kaloszki dla konia

Poleci ktoś jakieś kaloszki na padok, dosyc długie żeby osłoniły podkowę? 👀 mój koń to talent wybitny do ściągania  😵
Podczepiam się do pytania.. Coś co nie będzie obcierać - moja kobyła to podkowowy destrukt, tyłami ściąga podkowy wyginając je w coraz to bardziej fikuśne kształty  😂
Kowal lknie a jednocześnie podziwia twórczość a mój portfel płacze że trzeba nowe podkowy dorabiać  🙇
Koń padokowany 12 h z godzinną przerwą w porze obiadowej więc kaloszki muszą przetrwać 11 h bez szkody dla nóg
Dziś koń zaliczył zrzutkę tyłem i widzę, że rozwaliło się kopyto na wysokości koronki - zrobił się taki jakby zadzior. Spryskała to środkiem dezynfekującym, ale nie bardzo wiem czy coś więcej mogę zrobić żeby to zaleczyć?
Ale wracając do tematu, to zakłada ktoś kaloszki na tyły, żeby chronić nogi przed tego typu urazami? Jak tak te same kalosze co na przód nadają się na tył? W sklepach nie widzę rozróżnienia na tył/ przód, a zdjęcia są raczej z przednimi nogami.
Gillian   four letter word
25 marca 2019 07:13
Nadają się 🙂
Dzięki 😉 zamówiłam horze i zobaczymy ile to wytrzyma.
Help me  😀

Chcę zamówić kaloszki na padok decathlonu wielokrotnie chwalone, jak z rozmiarówką?
XL czy L?
One są normalne czy raczje mniejsze czy raczej większe?
Perlica raczej normalne, ale raczej brałbym większe jak masz wahania. Poza tym jeżeli masz błoto na padokach to nie wiem czy to będzie dobry wybór, łatwo zbierają piach/błoto, a porządnie zmoczone schną sto lat.
Equigrav, już XL wzięłam,bo nic innego nie było, bo już koniec serii.

Mam takie z PE i nie odnotowałam żadnych minusów, błota jakoś dużo nie ma, a jak leje to konie są ściągane.
Perlica, tylko jeśli nie pomyliłam modelu, to one są małe. Mój koń się w XL totalnie nie zmieścił, a niejedne XL nosi.
Ja mogę polecić te Horze, najprostsze neopreny. Bardzo mocne rzepy, łatwo się je myje i na drugi dzień suche. Nie obcierają i nie odpinają się, mimo dzikowania na padoku 🙂
Meise, te takie bez obszycia ? To top podstawowe kaloszki. Analogiczne ma Eskadron.
Już zamówiłam wcześniej na czuja i dobrze, bo wczoraj odebrałam XL i wcale nie są duże, Klami, miałaś rację. To model podobny do PE.
Meise, neoprenowe ? Są nietrwałe i podejrzewam , że 2h na padoku i byłyby zjedzone,  bo to się łatwo je.
Klami, tak, te za 55 zł, świetna jakość jak na tą cenę  😍

Perlica, mój koń póki co sobie z nimi nie poradził, ani nie zgubił nawet, a jest wyjątkowo dzikującym koniem. Jak je wypiorę to wyglądają niemal jak nówki  😉
Meise, mój by je zjadł, a nie zgubił 😂
Haha, mi jeden koń z pracy te neopreny z Horze pożarł w ilości trzech par. On w ogóle powinien mieć kaloszki na padok, bo jest mistrzem w gubieniu podkowy, po prostu stojąc lub idąc, ale żadne kaloszki z nim nie przetrwają. Albo je ściąga i rzuca nimi po kątach, podnosi je na swojej nodze do góry i tak zostają, zrywa z nogi zębami, no różne rzeczy. Żadne nie wytrzymują, a próbowałam już nawet Woof Weary z mocarnymi rzepami. 🤔
flygirl, mój robi tak samo , rozpina i rzuca nimi w kolegów obok , do tego potrafi sobie sąsiada przyciągnąć za kantar  i zjeść jego kantar  😂  A najlepiej wygląda jak prostuje nogę  ją podnosi równolegle do ziemi odbijając kalosze,  normalnie baletnicy  😵
Poszukuję kaloszy segmentowych.
Może ktoś ma takie na sprzedaż albo widział w jakimś sklepie stacjonarnym/ internetowym ?  🤔
Robaczek M.   i jej gniade szczęście:)
05 kwietnia 2020 12:27
Kaloszki dla kucyka szetlandzkiego, szukam i szukam, znalazłam tylko z HARRY'S HORSE. Nigdy nie miałam nic z tej firmy, jakościowo w miare? Nie przekręcają się? Jak sprawdzić czy rozmiar jest ok?
A może jakaś inna firma ma kaloszki w rozmiarze mini shetty? 🙂
Hejka, nie znalazłam jeszcze lepszych kaloszków niż te z decathlonu, kosztuja śmieszne 69,99, mają scpecjalne wypuklenie nad piętką od wewnetrzej strony i nie ma opcji, żeby się przekręcały, bądź obcierały... sprawdziły się lepiej niż kaloszki z Winderena za ponad 3 X większa kwote  🏇 ja dla kobyłki ok 174 miałam XL i są idealne  😍

