Kącik ŁODZIANINA (Łodzianie, Łódź i okolice)

FirstLight, dziekuje 🙂 a gdzie teraz stacjonujecie, jesli mozna zapytac?
W "Arabice", ktora ma ta przewage, ze dysponuje hektarami pastwisk.
lenka1z znam go osobiście właściwie tylko z widzenia, może ze dwa razy z tym panem rozmawiałam, ale wiem że cieszy się dość średnią opinią. Ale nie będę się wypowiadać bo nie wiem ile rzeczy które słyszałam są prawdą, a ile jest plotkami. Nie wiem czy ktoś szuka instruktora, niech się ogłosi na różnych portalach. Nie jest anonimową osobą u naszym regionie, niech uruchomi znajomości i podzwoni po znajomych czy kogoś nie potrzebują 😉
ad77 podejrzewam, ze  ten pan ma niestety dosc marne szanse, by jeszcze gdzies w regionie znalesc zatrudnienie.
A u nas  kawal bardzo dobrej roboty ten człowiek odwalił . Zależy co dla kogo jest ważne - dla mnie akurat  to , żeby mieć dobrze ujeżdżone , współpracujące i zrównoważone konie .
Pan Paweł ma świetne podeście tak do konia jak i do jeźdźca. Parę razy miałam przyjemność z nim jeździć i szczerze polecam.
Ja jestem w ŁKJ... hmm... w łodzi ze stajniami jest problem, arabika jest super pod względem pastwisk i tego że możesz pracować z koniem jak chcesz i nikt się Ciebie o nic nie czepia, ale za to podłoże jest troszkę za twarde jeśli chcesz skakać, do jazdy rekreacyjnej i ujeżdżenia bardzo polecam. ŁKJ? hmm... drogo, sama musisz wypuszczać konie na padoki, jest hala, która nawet w dużych mrozach ma niezłe podłoże, to jest plus, za to na zewnątrz? teraz trochę piachu zgarnęli i jest mniej ale nie ma szału... jest niezły dojazd mpk z centrum, to jest plus, no i ozj na miejscu więc od razu wszystkie formalności można pozałatwiać...
Nie, no, pan Domagala calkiem dobrze uczy, ma dobre oko... ale niestety, ci, ktorzy mu zaufali predzej, czy pozniej to zaufanie do niego stracili  🙁

wolburka, a nie pytalas sie o Kebliny? A tak w ogole, to jak tam teraz jest? Ktos wie?
ad77 w ktorym miejscu jest to twarde podloze?
no za moich czasów było twardawo na hali i na parkurze, może coś się pozmieniało. Nie atakuję arabiki, bo jak na razie chyba tam najlepiej mi było, to jest jedna z niewielu rzeczy których tam nie lubiłam.
Na parkurze nigdy nie bylo twardo, a na hali zostalo zmienione jakis czas temu i jest miod malina.
Ikarina, ja takie rzeczy to mogę napisać o 80% ludzi poznanych wokół koni....niestety z zaufaniem do koniarzy to po paru historiach u mnie bardzo krucho . 
Tylko trzeba wiedzieć  , na czym się stoi , czego się oczekuje , i co najważniejsze , za co się płaci.
sei   . let's grow old together & die at the same time .
09 września 2012 21:03
w arabice byłam lata temu. podłoże na parkurze to była masakra. twardo, a do tego ślisko. i to ślisko bez deszczu 😉 sporo znajomych osób tam stało. kilka stoi nadal. kiedyś były  zastrzeżenia do żywienia. nie wiem jak teraz.

zależy jakiej stajni koleżanka szuka. jest stara kuźnia, którą polecam. ale to jak ktoś chce się bawić z koniem w rekreację. podłoże szału nie robi. nie ma hali. za to ładna stajnia i dobra opieka.
jest też stajnia w swobodzie, o której słyszałam dobre opinie natomiast nie znam szczegółów.
dominoxs, w sumie racja. Tak sobie przemyslalam i fatycznie stwierdzilam, ze na wiekszosci ludzi sie zawiodlam, badz stracilam zaufanie. Ale coz, nie bede jojczyc 😉
Mnie osobiście p. Domagała i jego lekcje nie przypadły zbytnio do gustu.. No chyba, że ktoś lubi chwalic konia za zły skok.  😵
Jeśli chodzi o stajnie to ja polecam Stajnie Adrianne w Adamowie Starym (była stajnia p. Włodka Zajcewa). 🙂 Dużo zmian, fajni ludzie. 😍
spoko nie chciałam wywoływać tutaj dyskusji kto lubi a kto nie. Są gusta i guściki .
🙄 i podejrzewam ze tak jak z każdym każdy miał inne doświadczenia.
z mojej strony jak najbardziej pozytywnie😉
Też  niesmiało ( bo to ich początki są ) napiszę , że Adamów może byc na tak - własnie  ze wzgledu na osoby 🙂 Da się dogadac 🙂
I jeszcze Bronisin D. , z mojego krótkiego bliskiego spotkania trzeciego stopnia - tez na tak .
po informacji na ŚK, podanej przez "Adriannę" nie brzmi to profesjonalnie "mają najlepsze fryzy w polsce" " posiadają menaż do ujeżdzania koni" 😉
Hm  cytat nie jest prawidłowy ,  zajrzalam na SK i ogłoszenie brzmi tak :


"Jeśli Ktoś z Państwa ma ochotę sprobowac jazdy konnej na jednych z najlepszych koni fryzyjskich w Polse ...to Serdecznie Zapraszamy!!!"


dominoxs,  fakt,  jedne z najlepszych, a najlepsze to jednak nie do końca to samo, mój błąd, że nie przekopiowałam :kwiatek: ciekawe jak sobie poradzą. miejsce uzywane jako różne stajnie, ma już swoją historię.

a wiecie co tam u Smolisa ciekawego słychać?
Z tego co wiem to tam się nic nie dzieje. Podobno p.Smolis miał hodowac kozy na mleko... 🤣 ale co z tego wyszło to nie wiem. 😜
Tego nie widziałam. 🤔 Tylko pytanie czy po takich akcjach, jakie tam były, ktoś się zdecyduje żeby ponownie wstawic konia 😉
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
10 września 2012 14:03
Ja bym się nie zdecydowała jeśli nad stajnią pieczę ma Anka.
dziwne byłam tam parę dni temu bo chciałam konia kupić.
nawet pytałam się czy coś planują ale oni powiedzieli że nie.
w sumie bała bym się konia wstawić. bo nigdy nie wiadomo jaki będzie nowy pomysł
ale jeżeli rzeczywiście wziął to ktoś odpowiedzialny to życzę mu wszystkiego naj. 🏇
zawsze mi było szkoda tej stajni miałam do niej jakis taki snetyment
Constantia , co to za Anka?
stajni nie będzie, pomysł Ani nie wypalił- Marek nie przystał w ostateczności na jej warunki. Wszystko zostaje bez zmian,pensjonat zamknięty .
Ahh, czemu się nie dziwie...
trzecie podejscie otwarcia padło w gruzach
jakos mnie to zupełnie nie dziwi... jak dla mnie to ta stajnia nie ma już racji bytu... jakby się nie nazywała
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się