Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

No nie tylko 😉
keirashara poszukaj jakiejs fajnej florystki na miejscu, na pewno cos ci zmajstruje, mi siostra florystka zrobila kiedys taki jak ponizej 🙂
Poszukalabym na forach florystycznych lub slubnych.
faith, - obawiam się, że za taki u florystki położę z 2-3 stówki, a wolałabym nieco mniej 😉
budyń, - cordeo nie mam, ale gruby sznurek się znajdzie w ilości dużo... nie wiem czemu w mojej głowie ciągle był jakiś sztywny stelaż, a przecież nie musi być 😀
Czy ktos tu ma może doświadczenie jakieś z winem bezalkoholowym?  🤣 (wiem, dziwnie to brzmi ;p )
Potrzebuje na prezent i chociaż sama jestem abstynentem, to w życiu nie miałam styczności z takimi produktami.
Znalazłam stronkę z trunkami  0%, ale może ktos się orientuje czy dostanę gdzies coś takiego stacjonarnie, ewentualnie co jest godne uwagi/polecenia?
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
10 grudnia 2020 06:38
maiiaF dziękuję  :kwiatek:
martrix, swego czasu patrzyłam w Auchan i tam na dziale z alko były zarówno wina jak i szampany bezalkoholowe. Wybór był dość spory. Wina nie piłam ale szampan spoko
martrix, w Auchan jest spory wybór 🙂
keirashara ja w zeszłym roku zrobiłam sama. Obręcz zrobiłam z grubego kabla/przewodu - koledzy w firmie mi ucięli. Nazrywałam gałęzi świerkowych i jodłowych, przyczepiłam trytkami. Można było to zrobić ładniej, ale nie wydałam na to złotówki 😉
espana, - ooooo! Gruby kabel u nas w pracy na pewno się znajdzie, muszę zakręcić jutro 😎 Dzięki! :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 grudnia 2020 06:34
Czy jeśli kierowca autobusu miejskiego nie zatrzymal się na przystanku będącym punktem przesiadkowym i nie udało mi się dotrzeć do pracy (pociąg, raz na 3h) to czy mogę ubiegać się o jakieś odszkodowanie z tego tytułu? Czy kierowca nie musi zatrzymywać się na przystankach?
Pytanie czy to był zwykły przystanek czy na żądanie  😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
13 grudnia 2020 11:42
Oraz czy była to linia miejska pospieszna, zwykła czy nocna.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 grudnia 2020 11:52
Zwykły, miejska zwykła, przystanek to Dworzec PKP
Teraz nawet muszą się zatrzymywać na wszystkich na żądanie, bo z powodu covid nie można wciskać stopów. Ja bym na Twoim miejscu napisała do nich z opisem sytuacji. Napisz jakie niegodności miałaś z tego powodu. Nienawidzę takich sytuacji.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
13 grudnia 2020 17:07
Napisałam, ale MZK ma głęboko wylane na pasażerów, więc nie sądzę, że odpowiedzą. Dlatego interesują mnie kwestie ogólne, bo znalazłam tylko o opóźnieniach. Autobusy brudne i zaklejone, więc nie widać, gdzie się jest. Kierowca na mnie tylko nawrzeszczał,że on nie musi. Ja niestety nie mam urlopów na żądanie, nie ma mnie to nie zarabiam  🙄
Czy znajdę w którymś z marketów (Auchan i Tesco odpada bo nie ma u mnie w mieście) Kinder Niespodzianki ale takie, które można powiesić na choince (z dziurką w tym sreberku, żeby nitkę przewlec)? Rok temu kupowałam i za Chiny nie pamietam gdzie. 🙁
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 grudnia 2020 01:09
W Lidlu widziałam bombki z Milki i pół metra czekolady Kinder, może tam popatrz?
W Biedronce były.
Próbuje szukać, ale nigdzie nie mam informacji.

Teoretycznie- właściciel stajni jest na izolacji, co grozi mi jako właścicielowi jednego z koni w pensjonacie za przyjechanie do niego i wzięcie go na spacer do lasu?

