Afryka jest blisko – tunrida, jej Malawi i nasza pomoc

A....to w takim razie to kasa od Ciebie a nie od emptyline.  😡 Sorki. I to za Twoje kupię te paski, które dziś zamówiłam.  🙂
Bo ja nie wiem jak Wy się nazywacie.
Dziękuję  :kwiatek:
Teraz już wiesz  😀
Pytałam, bo już się obawiałam, że nie doszły. Dzięki  🙂
Cień na śniegu - zrealizowane. 250 pomiarów glukozy w Afryce odbędzie się dzięki Tobie

zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
06 listopada 2019 13:51
Halo, forumowe mamy, może ktos ma na zbyciu noworodkowe ubrania?


Z racji tego że mam chorego niemowlaka i praktycznie jestem tu tylko z do skoku (nie mam czasu szukać) proszę :kwiatek: napiszcie mi na priv adres  w PL, a wyślę karton ubranek bodziakow najmniejszy rozmiar po mojej Ani. Dorzucam jakiegoś miśka. A z racji tego że w przyszłym tyg jedziemy do lekarzy mam szansę nadać paczkę.
tunrida, miło mi  😀
Daj znać,  jak coś będzie znów potrzebne.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 listopada 2019 11:47
12 listopada zaczyna się zbiórka, a juz maja 60zl na przesyłkę 😁




Tunrida zawisla w szkole na scianie 😉
Kurde..  .WOW!!!! Jestem pod wrażeniem!!  😍 😍
I to się nazywa dobra robota!!  :kwiatek:
Mogę wisieć na ścianie na suficie, gdzie tam sobie życzycie!
Mogę podkraść i udostępnić u siebie na Fejsie?? Pleeeeease.

Mnie dziś rozwalił pan z hurtowni kartonów. Spytał " a stary laptop to pani chce?". Chcę!! " A co jeszcze pani chce?". Mówię " komórki zwykłe, stare".
Za tydzień mam podjechać po laptopa ( najwyżej mąż ogarnie i usprawni żeby szybciej działał) i 2 komórki.  🙂

Wysłałam Yotanowi plastry listem.
Teraz zabieram się za pakowanie ubranek dla noworodków. Coś czuję że tyle tego mam że zamiast jednej planowanej paczki wyjdą 3.  😍
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
08 listopada 2019 14:25
tunrida, jasne!

Jak chcesz moge os Magdy wziąć zdjecie lepszej jakosci 😉


Edit:

Magda zanim zorganizowała te zbiórkę to opowiadała dzieciom o Malawi, pokazywala dzieciom w szkole zdjęcia przedszkoda i jak Tunrida dzieli czekolade bedac w Afryce. Największy klasowy łobuz byl tymi zdjeciami tak poruszony, ze powiedział, ze on to przyniesie piec czekolad 😁
Z racji że nie wszyscy oglądają mojego fejsa, no to tak:
- list z plastrami poleciał
- ukleiłam 2 paczki z ubrankami dla noworodków. Porobiłam już pakuneczki podzielone na " chłopiec" i " dziewczynka". Wyszło 79 pakunków. Paczki wyślę po weekendzie.




- kończę kleić baaardzo wypaśną paczkę dla Doroty i Braci ( laptop, 2 smartfony. W tym jeden siłą odebrany własnemu mężowi. Dla Ziniengo. Bo ten co dostałam od znajomej, za słaby na potrzeby chłopaka. Z 6 zwykłych telefonów. Leki dla właścicielki Open House na ciśnienie na kilka miesięcy. Farby które sobie zażyczyli itd itp) Pojedzie też po weekendzie.

- mam 230 par majtek. I biustonosze. Ale że waży to zaledwie 10 kilo, to zbieram dalej.



Natomiast teraz ogłoszenie parafialne dla chętnych do pomocy.
Dorota prosi o Muggę na moskity. Jedna taka kosztuje ok 25 złotych na allegro. Taka 50 procentowa. Wysłałabym w jakiejkolwiek kolejnej paczce. Bo moskity latają i roznoszą malarię. A ta Mugga jest świetna. Oni tam mają tylko takie kadzidełka odstraszające. Moim zdaniem prawie w ogóle nie działają! Mugga działa!!!



Aaaaa.....i co do ogłoszenia parafialnego. Ksiądz przelał na zbiórkę 2 tyś. I mamy na przedszkole już 7700.  😅
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 listopada 2019 08:41
Jeszcze chciałam podrzucić info, ze w sieci sklepów Action sa okulary do czytania (plusy) za 4.3zl 🙂
tunrida zbierasz majtki dalej? Wielopak prostych fig będzie ok?
Zbieram jeszcze 10-14 dni. Wysyłaj jak najszybciej.  😍
Jeżeli ktoś chciałby się ze mną zrzucić na dwa preparaty Mugga to byłoby super!  🙂 Mam allegro smart, więc powyżej 40 zł wysyłka paczkomatem za darmo. Dwie muggi to 50 zł, tyle chwilowo to dla mnie za dużo, ale jakby ktoś chciał dać połowę, to kupię dwie i nadam bezpośrednio do Tunridy. Któraś chętna?  🙂
Gacie poszły, powinny dotrzeć w okolicy środy.

