoś z ziemi. Jeszcze jadna fota ( dość słaba) z galopu:



ps. Twoja w tych korach cudnie wygląda!  :kwiatek:

Brzoza mysle, ze jak się wszystko robi z głową, na spokojnie i na luzie to wiekszosc koni przy zajezdzaniu nie bedzie robilo zadnych problemow  😉 na tym filmiku w pierwszym stępie na niej widać ze sobie gadam z kolezanką ktora mnie trzyma na lonży. Rozmowa dotyczyla butow bo godzine wczesniej kupiłam sobie piękne 14cm szpile i jej opowiadałam jakie są cudowne  🤣
Brzoza
Fotografem jestem ja, na Młodej jeździ siostra, dziękuję  :kwiatek:

[quote author=galopada_ link=topic=1199.msg1126976#msg1126976 date=1315635137]
Rozmowa dotyczyla butow bo godzine wczesniej kupiłam sobie piękne 14cm szpile i jej opowiadałam jakie są cudowne  🤣
[/quote]

😲 Ja na Twoim miejscu raczej zastanawiałabym się czy najpierw zaliczę ziemię z konia czy w tych 14cm szpilkach 😉

A Mundial spisuje się fantastycznie, wstawiam nowe fotki. Siedzę jak siedzę, bo fioukova zamiast na mnie krzyczeć wdała się w bardzo ciekawą dyskusję  🤬
Brzoza miło mi widzieć Mundiala 🙂 licze ze czesciej bedziesz miała nowe zdjęcia!  🤬  😉

Siwy II dzisiaj wykastrowany  🙂
Ja mam nowe dziecko...kare, wykastrowane, ma 5 lat i dopiero wyszlo z biegalni, bo zawsze male bylo i rosnac moglo. Rusza sie fajnie, grzeczne jest (nawet bardzo), juz z siodlem lonzowalam. 😉 Dobrze, ze takie jest, bo jednak 5 lat to juz dumny wiek na konia ujezdzeniowego. 😉

Armara kulka fajna 🙂
Anka
Bardzo dziękuje. Życzę udanej współpracy z młodym, a zdradź jeszcze jakie ma pochodzenie ?
Brzoza
Super chłopak wygląda  😜
galopada
Bardziej chodziło mi o to, ze Twój jest wielki, raczej w długich liniach, a ona taka kulkowata bardziej. No i Twój ma takie zadziorne spojrzenie  😍
Armara Dr. Doolittle x Rubinstein. Papier jest raczej lagodnego usposobienia.  😀
armara aa o to chodzi 😉 ale mała nie jest. w czerwcu wymierzone 166 wiec mysle ze jeszcze podskoczy. fajne te Bekasy - takie kuleczki zwięzłe  😉
Wojenka   on the desert you can't remember your name
10 września 2011 18:20
armara, ale się Młoda błyszczy, to lubię ! I ładnie jej w tych koreczkach. To w Pilicy?

Przyjemnie się współpracuje z łagodnym, chętnym do pracy koniem. Ja dzisiaj zaliczyłam teren(pierwszy jej i do tego samotny) na zajeżdżanej przeze mnie arabce, bez żadnego problemu  🙂.

Katharina   "Be patient and trust in the process"
10 września 2011 19:48
Byłam również ostatnio w odwiedzinach u Ateny w nowym domu !  🏇 Urosła jeszcze taki mutancik piękny jest  🙂



Dostalam foty z trzeciej jazdy na jednym z moich kasztanow. Po Fürst Heinrichu, 3letni walach.








Anka, miałaś okazję widzieć więcej koni po FH? Jak one charakterowo?
Anka aale fajne rude!  😜

my dzisiaj już bez lonży na koniec  🏇



i takie wczorajsze


galopada obserwuję od jakiegoś czasu tą Waszę Divę i muszę powiedzieć, że podoba mi sie🙂 napisz coś więcej o niej, jaki charakterek ma?
Jest łagodniejszą wersją mojego konia ( w końcu to jego siostra  😉 ). Odważna, zero akcji typu ,,może odskocze", ,,może podskocze", ,,może się przestrasze spadającego listka" tak jak czasem potrafi zrobic moj  😵 ( np dzisiaj przy zagalopowaniach walił takie baranki ze myslalam ze sie rozstaniemy  :hihi🙂. Wiadomo jak to mlody kon ze czasem sie czegos przestraszy np jak kot z drzewa w zywopłot spadnie ale na zasadzie fuknę, popatrzę i koniec tematu. Nie ma tak, że sie podnieci i gania do konca jazdy. Rusza się bardzo fajnie, mega przyjemnie nogi i ma okragly galop ( taak sie pcha zadem). Stępuje tez dobrze ( przekracza o 3-4 kopyta). W codziennej obsłusze, ubieraniu, kąpaniu, prowadzeniu bez problemow. Jak zawijam to stoi luzem na korytarzu i czeka. No i od razu jak wsiadłam na nią to robilam przejscia jak na juz podjezdzonym koniu  😜 W ogole szybko się uczy i chetnie wspolpracuje. Przez poł roku tak sie rozbudowała fajnie ze jakbym nie widziala na zywo to bym nie uwierzyła ze to tak szybko moze sie zmienić  🤔 no i w czerwcu miala 166 mysle ze do teraz podskoczyla jeszcze z centymetr-dwa.
jedno z zagalopowania i mnie nie ma  😡



