Wszystko o co chcielibyście, ale wstydzicie się zapytać ;)

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
10 marca 2017 07:30
[quote author=RatiNa link=topic=20.msg2656743#msg2656743 date=1488662735]
Zawsze się  zastanawiam:
Wychodzi nowa kolekcja np. Pikeura.
Kurtki kosztują  po ok 600-700 zł.
Zaczyna  się  wyprzedaż a wtedy kosztują  ok 200-300 zł.
Jak to jest?  Sklepy mają taką  marżę  ze nawet  po przecenie wyjdą  na  swoje i nie stracą?


Pracowałam w firmie Pure Collection - sprzedają ciuchy z kaszmiru, jedwabiu. Ceny w sklepie za bluzeczkę lub cienki sweter min 99 funtów, na fakturze 15 funtów, realna cena produkcji nawet nie chce zgadywać...  🙄 z innymi markami jest na pewno podobnie. 
[/quote]

Wystarczy popatrzeć na Aliexpres, a później na półki sklepowe u nas. Głupi zaparz do herbaty w Chinach kosztuje 4zł, a u nas ten sam kosztuje już 30zł. Tak samo jest z każdą inną rzeczą 😉
Wikusiowata dzięki, spróbuje! Będę jako jedyna latała z maseczką no ale trudno.  😀

Facella to nie chodzi o jakąś psychiczną blokadę. Nie mam absolutnie problemu z przebywaniem tam, ostatnio nawet pomagałam robić tą sekcję i nie brzydziło mnie to w żaden sposób, no ale nie śmierdziało tak bardzo...  🙄 Wczoraj smrodek mnie doszczętnie pokonał..  🙄 To nie było na zasadzie "o nie, fuuu brzydko pachnie idę stąd" tylko mój organizm się zbuntował i zaczęło się od mdłości a skończyło na omdleniu. Nad tym nie jestem w stanie zapanować. To nie zależy jedynie od mojej silnej woli..
abre   tulibudibu
10 marca 2017 17:36
Sonkowa, niektórzy stosują maść mentolową.
Sonkowa Właśnie, ta maść mentolowa, jak radzi abre, też może pomóc. No i nie wymaga maseczki, nasmarujesz w pobliżu nosa (jeśli będzie miała takie stężenie, że nie zaszkodzi, będąc w jego okolicy) i powinno dać radę, o ile będzie intensywnie pachnieć. Jest też opcja, balsam do ust z miętą, z Himalaya kiedyś miałam, bardzo długo działał zapach (miałam spory problem z wyczuciem jakichś zapachów po nałożeniu, jak sobie przypominam), a przy okazji usta nawilża ładnie. Ogólnie cokolwiek z miętą powinno pomóc.
Mam taką maść wiec wypróbuje. Załatwiłam tez maseczkę wiec ewentualnie ją założę jakbym nie wytrzymywała i wtedy nic oprócz maści nie będzie dochodziło do mojego nosa.  😀
jak mawiała jedna pani przy próbie otwarcia okna na prosektorium:
"Od smrodu jeszcze nikt nie umarł, a od przeciągów można dostać zapalenia płuc"
😁
U nas za to jeszcze w liceum pani zawsze mawiała "lepiej w chłodku niż w smrodku", także no 😁
efeemeryda   no fate but what we make.
12 marca 2017 18:14
ciężko nazwać zapach prosektorium "smrodkiem"  😁
Zwłoki w prosektorium to absolutnie nie śmierdzą. To tylko formalina. Taka sekcja świeżych zwłok to są dopiero zapachy ;/ Choć ja to zawsze miałam największy problem ze smrodem nieumytych ludzi, wymiocin. Na to pomagało mi tylko oddychanie ustami.
galopada_   małoPolskie ;)
12 marca 2017 18:56
Sonkowa, maseczka zakroplona olejkiem zapachowym/perfumami. Dzięki temu moi znajomi wrażliwcy znosili sekcje na sądówce 😉

Ja osobiście profilaktycznie zrobiłam tak na pierwszych zajęciach, ale było to dla mnie gorsze niż od razu wejście i przyzwyczajenie się do tych zapachów 😉 No ale reszcie pomagało 😉
[quote author=Cień na śniegu link=topic=20.msg2657520#msg2657520 date=1488828398]
Każdy frak/rajtrok może być marynarką, ale nie każda marynarką może być frakiem  😉
[/quote]

A jakie 'wymagania' musi spełnić taka marynarka, żeby mogła być frakiem? 👀
efeemeryda   no fate but what we make.
12 marca 2017 20:14
Zwłoki w prosektorium to absolutnie nie śmierdzą. To tylko formalina. Taka sekcja świeżych zwłok to są dopiero zapachy ;/ Choć ja to zawsze miałam największy problem ze smrodem nieumytych ludzi, wymiocin. Na to pomagało mi tylko oddychanie ustami.