infantil podrzuć nr konta na pw, to puszczę przelew 😉
💘 wieczorem jak będę w domu, to w wyślę!
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
10 listopada 2019 14:11
tunrida ode mnie wyjdzie paczka w przyszłym tyg- tam są ubranka dla niemowląt ( niektóre są z siateczkowego materiału), letnie, głownie rozmiar 56
A da się te Mugge wysłać w paczce? to jest jakby jednak spray...
Wiem. Ale jest skuteczna. I wydajna. Wysyłanie sprayów i baterii i płynów jest ryzykowne. Wszystko zależy od kontrolera w RPA. Dochodzą paczki i z bateriami i z płynami i ze sprayami. Sama je oglądałam.
Jednakże MOJA została cofnięta. Z nalepką że właśnie tych rzeczy wysyłać nie wolno.
Może to zależy tylko od kontrolera. A może też od ilości rzeczy zakazanych. W mojej paczce były 2 butelki z płynem i każda po 1,5 litra. Może po prostu przegięłam?

Kolejna paczka z perfumami, a to i płyn i spray był- przeszła.

Po prostu jest to ryzyko.
Dlatego nawet wolę włożyć tę Muggę w mniej ważną paczkę. A nie w taką, na którą wszyscy czekają.
Jeśli wróci to trudno. Ryzyk fizyk.  😉

Ale was tutaj uprzedzam, że nie wolno. Bo za zwrot paczki do nadawcy, płaci nadawca dodatkowo. 150 zł.
No jak o połowę? Pisałam że Mugga jest za 25 zł.  😉
Infantil chce kupić 2 ale z kimś na spółkę.  🙂

O, matko! Czytać nie umiem... 😂
Ojtam, ojtam.
Umiesz czytać. Tylko cyferek nie znasz.  😉
Mam dobry humor. Właśnie Dorota prosiła o opłacenie szkoły dla 4 dzieci i w 15 minut zebrała się grupka chętnych.
Dorota w szoku.  😀
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
12 listopada 2019 17:28
Paczka poszła  w świat w sensie do tunridy :kwiatek:
Scottie   Cicha obserwatorka
12 listopada 2019 20:37
tunrida, kupiłam te Muggę na nasze polskie komary, mam jedno opakowanie chyba w ogóle nie użyte (albo użyte raz czy dwa)- data ważności do kwietnia 2023. Dorzucę do paczki z ubrankami, może mi się uda wysłać w tym tygodniu.
Zarąbiście. Dorota się ucieszy. Bo prosi o te repelenty. Ostatnią malarię ciężko przeszła i chyba postanowiła się bardziej przyłożyć do ochrony przed moskitami.
Ze mnie się śmiała, kiedy się tam pryskałam jak głupia. Ale teraz chyba lekko wymiękła.
Zresztą... słusznie. Ona ma poważnie chore serce, z tą kardiomiopatią i moim zdaniem nie powinna ryzykować takich chorób i wysokich gorączek. Zwłaszcza tam, gdzie medycyna jest taka jaka jest.
tunrida, Jeśli aktualne, to ja też mogę kupić 2 sztuki muggi i wysłać Ci do paczkomatu. Napisałam Ci już na messengerze prośbę o dane.
P.S. dziękuję że masz ogromne serducho i dla Afryki i dla mnie :* i pewnie jeszcze dla wielu innych osób.
Dochodzą paczki. Różne. Nie znam imion więc gubię się co jest od kogo.  😁 na pewno mam od zabeczki. I majtki nadane przez jakąś firmę.
Ale mam inny problem.

Ktoś mi wysłał coś z Holandii. Mam zapłacić cło. Problem taki że mam podać co jest w przesyłce. A ja ...nie wiem. Ludzie się ze mną kontaktują też przez Messengera , fejsa i pocztę netowa. Ale Holandia to raczej któraś z was. Plastry dla Yotamu??

majek   zwykle sobie żartuję
14 listopada 2019 10:42
Tunrida, na tej naklejce jest napisane, ze w srodku sa czesci do telefonow (?)
`Phone parts`
Jadę samochodem.  List mi wręczył listonosz jak już startowałam. Siądę po poradni i przejrze to na spokojnie. Piszę na gorąco z samochodu.

Kurde...fuck. A może to smartfon który mąż kupił dla sąsiada od ziemi na przedszkole??? Bo należy mu się wypaśny za pomoc c przy gruncie.Tyle że brał na allegro i miał iść z Chin a nie z Holandii.
Fuck. Może to nasza przesyłka???  😡 jeśli tak, to sorki.
Ja już tego powoli nie ogarniam  😡
Tak . 😡 😡
Jest małymi literami że z Chin.  😡 😡
Przepraszam !!!!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się