Bo właściciel stajni nie może opuszczać gospodarstwa, za to są kary.
Ale za odwiedziny u kogoś na kwarantannie lub w izolacji już nie ma mandatów?
Nie czaje za bardzo logiki tutaj, co jak policja akurat wtedy przyjedzie i zobaczy osobę trzecią w stajni- to też stwarzanie zagrożenia czy oleja  ?
Ale on mieszka w tej stajni?
faith Nie, znaczy stajnia to całkiem oddzielny budynek niż dom. Oddzielone od siebie jakieś 500m, tak naprawdę policja podjeżdżając pod dom stajni nawet nie widzi. Co najwyżej mogliby zobaczyć mój samochód.
Właściciel, gdyby pozwalało zdrowie nadal opiekował by się końmi.
Całkiem teoretycznie bo teraz nie wiadomo kto na kwarantannę może trafić  🙄 tak się zastanawiam czy cokolwiek by mi groziło ze strony prawnej, finansowej ( o zdrowotnej nie pisze)
Sonika, on ma prawo wychodzić na gospodarstwo, o ile jest ono odizolowane. Jeśli wychodzi, to nie masz prawa przyjechać. Ale może siedzieć w domu, skoro prowadzi pensjonat i wtedy Ty masz prawo przyjechać. O ile, oczywiście, ma pracownika, żeby się zajął końmi. Jeśli nie ma i sam się zajmuje, to obiekt jest zamknięty.
Teoretycznie mandat ewentualnie grozi jemu, nie Tobie, ale teraz to są tak absurdalne prawnie sytuacje, że Policjanci często decydują w praniu, na chybił-trafił.

EDIT: Dopisałaś, że nie zajmuje się końmi, więc o ile siedzi w domu, to jego podwórko jest dostępne. Ja miałam już dwie kwarantanny i mam w ich trakcie zakaz wychodzenia na podwórko i klatkę schodową, bo dzielę je z sąsiadami z parteru.
Ja przyjeżdżałam do rodziców z zakupami i wchodziłam na podwórko i kładłam je na schody pod drzwi, tak samo robili kurierzy z paczkami, którzy mieli info o kwarantannie domowników. Podobno tak można wiec może ze stajnią jest podobnie. Byle właściciel siedział w domu na czas wizyt innych osób w stajni. Warto tez zwrócić jednak uwagę czy się zajmuje końmi bo jeśli chodzi je karmić, dotyka boksów, sprzętu to tez słabo..
On zajmuje się całą stajnią.  Karmi, wypuszcza itd.
Wiem, że jemu grozi kara za opuszczenie gospodarstwa ( całego, czyli jak policja przyjedzie to on może być w stajni).
Mam swój sprzęt, nie zamierzała bym być w stajni razem z Nim, na wymianę i to jak najkrócej w budynku, w sumie tyle co ubrać konia w kantar i wyjść. Rękawiczki, maseczka, dezynfekcja byłaby zachowana.
Stajnia u Nas bardzo przewiewna, otwarta.
Najbardziej zastanawia mnie czy jakby policja była czepliwa (raczej wątpię bo to nasz dzielnicowy sprawdza, ale jednak) zobaczyli by moje auto, którego wcześniej nie było ( a rodzina cała nie może przecież wychodzić, z parkingu nikt inny nie korzysta) to czy cokolwiek z tego względu grozi- czy mi, czy im.

Zakazić się oczywiście nie chce, więc bardzo kalkulowała bym ryzyko i na maksa je zmniejszała, ale jednak życie życiem a prawo i policja swoje.
Wolnych 30tys też nie mam na mandaty.
Sonika, a nie możesz zostawiac samochodu w innym miejscu?
diuk właśnie nie bardzo, teraz wszędzie jest mega błoto,boje się że nie wyjadę.
Wiem, że to wróżenie z fusów, ale myślicie, że wysłana jutro paczka ma szansę dotrzeć przed świętami?
Facella   Dawna re-volto wróć!
20 grudnia 2020 20:13
Kurier 24-48h powinien dowieźć, z priorytetem na dwoje babka wróżyła.
jestemzlasu, zależy czym - kurierem czy paczkomatem pewnie tak, na Pocztę Polską bym nie liczyła...
Poczta mi nawet przez myśl nie przeszła. Skoro są głosy optymistyczne to wysyłam, dzięki  🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
25 grudnia 2020 16:54
Dostanę w jakimś polskim sklepie taki wynalazek - podstawka pod książki? Koniecznie z tymi holderami do stron i regulowanymi nóżkami.
Ewentualnie czy ktoś zamawiał ze strony bestprezenty.pl? Dziwnie wygląda i większość opisów nie pokrywa się ze zdjęciami, to jakieś naciągactwo?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się