( tw w nastepnym tyg bede miala jakies zdjęcie z drugich podskoków w zyciu na moim bo jestesmy po L4  🏇 )
Katharina   "Be patient and trust in the process"
11 września 2011 17:54
galopada_ a właśnie miałam pisać czemu nie wstawiasz ostatnio w ogóle swojego smoka !  😜
moj smok pod moją nieobecnosc ( jak wyjechałam na wakacje) uciekł mojemu bratu i urzadzil sobie galopady po okolicy wraz z szarakiem. wrocil z dwa razy wieksza nogą niż powinna być. Opuchlizna i stan zapalny zeszły ale pozostał nam wspaniały wielki nakostniak ( na szczescie nie na scięgnie).  😵 a 5 dni temu wyskoczył mi z boksu jak byłam na szarym w terenie i troche sobie poobdzierał skóre na nogach no ale nic wielkiego wiec od wczoraj dzielnie jezdze. a ze chlopak ma nadmiary energii to sobie capluje, bryka, płoszy się i bryka  😁 jest wesoło
Katharina   "Be patient and trust in the process"
11 września 2011 18:02
Łoo jaaa dobrze, że tylko tak się to skończyło ! Fajnie, że na szczęście wszystko zeszło pomijając tego nakostniaka. Gdybym była na Twoim miejscu to umarła bym chyba na tych wakacjach  😵 No nic czekam na zdjęcia !  😜
galopada_, No, no, "rozrywkowy" ten Twój młody. Bryka i płoszy się na jeździe? :> One są z Szarym nauczone zostawać osobno?

Anka, No, no, ładny ten kasztan! A Ty w kasku. Na świeżo zajeżdżone zawsze kask, rozumiem, a na takie starsze i mądrzejsze bez? 🙂

Katharina, A Atena to...? 👀 Ładnieje Ci ten Twój młodziak. 🙂

Kurdefelek. Brykały wam konie na za mocną rękę kiedyś...? Czy to jakaś moja nadinterpretacja? Proforma-koń w zad dostał, ale jak potem klapnęłam sobie półsiad, wzięłam wodze i grzecznie położyłam ręce na szyi, to nagle próby ponoszenia i zostawienia mnie na zakręcie zniknęły jak ręką odjął. Wniosek - muszę gościa za mocno szarpać. O, świecie, ja chcę umieć jeździć.  🤔
Sankaritarina on raczej z tych odważnych a takie zachowania wynikają z nadmiaru energii  😉 to taki typ, ze jak się nakręci to siedzisz jak na bombie zegarowej. No odkąd mam mlodego czyli 2,5 roku zostawal sam. wiadomo jest ciągle nawolywanie, bieganie po boksie itd ale nigdy nie zdarzyło sie zeby probowal wyskakiwać z boksu  🤔 to typ społecznika wiec np jak jezdze sama na ujezdzalni a na drugiej chodzi jakis kon to do niego rży itd. a jak jezdze calkiem sama to ciągle gada z konmi ze stajni i przy tym tez lubi sobie bryknąć  😉 wesołek. na szczescie nie robi tego zazwyczaj jakoś chamsko tak zeby mnie zrzucić. pare razy stracilam strzemiona ale wtedy grzecznie sie zatrzymywał i czekał az sie poprawie  😍 🤔wirek:
Katharina   "Be patient and trust in the process"
11 września 2011 21:16
Sankaritarina nie pamiętasz Ateny z tego wątku? Wstawiam zdjęcie po którym ją na bank poznasz :


Od pół roku w nowym domu, u nas się urodziła i wychowała  po czym dalej poszła w świat  😉
tak patrzę jak rocznik 2008 już radośnie hasa pod siodłem i dochodzę do wniosku że....chyba już czas zacząć katować gada  🏇

Dzikie dwa ogiery killery 🙂







Katharina, Ach! Już pamiętam! Po tym zdjęciu ciężko zapomnieć 🙂 Wybacz, tyle tu koni, że człowiek się gubi.

galopada_, A, takie butki. 🙂 To fajny zwierz! Jesień idzie, zmiana klimatu, może to też mu "pary" dodaje...? Ten mój momentami potrafi tak przywalić z krzyża, że czuję to we własnych zębach. Nie wiem, może mści się za to, że sztywno siedzę, mam często sztywne ręce, ale, kurde, mógłby się mścić mniej dosadnie.  👿 Może ja go nauczę kwiczeć.... jak mu się coś nie będzie podobało, to zakwiczy.... O, to jest plan....
A na razie będę chyba galopować niczym na torze: półsiad i ręce na szyi. -.-'
Sankaritarina uwierz, ze nie chcesz zeby kwiczał... moj zanim bryknie to wlasnie wydaje z siebie kwik, ktory z zalozenia miał byc rżeniem... cała stajnia ma z niego ubaw bo piszczy jak połączenie gumowej piłeczki ze swinią  😡
Nie no, właśnie ja bym chciała zamiast tych bryków. 😉 Na ziemi jeszcze nie wylądowałam i miło jest wiedzieć, że się człowiek jakoś tam utrzymuje, ale kurde, ja już się dowiedziałam, że się utrzymuję i nie chcę, żeby koń mi o tym przypominał. 😀 😀 🙂
Lov   all my life is changin' every day.
12 września 2011 12:08
[quote author=galopada_ link=topic=1199.msg1128239#msg1128239 date=1315805648]
cała stajnia ma z niego ubaw bo piszczy jak połączenie gumowej piłeczki ze swinią  😡
[/quote]

haha, padłam, dobre porównanie 😂

Anka, ale super kasztanek!
krysiex213, bierz się bierz, te roczniki 2008 to najlepsze są 😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się