mderzko, A miałaś winderena? Jak nie rozmiarowo ?
Mi te nieprzekręcające się się jednak przekrecaja xD
Tak, mam winderena, rozmiar L i są ok, ale przekrecaja sie  i dziwnie zginaja podczas treningu  👿
może masz rozmiar źle dobrany?  👀
mderzko, widać, ze jesteś dużym fanem Decathlonu 😉 pamiętaj, ze jakikolwiek marketing na forum jest wbrew regulaminowi i może skutkować banem
spokojnie, to tylko moja obiektywna opinia 🙂
[center][img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] Jakoś dużo linków do jednego sklepu ostatnio się pojawiło...
Marketing szeptany jest niemile widziany.
Będę obserwować komentarze, czy to przypadek - czas pokaże.
[/center]
Jednodniowa historia aktywności na forum i w tym czasie zawarcie 4 rekomendacji produktów jednej konkretnej firmy, aktywność ograniczająca sie wyłącznie do polecania produktów może być odczytana inaczej. W związku z czym zalecam ostrożność 🙂
To Decathlon ma też swoich "influencerów" tu na forum?  😜

Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
26 kwietnia 2020 15:04
jabooshko dużo ludzi używa ich produktów, bo niektóre rzeczy są dobre jakościowo za nieduże pieniądze. Nie mówię, że wszystko 🙂 Poza tym to ja też używam tych kaloszy, bo przy dużej ilości koni, te akurat mi się sprawdziły. Jeszcze Kentaur "Cortexim" są wytrzymałe, ale muszą być dobrze dopasowane.
Czy te szeroko polecane kaloszki z Deca nadadzą się do ochrony przed zerwaniem podków?

https://www.decathlon.pl/kaloszki-otwarte-optimum-czarn-id_8038378.html

Czy koń może w nich łazić 24h/7, nie obcierają?

edit. Ojesu, dopiero przeczytałam kilka postów nade mną, że tu jakieś marketingi szeptane się odjaniepawlają  😁 Jakby co, to ja jestem "czysta", a pytam, bo robiłam rozeznanie na moim IG i 95% ludzi poleciło mi właśnie Fouganzę  👀

edit. 2
Jestem na etapie wybierania rozmiaru, czy ktoś ma na swojego kucyko-konia rozmiar M? Bo niby jest to rozmiar dla kucy (ale wzrostowo podane do 160), a 160-170 (konie) ma sugerowany rozmiar L. Jaki byście poleciły? Jaki wybrać na MŁP z suchutką nogą?
Meise, do niezrywania podkow (na padok) kaloszki musza byc za duze 🙂 i zamkniete, bo przy padokowych wygibasach kazde sie beda przekrecac. Czyli nie te. Te za to sa spoko do jazdy.

Moja (163cm, sucha noga, ochraniacze rozmiar M) na padok nosi kaloszki XL. W M dwa razy zerwala podkowe takze 0/10 nie polecam 🤣

Mam zwykle neoprenowe i gumowe z futrem, nic jej nie obciera a chodzi tak 24/7.
Meise, do niezrywania podkow (na padok) kaloszki musza byc za duze 🙂 i zamkniete, bo przy padokowych wygibasach kazde sie beda przekrecac. Czyli nie te. Te za to sa spoko do jazdy.

Moja (163cm, sucha noga, ochraniacze rozmiar M) na padok nosi kaloszki XL. W M dwa razy zerwala podkowe takze 0/10 nie polecam 🤣

Mam zwykle neoprenowe i gumowe z futrem, nic jej nie obciera a chodzi tak 24/7.


Możesz mi wysłać linka do tych, które się nadają na padok?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się