jest prosektorium anatomiczne i patologiczne, ja od początku mówię o tym drugim, gdzie zwłoki nie widziały formaliny, a i z ich świeżością różnie to bywa  😁
jak mawiała jedna pani przy próbie otwarcia okna na prosektorium:
"Od smrodu jeszcze nikt nie umarł, a od przeciągów można dostać zapalenia płuc"
😁


Znam to w wersji: "od zaduchu nikt nie umarł a od świeżego powietrza cała armia Napoleona" Sorry za  🚫
Ja też mówię o świeżych zwłokach. Te w formalinie to ani trochę nie śmierdziały w porównaniu do tego.  🤣

Ja zawsze w autobusie oddycham ustami jak się żulik przypałęta albo jakiś inny śmierdziel. Przez kilka minut to spoko, niestety dłużej nie daje rady. Na następne zajęcia zaopatrzę się w maseczkę, maść i perfumy!  😂
galopada_   małoPolskie ;)
12 marca 2017 20:26
Sonkowa, a ja mówię o takich ekhem, średnio świeżych, często kilkutygodniowych 😉

świeże mają średnią moc zapachową, a z formaliny wręcz zerową.
No mnie ostatnio właśnie takie załatwiły. Te świeże świeże są jeszcze do zniesienia...  🙄
[quote author=Cień na śniegu link=topic=20.msg2657520#msg2657520 date=1488828398]
Każdy frak/rajtrok może być marynarką, ale nie każda marynarką może być frakiem  😉


A jakie 'wymagania' musi spełnić taka marynarka, żeby mogła być frakiem? 👀
[/quote]

Mówimy raczej o rajtroku? Frak to zupełnie inna bajka.
Krój rajtroka posiada swoje specyficzne
cechy: kolor czarny, rzadziej brązowy lub granatowy, niekiedy z białymi oblamówkami
lub welurowymi obszyciami kołnierza, klapy zapinane na 1-4 guzików (rajtroki
ujeżdżeniowe – 4 guziki, skokowe – 1-3), podkreślenie wcięcia w pasie, szczególnie
w przypadku stroju dla kobiet, pojedyncze lub podwójne wysokie rozcięcie z tyłu, które
umożliwia wygodniejsze dosiadanie, prosto lub skośnie wszyte kieszenie z klapkami,
elastyczny materiał, również dla podszewki, powlekane metalem i połyskujące guziki.
To tej mojej brakuje tylko rozcięć w zasadzie. Reszta się zgadza. Dziękuję ci bardzo. :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 marca 2017 19:54
chcę wymienić złomkowi dysk HDD. czy ktoś kupował i jest mi w stanie polecić sklep, gdzie się z tą delikatną częścią obchodzą w prawilny sposób?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
14 marca 2017 19:59
Arest lub Proline 🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
14 marca 2017 20:00
dziękować! 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
15 marca 2017 12:05
madmaddie, jeszcze x-com 🙂
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
18 marca 2017 20:05
Dlaczego w niektórych sportach nagrodą są medale a w innych puchary-statuetki? Od czego to zależy? 🙂
Facella   Dawna re-volto wróć!
18 marca 2017 23:22
Gdzie stacjonarnie kupię niebieskie lighsticki?
borkowa.   silesian team
19 marca 2017 11:08
pytanie czysto teoretyczne, bo nie wiem czy takie coś ma w ogóle racje bytu, czy po złamaniu można wspomagać się plastrami kinesio? od złamania minęły 2 lata, a ja wciąż nie mogę się oprzeć na płaskiej dłoni, odczuwam częste bóle, ciągnięcie w środku
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 marca 2017 22:33
Jak o wszystko to o wszystko 😉

Chodzę na kurs tańca towarzyskiego i do jiva puszczają bardzo fajną piosenkę, ale prowadzący nie zna tytułu  🙇
W refrenie pojawiają się słowa le gusta [...] mi cora so ktoś to może kojarzy?  👀
A nie "mi corazon"? Nie mam pojęcia co to, ale może tak będzie łatwiej szukać
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
19 marca 2017 22:46
Nie mam pojęcia, jaka wersja jest poprawna. to tak z pamięci i ze słuchu.
SoundHound mi tego nie rozpoznaje 🙁

ogurek, znalazłam !! dzięki!  😅 😅

tylko znalazłam oryginał, któremu do jiva daleko  😵
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
20 marca 2017 05:57
safie, jest taka aplikacja Shazzam, ktora wyszukuje utwory 😉
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
20 marca 2017 06:49
Jara, mam soundhound, ale zupełnie nie rozpoznawało
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się